Sněhulák ekniha

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. Ke knize jsme dodatečně vydali slovník. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete na našem Issuu. Marek Lutonský v rámci své recenze připravil také mapu míst, která se v knize objevují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455024/snehulak-QGT-455024.jpg 4.55747

Harry Hole 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno (ekniha), Kniha Zlín

Snømannen, 2007

Kniha Sněhulák

Páájinka

Audiokniha. Spoiler. Všichni tvrdí, že toto je nejlepší dílo. Vymyšleno to bylo určitě dobře, jen si myslím, že Rachel by určitě nepřežila. Harry Hole není přece superman, ale obyčejný člověk, tentokrát se mi to zdálo na konci moc překombinované. Film Sněhulák měl sice upravený děj, ale přišlo mi to reálnější, ale herci teda vybraní hrozně.

Kája95

(+ SPOILER) Chtěla jsem přidat nějakou autorovu knihu do přečtených, kniha nebyla špatná,ale je to klasická detektivka :
-Detektiv,který je posedlý svou práci a nefungují mu kvůli tomu mezilidské vztahy
- pachatel je nadmíru inteligentní
-pachatel jde po detiktivovi nebo jeho rodině
- šéfové se zlobí ale hlavní detektiv je neoblomný
- brutalita
..... Nic nového ,kdo má rád detektivní knížky tak určitě ať si přečte

sebestovka

Nějakou knihu od tohoto autora jsem si chtěla už dlouho přečíst, protože jsem všude viděla skvělé recenze a už jsem se k čtení konečně dostala. Hlavní hrdina mi naprosto sedl a měla jsem ho ráda. Hned na začátku mě kniha nadchla, což se moc často neděje. Opravdu už ten začátek byl naprosto skvělý a nutil mě číst dál a dál. Tušila jsem, kdo by mohl být pachatelem už od začátku, ale potom se děj celý zvrtl a vlastně se ukázalo, že jsem neměla vůbec pravdu. Kniha je opravdu napínavá a plná převratů. Vůbec nelituji toho, že jsem si knihu přečetla, naopak lituji toho, že jsem si na ni neudělala čas už někdy dřív. Nečetla jsem zas tolik detektivek, ale tahle byla z nich ta nejlepší! Opravdu se skvěle četlo a podle mého tam nebylo nic k vytknutí. Kniha je trochu pro silné povahy, což já teda opravdu nejsem, ale dalo se to zvládnout. Vážně velmi povedená kniha a stoprocentně bych ji doporučila.

sandy.cole

Skvělý autor. Zajímavá kniha, i když jsem od něho četl lepší. Sněhulák je i film. Ten jsem nedokoukal, i když v něm vystupuje má oblíbená postava z Mostu (Bron) Saga...

wullcann38

Opět dobrá kniha, a musím přiznat že jsem nečekal že to skončí jinak než ve filmu.

Nikol681

Abych pravdu řekla, ze začátku jsem měla trochu problém se začít, ale pak.. Pak jsem se nemohla odtrhnout, napínavý, svižný, parádní ! :) Co se vraha týče, neměla jsem ani páru a za mě teda fakt šok.

Zuzafischi

Skvělá kniha. Ke konci jsem se nemohla odtrhnout.

Dominka09

Příběh byl dobrý, ale pro mě velice nezáživně napsáný - až na pár částí. Knihu jsem dočetla jen, protože mě zajímalo kdo je vrah a proč zabíjí. Jinak nevím jestli v budoucnu, až budu chtít číst detektivku zda sáhnu po tomto autorovi - byla to moje první kniha od něj a docela jsem se i těšila, ale tak každý z nás má na vše jiný názor.