Děsy Leigh Harkerové

Děsy Leigh Harkerové https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507366/bmid_besy-v-dome-leigh-harkerove-vEb-507366.jpg 4 338 105

Strašidelné domy série

Darcy Coates, autorka bestsellerových gotických hororů, přináší další mrazivý příběh o tichém domě na zapomenuté předměstské uličce, který skrývá smrtící tajemství... Tichý dům byl Leigh Harkerové jejím útočištěm více než deset let, dokud se věci náhle nezměnily. Záclony se samy rozhrnují. Rádia se vypínají a zapínají. A ve stínu dveří její ložnice se v noci rýsuje tmavá postava, která ji pozoruje a čeká, až konečně poleví a usne. Leigh, na konci svých možností, ale neochotná opustit svůj domov, se snaží najít odpovědi. Ale každý krok ji nutí k něčemu děsivějšímu, než si kdy dokázala představit. Ze zamčených dveří pod schody prosakuje jedovatý stín. Klika přes noc chrastí a nehty škrábou o dřevo. Její domov skrývá nebezpečná tajemství a teď, když je Leigh uvězněna v jeho zdech, se bojí, že už nikdy neuteče. Myslíte si, že jste v bezpečí? Mýlíte se.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Leigh Harker , 2021

MrsLittleginger
09.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Po první kapitole jsem si řekla - panebože, tak tohle bude horor jak prase. A on nebyl. Byla místa, kde jsem se bála, ale upřímně - po tom, co zjistíme, že ta hnusná potvora je vlastně Sára pro mě příběh ztratil to prvotní nadšení. Každopádně dobře, dočetla jsem. Líbila se mi logika toho, proč bouchaly dveře a proč Leigh zabil. Za to bych dala klidně 30 hvězd. Ale jsem jediná, kdo si řekl, co se vlastně stalo s tou plísní, kam odešla a co vlastně znamenala? Nezdálo by se mi, že by to bylo nějak extra jasné o co tam vlastně šlo když na ni byl kladen tak velký důraz. Nebo jsem prostě jen nepozorná?

Ajuszka
08.05.2023 5 z 5

Dle mého názoru trošku jiná Darcy,než jsme zvyklí. U téhle knihy jsem se nebála,jakože vůbec..
Duch tam byl,to ano,ale spíš mi to přišlo jako lehká detektivka.
Leigh a její epizody mi přišly místy dost zmatené a trvalo mi než jsem se zorientovala co se děje doopravdy a co v její hlavě.
Co se mi líbí,tak je nápad nahlédnout na celou duchařskou věc i z druhé strany.
Ale přesto budu doufat,že další kniha bude opět v jejím klasickém stylu vyhánění duchů.
Konec byl ale hezký a celkově rozuzlení mě překvapilo.

judas.1988
06.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha je velmi pěkně napsaná, opravdu velmi svižně se čte. Ze tří set dvaceti čtyř stránek nebude "hluchých"ani deset, člověk je neustále v akci a ději. Podobným způsobem autorka napsala kořist. Prostě se pořád něco děje. Ale musím souhlasit s komentářem od Redry. Tady už se nedá hovořit o nějaké lehčí inspiraci. Tady už je to vyloženě přepsané z některých filmů a knih. Problém je že Darcy je velmi mladá autorka a pustila se do psaní v žánru který se od dob Sheridana la Fanu, Stokera nebo Poea neustále vyčerpává. A vymýšlet fakt, něco jinak už asi ani nejde. Dám čtyři hvězdy.

Redra
04.05.2023 3 z 5

Varuji neobsahuje přímo spoiler, ale může napovědět :-). Po Domu tajemných stínů jsem jí vážně chtěla přestat číst, ale nakonec jsem přečetla, protože i když nejsem její fanynka mám ráda tuhle tématiku. A jsem na vážkách s hodnocením, ale hodnotím jí ve výsledku dobře. Klady: nový styl vyprávění - nejedná se jen o klasické strašení v domě, 3/4 knihy jsou opravdu poutavé a napínavé, čtivé. Zápory: dost zjevná inspirace Šestým smyslem a Ti druzí a to i v detailech, konec - který je možná překvapivý, ale nelíbil se mi - čekala jsem vetší tajemství ( a také byl už víckrát použitý), pak takové to zbytečné opakování některých věcí (tady vaření čaje třeba). Ale rozhodně knihu můžu doporučit! Opravdu to od Darcy Coates není špatná kniha.

hana4834
01.05.2023 3 z 5

natáhlé jinak dobře čtení. Závěr mě prekvapil