Děsy Leigh Harkerové

Děsy Leigh Harkerové https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507366/bmid_besy-v-dome-leigh-harkerove-vEb-507366.jpg 4 338 105

Strašidelné domy série

Darcy Coates, autorka bestsellerových gotických hororů, přináší další mrazivý příběh o tichém domě na zapomenuté předměstské uličce, který skrývá smrtící tajemství... Tichý dům byl Leigh Harkerové jejím útočištěm více než deset let, dokud se věci náhle nezměnily. Záclony se samy rozhrnují. Rádia se vypínají a zapínají. A ve stínu dveří její ložnice se v noci rýsuje tmavá postava, která ji pozoruje a čeká, až konečně poleví a usne. Leigh, na konci svých možností, ale neochotná opustit svůj domov, se snaží najít odpovědi. Ale každý krok ji nutí k něčemu děsivějšímu, než si kdy dokázala představit. Ze zamčených dveří pod schody prosakuje jedovatý stín. Klika přes noc chrastí a nehty škrábou o dřevo. Její domov skrývá nebezpečná tajemství a teď, když je Leigh uvězněna v jeho zdech, se bojí, že už nikdy neuteče. Myslíte si, že jste v bezpečí? Mýlíte se.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Leigh Harker , 2021

Pavlína2019
21.07.2023 3 z 5

Zhruba do půlky knihy mi trochu chyběl příběh. Byl to vlastně popis toho, co se dělo. A to autorka umí mistrně s velkou představivostí a úžasným popisem. Klobouk dolů.
Pak se děj objevil, rozjel a hlavně překvapil.
Takhle jsem to opravdu nečekala.
Není to banalita, kdy duch někoho straší v domě. Je to úplně jinak.
Některé knihy se mi líbily víc, ale nevadí, jsem spokojená a těším se na další

LivN
21.07.2023 5 z 5

Darcy si úžasná! Tohle bylo perfektní jeden z nejlepších dílů. Rozhodně jsem nic takového nečekala. Těším se čím nás překvapíš v dalším díle.

Zmitko.m
16.07.2023 4 z 5

Příběh se mi líbil, ačkoliv jsem něco začal tušit cca ve 4. nebo 5. kapitole. Vše se vysvětlilo o něco později. Celkově mě zaujal jiný styl vyprávění - ich-forma, kterou Darcey zatím v této sérii neužila a vlastně i celý příběh byl stavěný úplně opačně než jindy. Neobvyklé, ale zajímavé. Hodně dobře bylo popsáno to plynutí času z pohledu hlavní hrdinky, to bylo skvěle udělané. Jedna z lěpších knih celé série, hlavně i tím, že byla odlišná ve formě vyprávění i příběhu než u ostatních děl. příjemné oživení série.

ArwenAragorn
08.07.2023 2 z 5

Tak já jsem nakonec čtení vzdala, i když jsem se dostala do části, kde se vše vyjasňuje.
Někdo tady napsal, že kdyby to byla povídka, byla by fajn. To si myslím i já, knížka byla neskutečně zdlouhavá.

petule1
08.07.2023 1 z 5

než na kvantitu by měla začít autorka jet na kvalitu, protože tato poslední kniha je neskutečné zklamaní - obrovská nuda a ten příběh je děsná slátanina bez kapky děsu

Hotovson
30.06.2023 5 z 5

No konečně!!! Za mě obrovský plus a konečně to neni jako přes kopírák. Zatim jsem přečet všechny domy, ale už mi to pomalu začínalo nudit, dost se všechno opakovalo. Tady jsem měl důvod to napálit za pět, i když to možná bylo na čtyři, ale už jenom kvůli tej změně si to knížka zaaslouží. Začátek byl sice taková klasika, než jsem začal být trochu zmaten, načež se všechno vysvětlilo a už jsem věděl, na čem jsem. Bylo to fajn, moc jsem se nebál, ale to nevadí a další knížka snad bude zase trochu jiná, ať neupadnem do stereotypu.

Jarmila97
29.06.2023 5 z 5

jako všechny knihy se mi i tohle to moc líbilo od Darcy. Hrozně se mi líbilo jak byla tahle kniha napsaná vlastně z opačného úhlu pohledu. ani nešlo o to jak byla strašidelná ale vlastně a celý ten příběh o to jak to bylo napsané a za mě to bylo vážně skvělý

petrarka72
25.06.2023 4 z 5

Velmi slušná práce. Darcy Coates potřebovala upgrade, Strašidelné domy byly dost dlouho na jedno brdo - ale zjevně si to uvědomila a zkusila na své poměry nový úhel pohledu. Vyplatilo se, myslím. Což píšu s tím, že Děsy Leigh Harkerové jsem při prvním čtení odložila po čtvrté kapitole s tím, že nerozumím ničemu a nemám to zapotřebí. Ale některé obrazy se mi pořád vracely, tak jsem se ke knize cca po týdnu vrátila - a byla jsem odměněna... Více než jinde jde o horor propojený s detektivkou. A protože jsem skutečně do poslední chvíle netušila, kdo, co, proč a jak, tu a tam jsem se hodně divila a poslední část zhltala. Takže je možné, že desátý Strašidelný dům si, až vyjde, dám. Nebudu ho netrpělivě vyhlížet nebo ho předobjednávat, ale až bude volno, ráda se po něm projdu. V pozoruhodné společnosti, předpokládám.

