Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455024/bmid_snehulak-QGT-455024.jpg 5 6951 1232

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. Ke knize jsme dodatečně vydali slovník. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete na našem Issuu. Marek Lutonský v rámci své recenze připravil také mapu míst, která se v knize objevují.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Master127
15.06.2014 5 z 5

Detektivky s postavou Harryho Holea patří mezi špičku, především propracovanou dějovou kompozicí. Nechybí zde napětí a zvědavost, co se ukrývá na následující straně s překvapivým rozuzlením na konci. Sněhulák patří mezi knihy, ve kterých je více vražd, děj má spád, rozhodně nenudí. Sněhulák je skrytá postava, se kterou možná ani nepočítáme, že by jim mohla být ta dotyčná postava. Jen drobná výtka, proč jen Nesbo nedá Harryho a Ráchel dohromady, když by jim to spolu tak moc slušelo? To jediné možná čtenáři drásá srdce.

callahanh
10.06.2014 4 z 5

Pro mě zatím nejlepší Holeovka a potvrzení toho, proč je Nesbo tolik populární. Má zkrátka talent psát zajímavě a natolik čtivě, že se u toho čtenář nenudí a naopak se nemůže dočkat toho, co přijde dál. Harry Hole je navíc sympaťák a nelze mu nefandit v jeho boji s vnitřními démony. U Sněhuláka oceňuji hlavně to, jak Nesbo čtenáře vede, kam potřebuje a nechá ho několikrát změnit tezi o tom, kdo by mohl být vrah, aby si na konci uvědomil, že vlastně vše bylo od začátku jasné. Psychologie postav a propracovanost děje fungují výborně a prakticky žádná pasáž tu není zbytečná. Ústřední příběh dává smysl a nepostrádá logiku, takže v tomto směru je vše v nejlepším pořádku. Je pravda, že konec je malinko překombinovaný a možná že tu někdy je zbytečně moc "hollywoodské" akce, ale to se dá snadno odpustit, když je velmi dobře popsaná a není moc dlouhá. Je až s podivem, že i přes délku pěti set stran tu není žádné hluché místo a děj ubíhá zběsilým, ale přehledným tempem dál. Kritizovat částečně filmový styl psaní asi nemá smysl, protože Nesbo ho naštěstí umí používat a výrazněji tím nerozptyluje pozornost. Sněhulák je vynikající detektivka, která přenese trošku mrazivé severské atmosféry až do tepla domova a rozhodně by vám při čtení nemělo být jedno, jak to se všemi dopadne. 85%

petulko4631
06.06.2014 5 z 5

uplne super kniha

pavlina9305
26.05.2014 5 z 5

Sněhulák se mi líbil moc, určitě patří mezi mé top. Jen některé pasáže mi nepřišli zrovna moc uvěřitelné.. zvlášť představa, žena sedící na sněhulákovi... no, když přimhouřim obě oči, tak si to možná i představím, ..to je jediné co bych tomu asi vytkla.. jména mi nevadili, Harryho miluju.. :D jeho postava se mi moc líbí. Poslední polovina knihy - nešlo mi neotáčet stránky... :)

Karcoolka2210
20.05.2014 5 z 5

5 hviezdičiek bez debaty. Jedna z najlepších, ak nie najlepšia Nesbova kniha, ktorú som doteraz prečítala. Harry sa mi čím ďalej, tým viac ľúbi, aj keď je to teda strápený človek. Skvele napísaný príbeh, napínavý dej, zaujímavé postavy a na to, kto je Snehuliak som mala dva typy a jeden z nich vyšiel. Naozaj super čítanie :) AJ

Skawin
19.05.2014 5 z 5

Napínavé, čtivé.. Ale něco málo tomu chybí, abych dala plný počet. Kdo si chce oddechnout a trochu se při tom nechat "zalít krví" tak určitě doporučuji :-)

mechulka
14.05.2014 5 z 5

Další skvělá kniha, čekala jsem jiného pachatele a Hary mě vyvedl o omylu.

between
13.05.2014 4 z 5

Moje první knížka od tohoto autora.
S těmi severskými jmény jsem se nesrovnal až do konce knihy a měl jsem v tom trochu guláš. Každopádně se to četlo dobře a byl jsem v očekávání co bude dál. Místy trochu "krvavější", ale dalo se.

