Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455024/bmid_snehulak-QGT-455024.jpg 5 6965 1233

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. Ke knize jsme dodatečně vydali slovník. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete na našem Issuu. Marek Lutonský v rámci své recenze připravil také mapu míst, která se v knize objevují.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Dixinka
09.02.2014 5 z 5

Drama až do poslední stránky. Tuto za sebe knihu hodnotím jako nejlepší. Opravdu krásná zápletka, děj napínavý a rozuzlení nečekané. Super! Doporučuji!

Valyk
09.02.2014 5 z 5

.....akorát, uznejme, vrah měl vcelku legitimní motiv.

mařinka.vonná
07.02.2014 2 z 5

Dobře napsané, líbí se mi styl autora, když do knihy vkládá jednotlivé vizuální obrazy a vyvolává dojem filmovosti. Ovšem ke konci těch zvratů bylo už přespíliš a místy mi to přišlo trochu plytké a slabé. Jak tady někdo píše, vrah se dá celkem snadno odhadnout. Též mi vadila překombinovanost. Váhám mezi hodnocením 2 a 3.

anoti
06.02.2014 5 z 5

Sněhulák mě zatím zaujal ze všech dílu nejvíce.Nemám mu co vytknout.Skvěle propracované, pro mě zatím to nejlepší od tohoto spisovatele.Byla jsem nadšená.

Manyna
05.02.2014 5 z 5

Moje první seznámení s Harrym, které přečilo mé očekávání. A stejně tak, jako se to povedlo mistru Kingovi, díky němuž mi nahání klauni husí kůži, tak stejné pocity zažívám, když vidím venku postaveného sněhuláka.

Jitush
04.02.2014 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nějak nemohla začíst, ale po zhruba padesáti stránkách jsem se nemohla odtrhnout. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla, protože se teď konečně můžu jít taky v klidu najíst a něco doma udělat. Sněhulák mě prostě nikam nepustil. :)
Moje první kniha od Nesba a snad ne poslední.

Ignis
01.02.2014 4 z 5

Upřímně nechápu to nadšení, osobně mě Harry Hole, až tak k srdci nepřirostl. Ale je pravda, že se to četlo dobře. Chvílema to bylo i napínavý. Občas trochu překombinovaný. Ale co mě namíchlo, bylo to evidentní vyslepičení čtenáři kdo je vrah, ještě než na to přišel detektiv. Ne že bych vraha nepodezdřívala už před tím, ale je rozdíl si říkat, že by to byl... a mít to vykecané (byť náznakem) přímo od autora. Nemám ráda, když to vím a jen sleduju jak se k tomu pomalu sune i vyšetřovatel. Chci být překvapená, říct si týjo, to mě nenapadlo (anebo aspoń tak přece jsem měla pravdu).

Marika Vanova
31.01.2014 4 z 5

Tak jsem to dočetla, mohlo by to být i kratší. Chvíli se mi to nějak táhlo, byla jsem zmatená z nespočetně norských ( pro mě nezapamatovatelných) jmen. Ale końec byl strhující, napínavý a pro mě dobrý. Moje 1. kniha od Nesba.

dzejbi
28.01.2014 5 z 5

Sněhulák je první kniha z pera Joa Nesbøho, kterou jsem četl. Musím přiznat, že mě naprosto pohltila a už teď mě mrzí, že jsem raději nezačal prvním případem svérázného vyšetřovatele Harryho Holea.

Děj je spletitý s velkým množství postav, jejichž charaktery jsou mimochodem precizně vykresleny. Doporučil bych dělat si při čtení poznámky, jelikož některé názvy a jména postav (alespoň mně osobně) ne a ne vlézt do hlavy.

Kniha má přes 500 stran, které ale uběhnou relativně rychle. Hlavně druhá půlka náramně odsýpá.

PeDominika
28.01.2014 5 z 5

Zhltlé za dva dny. Dlouho jsem se na tuto knihu těšila, nezklamala.

Jajulle
28.01.2014 3 z 5

Čtu tady ty komentáře níž a nějak nemůžu pochopit, co na té knížce bylo tak skvělého. Četla jsem ji asi 3 týdny, mohla se ukousat nudou a těšila jsem se až to dočtu a zaměřím se na něco záživnějšího. Kniha byla podle mně nuda, taková bez šťávy. Až někde po straně 400 mně zaujala a konečně jsem se začetla, ale bohužel to už byl konec. Moje druhá kniha od tohoto autora a bohužel moje druhé zklamání a jak jsem řekla, nechápu to nadšení níže, bohužel...

Bet.hy
27.01.2014 5 z 5

První knížka, kterou jsem od Nesba četla a musím říct, že žádná ji nepřekonala. Bezkonkurenčně nejlepší.

Alca007
27.01.2014 5 z 5

přečetla jsem za jediný den.
totálně mě vtáhla do děje, chvílemi jsem se bála číst dál

pravda některé scény trošku přitažené za vlasy
ale celkový dojem je 1*****

sosna
27.01.2014 3 z 5

Sněhulák je knížka, o které jsem slyšela jen samá superlativa. Začala jsem jí hltat...ale nemůžu říct, že by se četla jedním dechem. Četla jsem jí asi 14 dní, což je na mně celkem dost dlouho...nějaké pasáže mi připadaly zdlouhavé, osloská policie naivní...no už jsem byla celkem zklamaná, ale pak přišlo to velké finále, které Jo Nesbo napsal fakt brilantně. A detiktivka je žánr, kde jde hlavně o ten závěr, ten je nejdůležitější. Takže beru Nesba na milost a dávám 3*.

MahulenaK
26.01.2014 5 z 5

Trvalo mi dlouho, než jsem se ke čtení Sněhuláka odhodlala, ale pak jsem se nemohla odtrhnout.

Lucienka
23.01.2014 5 z 5

Sněhulák, který je vám v patách všude, nelze se od něj odtrhnout a nedá vám dospat! Můj první Nesbo a hned jdu na dalšího, se tak těšim:) U detektivek obvykle nemívám problém prohlédnout zápletku, ale tato je dokonale matoucí a několikrát zavede do slepé uličky, když už si myslíte, že víte, krása!

januleverule
23.01.2014 5 z 5

Výborná detektivka, která je napínavá až do samého konce. Harry Hole je super

Siu83
23.01.2014 5 z 5

První knížka, kterou jsem četla od Jo Nesbo. Úžasná, nemohla jsem se od ní odtrhnout a hned jsem pokračovala v dalších dílech. Harry Hole se stal mým miláčkem :-)

Yorika
22.01.2014 4 z 5

Výborná detektivka s atraktivním dějem, postupně gradujícím až do velkého finále.Možná trochu překombinované přesto však stále úchvatné.Harry Hole je stále ten neposlušný chlapec, jenž si jede po svých kolejích bez ohledu na mínění ostatních.Možná jen ten závěr knihy postrádá trochu logiku.Zasvěcení ví. :)

TomasV.
19.01.2014 5 z 5

Nejlepší detektivka, kterou jsem za posledních X let četl. Skvěle promyšlená zápletka, komplikovaný avšak sympatický detektiv, atraktivní skandinávské prostředí.... ale hlavně strhující příběh a stále se stupňující napětí, které vás nutí číst rychleji a rychleji, abyste se už konečně dozvěděli, kdo je vlastně vrah!

Knihu jsem přečetl během pár dní (na mne úspěch :-), posledních 150 stran pak během letu z Valencie do Düssedorfu. Dočetl jsem těsně před přistáním a mohl tak v klidu vystoupit z letadla ;-)

Výborný autor, doporučuji a už se těším na jeho další knihy!