Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3460 506

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

Black-stars
04.07.2017 3 z 5

Po prvním díle trochu zklamání, příběh se jaksi štěpí a trochu strácí soudržnost - ano vše sice navazuje a dává smysl - ale tak nějak se děj táhne... ale nic to nemění na tom že je příběh kvalitní a rozhodně čtu dál....

Lorej
02.07.2017 5 z 5

Autorka si jede svoje, příběh dokonale rozvíjí a nutí čtenáře číst a číst.... Až zjistíte, že jste na konci a jediné co potřebujete je další díl!

LynnWeiLi
28.06.2017 5 z 5

Děj zde rozhodně nabírá na obrátkách a my jsme konečně mohli vidět Celaenu takovou, jaká byla na začátku přislíbená - chytrou a ledovou. Hrozně se mi líbí vývoj postav a kam to celé směřuje. Dorian překvapil více než jedním směrem :-) Ale nemůžu si pomoct než fandit Chaolovi - snad se dokážou usmířit. Dohromady jsou silná dvojka.
Autorce se zde navíc podařilo vytvořit pár překvapivých zvratů, zejména pak jedna nejmenovaná smrt (nebudu spoilerovat) a Celaenina historie (i když jsem nějaké tušení měla, překvapil mě rozměr).
Takže hurá na třetí díl!

ReziEngli
11.06.2017 5 z 5

Druhý díl mě bavil o něco více než ten první. Mám to asi obráceně než většina čtenářů, kterým se více líbil první díl. Mě přišlo, že v tom druhém, v Půlnoční koruně, bylo mnohem více akce a tajemna. Konečně se Celaena stala královou vražedkyní - a s tím jí to přineslo hromadu problémů. Co mě opravdu překvapilo a zároveň hodně potěšilo, byla chvíle, kdy jsem se na konci knihy dozvěděla pravou identitu Cealeny. Po celou dobu čtení obou knih jsem nad tím stále uvažovala, i když jsem jakési podezření měla. Nemůžu se dočkat třetího dílu.

Any27
02.06.2017 5 z 5

Skvělé pokračování!
Jednička proti dvojce byla takový 'slabý odvar', protože teď se to vážně rozjelo!
Tahle série je plná tajemství, záhad a všemožných zvratů.

Caleana je jako hlavní hrdinka skvělá. Dobře s ní člověk soucítí....
Prostě naprosto báječné :)

Fanttastica
30.05.2017 3 z 5

Série byla dobrá. V tomto díle mě, ale zklamala jedna smrt. U toho jsem měla v očích slzy.

Avielin
21.05.2017 5 z 5

Nejlepší série, jakou jsem kdy četla :)

nadenka13
18.05.2017

Vynikající série

SmoulikCZ
03.05.2017 5 z 5

Další díl opět nezklamal. Sice jsem se nemohl nějak příliš začíst uprostřed knihy, ale pak to začalo nabírat velmi napínavý děj. Nakonec jsem nestihl ani autobus do školy, protože jsem to musel dočíst. Nedalo se nic dělat :D

Měl jsem v plánu, že si dám knihu pauzu, ale silně přemýšlím o tom, že bych se vrhl hned na další díl. to napětí se nedá vydržet, když jsem zjistil, co je zač.

Nejde dát nic jiného než 5*

Mixam
26.04.2017 5 z 5

Druhý díl o poznání lepší kvality, než díl první. Každopádně stále stejně předvídatelný, leč občas něco trochu překvapilo. Popis se vztahem postav se trošku smrskl i zde hraje svou roli, podle mě v lepší míře a čtenář se dozví spíše spoustu zásadnějších informací. Děj mi ze začátku přišel táhlejší než u prvního dílu, nakonec jsem byl ale překvapen, jak rychle jsem se ve svém vytíženém čase dostal ke konci.

