Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3460 506

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

Market116
29.01.2017 5 z 5

Musím říct, že už dlouho jsem se tak nezačetla, jako při této sérii. První díl byl skvělý, Celaenu jsem si hned oblíbila a Doriana jsem si úplně zamilovala, je přímo BOŽÍ :) druhý díl mi přišel ještě skvělejší, zajímavější, záhadnější, překvapující a chvilkama i strašidelný, ale to se mi na tom moc líbí :) takže už začínám číst další díl a doufám, že tam Dorian bude mít víc prostoru :)

Áňa 998
29.01.2017 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. A je ještě lepší než první díl! :)

martina1199
28.01.2017 3 z 5

Půlnoční koruna je lepší než Skleněný trůn. Rozhodně. Celaena se konečně chová uvěřitelně a ne jako puberťačka, konečně taky poznáme její pravou tvář jako vražednice. Milostná linka zde vyznívá mnohem přirozeněji, možná protože si konečně vybere mezi Dorianem a Chaolem. Docela vtipně mi přišlo Chaolovo prozření, když zjistil, kým Celaena ve své přirozenosti je. Někteří z vnímavějších čtenářů na to přišli - případně pojali podezření - již ve Skleněném trůnu, ale budiž. Dorian se začíná vybarvovat, i když mi stále přijde jako postava trochu upozaděný. Ale věřím, že jeho čas ještě přijde :) Závěr tohoto dílu je opravdu strhující a i já jsem si na konci užila překvapivou pointu - odhalení Celaeniny minulosti a pravého původu.

Co mi trochu kazilo čtenářský zážitek, byl občas prapodivný překlad a useknuté konce vět, kde jako by chyběla další slova, aby to dávalo smysl. V knize se také objevilo pár překlepů. Koupila jsem si ji jako ebook, tak nevím, jestli stejné nešvary jsou i v tištěné verzi.

ala.mihalikova
26.01.2017 5 z 5

Tak tenhle díl byl ještě lepší. Vztahy mezi trojicí hrdinů byli překvapivé, komplikované ale i zábavné. V této knížce nechybělo nic - romantika, zvraty, dobrodružství, napětí a i trochu toho smutku. Docela mě mrzí, jak dopadl vztah mezi Chaolem, ale nedá se nic dělat. Ale ten konec, to byl šok. U téhle knížky mi ukápla i slza. Doporučuji.

zuzca.h
23.01.2017 5 z 5

Pro mě rozhodně lepší než první díl, děj nabral na otáčkách ikdyž určité situace mi přišly podivné , ale příběh odsejpal a kniha se četlA se jedním dechem ( tím myslím 1,5 dne :)) a už se klepu na třetí díl. Jestli bude autorka pokračovat ve vzestupné tendenci tak se mám rozhodně na co těšit. Jen doufám, že ve třetím díle bude i zmínka o Dorianovi a Chalovi aby to nebylo jen vyprávění o Cealeně :D

TerkaM
20.01.2017 5 z 5

Druhý díl mě donutil sáhnout po třetím dílu okamžitě, navzdory té hromadě knh, co mi tu leží delší dobu a jsou navíc na recenzi - nemohla jsem se od příběhu Celaeny odpoutat. Ne potom, co jsem se dozvěděla. Za mě plný počet, ale třetí díl je ještě lepší! :) (Škoda, že nemohu hodnotit vícero hvězdičkami...)

Knoflík28
14.01.2017

Dobře, možná je to tím, že jsem to dočetla před chvíli a asi jsem moc emocionální, ale ten konec mě naprosto zdevastoval. Posledních 30 stránek jsem ani nevěděla, jestli to zvládnu dočíst. Je tu někdo, kdo četl třetí díl a dokáže mě přesvědčit, že mě to nezničí? :D

annamc
14.01.2017 5 z 5

Uffff........to bylo SKVĚLÉ!!!!!!!!!!Když jsem začala číst, tak jsem už nemohla přestat!Těším se na další díl!)a Chaol je božííííííí!!!)

Danuscka
13.01.2017 5 z 5

Tohle byla jízda :-) :-) :-) Saelenu jsem si oblíbila už v prvním díle a teď ji mám ještě raději. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl...

