Děsy Leigh Harkerové

Děsy Leigh Harkerové https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507366/bmid_besy-v-dome-leigh-harkerove-vEb-507366.jpg 4 338 105

Strašidelné domy série

Darcy Coates, autorka bestsellerových gotických hororů, přináší další mrazivý příběh o tichém domě na zapomenuté předměstské uličce, který skrývá smrtící tajemství... Tichý dům byl Leigh Harkerové jejím útočištěm více než deset let, dokud se věci náhle nezměnily. Záclony se samy rozhrnují. Rádia se vypínají a zapínají. A ve stínu dveří její ložnice se v noci rýsuje tmavá postava, která ji pozoruje a čeká, až konečně poleví a usne. Leigh, na konci svých možností, ale neochotná opustit svůj domov, se snaží najít odpovědi. Ale každý krok ji nutí k něčemu děsivějšímu, než si kdy dokázala představit. Ze zamčených dveří pod schody prosakuje jedovatý stín. Klika přes noc chrastí a nehty škrábou o dřevo. Její domov skrývá nebezpečná tajemství a teď, když je Leigh uvězněna v jeho zdech, se bojí, že už nikdy neuteče. Myslíte si, že jste v bezpečí? Mýlíte se.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Leigh Harker , 2021

Maedros
03.10.2023

Po 100 stranách jsem to musel odložit. Vykládání holky, u které to vypadá že jede v alkoholu nebo nějakém fetu mě fakt nechytlo. Nepotřebuju vědět co všechno a kde má v domě. To se fakt nedalo.

jarmila7388
03.10.2023 2 z 5

(SPOILER) Nevím co si mám myslet kniha jako horor no i scifi trochu chaotické nevěděla sem v jakém okamžiku přesně umřela Leigh.A potom nevěděla sem co je ve snu a co je realita.Nejhorší kniha zatím od ní.

Wisha
01.10.2023 2 z 5

Po první kapitole jsem si říkala, že se Darcy vrátila "do sedla" a opět se u její knížky zase jednou budu bát. Po dočtení nějaké páté, šesté už jsem se začala nudit, a se zbytkem jsem se prala takovým způsobem, jakým ještě u jejích knížek nikdy.
Zatímco Folcrofty, kteří měli s dětmi jako hlavními hrdiny obrovský potenciál, odbyla necelými dvěma sty stránkami, Leigh nás trápila více než třema sty a z toho jsem se zhruba dvě stě stránek nudila a neustále jsem knihu odkládala.
Promiň, Darcy, ale tohle se nepovedlo... Neustále se opakující děj, nic nového, ploché rozhovory, ze kterých se nic nedozvíme... Prostě ne. Bohužel. Dávám dvě hvězdičky asi jen z loajality a za nápad zkusit to "trochu jinak".

SpiritOfBook
01.10.2023 3 z 5

Vlastně takové zvláštní. Darcy se nebála experimentovat, ono jí vlastně ani nic jiného nezbývalo, pokud se nechtěla opakovat, ale moc se to nevyvedlo...

Dixinka
30.09.2023 5 z 5

odpočinkové.

verka5083
28.09.2023 2 z 5

Tato kniha byla pro mě největším zklamáním ze série Strašidelné domy. Hned na začátku jsem měla chuť přeskočit prvních osmdesát stran, které by se daly snadno zahrnout do jediné kapitoly. A když jsem nějakou stránku přeskočila, neztratila jsem vlastně nic z celého příběhu.

Během čtení jsem měla několik otázek, které mě motivovaly pokračovat, doufala jsem, že závěr knihy ji zachrání. Bohužel se tak nestalo. I když druhá část knihy začala nabírat na tempu a některé momenty mě překvapily, konec knihy byl velkým zklamáním.
Možná, že tato kniha je spíš taková lehčí duchařina s detektivním koncem. Celkově si myslím, že příběh by mohl být zajímavý, ale potřeboval větší potenciál zpracování a více napětí. S klidným svědomím mohu říci, že kniha by mohla být o něco kratší a nezměnilo by to nic na jejím obsahu.
Doufám, že další díl série bude více poutavý a zajímavý.

