Poslední tango v Havaně

Poslední tango v Havaně https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330799/bmid_posledni-tango-v-havane-iNp-330799.jpg 4 559 90

Tomáš Kosek série

Další volné pokračování jednoho z nejprodávanějších titulů Františka Kotlety, a to knihy Příliš dlouhá swingers party, na kterou loni úspěšně navázala publikace Velké problémy v Malém Vietnamu. Tomáš Kosek znovu řeší netradiční případy spojené s magií, démony a děsivými artefakty, které jsou nejen plné napětí, ale i sexu.... celý text

3DD!3
27.01.2019 4 z 5

Zábavná jednohubka plná magie a sexu. Kosek je hrdina ve stylu Constantina. Hláškující mág, který nejde daleko pro ránu. Cestování po celém světě od Havany po Ústí nad Labem v sobě nese správnou dávku světoběžnictví. Akce střídá akci, někdy nápaditě někdy méně. Konec vybízí k dalšímu pokračování tak uvidíme.

Dervish
16.01.2019 3 z 5

Ale jo dá se to. Sice je to strašná slátanina, ale jako oddechové čtení, při kterém nesmíte za Boha přemýšlet, to funguje dobře. Nejvíc mě to asi bavilo v Tokiu, tam to byla slušná hardcore jízda.

E.lisabeth
10.01.2019 4 z 5

Prvni a treti pribehy byli nej, proste kde je Dominika, tam je lip :-D. Posledni kousek nic moc, kdyby se neuzavrel pribeh byvalych partaku a na konci neotevrel novej ,,problem'' ...nebo spis dva problemy, prisla by mi uplne zbytecna.

OldaB
01.01.2019 2 z 5

Jak byla první kniha super, tak mi přijde, že to má stále klesající tendenci. Nápady nechybí, ale celkově je to děsně utáhané. Tohle prostě nemělo mít pokračování.

Okoslav
24.12.2018 4 z 5

Stejně jako holky potřebují své příběhy, ve kterých mají upíři citlivou duši a zamilovávají se do průměrných teenagerek, kluci zas potřebují příběhy o tom, že neexistuje problém, který se nedá vyřešit rozepnutím poklopce. Takže pokud si při čtení nebudete jistí, jestli je to pořád ještě akční česká fantastika, nebo už jste zabrousili do vod společensky přijatelného porna, buďte v klidu. Já si tím občas taky nejsem jistá.

michal3736
20.12.2018 4 z 5

Kotleta opět nezklamal,ale ani nepřekvapil. Serie Tomáš Kosek patří k mým méně oblíbeným. Proto 4 hvězdy.

NightGepard
29.11.2018 4 z 5

Četlo se mi velice dobře. Za tři večery bylo po knížce. Kam Kotleta pořád chodí na nápady, to je mi záhadou. Ale vždycky něco zajímavého vymyslí.

Mermaida
26.11.2018 5 z 5

První tři povídky parádní, ta poslední "Světla Paříže" mě už tolik nebrala, rozhodně o dost méně, než ty tři předcházející. Ale celkový dojem z knihy vynikající. Kotleta opět nezklamal.
Nutno podotknout, že jsem teda četla pouze tuhle sérii s Tomášem Koskou. :-)

romusak
21.11.2018 4 z 5

Sex, magie, sex, magie, magie a zase sex, hodně střílení, občas mečování a usekávání různých částí těla, sem tam granátometání a mezi tím nezničitelný Tomáš Kosek. Ano, je to brak ………………. ale krásně se čte!

lachtan77
16.11.2018 5 z 5

Oddychovka na večerní relax před spaním, která nezklame ..... jako všechno od Františka ,,Kyši" Kotlety

GilGalad
12.11.2018 2 z 5

Nejslabší Kotleta. Možná celému tomu kouzlu trochu ubralo, když autor odhalil svou identitu. Začíná se opakovat a je asi pravda, že mi subjektivně tenhle současný svět s démony a čarováním moc blízký není. Počkejme si, co z autora vypadne příště...

Tamten
01.11.2018 3 z 5

Zábavná je snad jen druhá povídka. Ostatní jsou "mechanický přepis" stále stejného tématu i řešení, nikde nic nového. Sexu je tu možná více než v předchozích knížkách, ale na čtení není příliš zábavný. Na druhou stranu stále je to Kotleta a když nebudete očekávat něco nového, je knížka příjemné počtení.

kethy
30.10.2018 3 z 5

Tohle mi něco připomíná. Nenapsal někdo už něco podobného. Aha, už vím, Kotleta. Nic nového to neobsahuje. Vlastně, jak napsal Terva: Vše se jen opakuje, jen je tu víc sexu. Vtipu naopak ubývá.

heavy66
21.10.2018 4 z 5

"Ranaři zůstali stát u dveří. Vypadali jako sourozenci, ale při pohledu do jejich očí, sourozenci byli možná už jejich rodiče."
Guli daj, Joro-gumo nebo Iblis nejsou názvy želé bonbonů pro děti, ale jména nebezpečných démonů, se kterými se potýká Tomáš Kosek a jeho tým od Havany po Tokio.
Trochu slabší než Swingers party, ale bavilo mě to!

