Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3462 506

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

AbigailM.M.
07.10.2016 4 z 5

Pravda je, že postava na to, že je vraředkyní, je taková slabá. Zvlaštní.
Kniha byla čtivá. Jedna skutečnost, která se tam minula, alespoň se mi to tak zdálo, byla zmíněna i na konci, ale o tom jsem tak nějak už uvažovala. Jedná se o skutečnost o hlavní postavě. A nehorázně se mi líbí přední strana obálky. Každopádně jsem se nenudila a po třetím díle určitě sáhnu.

duben
02.10.2016 3 z 5

Podobné jako první díl série. První půlku si člověk ťuká na čelo, jestli to jako autorka myslí vážně, že všestraně úžasná a vytrénovaná vražedkyně, co má být postrachem celého kontinentu se chová jako ťululum, v boji se chová jako trdlo, aby najednou když je to potřeba pro děj, udělala úžasné, raději nepopsané vžuuum a zatímco předtím jí dává nafrak snad i křemílek s vochomůrkou, najednou má rudo před očima a pokosila by celou armádu nepřátel aniž by se jen trochu zadýchala. Naštěstí od půlky knihy se projevuje autorčin talent v psaní poutavého děje, takže přestanete přemýšlet nad nelogičností, nesmyslností a holčičí naivitou autorky a vtáhne vás děj natolik, že potřebujete vědět jak to dopadne a druhou půlu knihy přečtete jedním dechem. Nebýt toho jak se kniha změní v čtivou, asi bych po třetím dílu série už ani nesáhnul.

FlakeWhite
23.09.2016 5 z 5

Úžasné, nádherné, vražedné! Nemám slov!

sarahmoon
20.09.2016 4 z 5

Tahle série je skvělá :) moc se mi líbí autorčin styl psaní. Děj mi přijde nabytý a plný akce, nechybí i obrovská ztráta, která ovšem Celaenu posune někam dál ...
samozřejmě, že už čtu poslední díl :o)

venacava
15.09.2016 5 z 5

Ano, ano! Četla jsem jedním dechem

Silencia
10.09.2016 3 z 5

Tento díl mě asi nebavil tolik, jako ten první, občas jsem se musela přemlouvat, abych četla dál, nicméně děj měl asi srozumitelnější. A skončilo to tak, že si budu muset přečíst i Dědičku ohně, ať chci nebo nechci. :)

Bee
09.09.2016 5 z 5

Mně se tenhle díl snad líbil ještě víc, než ten první. Je pravda, že tomu určitě chybí ty velký, krvavý bitky z prvního dílu, ale děj je opravdu hodně komplexní, vyvíjí se tu hned několik dějových linií a dostáváme se k více pohledům na věc. Výjimečně mi ani není proti srsti ta er-forma, kterou ve většině případech opravdu nemusím. Královský dvůr je plný tajemství a hlavně intrik a každý se musí mít na pozoru. Přibyly tu i nové postavy, z nichž některé byly opravdu průhledné a tak nějak už jsem tušila, k jakému závěru kniha směřuje, ale to na hodnocení vůbec nic neubírá, protože i tak jsem se stěží odtrhla od čtení.
Některé postavy jsou poněkud mělké, ale vynahrazuje to komplexnost hlavních postav, hlavně tedy Celaeny a také Chaola, který v tomto díle má poměrně velkou roli. Když ve mě kniha nechá po přečtení takový dojem, jaký zanechala, určitě si zaslouží pět hvězd :)

Alma-Nacida
05.09.2016 3 z 5

No nevím, spíš se kloním k tomu, že je to fakt dívčí románek... dcera by asi hodnotila o hvězdu víc, ale souhlasí s tím, že první díl se jí líbil víc. :) Dáme šanci třetímu a uvidíme... Osobně doufám, že to pak už končí. ;-)

vargee
23.08.2016 5 z 5

Tenhle díl se mi zatím líbil z celé série nejvíce. Ze začátku to bylo takové normalní čtení, ale od poloviny se to tak rojzelo, že jsem nevěřila vlastním očím. Prostě skvělé.

Aaron Lewis
15.08.2016 3 z 5

No... první díl byl lepší, ale jít po tři hvězdy by nebylo fér. Autorka píše dobře. Jenže děj je slabší. Na můj vkus to nemá žádné zvraty (rozuměj wtf momenty, kdy mi spadne čelist, a místnost na košťata se nepočítá, to bylo jako science fiction) a je to divně násilně vykonstruované. Jako ten Archer a Nehemia... wtf? Archer a motivace? Nic se nedozvíme a to šílenství kolem Nehemie mi přišlo nesmylsné a moc umělé, zas až takový kámošky mi nepřišly (vždyť si pořád lhaly) a navíc jsem Nehemii nemusela, přišla mi taková nijaká. A navíc na to, že je našemu královskému šampionovi osmnáct a prošla tvrdým výcvikem a bůhví čím ještě, tak se chová jako rozmazlenej spratek. Ta dvojí podoba jí nesedí.

Romance budiž, pro mě za mě, ať je tam klidně milostnej trojúhelník (no ok, jen když to bude fakt dobře napsaný:P), lásky přece není nikdy dost, že, ale nemusí být tak otravně puberťácká.