mondulinecka
16.06.2023 4 z 5

No z této knihy mám také dost rozporuplné pocity. Bylo to něco úplně jiného, na co jsme u Darcy zvyklí. Dlouho jsem se nemohla začíst, moc jsem nechápala, co se vlastně děje a tak nejak jsem jen čekala, co se z toho vyklube. Prvotní zklamání ovšem téměř dohnal konec, ten jsem doslova hlatala a vysloužil si tím celé 4* Darcy mám ráda a ač jsem dříve psala, že nás už moc nemá čím překvapit, budu vděčná, když se vrátí ke klasickým strasidelnym domům, tak jak je známe :)

knihomolka27
16.06.2023 5 z 5

(SPOILER) No..... Darcy, ty se my snad jen zdáš? 75 stran této knihy při čtení skoro umírám, už se připravuju, jak tě sepsunu v recenzi, že tohle je tvůj další Fantom z Blackwoodu, totálně bezopsažné dílko, jehož prázdnota v této knize dosáhla vrcholu. A nakonec místo toho, ti po dočtení dávám, tak trochu (přiznávám) nejobjektivních 5 hvězdiček, které jsem žádné z tvých knih ještě nedala. Tomu se říká jedno z největších mých knižních překvapení roku...No teda, no teda, no teda.

Příběh Leigh začíná naprosto nudně a tak nezajímavě, že máte hned v úvodu pocit, že spisovatelce nejen že došla štáva, ale i spisovatelská soudnost. Říkáte si, že napsat něco tak prázdného a o ničem je umění samo o sobě, které tu Darcy vyšperkovala do krajnosti....a čtete dál, protože nesnášíte ten pocit, že děláte něco jen napůl, navíc já většinou dělám recenze až po dočtení celé knihy, jinak to trochu postrádá smysl. A tahle kniha je jasným důkazem proč to dělám, protože i přesto těch bezmála 75 stran doopravdy trochu protrpíte, ty další vám to bohatě vynahradí. A Darcy dech nedochází, ona ho tady v této knize naopak nabrala znovu, a tento nový svěží druhý dech, je přesně to co tahle série už zatraceně potřebovala a navíc je to něco co jsem od autorky vůbec nečekala.

Příběh Leigh a Sáry si mě získal. Je ze všech autorčiných příběhů nejvíc emoční a nejvíc se mě dotkl a to i přesto, že se tu autorka nesnaží na nějakou sentimentální notu příliš tlačit. Má skvělé kreativní nápady, popisy, - většina toho co se tam děje mi dává smysl, není to přeplácané, oplývá to skvělými nápady a téměř hmatatelnou atmosférou. Postavy jsou originální, vůbec jsem nějaké vztahy nečekala...na to, že to bylo veskrze komorní se tam pořád něco dělo. Darcy se zlepšila snad ve všem co sem u ní kritizovala, kdybych na obálce neviděla její jméno, tak jsem si myslela, že to snad musel napsat někdo jiný.

A ano, snad ubrat kolem 50 stránek by neuškodilo a ten úvod nemusel být tak rozvleklý, ale jako celek to do sebe skvěle zapadalo, a já měla pocit, že od Darcy čtu konečně knihu, která mě odzbrojila a celkově si mě získala, a ano Darcy měla i lehce nadprůměrné počiny, ale tohle je ještě o několik příček převyšuje.... A ta scéna se Sarou a Leigh jak spolu sedí na lavičce a jí dort, ta mě málem rozbrečela....protože to nečekané přátelství mezi stárnoucím, osamělým médiem a jedním brutálně zavražděným mladým duchem to bylo bijící srdce této knihy . Takže za mě naprostá spokojenost a po tom dočtení jsem pořád ještě taková naměkko...

lucie9164
16.06.2023 1 z 5

Darcy Coates je má oblíbená spisovatelka. A bohužel musím prohlásit, že poprvé jsem u její knihy byla zklamaná a vyloženě se do dočtení knihy musela nutit. Vůbec mi nesedl styl jakým byla kniha napsána a bohužel ani samotný příběh mne nijak zvlášť neupoutal. Kdyby se nejednalo o Darcy, knihu bych asi po cca 50str. odložila.

Kate3003
12.06.2023 2 z 5

Na novou knihu ze série strašidelných domů od Darcy Coates jsem se velmi těšila, protože už mám přečtené v podstatě všechny předchozí díly a vždy se jednalo o velmi čtivý příběh ve většině případů s fajn duchařskou atmosférou. Proto jsem i zde s napětím čekala podobný příběh, který sice není čistokrevný horor, ale i tak vám z některých scén naskakuje husí kůže.

