Děsy Leigh Harkerové

Děsy Leigh Harkerové https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507366/bmid_besy-v-dome-leigh-harkerove-vEb-507366.jpg 4 338 105

Strašidelné domy série

Darcy Coates, autorka bestsellerových gotických hororů, přináší další mrazivý příběh o tichém domě na zapomenuté předměstské uličce, který skrývá smrtící tajemství... Tichý dům byl Leigh Harkerové jejím útočištěm více než deset let, dokud se věci náhle nezměnily. Záclony se samy rozhrnují. Rádia se vypínají a zapínají. A ve stínu dveří její ložnice se v noci rýsuje tmavá postava, která ji pozoruje a čeká, až konečně poleví a usne. Leigh, na konci svých možností, ale neochotná opustit svůj domov, se snaží najít odpovědi. Ale každý krok ji nutí k něčemu děsivějšímu, než si kdy dokázala představit. Ze zamčených dveří pod schody prosakuje jedovatý stín. Klika přes noc chrastí a nehty škrábou o dřevo. Její domov skrývá nebezpečná tajemství a teď, když je Leigh uvězněna v jeho zdech, se bojí, že už nikdy neuteče. Myslíte si, že jste v bezpečí? Mýlíte se.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Leigh Harker , 2021

PeM
05.06.2023 4 z 5

Vcelku, pro mě, zmatený začátek, od doby, co se objevila Sára už to jelo a docela i bavilo.

ka.dudk
04.06.2023 3 z 5

Za mě asi takový střed. Spíš mi to přijde překombinované, páté přes deváté. Možná tím, že už jsem strašidelných domů četla tolik, mi přišla slabší. Určitě nebyla špatná, a možná to bylo tím, že jsem po knížce sáhla v nesprávný čas. Za mě žádné náročné čtení, taky žádná bomba. Stejně si ji ve sbírce nechám a těším se na další :-)

Sarka25
31.05.2023 3 z 5

Trochu jinak děsivá Darcy. Tak trochu jsem čekala obviky Darcin horor ale tentokrát je to z jiného soudku. A docela mile me to překvapilo. Že začátku mě knizka moc nebavila ale poté co se tam objevila Sara jsem dočetla na jeden zátah. Za mě velmi pěkné zpracované téma nechtěného návštěvníka v domě, které se bohužel děje i doopravdy.

Blanche2000
29.05.2023 4 z 5

Popravdě jsem dlouho váhala nad tím, jestli si další duchařinu od Darcy Coates koupit, jelikož jsem měla za to, že už mě u ní nic nepřekvapí. Mám pocit, že většina jejich doposud vydaných knížek, a tím myslím sérii strašidelných domů, je stejná. Byla jsem tedy neskutečně ráda, když jsem zjistila, že Děsy Leigh Harkerové jsou výjimkou, která mě během čtení dokázala příjemně šokovat.
Nejedná se o klasickou duchařinu, na níž jsme u Darcy zvyklí. Děj začíná zmateně, vůbec netušíte, co se děje a nebudu lhát, postupně mě to začalo rozčilovat, ne-li dokonce nudit. Myslím, že začátek mohla Darcy o něco více zkrátit, chápu, že jisté pasáže v knize musí být, aby ten wow efekt byl pak mnohem větší, ale bojím se, aby to některé naopak od knihy neodradilo - asi právě proto volím čtyři hvězdičky místo pěti. Když se totiž přes tuhle pasáž dostanete, sklízíte ovoce ve formě sentimentálního příběhu. Asi bych to ani neřadila mezi horory, mráz po zádech nečekejte, avšak zajímavé čtení, napětí a překvapivé rozuzlení rozhodně ano!

inkara
28.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Upřímně po dlouhé době přišel od autorky příběh, který se mi moc líbil. Knížka je psaná v ich-formě, což jí dodává napětí a dodává jí ho od první stránky, kde se okamžitě něco začíná dít. Zvrat v půlce knihy je moc zajímavý a oproti sérii originální. I závěr se moc povedl. Končí to velice příjemně, žádným přešvihlým happyendem, ale tak nějak přirozeně, uvěřitelně (jak jen je to u duchařiny možné). Oceňuju i živě vyprávěné sny, absenci romantické linky a příjemné hlavní hrdiny.

Nikollinka
28.05.2023 3 z 5

Za mě nejslabší kniha od Darcy.. Chtěla jsem ji dočíst, ale už jsem se modlila, ať je konec.. Bohužel

dasa8349
28.05.2023 5 z 5

Málem jsem Děsy odložila. Nemohla jsem se začíst. Jak jsem se dostávala dál
zaujala mě. Dočetla alíbila se. Jen je psaná z pohledu, než jsem u Coates zvyklá.

LaInSe
25.05.2023 3 z 5

Tahle kniha byla... Zvláštní. Polovinu knihy jsem se nemohla začíst a přemýšlela jsem, zda to opravdu napsala Darcy... Zhruba v polovině se to zlepšilo, rozjelo a konečně jsem v tom tu Darcy našla. Jenže ke konci to opět začalo pokulhávat a poslední stránky jsem dočítala stěží.

