Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455024/bmid_snehulak-QGT-455024.jpg 5 6951 1232

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. Ke knize jsme dodatečně vydali slovník. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete na našem Issuu. Marek Lutonský v rámci své recenze připravil také mapu míst, která se v knize objevují.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

nemer
08.08.2014 2 z 5

Nedočteno. Okázale komerční autor. Takový severský Viewegh.

fiona007
07.08.2014 5 z 5

Asi nejlepší knížka, co jsem o Harrym Holeovi četla. Je to napínavý, neskutečný a ten závěr... skvělý!

Keri1
07.08.2014

Naprostá spokojenost.

ttoper
31.07.2014 5 z 5

Je zvláštní, že s každým dalším dílem se zvedá úroveň. Jaký nezvyk oproti většinou nastavované kaši :) Skvělá detektivka.

teery.ts
30.07.2014 5 z 5

Naprosto bezkonkurenční kniha. Jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Bylo potřeba se do ní nejprve začíst, ale pak se od ní člověk nemohl odtrhnout ani na spaní :-) napínavá, skvěle popsané detaily, skutky vraha tak kruté, až z toho člověka mrazí. Výborně napsaná až do poslední stránky.

LadyCotton
29.07.2014 3 z 5

Nejsem typický čtenář detektivek - tento žánr mě moc nebaví a ani "slavný" Sněhulák od Nesba mě neoslovil. Zpočátku jsem měla tendenci knihu přestat číst. Děj skáče pořád jinam - když už máte pocit, že jste se začetli (a udělali jste si obrázek kdo je kdo), autor začne vyprávět příběh někoho jiného... Kniha mi přijde zbytečně moc dlouhá a místy až zmatená.
Nicméně se autorovi nedá upřít, že dokáže své čtenáře napínat :-)

dvoracci
28.07.2014 4 z 5

Dobře čtivá kriminálka

Vevericka.eva
27.07.2014 5 z 5

Nejsem velký příznivec detektivek, ale tahle rozhodně stojí na vrcholu tohoto žánru. Výborné čtení, překvapivé zvraty, sympatický hrdina. Stojí za přečtení, doporučuji!!!

LadyAnn
24.07.2014 4 z 5

Jednoznačně nejlepší knížka z celé série. Čtu postupně a vyplatilo se nepřeskakovat, Harryho příběhy na sebe více či méně navazují. Oproti ostatním knížkám má v sobě Sněhulák jinou, temnější, "hutnější" a pro mě líbivější atmosféru. Příběh je opravdu na konci lehce překombinovaný, ale na to už jsem si u Nesba zvykla. Sněhulák je dle mě zatím autorův "masterpiece".

Aninka87
20.07.2014 5 z 5

První kniha, nyní velmi populárního autora, která se mi dostala do ruky a doufám že ne poslední. Napsaná velmi čtivě, odkládala jsem ji snad jen, když jsem se příliš bála. Místy dokázala vzbudit podobné pocity jako filmový horor. Hrdina, outsider, člověku prostě přiroste k srdci :)

daniela7015
18.07.2014 5 z 5

Čtivá perfektní knížka, ale nemohla jsme se ubránit tomu, že někdo chtěl do knížky strčit detektivního Dr. House. Hubený sešlý chlapík ve středních letech s problematickým vztahem k ženě svého srdce i spolupracovnicím, tak trochu vyděděnec společnosti, má vlastní postupy, záblesky čirého vědění. Nemohla jsme si pomoct, ta podobnost je do očí bijící, alespoň je to můj subjektivní názor. Trochu jsem se bála zmiňované brutality, kterou ve filmech špatně snáším, trpím a držím si místa, na kterých je působena bolest. :-) Ale v této knize mi to nepřišlo brutální, možná syrový popis, bez emocí popisované postupy apod, ale nic nechutného, co by odrazovalo. Jinak já jsem žabař, já vraha neodhalila. :-) Knihu určitě doporučuju, čte se sama.

Pavlusa007
18.07.2014 4 z 5

Dobrá detektivka, ale autor nám toho vraha trochu moc zbytečně brzo odkopal...

Ctibi
15.07.2014 4 z 5

nemá to chybu

Merynkaw
15.07.2014 5 z 5

Mělo to grády..

Vec1980
11.07.2014 4 z 5

Drsné, klasický styl .... nezklamal. Ideální relax, na druhou stranu nic k čemu by jsem se někdy vrátil.

astroweb
10.07.2014 1 z 5

Přečetl jsem od téhož autora již docela slušný počet, ale do Sněhuláka se ne a ne začíst. Trvalo mi dvě třetiny knihy, než se mi podařilo. Finále, napínavé, ale jinak zmatek, až nuda.

VePe
07.07.2014

Asi se budu vymykat, ale musím napsat, že jsem knihu po přečtení 130 stránek odložila. Ne tím, že by neměla spád ba naopak, ale vadila mi popisná brutalita činů (a věřím, že vražd a popisů pak ještě musí přibývat). Je mi absolutně jasné, že zápletka bude brilantní a promyšlená.. ale asi jsem na to zrovna neměla žaludek :-(

KajaCh
25.06.2014 5 z 5

Výborně promyšlené, ale na můj vkus až moc brutální, hlavně ten konec, ale to asi proto, že jsem holka zvyklá spíše na sladké romány. Hodnotit nemohu jinak než plným počtem hvězdiček a možná si časem ještě něco přečtu, až přestanu mít noční můry...

rabor
24.06.2014 4 z 5

Promyšlená a dobře napsaná detektivka napínavá jak kšandy. Drobný sklon ke komerčnosti, filmovosti (s tím související nižší vykreslení myšlení a psychologie postav) a občasné krimi-klišé nemám problém autorovi odpustit, nejspíš je to trochu součást jeho stylu, který jinak zvládá na výbornou. Přestože čas strávený s knihou byl příjemným, nezanechal ve mě žádný hlubší dojem.
Sněhulák není ničím víc než dobrou detektivkou a ideálním čtením do horkého léta.

Modrina
20.06.2014 5 z 5

Uff.. Byla jsem napnutá jak struna. Sice mě napadlo, kdo je vrah, ale hned mě to přešlo. :) A ono to bylo ono! Zatím jsem četla Netopýra (ve dvou překladech), Levharta, Šváby a teď Sněhuláka, Lovce hlav jsem jen viděla, ale nečetla - a Sněhulák jasně vede. Z těch pěti možných hvězdiček bych dala šest. :)