U tohohle dílu, ale bylo vše trošku jinak. Darcy se tentokrát nedržela své obvyklé dějové linky a hned zezačátku nás slepě hodila do dosti zmateného děje. První cca třetinu knihy jsem měla docela problém se začíst a moc jsem netušila co se vlastně děje. Navíc to bylo trošku zdlouhavé a děj se nikam neposouval. Jakmile jsem ale překročila hranici cca 100 stran už se četlo mnohem lépe a příběh konečně začal dávat smysl. Dávám plusové body za nečekané otočení pohledu příběhu oproti předchozím knihám a celkově za nápad. Zpracování, ale bohužel nebylo úplně ideální a příběh se tak nějak táhnul. Větší akce se odehrála až ke konci, kde ale zase vše bylo uspěchané a velmi rychle to skončilo. Také mi trošku chyběla ta atmosféra z předchozích knih.

Celkově se tedy jedná o celkem čtivý příběh s zajímavým námětem, ale nebude patřit k mým oblíbencům z této série.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Knihy Dobrovský.

Knižnípauza
11.06.2023 3 z 5

Nejnovější kniha od mé oblíbené autorky a já jsem dost zklamaná ( jakože fakt dost).
Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, skoro do půlky se nic moc neděje a je to občas dost zmatené.
Navíc mi byla hlavní hrdinka nesympatická(možná chvílemi až otravná).
Když už konečně přišla ke konci knihy akce, tak zase rychle odešla.
Celkově se mi ale nápad líbil. Darcy Coates nám chtěla předat příběh z tak trochu jiné strany, ale to zpracování mi nepřišlo dobré. :(

Na knihu jsem četla i plno pozitivních recenzí, ale já musím říct, že je tohle pro mě asi nejslabší kniha ze série Strašidelných domů.

blackoutzuzi
10.06.2023 4 z 5

3,5 hvězdičky

Tentokrát mě Darcy Coates dost překvapila, což už jsem u téhle série moc nečekala, protože většinou už po pár kapitolách dostanu představu, jakým směrem se bude příběh ubírat, ale tady jsem se dočkala příjemného twistu!:)
Opět se nejedná o regulérní horor, u kterého budete trnout strachy, spíš počítejte jen s lehoučkým mrazením v zádech:)
Zhruba v polovině příběh nabere jiný směr, který podle mě nikdo moc nečeká, a dostane tak úplně jinou dynamiku. Za mě skvělý, originální nápad, jen by ta první polovina mohla být o něco kratší :)

Cassidy.L
10.06.2023 5 z 5

Trochu pomalejší začátek (hodně se opakovala stejná nebo velmi podobná situace), ale rozuzlení a sic smutný přesto zajímavý závěr vše zachránil.

Renča2211
09.06.2023 5 z 5

Knížku jsem právě dočetla a mě se moc líbila... překvapivé zvraty, smutný konec... Darcy je knihu od knihy lepší...

adabraz
08.06.2023 2 z 5

Souhlasím s komentáři. Moc zdlouhavé a každá kapitola skoro o tom samém.

snehule
05.06.2023 2 z 5

Kdyby tohle byla povídka, byla by vážně dobrá, ovšem v tomhle rozsahu to byla neuvěřitelná nuda. Stále dokola se opakovaly dlouhé popisy pocitů hrdinky v domě, co se jí tam dělo pořád dokola jako přes kopírák, nemělo to spád.

Knižní střípky
05.06.2023 2 z 5

DĚSY LEIGH HARKEROVÉ je 9.díl ze série Strašidelných domů, kde se díly dají opravdu číst na přeskáčku.
Samozřejmě i zde máme strašidelný dům a ženskou hlavní hrdinku, vlastně dokonce dvě. Ale pozor! Tady to vše bude trochu jinak, cca do sté strany to není nic moc, docela zmatek a chaos, ale pak přijde určitý zvrat, který mě opravdu velice mile potěšil. A pak najednou příběh dostal úplně jiný rozměr. Já vám záměrně nebudu nic blíže říkat, protože tady tato Darcy je opravdu trochu jiná. A jiná v tom lepším slova smyslu. Nicméně zas a opět zde nebylo nic ani trochu strašidelného. A kdyby zde nebyl ten jiný úhel pohledu, tak by to bylo úplně o ničem. Tudíž i přes všechnu tu jinakost dávám jen 2,5 hvězdičky.

Sanny_happ
05.06.2023 4 z 5

Další kniha ze série strašidelných domů je tu Na začátku mi vcelku trvalo než jsem se začetla. Prvních cca 80 stran mě moc nebavilo.. ale pak se v knize objevila jedna velká změna a spoustu toho se vysvětlilo. Příběh mě v tom okamžiku naopak úplně pohltil. Za mě super námět a změna od jiných autorčiných knih
Jen co se v příběhu objeví Sára, je těžké knihu odložit.
Četla jsem všechny předchozí autorčiny knihy a pokud bych měla srovnat jejich strašidelnost. Tak u tohoto dílu jsem se nebála Tento díl má i dost detektivních prvků.
S koncem knihy mám trošku problém - na jednu stranu se mi zakončení a vysvětlení všeho líbilo, na druhou stranu mi to přišlo asi trošku neuvěřitelné..
Knihu bych ohodnotila 3,75 A to především kvůli začátku knihy