Acinore
25.05.2023 4 z 5

Nejdřív jsem tomu chtěla dát "odpad", protože to bylo úplně mimo moje chápání. Ale v půlce se to konečně zlomilo a přišel AHA moment! A pak to konečně byla jízda. Vydržte, stojí to za to!

Susan94
24.05.2023 4 z 5

Aleluja! Autorka povstava z hororové popela. Skvělý, originální příběh! Sice tam na můj vkus bylo dost omáčky okolo, nicméně takhle čtivý díl od této autorky dlouho nevyšel. Doporučuji k přečtení!

kanitsuj
24.05.2023 4 z 5

Souhlasím se všemi, kterým zprvu přišel příběh nudný (bohužel se jednalo o přibližně 120 stran). Měla jsem problém se začíst a vůbec jsem nevěděla, co si o počínání hrdinky myslet. Už už jsem se chystala knihu strhat a označit ji za nejhorší z řady strašidelných domů, ale pak se vše obrátilo a to doslova. Z převrácené perspektivy to zase tak špatné nebylo. Pohled z druhé strany totiž dost překvapil, a tak knížku hodnotím čtyřmi hvězdičkami a řadím ji k těm lepším, ne-li nejlepším dílům série. Autorka dle mého i zapracovala na líčení atmosféry a napsala poprvé psychologický horor se vším všudy (vyjma úplného závěru, za který ubírám onu jednu hvězdičku):-)

0323
24.05.2023 3 z 5

Prostě jiné... Začala jsem tuto knížku číst po dočtení série Černá zima a myšlenka nebyla špatná, ale bylo to takové pomalé čtení. Napětí nějak vyprchalo. Už velmi brzo mě napadlo, kde asi Leigh je.

kolacky
22.05.2023 5 z 5

Docela a načisto z druhé strany!!!
A holčičí kamarádství, to se mi líbilo.

Youn@n
21.05.2023 1 z 5

Knížka byla otřesná. Od začátku až do konce. Darcy mám ráda, ale její knížky začínají být horší a horší. Tato mě velmi zklamala, četla jsem komentáře, kde stálo že prvních x stran je nuda, nejen tyto strany. Bylo to nudné až do konce!

Martiiiik
18.05.2023 5 z 5

Souhlasím s dalšími komentáři, že toto je trochu jiná Darcy než jsme zvyklí.. :-) A také jsem začátek moc nepobírala, ale vydržet stálo za to.. :-) Bylo to opět velmi čtivé, mírně strašidelné.. :-) Strašidelný dům to zkrátka je, jen jinak :-) A to se mi líbilo.. Takže doporučuji :-) Hlavně u podivného startu neodložit ;-) :-D

Ka-čí
14.05.2023 5 z 5

Jako vždy BOMBA!!! Je tedy fakt,že prvních 70 stran jsem si říkala,ze to snad ani nepsala Darcy a knihu jsem několikrát odložila se slovy,že je to její asi nejhorší kniha nicméně opak je pravdou a pak se příběh rozjel a knihu nešlo odložit až do samého konce...všem,kteří maji na začátku knihy stejný pocit doporučuji vydržet a pak šli ujít přijde velký AHA moment a příběh nezklame

postrach
14.05.2023 5 z 5

Nejdřív jsem nechápala.Potom se příběh strašidelně rozjel.Povedený závěr i kniha.

andrea5753
14.05.2023 5 z 5

Moc moc povedená kniha, úplně jiná, než přechozí strašidelné domy. Ze začátku jsem měla pocit, že vůbec nerozumím co se děje a přemýšlela jsem nad různými variantami. A pak se to rozjelo a vše dávalo smysl. Byla to paráda!! Za mě 5 hvězdiček a bez debat.

katchamccall
12.05.2023 3 z 5

Ze začátku jsem se tetelila blahem. Trochu něco jiného, než na co jsme u Darcy zvyklí. Ale zhruba od půlky napětí opadlo, žádné lehké mrazení a přejde to do průměrné detektivky. Konec nějakou dobu tušíte. Ale za ten začátek 3*.

Ladyhawke1983
09.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Zcela nečekaně jiná kniha ze série-nesérie Strašidelných domů. Darcy jede na vlně, jednou super knížka, jednou je úplně povedená. Tahle se řadí mezi ty zdařilejší.
Je sice pravdou, že anglický název je dvojsmyslný a dává prozradit jednomu ze tří velkých překvapení knihy. Téma sice není úplně nové, to ani zdaleka, ale je to rozhodně příjemná změna. Líbil se mi i styl psaní, nejenom nepříliš dlouhé věty a souvětí, ale i použití aktuálního přítomného času v ich formě vtahuje čtenáře do toho, co se děje tady a teď mnohem více. V cca 80% knihy se Darcy daří udržovat napětí a tajemno, zbytek je jen taková (ne)zbytná omáčka kolem. Na několika místech je vidět, že úplně dobře nezafungoval český překlad - knihu si časem znovu přečtu, tentokráte ale v ENG, abych měla nějaké srovnání. Za mě nesporný bonus - kniha neobsahovala žádné romantické pasáže, což mě v posledních dílech autorky neskutečně štvalo, tady ani žádná nebyla potřeba a byla by jen zbytečně navíc. Za mě krásných 4 z 5 hvězd, zhltnuto za přibližně jeden den, nechodit do práce.