Děsy Leigh Harkerové

Děsy Leigh Harkerové https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507366/bmid_besy-v-dome-leigh-harkerove-vEb-507366.jpg 4 338 105

Strašidelné domy série

Darcy Coates, autorka bestsellerových gotických hororů, přináší další mrazivý příběh o tichém domě na zapomenuté předměstské uličce, který skrývá smrtící tajemství... Tichý dům byl Leigh Harkerové jejím útočištěm více než deset let, dokud se věci náhle nezměnily. Záclony se samy rozhrnují. Rádia se vypínají a zapínají. A ve stínu dveří její ložnice se v noci rýsuje tmavá postava, která ji pozoruje a čeká, až konečně poleví a usne. Leigh, na konci svých možností, ale neochotná opustit svůj domov, se snaží najít odpovědi. Ale každý krok ji nutí k něčemu děsivějšímu, než si kdy dokázala představit. Ze zamčených dveří pod schody prosakuje jedovatý stín. Klika přes noc chrastí a nehty škrábou o dřevo. Její domov skrývá nebezpečná tajemství a teď, když je Leigh uvězněna v jeho zdech, se bojí, že už nikdy neuteče. Myslíte si, že jste v bezpečí? Mýlíte se.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Leigh Harker , 2021

Duchoslp
28.08.2023 3 z 5

Tohle není úplně nejlepší knížka ze série. První polovina knihy mi přišla pomalejší a trošku zmatená, ale potom se děj rozjel a druhá polovina byla mnohem čtivější.

Dandulka
27.08.2023 5 z 5

Z počátku mě příběh moc nebavil, ale pak se skvěle rozjel a spád neztratil až do konce. Zajímavá dějová linie.

mystery103
24.08.2023 3 z 5

Vůbec nevím, jak knihu popsat. Byla hrozně vleklá, a když jsem přeskočila stránku, o nic jsem nepřišla. Tímto způsobem jsem se knihou prokousala. Přitom námět byl bezvadný. Taková duchařina naruby. Pro zfilmování asi bezvadné, ale kniha zbytečně popisná a nudná.

Domisek1
16.08.2023 3 z 5

No,do této knihy jsem se nemohla moc začíst. Do půlky mi trvalo než jsem jakž tak pochopila o co jde. Od druhé poloviny kniha byla fajn. Rozuzlení bylo nečekané.

muchomurka
14.08.2023 2 z 5

Tahle knížka se neskutečně vlekla, až jsem se bála, že ji snad nedočtu. Pořád dokola popisované to samé, jak se něčeho Leigh děsí, ale místo, abych se bála, tak jsem se nudila. Pak se to teda trochu rozjelo a když to začala být čtivé, tak to autorka rychle ukončila. Za mě zatím nejslabší ze série Strašidelné domy. Dvě hvězdičky dávám za nápad, z jakého pohledu je to vyprávěno a za Sáru.

ElfkaEleanor
14.08.2023 3 z 5

Oceňuji nový pohled autorky na duch zemřelých a zasvětí i narušení jejího dějového stereotypu. Co mě ale otrávilo byl pomalý rozjezd. Dny a noci se opakují, hodně se opakují tytéž pocity, dojmy, popisy... Kdyby byla kniha poloviční, byla by top. Takhle tam byla moc rozvlacna a zdlouhavá.

hlenicka
12.08.2023 4 z 5

Taková jiná Darcy, jakou ji neznám. Pro mě to byla smutná romantika,bylo mi Leight hrozně líto,co se jí stalo ( není to spoiler ). Ten začátek se mi zdál ale utahaný,hodně stejných věcí,které by se daly rozhodně zkrátit o polovinu,ale líbila se mi hodně a těším se na novou!