Andy74
11.05.2014 5 z 5

Po Levhartovi je toto moje druhá Nesbova detektivka. Přiznávám, že se mi četla mnohem lépe, než Levhart. Snad je to tím, že jsem trošku věděla, co je Harry Hole zač :o) Mezi postavami jsem se několikrát ztratila, severská jména jsou pro mne chaos. Ale i přesto to byla fajn četba. Musím ale ještě chvíli zapřemýšlet .....neumím si pořád zařadit postavu řemeslníka - plísňaře v brýlích s tlustými skly :o)))) unikla mi nějak jeho role? Má vůbec nějakou roli?
Asi jsem nedávala pozor :o)

miman
08.05.2014 4 z 5

Moje čtvrtá kniha od Nesbo, skvělá, napínavé 3/4 knihy. Závěr na mě moc přehnaný a vyšroubovaný. Ale jinak doporučuji ke čtení.
4,5 hvězdy
Nechybí zde záložky pro trailery?

sarka4699
05.05.2014 2 z 5

Knihu jsem se přečetla na nadšené doporučení kamarádky a musela jsem se donutit k dočtení konce. Nic pro mě, čekala jsem napětí podobné Brownovi, ale tohle byla nuda.

inule
14.04.2014 5 z 5

Na svého prvního přečteného Nesba jsem chvilku čekala. Nakonec si našla své místečko v knihovničce. Byla jsem nadšená. Z počátku jsem byla trochu dezirientovaná, moc postav a severská jména. Jakmile si člověk zvykne, skvělé napínavé počteníčko. Bavili mě postavy, které nejsou černobílé. Hra autora se čtenářem na kočku a na myš, tedy kdo že to je nakonec je, mi vůbec nevadila. Osobně radši předvídám od půlky knížky, kdo je vrah, než když autor za napíše každou cenu překvapivý poťouchlý závěr. Určitě si přečtu další :-)

studentice
12.04.2014 4 z 5

Nesbo je Nesbo, ale....pro me to asi zatim byla jeho nejslabsi knizka. Uz tu chybel moment prekvapeni, kniha mela stejny vzorec jako vsechny predesle a navic jsem tu citila prilis velkou snahu sokovat a hrat si se ctenarem az do posledniho radku. Pribeh mi prisel takovy neosobni. Presto patri Nesbo mezi oblibene autory a tesim se na dalsi knihu serie.

Paja Ch.
09.04.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších detektvek co jsem četla. Prostě úžasná !

lesumir
07.04.2014 5 z 5

Nesbo je klasik.
Sněhulák výbornej!

DennieForbes
05.04.2014 5 z 5

Má první přečtená detektivka vůbec a zároveň má první přečtená kniha od tohoto autora.. nečekala jsem, že mne bude bavit a zpočátku to tak i vypadalo.. ztrácela jsem se v dějových liniích a nějak jsem tomu stále nemohla přijít na chuť.. Ani nevím, kdy přišel ten zlom, ale najednou jsem začala hltat každé slovo.. neuvěřitelně napínavé, šíleně geniální spojitosti a časté mrazení v zádech.. To je Sněhulák.
Jednoznačně doporučuji! :)

habakkuk
04.04.2014 2 z 5

Podle recenzí jsem čekal napínavý thriler, ale kniha mě zklamala, nuda.

krejcovka76
31.03.2014 5 z 5

Nekonečný rozdíl mezi Netopýrem. Četla se jedním dechem. Rozhodně doporučuji :-)

Šárka5875
29.03.2014 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a nezklamalo. Nejdřív jsem si musela trochu zvyknout na severská jména a na přeskakování do různých dějových linií. Od začátku do konce jsem ale byla dokonale napnutá. Několikrát už jsem si myslela, že vím, kdo je Sněhulák, ale nakonec vše bylo jinak. Skvělá kniha. Už mám objednaného Levharta.

alois.randa
28.03.2014 5 z 5

výborná napínavá detektivka, i když některé části dost neuvěřitelné asi jako z amerického filmu