TerezaMondeková
27.09.2023 5 z 5

Téda... jsem nadšená! Nejdřív jsem si myslela, že kniha bude opět jen další duchařina, nic nového, další strašidelný dům. Hned jsem se začetla, kniha pak nabrala dost nečekaný spád a já zůstala ohromená. Tentokrát mě autorka opravdu šokovala! Vymyslet takovou zápletku... to jsem fakt nečekala! Autorka měla všechno výborně promyšlené. Skvělé propojení minulosti a přítomnosti. Dokonale vykreslená atmosféra strašidelného domu, strachu i hrůzy. V knize rozhodně není o překvapení a napětí nouze. Skvěle vymyšlený konec.

Tereyciiik
25.09.2023 3 z 5

Tak to je první kniha ze série o strašidelných domech, co byla fakt špatná. Vůbec jsem se nebála, což je první chyba u strašidelných knih. Hodně jsem se místy ztrácela v příběhu, bylo to na mě moc prekombinovane. A ten konec, to bylo velké zklamání a nevím, zda by to čtenář mohl alespoň tušit.
Škoda, možná jsem se na ni moc těšila. Doufám, že další to zachrání.

.Tera.
23.09.2023 5 z 5

Asi nejlepší autorčina kniha. Její knížky jsou dost podobne, ale tahle byla příjemná změna. Úplně jsem ji hltala.

Terie
20.09.2023 1 z 5

Jednoznačně nejhorší díl z této duchařské série. Jediné plus je změna ve vyprávění, příběh je z pohledu "strašícího" ducha a ne z pohledu chudáka nového nájemníka.

První věc, která mi nesedla je přítomný čas - ten tedy nemám ráda a všeobecně se mu snažím vyhýbat, ale tak co už. Dále pak naprostá absence přímé řeči ze začátku knihy - jestli autorka chtěla, aby čtenáři úplně hráblo, měla k tomu fakt dobře nakročeno. Nemohla jsem se ubránit pocitu, že je to jeden velký chaos a nikdo moc neví, co se děje; postavy, autorka ani čtenář.

Několikrát jsem se musela hecnout, abych knihu neodložila. Celkově mi to přišlo až moc přitažené za vlasy, pochybuju, že tenhle díl budu číst někdy znovu. Snad bude další díl lepší než tohle, uvidíme.

Johny_H.
18.09.2023 4 z 5

Upřímně jsem na rozpacích. Začátek byl zbytečně dlouhý to co se děje na 100 stránkách a k čemu to směřuje se má odehrát na max 25 stránkách jelikož většině lidí stejně dojde k čemu se směřuje a jeto zbytečně protahované. Prostředek je zajímavý, ale mohl být zpracován lépe a upřímně o pár stránek kratší jelikož konec je také dost předvídatelný a tak 225 stránek by bylo dostačující či přidat více zajímavých myšlenek. Dám 4 za myšlenku a autorku + kresby.

Andělla
17.09.2023 4 z 5

Darcy opět nezklamala, možná bych spíš řekla, že překvapila, protože takovýhle příběh pro Leigh jsem opravdu nečekala a až do odhalení mě vůbec nenapadlo, že by to celé mohlo být takhle. Musím říct, že Sára mi ze začátku vůbec neseděla a podezřívala jsem jí, jestli říká pravdu.. ale pak jsem byla ráda, že jí tam Leigh má, nebo naopak..?
Bylo to méně strašidelné než jiné autorčiny knihy, i když musím říct, že z těch tajemných dveřích pod schody jsem byla nervózní a napjatě jsem očekávala o co tady půjde a opět - nic takového mě nenapadlo.
Takže mě se to četlo hezky a ani trochu mi nevadila detektivní linka knihy, právě naopak, bylo to zase něco jiného. Části, kdy Leigh cítila dům, jeho rozrůstající se plíseň a podivné představy by mohli být kratší, nebo by tam některé nemuseli být vůbec.
Bát se moc nebudete ale příběh opravdu zajímavý a promyšlený, který stojí za přečtení.

kazatell
15.09.2023 5 z 5

Tak ani tento model nezklamal. Od půlky už jsem se nedokázal odtrhnout od čtení.
Popis děje a situace mi zase perfektně vizualizoval každý kout domu až do posledních detailů. Společně s audiopodkladem v podobě bouřky jsem měl opravdu živý zážitek

PetaZ
15.09.2023 3 z 5

Prvni tretina knihy byla jako parodie na scooby doo, pak misty az zbytecne utahane a vycucane z paty, coz je skoda, protoze ten pribeh mel velky potencial.. Horor? Ne. Ducharina? Ani nahodou..