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

BOŽÍ!!! BOŽÍ! !! BOŽÍ!!!
Z knihy jsem vážně nadšená!
Byla ještě lepší, než minulý díl a nechybělo tam snad nic.
AKORÁT mě strašně moc mrzí jak to dopadlo s Nehemií a Chaolem. Podle mně od začátku patří k sobě

daniela58
04.01.2017 5 z 5

Vůbec nevím kde začít.
Kniha byla čtivá, ale občas mě některé stránky nudily. Ale i přes to, dostane knížka pět hvězdiček. Většinou je to u sérii tak, že první díl je nejlepší a ostatní díly jsou už horší a horší ( viz. Divergence ) ale tohle?! Panebože, příběh byl akčnější a ti , co psali o Celaeně , že v prvním díle se moc neukázala jako vražedkyně, teď budou koukat s otevřenou pusou.
Co se týká vztahů.. No, měla jsem v prvním díle Doriana a teď u mě vítězí Chaol. Ale tuším, že v dalším díle se to zase změní.
V knize bylo i více magie, to je další důvod, proč dám knížce 5*.

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Strašně mě mrzí, že zemřela má oblíbená postava. Měla jsem ji strašně ráda, a když jsem četla její smrt, tak mi bylo do breku.

Katuska88
04.01.2017 5 z 5

Prvních asi tak 50 stran bylo pro mne obrovským zklamáním, ale po uplynulých kritických stránkách, kde jsem se nějak nedokázala smířit s novou rolí Celaeny, se děj neskutečně rozjel a dočetla jsem rychleji, než jsem čekala.
Ale neustálé milostné trojúhelníky mne upřímně začínají unavovat.
Jen doufám, že to autorka v dalších dílech "nevyřeší" smrtí jednoho z nich, to bych jim nepřála, ale předpokládám, že se tak bohužel stane.

CathMares
01.01.2017 5 z 5

Druhou část knižní série, půlnoční koruna mě opět dostala, přečetla jsem ji rychlostí blesku, určitě fandim Chaolovi, protože je prostě jinej než Dorian, uplně boží chlap plných emocí, nejvíc mě ale dostal konec, kde Chaol se všechno dozví o Celeaně, že je vlastně z královského rodu. Teďka se chystám na další díl a jsem uplně natěšená co a jak .. Určitě doporučuji, je to po hodně dlouhé době série, která mě na 100% dostala.

nikol2178
28.12.2016 5 z 5

Miluju tuto sérii. Zase krásný příběh a těším se na další díl. Určitě doporučuji všem. :)

Hana24
27.12.2016 4 z 5

Dobrá kniha, ale první díl byl mnohem poctivější. Jinak za mě tuto knihu doporučuji a za přečtení stojí i zbytek série. :))

EllenQa
27.12.2016 4 z 5

Musím říct, že tenhle díl byl chaotičtějčí, než první díl. Druhá polovina knížky a hlavně konec knížky mě opravdu překvapil a všechno mi najednou začalo dávat větší smysl. Myslela jsem si, že se mi tahle série nedostane pod kůži (hlavně proto, že je mi hlavní hrdinka v některých situacích dost nesympatická), ale vypadá to, že se tak brzy asi stane. Co se týče milostného trojúhelníku, rozhodně jsem na straně Chaola, byl mi sympatický už v prvním díle, a co se týče Doriana, v tomhle díle ho mám sice mnohem radši než v prvním, ale i tak..Chaol je jen jeden :D

Adeline44
25.12.2016 5 z 5

šneki Co znamená že Chaol je prostě Chaol?? Já jsem tým Chaol. Mě přijde suprovej.

šneki
25.12.2016 4 z 5

Nebavila mě tolik jako první díl, ale stejně fajn. Nejdřív jsem byla team Dorian, ale teď jsem spíš tak team nikdo, protože Dorian tam vypadá tak trochu zbabělec a Chaol je prostě.... prostě Chaol :D

Adeline44
24.12.2016 5 z 5

Kniha byla super. Nevím jestli byl lepší první nebo druhý díl, ale tuto sérii můžu doporučit. :)

eva4036
14.12.2016 5 z 5

Moc povedený druhý díl. Jsem z knížky přímo nadšená a stránky jsem hltala jednu za druhou, jen abych knížku dočetla. Jsem ráda, že jsem se mohla něco víc dozvědět o Celaeně a jsem zvědavá na další díl.