Feryy
18.10.2018 4 z 5

Pro mě osobně musím říct, že trochu ubylo sexu a magie. Což je docela škoda. Místa jsou zajímavá, zvlášť to v Havaně. Jízda to byla, rozhodně stojí za přečtení.

panPatejl
16.10.2018 5 z 5

PORNO! PORNO! PORNO!
Ne, nesnažím se získat si vaši pozornost. To je prostě žánr, kam tenhle brak spadá. Ne že bych si stěžoval. Řekl bych, že se po jeho vydání musela v naší kotlině propadnout sledovanost na Pornhubu alespoň o půlku! Výstelka je ale skvělá jako u každého Koškova mrdopříběhu. Kulky, cucky a tkáně lítaj sem tam a průměrná životnost Kyštletovy vedlejší postavy nepřevyšuje průměrnou délku styku.
Těším se na další dílo. Příště by to ale na léto chtělo něco, co se dá číst v plavkách...

Terva
05.10.2018 3 z 5

Po
přečtení
spalte.
(Těžký týden v Ústí nad Labem)

Třetí, respektive čtvrtý počin mistra Leoše Kotlety ze světa magie a světa, ve kterém žije inspektor Kosek. Tato kniha, oproti předešlé, je opět tvořena povídkami, které na sebe lehce navazují. Zde se jedná o čtvero povídek z různých částí světa.

Citát: Děláš to pro Kubu a její lid, chlapče, řekl jsem si a pronikl do její vlhké pochvy. (Poslední tango v Havaně)

Nejedná se o nic překvapujícího. Sex, krev, magie, sex, mrtvoly, další možná magie a, zmínil jsem už sex? Nic nového pod Sluncem. Tady se mi to spíš všechno pletlo s příběhy napsanými již dříve. Asi bych nerozeznal, která povídka je v této knize (krom úvodní, která se jmenuje stejně jako celý svazek) nebo která je snad ve Velkých problémech v Malém Vietnamu nebo snad ve Swingers párty. (O Škodovce nemluvě) Já v tom nevidím rozdíl. Mistr si prostě jede na stejné brďo a víc ho nezajímá. Nějaká hloubka? Nic. Jo snad jen jak hluboko ho někomu strčí do „pochvanálu“, ale to je vše.

Citát: Musím už jít. Hodně štěstí a neposerte to. (Těžký týden v Ústí nad Labem)

Poslední tango v Havaně se tak stává jen pouhou prodlouženou míchou předešlých příběhů a knih.
Ano, má to sex, humor, krev nebo magii, ale upřímně, kdo z vás si vzpomene třeba jen na nejlepší fór v této knize?

Citát: Granáty jsou vždycky přínosem pro jakýkoliv plán. (Dlouhá noc v Tokiu)

Povídky jsou tak jen průměrnou krvavou vložkou do už tak utlumené spisovatelově tvorbě.
Kde jsou ty časy Bratrstva krve? Myslím těch prvních třech. Vlky nepočítám.

Citát: Mrdejte, dělejte, mrdejte, nebo alespoň lízat! (Světla Paříže)

Ke všem povídkám jsem napsal komentáře, přidal jsem, jako již tradičně, malé ochutnávky, citáty i samostatná hodnocení. Kdo má zájem, čtěte, kdo ne, ať jde do … Havany.

markyticka
03.10.2018 5 z 5

Tahle kniha mne velmi bavila, stejně jako první díl série o Koskovi. Kolikrát jsem se smála i nahlas, jen je škoda, že některé vtípky /doufám v to/ za 20 let nikdo nepochopí (Jaromír Soukup a jeho pořady, Monika Štiková,...). Každá část mne bavila, i když se postupně celý příběh uklidňoval, ubývalo sexu a magie a přibývalo kulek. Další díl by mne určitě zajímal - jak případ v Americe, tak babyboom :)

Ruxandra
02.10.2018 5 z 5

Členění do tří na sebe navazujících příběhů hodně pomohlo, souvislý koncept druhého dílu totiž nebyl to pravé, takže jsem návrat k povídkovému formátu uvítala. Troufám si říct, že tato série je od Kotlety možná má nejoblíbenější.
Velkým záporem je, že se kniha čte příliš rychle :D Jednohubka na odpoledne.

Aleen
27.09.2018 4 z 5

Trošku překvapení, protože tyto případy mi přišly spíše jako dost slušná detektivka autora, který na něčem maličko ujíždí. Nějak jsem v nich neviděla toho starého známého libového Kotletu. Asi to přesně nedokážu popsat...moc se mi to líbilo, ale prostě mi tam NĚCO chybělo. Sice Bakulga, sice démoni, ale tak nějak méně vzrušení, sexu a kouzel, takového toho jiskřeníčka.