Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455024/bmid_snehulak-QGT-455024.jpg 5 6951 1232

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. Ke knize jsme dodatečně vydali slovník. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete na našem Issuu. Marek Lutonský v rámci své recenze připravil také mapu míst, která se v knize objevují.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Faustka
21.10.2014 5 z 5

"Ten pocit nechtěl Harryho opustit. Pocit, že něco nebo někdo je tady, blízko, uvnitř, a že se zjeví, stačí, aby se Harry podíval správným způsobem, ve správném světle." … Stále mě mrazí. A to sníh ještě nepřišel.

Pasko
20.10.2014 4 z 5

Dobre čítajúca sa kniha. Ak by som mal porovnať s najlepšími knihami od Dominika Dána, tak mierne slabšie pre mňa. Ale kniha zaujímavá, pre mňa TOP v knihe - hlavná postava.

Oksalakka
20.10.2014 5 z 5

Zatím asi nejnapínavější z Nesbů ...

Ormos Atalia
20.10.2014 5 z 5

Výborný příběh, četlo se to jedním dechem. Zkrátka když milujete příběhy s Harrym, tak není co dodat :-)

trnucha
07.10.2014

Můj první Nesbo, četla jsem ho na začátku zimy a po celou zimu byl u nás zákaz stavění sněhuláků. Běžel mi mráz po zádech a bála jsem se podívat z okna na čerstvý sníh. Nedokázala jsem přestat se čtením až do nečekaného závěru. Perfektní thriller.

jindrich5708
03.10.2014 5 z 5

Dělal mi společnost po 14 večerů . I když do prvního sněhu je ještě daleko - bojím se kdy začne sněžit . Proč ? Protože první sníh Vás může překvapit dříve než to čekáte ............... Skvělé čtení - doporučuji

H.O.
29.09.2014 4 z 5

Moje druhá kniha od Nesba, opět (po Nemesisu) výborné čtení. Děsně mě baví to napětí a preciznost a propracovanost nepředvídatelného děje (aspoň teda pro mě), stejně tak jako nevšednost...a samozřejmě policista Harry je velký sympaťák :-)) Přečteno za 1,5 dne - to fakt mluví za vše, ne? :-))

Alzbetta
24.09.2014 5 z 5

Měla jsem trochu strach se do této knížky pouštět,ale nakonec to nebylo tak hrozné. Bála jsem se až skoro na konci. V půlce jsem odhalila vraha,což u mě nebývá zvykem :)))
Od Nesba to určitě nebyla poslední kniha,kterou jsem přečetla.

Honz88
13.09.2014 5 z 5

Velmi dobrá a čtivá kniha, první, kterou jsem od Nesba četl. Zatím mi přijde, že na rozdíl od Keplera to má Nesbo mnohem propracovanější a reálnější. Na konci knihy do sebe vše pěkně zapadne. Navnadilo mě to k přečtení všech knih se série Harry Hole.

Petulko391
05.09.2014 5 z 5

Prvý krát som dal maximum hviezdičiek. Obvinil som asi každého nakoniec bol vrah úplne niekto iný.. Dakujem pán nesbo za napätie.. :)

Misa25
03.09.2014 5 z 5

No tak jsem dočetla další díl a nestačím se divit....co to jako zase mělo být....zamotala jsem se do toho a každou chvíli "obviňovala" někoho jiného, a viníka jsem přitom celou dobu nesnášela :DDD no takže jsem zvědavá co tam dělá ten "čistič plísní" :DDD Levhartovi zdar :DDD

iluliacross
29.08.2014 5 z 5

Je to kniha pekelně nadupaná nábojem a energií. Ke konci člověk nervózně dupe nohou, okusuje nehty. Netuším, jak dokázal Jo nacpat mezi slova a věty takovou energii. Jeho knihy rozhodně nepostrádají svižnost. Zápletka byla podle mě naprosto geniální. Ještě teď jsem z toho přejetá. Mě ta knížka nadchla. Rozhodně žádný slabý čajíček, ale povedený krimi příběh se vším, co krimi kniha má mít. "potlesk"

triatlet
24.08.2014 4 z 5

Pachatele jsem sice odhalil v polovině příběhu, ale atmosféra je tak napínavá, že jsem rád, že jsem Sněhuláka četl v srpnu a ne v prosinci :-)
Místy mi vadila překombinovanost, místy přehnaně akční scény.

heavy66
23.08.2014 5 z 5

Příběh je napínavý, jako vždy zamotaný, kdy čtenář odmítá autorem nabízené pachatele, jednoho za druhým, jen podle počtu zbývajících stránek. Jediná výtka - opět se to týká osoby Harrymu blízké! Naštěstí osobě blízké nenechal ublížit, jinak bych zajel ke Schroderům a dal mu jednu do nosu. V roce 2017 je v plánu filmová verze, pokud ji Tomas Alfredson nepodělá, může to být větší nářez než Mlčení jehňátek.
"Listopad 2017 - podělal, druhé Mlčení jehňátek se nekoná!"

Scharks
21.08.2014 5 z 5

Naprosto geniální!!! Asi se budu opakovat, ale tohle bylo fakt hustý!! :D A i když jsem měla rozjetých spoustu teorií tak tohle mě naprosto dostalo... Celá série o HH je plná akce, napětí a pozoruhodných zvratů, ale to co bylo v této knize?! Naprosto jedinečné a neotřelé!! Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem (občas mi spíš připadalo že jsem na čas dýchat zapomněla) a její závěr mě totálně šokoval!!! Je to neuvěřitelné, ale každá další knížka kterou jsem četla je ještě lepší než ta předešlá... Kdybych mohla dát hvězdiček 6, neváhala bych ani vteřinu :o)

Lidmila_2008
19.08.2014 3 z 5

Pokud není cílem nic víc, než trochu zábavy, tak velmi dobré.

Duše
19.08.2014 5 z 5

Výborná detektivka. Překrásně depresivní. Přečtena za chvilku.

Stepi84
17.08.2014 5 z 5

Prozatím můj nej z prečtenych HH

fmash
11.08.2014 4 z 5

Náhodná volba, ale zklamán jsem nebyl, přestože jsem předem očekával kvalitní zábavu. Rušily mě časté popkulturní odkazy a opakující se obraty, kdo je vrah bylo jasné už asi ve čtvrtině knihy, ale množství zvratů a zejména boční vztahové linie mě ke knize tak jako tak poutaly a způsobovaly, že jsem ke knize aspoň na chvilku odskakoval i přes den. Zábavná jednohubka.

mihapiha
10.08.2014

Musím napsat, že zatím nejlepší kniha od Nesba, kterou jsem četla. Úžasný závěr. Ani slibný Spasitel mě nebavil tak moc, jako Sněhulák.