Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455024/bmid_snehulak-QGT-455024.jpg 5 6965 1233

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. Ke knize jsme dodatečně vydali slovník. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete na našem Issuu. Marek Lutonský v rámci své recenze připravil také mapu míst, která se v knize objevují.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

alois.randa
28.03.2014 5 z 5

výborná napínavá detektivka, i když některé části dost neuvěřitelné asi jako z amerického filmu

Lilith1
25.03.2014 5 z 5

Takže ono se těžko hodnotí něco o čem když to člověk čte, tak ví jak to dopadne a kdo je vrah. Prostě průšvih je nečíst knížky chronologicky jak jdou za sebou, ale přečíst si Levharta a pak se vrátit ke Sněhulákovi. Ale zase i přesto, že jsem věděla jak to dopadne, byla zápletka natolik dobře propracovaná, že udržela můj zájem, sympatie k Harrymu zas o chlup vzrostly a člověka zaměstnalo hlavně přemýšlení o motivu a různé možné konstrukce děje. Ve finále se mi Sněhulák četl líp než Levhart a mám k němu snad i méně výtek. Takže dávám plný počet.

jani.ska
24.03.2014 odpad!

Anotace mne nalákala, ale kniha zklamala. Vykonstruované až trapné finále.

kloin
22.03.2014 2 z 5

Tak tento díl bych označil jako opravdovou katastrofu. V polovině knížky je jasné, kdo jako jediný může být vrahem. Jen hlavnímu detektivovi a celému policejnímu sboru to nedochází. Původně jsem chtěl dočíst celou serii, ale docela mě to otrávilo.

Tiru
12.03.2014 4 z 5

Detektivní linie fajn, napínavá, i když místy mi připadala dost roztahaná. Hodně mě dráždilo časté nedořešení události v kapitole a následné přeskočení do dalšího obrazu s jinou scénou. Hlavní pátrač je zajímavý, ale časté řešení tématu kolem alkoholové závislosti unavovalo, stejně tak i vztahová romantická sekce. Jinak to byl srozumitelný příběh s místy dost mrazivou atmosférou, ale co taky jiného čekat od drsného severu.

Nelly
10.03.2014 4 z 5

Sněhulák je moje třetí přečtená kniha od tohoto autora. A konečně to byl Nesbo, na kterého jsem se po všech těch chválách těšila. Knížka je napínavá, i když mnozí od půlky knihy ví, kdo je vrah, což trošku ubírá na neočekávanosti, kterou třeba já právě od detektivek a thrillerů očekávám. Takže za mne jen čtyři hvězdy, protože, pokud budu knihu číst podruhé, tak zrovna u této si lehce vzpomenu, kdo za vším je a proč (což např. u některých knih jiných autorů nehrozí). I tak se určitě pustím do dalších knih tohoto autora.

Patw
07.03.2014 4 z 5

Skvělá detektivka, místy opravdu napínavá. Autor umí vtáhnout do děje, napínavé situace jsou až mrazivé a čtenář se nedokáže od knihy odtrhnout... Ale - a toto je odůvodnění proč právě "jen" čtyři (a asi půl) hvězdičky - některé momenty byly zdlouhavé a mé oči po slovech klouzaly pomalu a s velkou námahou. Avšak pro fanoušky thrillerů, detektivek a severského krimi je tato kniha skvělou volbou a vřele doporučuji.

allebra
07.03.2014 5 z 5

Skvělé čtení, četla jsem jedním dechem a nemohla jsem se od knížky odtrhnout!

xsvel10
07.03.2014

Výborná, i když už od půlky jsem tušila kdo je vrah :D

DejnaDee
03.03.2014 3 z 5

Opět velice strhující děj, kniha mě opět velice bavila, ale konec mi přišel totálně nelogický a silně překombinovaný.