TVer
09.08.2023 3 z 5

Kniha se mi moc nelíbila. Mám ráda autorčiny knihy, její strašidelné domy jsou moc fajn, ale tato byla taková.. nemastná neslaná. V příběhu jsem se ztrácela asi do půlky knihy, nechápala jsem co se tam pořád dějě. Pak se to tedy trochu vyjasnilo, ale přibyli jiné záhady. Ty vize "teď a tehdy" působily rušivě a ještě více mátly.
Na druhou stranu konec byl zpracovaný dobře, ten se mi celkem líbil.

MartinProtschke
07.08.2023 3 z 5

Beru tyhle knížky jako oddechovky, které se dobře a rychle čtou. To bohužel nebyl případ téhle knížky. Nápad sice dobrý, ale bylo to takové kostrbaté.

Vikinka224
07.08.2023 4 z 5

Kniha byla konečně jiná, než předchozí. Prvních asi 100 stran jsem byla úplně zmatená. Původně jsem si myslela, že má hlavní hrdinka nějakou psychickou poruchu. Začátek byl dokonce i strašidelný. Pak ale strašidelno opadlo a kniha byla spíš detektivní.
Konečně rozuzlení bylo zajímavé, ale teda celkem neuvěřitelné. SPOILER : nějak nemůžu uvěřit tomu, že ji zabil skoro devadesátiletý člověk.
Styl psaní autorky byl teď taky úplně jiný, takový až moc popisný. To se mi moc nelíbilo.

knizni.taurus
07.08.2023 2 z 5

Za tuto knihu moc děkuji @knihydobrovsky :)

Když jsem začínala číst, tak jsem byla hodně zmatená. Začátek knihy mi přišel takový, že vás autorka hodila do vody a naučte se sami plavat. Rovnou se tedy vrháme do děsů domu, aniž bychom se s hlavní postavou trochu seznámili (ale vlastně hlavní hrdinka je poměrně obyčejná a ničím výjimečná (aspoň povahově), tak je to vlastně fuk. :D

Druhá věc, v první třetině nejsou dialogy, takže to ubíhalo celkem pomalu. Kniha se taky táhne přes 300 stran a autorka se dostala k delším kapitolám. Za mě v tomhle bodě ztrácí schopnost udržet to napětí, kdy se neustále jen motáme v kruhu, navíc se dlouhé kapitoly četly pomalu.

Na druhou stranu se mi líbil ten nápad, ten byl opravdu neotřelý, bylo to něco jiného co ve strašidelných domech asi ještě nebylo (nečetla jsem ještě všechny). Nakonec tam taky proběhnou dialogy, což mě aspoň trochu udržovalo ve čtení. Ale tím se autorka taky hodně věnovala vznikajícímu přátelství, což bylo hezké, ale v hororové knize nečekám, že to bude mít takový důraz.

Co se týká konce, za mě takový neoriginální a málo uvěřitelný, ale ok, beru. No a verdikt je teda takový, že předchozí díly (ty které jsem už četla) byly za mě lepší a čtivější, ale tenhle byl zase v něčem jiný a oceňuju ten jiný pohled na tuhle duchařskou stránku. Bohužel jsem se ale málo bála. :D

S Darcy ale určitě nekončím :)

Cleo De Nile
03.08.2023 5 z 5

Teprve po druhé dávám autorčině knize pět hvězdiček, a to čtu tuhle "sérii' už vlastně spíš ze setrvačnosti. Odpouštím jí i ten až moc dlouhý začátek, na konci to vlastně celé dávalo smysl. Jsem moc ráda, že to tentokrát Darcy pojala celé jinak a neskutečně jsem si to užila. Leigh i Sáru jsem si zamilovala a ke konci jsem si musela kapesníčkem otírat oči, což se mi u žádné z předchozích knih nestalo. Knize velmi prospěla i absence milostné linky. Atmosféra byla moc fajn, a i když to nebylo tak děsivé jako Ashburnové, měla jsem při čtení příjemné mrazení v zádech. Takže jo, já jsem spokojená.