Ale abych nebyla úplně negativní, tak plus je Mort, který byl jednoznačně nejlepší postavou. Chaol taky není k zahození a nakonec i ten Dorian má potenciál, jen škoda, že tam není víc o králi, je celkem zajímavý (ten druhý Gavin jakbysmet), jen doufám, že ho nezprzní jako nějakého úplného posedlého magora mocí, ale dají mu i nějakou motivaci. A ta holka na K, potěšilo mě, že se k ní autorka vrátila a ještě se asi i objeví. Další plus, že náš zabiják konečně někoho zabil:).

No, tak si aspoň procvičím angličtinu:).

Baji_smisek
11.08.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha!!! Spisovatelka umístění úplně přesně vystihnout city takže se do toho dostanete celým srdcem. Jsou tam chvíle radosti i velkého zklamání u kterého občas i nějaká ta slza ukápne. Nejlepší kniha jakou jsem četla. Miluju Chaola! Každopádně až budete tuto knihu číst už neusnete bez pomyšlení na Celeanu nebo jinou postavu z knihy. A taky budete chtít Celeanou být a žít její sice krutý ale zároveň krásný život. ♥

Nifredil
08.08.2016 4 z 5

Většinou to tak bývá, že druhé díly jsou ty nudné, méně akční a vlastně je člověk musí hlavně vydržet, než se zase začne něco dít. U Skleněného trůnu to tak není. Druhý díl je plný akce, děj se zamotává i rozmotává, přibývají nové skutečnosti a čtení je to fajn. U jedničky jsme váhala, jestli je celá série youngadult fantasy, ale po přečtení dvojky jsem si tím víceméně jistá. A je mi to i trochu líto. Na můj vkus by mohlo být těch zápletek spojených s city méně nebo aspoň popsaných méně jako z nějakého sladkobolného románu. Kromě toho je ale dvojka parádním pokračováním slibně rozjeté ságy a děj se opravdu posouvá kupředu. O Erisedu se čtenář dozví více, motivace postav se odhalují, příběh se krásně zamotává a komplikuje, ale ne příliš, tak akorát. Je to napínavé, je to dostatečně akční, příjemné v tom, jak vše směřuje k zdánlivě jasnému konci, zdánlivě předvídatelnému, ale čtenář zatím zůstává napnutý, jaký vlastně ten konec nakonec bude, čte se zájmem a pořád dál. S chutí si přečtu trojku a dozvím se, jak vše dopadne.

Peanut
03.08.2016 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá knížka (se super obálkou), která svým otevřeným koncem nutí číst další díl. Doporučuji!!!

MagdalenaHalow
02.08.2016 5 z 5

První díl byl vyloženě rozjezdový, ale tady už se do toho autorka pořádně opřela. Nechybí intriky, tajemství, hádanky a další informace, ze kterých jde hlava kolem. Je to typ knihy, díky kterému ztratíte veškerý sociální život a získáte neuvěřitelný spánkový deficit, který nemáte šanci dohnat, protože ten další díl musíte začít číst OKAMŽITĚ!

Samira
01.08.2016 5 z 5

Když se fantasy povede je to radost, získal si mě už první díl, ale byly tam věci, nad kterými jsem se pozastavila, nebylo to však vůbec nutné, neboť autorka už měla nepochybně promyšlený každý jednotlivý detail, náznak i souvislost.
Ve druhém naprosto strhujícím pokračování se mnohé odhalí, máte možnost se na vše podívat z nové perspektivy a hlavně se těšíte. Protože už jen otevření dalšího dílu bude menším svátkem, oddechem spolu se skvělými mnou stále milovanějšími hrdiny.
Ze série, která ohromuje rozsahem a nenechá vás díky čtivosti vydechnout, jsem nadšená. Doufám jen, že rozestupy mezi jednotlivými knihami budou snesitelné.
Doporučuji!!!

Barbra06
31.07.2016 5 z 5

Super pokračování. A prostě Chaol bomba, aspoň tedy chvilku radosti :D

Heduš-ka
31.07.2016 4 z 5

krásné a úžasné pokračování skleněného trůnu, přečetla jsem to jedním dechem

svobonís
31.07.2016 5 z 5

Boží, skvělý, fantastický, libový. Určitě stoprocentně si přečtu další díl:)

Nattalí
27.07.2016 5 z 5

Sarah nezklamala a těším se na další díl!

Lenka.Vílka
24.07.2016 5 z 5

Začala jsem číst s velkým očekáváním. Proto jsem taky myslela, že budu hodně kritická. První díl jsem zaklapla s reakcí: "A co jako? Další knihu." Překvapení, tenhle díl byl naprosto úžasný. Četlo se mi dobře, děj byl super, celkově to příjemně odsýpalo a stále něco dělo. Číst Půlnoční korunu mě prostě bavilo, takže kniha splnila moje očekávání. A jo, překvapila mě, přestože autorka používání naprosto obehraná vztahová schémata, pokud jsem se soustředila na to ostatní, byla jsem překvapená. Po prvním díle příjemná změna.