NymphMaeve
13.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Miluju Darcy Coates, miluju, miluju a tady se překonala!

POZOR SPOILER!

Prvních pár kapitol bylo docela zmatených, moc jsem nechápala, co se děje, ztrácel se mi smysl a ani o Leigh se tam nedá nic moc dozvědět. Strach jsem ani moc neměla, spíš jsem jen kroutila hlavou. Velký zlom nastal v okamžiku, kdy se v příběhu objevuje Sára - nová obyvatelka domu Leigh, co se přistěhovala mnoho měsíců po zmizení Leigh. Tím ona zjišťuje, že je po smrti a Sára je medium, které ji vidí a může s ní mluvit. Společně se snaží přijít na to, co se Leigh stalo, protože ona si na to nepamatuje. I když jsem tušila, co se tam přihodilo (a nespletla se), stejně jsem knihu dočítala s napětím. Škoda, že je na konci tolik nezodpovězených otázek, ale celkově je tato kniha v sérii výjimečná a opravdu moc se mi líbila.

sipkulka
11.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Velice zajímavá knížka, první čtvrtina byla velice zvláštní avšak poté co hlavní hrdinka zjistila, že je onen duch ona se celý příběh přetočil vzhůru nohama, začal nabírat rychlost, byl mnohem zajímavější..

Weu_94
10.09.2023 4 z 5

Mohlo to být kratší, spousta věcí se zbytečně opakovala, ale jinak se mi to líbilo, hlavním hrdinkám jsem fandila, bála jsem se a přečetla jsem opět během pár dnů.

AndulinaU
08.09.2023 2 z 5

(SPOILER) Nevím no. Všichni říkali, že je potřeba vydržet první půlku knihy, že se to pak rozjede. Vydržela jsem celou knihu a za mě teda nic, jen zklamání. Už několikátou knihu z této série si říkám, že další strašidelný dům už ne, že už to není ono, ale vždycky se nechám nachytat a moje naivita, že tahle bude třeba lepší, je silnější. Jako v duších se nevyznám, ale bylo mu za mě připsáno až moc "živých vlastnosti" - bojí se smrti, nemůže popadnout dech, zvrací, dusí se... mě to prostě nebavilo, zajímavé bylo, že hlavní postava je duch, Sára byla fajn, ale jinak mi to vůbec nic nedalo.

skeyne641
05.09.2023 5 z 5

No co říct k této knize napřed sem se nemohla začíst nedávalo to žádný smysl až sem si říkala že sem vynaložila celkem velké úsilí ji sehnat bo když vyšla musela jsem si mít hned jelikož knihy od Darcy miluju .Po prvotním zklamání a po cca skoro 180 stránkách se kniha pěkně rozjela takový sešup by mě ani ve snu nenapadl Na konci knihy došlo k rozuzlení toho všeho a byla to pecka jsem ráda že sem vydržela a dočetla ji celou takže vřele doporučuji

kercah
30.08.2023 5 z 5

(SPOILER) (SPOILER) Musím říci, že mě kniha překvapila, tím, že se tentokrat ocitáme v příběhu, která vypráví duch sám. Zpracování se mi líbilo ( bylo to více koncipováno do psycho-thrilleru než hororu) ač se dej zda zdlouhavý, mě tam chyběla více rozvést zápletka s bratrem Sáry, to my přišlo takové odflákle a nevysvětlené. Každopádně klobouk dolu před autorkou, ze dokáže psát knihy jak na běžícím páse :). Těším se na další.