Tereziee
03.08.2023 3 z 5

Tahle kniha od Darcy byla zvláštní, jiná. Hned ze startu mi běhal mráz po zádech, pak jsem se ale začala ztrácet a nechápala jsem vůbec nic. Až kolem strany 100 se začalo vše vysvětlovat a pak už knihu nešlo odložit. Chápu, že někteří knihu odložili, protože překonat ten start nebylo lehké ani pro mě. Pak už ale čtení stálo za to a musím říct, že to bylo super a vyústění dávalo smysl. Škoda těch hluchých míst, které kniha měla a které jí ubíraly drive.

Ronnie68
31.07.2023 4 z 5

Kniha že začátku byla napínavá a pak to na chvíli polevilo .... až jsem pochopila, o čem se tam jedná a jaká je podstata hlavní hrdinky a majitelky domu... začalo mě to bavit daleko více... pak se to četlo jedná báseň... byl zajímavý konec, kdy se hlavní hrdinka dozvěděla pravdu, o které usilovala a úplný konec knihy mě opravdu dojal (což se mi u hororových knih opravdu nestává...)

vm81
30.07.2023 4 z 5

Po stranu 97 pro mě velké utrpení. Nebavilo mě to, neseděl mi ani styl psaní, což se mi u Darcy Coates nikdy předtím nestalo... Chvilku jsem podezřívala překladatele, jestli to nějak nepokazil. ;-) Pak se to naštěstí začalo rozjíždět mnohem lepším směrem. Jsem ráda, že jsem knihu neodložila.

EvelynRose
30.07.2023 3 z 5

Tato kniha je jiná než na jaké jsme od Darcy zvyklí, je psána v jiné formě i z jiného úhlu pohledu. Od začátku jsem měla podezření že vím o co jde, takže dokud nedošlo k tomu ,, šokujícímu" odhalení tak jsem se celkem nudila. Pak se ale děj začal hýbat a kniha mě zaujala.

Olous1
28.07.2023 2 z 5

Tak já jsem to taky nakonec vzdala jako má knižní přítelkyně ArwenAragorn. Toto byla nejslabší kniha z celé série. Strašně zdlouhavé, natažené, chvilkami nevím co čtu,tak odkládám a nebudu se trápit.

Lindawal
27.07.2023 2 z 5

Tak do půlky jsem vlastně ani nevěděla co čtu... štvalo mě, že hlavní postava nevěděla co si představuje a co je realita....to byl úlet, postrádalo to smysl. Celkově kniha nudná. Co se mi líbilo tak přátelství....

Roxxi
26.07.2023 2 z 5

Tak na toto jsem se hodne tesila, a hodne me to zklamalo. Uz ta prvni osoba me stvala. Pul knihy o nicem, jen nejake vyplody chorobne mysli....v polovine tedy prisel pribeh, ale ne hororovy, ale nazvala bych to romantickym pratelstvim. Jo pratelstvi to bylo hezke. Takze horor to fakt neni, je to zase jen jiny pohled na ducharinu, a to uznavam, ze zajimavy.

Hanča84
25.07.2023 5 z 5

Tohle bylo tak úžasné!
Máme s přítelem načtené všechny její knihy se strašidelnými domy a časem nás začlo trochu nudit stejná výstavba příběhu a podobná témata, tímhle nám ale autorka už od první stránky pořádně vypálila rybník. Zpočátku člověk sice moc nepobírá, co se vůbec v knize děje, a tak mu nezbývá nic jiného, než se bát (což díky obzvlášť děsivým popisům autorky není moc velký problém) to se ale postupně vysvětluje a po dočtení jsme se s přítelem shodli, že se u nás kniha umístila vedle dalších dvou nejlepších od autorky - Ducha domu Ashburnů (díky její strašidelnosti) a také mezi Přízraky domu Carrowů, která zase vyniká svým příběhem. Děsy Leigh Harkerové se snad už nemohou více lišit od šablony, kterou autorka postupně během svého psaní zavedla. Byla jednou z mála, ze kterých při čtení opravdu běhá mráz po zádech, a na konci nechá čtenáře s vyvalenýma očima a dokořán otevřenými ústy.