Martin, Vyškov
25.02.2014 5 z 5

Moje první knížka od Nesba a určitě ne poslední, tento autor mě fakt dostal :-)

kamýk
25.02.2014 5 z 5

Začala jsem Netopýrem a pokračovala Sněhulákem. Velká chyba! Knížky mají nenápadnou návaznost a tak je lepší číst je podle dat vydání originálu. Česky bohužel vycházejí napřeskáčku a to je škoda. Jak už tu kdosi podotkl i já chodila do postele podezřele brzy, abych si mohla číst. Žádná televize, žádné další aktivity, dokud jsem nebyla u konce. Pak jsem přečetla všechny další - Švábi, Nemesis, Pentagram, Spasitel a Levhart. Ty už pěkně chronologicky. Bezva čtení na dobu, kdy je brzy tma :-).
Už se těším na další knížku, má se jmenovat Přízrak - vyjde letos. V hlavní roli opět H. Hole.

iva23
24.02.2014 2 z 5

Anotace mě nadchla, ale byla jsem zklamaná. Nevadilo mi, že knížka končí.

Joujalicka
22.02.2014 5 z 5

Strhující čtení a velice dobře propracovaný příběh. Doporučuji všem fanouškům kriminálního čtení.

Elisa.Day
22.02.2014 5 z 5

Proč u nás krucinál Nesbø nevycházel už v době, kdy jsem ještě neměla děti??? :-) Takhle jsem knížku četla týden místo dvou dní... Podezřele často jsem chodila na záchod, podezřele dlouho jsem zůstávala v koupelně a podezřele brzy jsem si večer chodila lehnout... Mělo to šmrnc, mělo to spád, vždycky bylo jasné, kdo Sněhulák není (vždyť do konce zbývá ještě tolik stránek!), ale nikdy, kdo to teda vlastně JE? Bylo to moje první setkání s Harrym a určitě ne poslední (Proč jen mám narozeniny až v září? To zas budu muset za ty knížky utrácet já... :-).

lucije87
19.02.2014 5 z 5

Bavilo mě to moc! Čtu knihy o HH v pořadí podle roku vydání originálu a přijdou mi čím dál lepší.

Petrush.kaa
19.02.2014 5 z 5

Jako první musím vyzdvihnout literární talent autora. Sněhulák je hodně dobře napsaná knížka, která mě na první stránce vtáhla a na konci pustila s lítostí, že už je konec. Scény, kdy Sněhulák vraždí, mi běžely před očima, cítila jsem chlad. To je to, proč stojí za to číst knihy. Neříkám, že by se autorovi nedalo nic vytknout - chvílemi trošku překombinované a konec jak amerického thrilleru, ale protože mi Henry během knihy přirostl k srdci, autorovi to odpustím.
Ačkoli detektivky zas až tak moc nečtu, tak po přečtení Sněhuláka, hodnotím autora jako jednoho z nejlepších autorů detektivek současnosti a doufám, že si názor potvrdím i jeho dalších knih.

Marie F.
19.02.2014 2 z 5

Kombinoval, až překombinoval. Bylo to odhadnutelné a žádné překvapení se nekonalo - už po přečtení anotace se dalo typnout, jak to dopadne. Žena a dva muži - klišé:-( Zklamalo mě to, protože vím, že ho lidé chválí a jsou z něj unešeni. Já tedy nebyla. Sněhulák dobrý motiv, ale ve finále tam ani být nemusel, byl tam jen pro efekt. A pokud se nemýlím, tak tady autor prozradil vraha z první knhy (tu jsem nečetla). Na zadek jsem si nesedla a mrzelo mě, že je to tak průhledné

JackieSan
19.02.2014 5 z 5

Většinou se do bestselerů nepouštím. Možná právě proto, že od nich očekávám, něco, co nedostanu. Ale už párkrát jsem neodolala a jinak tomu není ani u Sněhuláka. Je to moje první knížka od Nesboa a jsem z ní nadšená! Harry Hole je na první pohled nesympatický ožrala ale i to splnilo svůj účel a jako většina čtenářů jsem si ho prostě zamilovala. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších knih!

Jamate2
13.02.2014 5 z 5

Moje první knížka od Nesba a opravdu povedená, napínavá až do samotnéího konce