kytka25
25.04.2017

druhý díl nezklamal, podle mě je lepší, než první, ale to spíše proto, že se v něm trošku víc rozjedou intriky...akorát si spisovatelka trochu ujela na popisu vztahu hlavní hrdinky s jedním z obdivovatelů, ale vzhledem k tomu, že už mám dočtené další knížky a nechci spoilovat, tak prostě jenom musím říct, že jí to po dočtení série odpouštím (prostě se asi potřebovala vybít, což se jí povedlo a v dalších dílech už je zase umírněná)...jinak po dlouhé době příjemná série, která se lehce čte, pobaví a potěší, už se nemůžu dočkat, až vyjde i český překlad:)

padajicidvere
22.04.2017 4 z 5

Při čtení jsem si přišla jako jasnovidka. Ne, že bych snad nebyla překvapená některými událostmi, něco se vždy našlo, ale moje hypotézy a teorie o postavách, situacích, minulosti..se vyplnily do puntíku. Sice mě to na konci knihy rozčílilo..jí to dojde až teď? Ke konci? Nijak to ale podle mě neubírá na originalitě příběhu. I tak jsem si čtení ohromě užila. Upřímně mě ale zajímá, jak se to v jejich trojúhelníku vyvine, protože na něj nemám vůbec žádnou teorii. A je to až k vzteku! Takže se těším, až budu překvapená :)

violet1313
17.04.2017 5 z 5

A pak že druhá kniha nebývá tak dobrá!
Půlnoční koruna je ještě lepší než Skleněný trůn. Vzhledem k tomu, že už víme jak funguje celý svět této série, příběh je daleko rychlejší. Celou dobu jsem četla se zatajeným dějem a byla jsem naprosto nadšená. Nenašla jsem nic, co by mi nějakým způsobem vadilo, kniha by možná mohla být delší.
Postavy jsou nám stále lépe představovány a vidíme víc a víc. Jsem hrozně ráda, že dochází k jejich vývinu. Vidíme, jak se učí ze svých chyb a mění.
Pokud jste nebyli z prvního dílu nadšeni, rozhodně druhý alespoň zkuste. Není tak dlouhý, aby Vás stál příliš času a je daleko lepší!

Safienka
16.04.2017 5 z 5

Pěkné, čtivé, napínavé...určitě tam je míň popisných pasáží než v jedničce a určitě se vyjevilo spoustu zajímavých nových informací. Těším na třetí díl :-)

Terry.89
15.04.2017 4 z 5

Zpočátku jsem měla pocit, že druhý dil mě jednoduše nenadchne tolik, jako první. Jaka to chyba!
Po pár kapitolách jsem ději opět propadla a hltala stránku za stránkou, jak jen to čas dovolil. Byla jsem natolik zvědavá, až mi to doslova nedalo spát.
Příběh je opět prodchnutý množstvím neočekávaných zvratů a tajemství. Osud Nehemie mě zarmoutil, protože jsem si ji oblíbila a bude mi v příběhu scházet. Ale jsem velmi zvědavá na další pokračování.

Mamosvain
14.04.2017 5 z 5

Pokud je kniha napsaná tak dobře jako druhý (a za mě - od jedničky do čtyřky - asi nejlepší) díl série 'Skleněný trůn', získá si milovníky fantasy, thrillerů i akčních knih. V tomto díle můžeme konečně vidět, proč se Celaeně říká 'Adarlanský zabiják' - dostane zde totiž hned několik šancí ukázat svoje schopnosti. Člověk se v půlce knihy, byť možná jen na chvilku, sžije s Chaolem a bude mu ho líto aspoň na chvíli. Ovšem na konci se na něj asi většina ze čtenářů naštve :D. No a můžeme vidět, jak se všechny postavy perfektně vyvíjejí - Celaena začíná otevírat ostatním to, co se jí stalo v minulosti, Chaol je konečně do děje zapojený i nějak jinak než jako pouhý 'trenér' jednoho bezvýznamného zabijáka, Dorian se začíná stavět proti svému otci a ukazuje nám jedno ze svých největších tajemství. Nehemia se asi každému dostane do srdce s její povahou a bude jednou z vaších nejoblíbenějších postav. Elena nám už také začne, byť jen trochu, poodhalovat svoje plány skrz Morta, magické a sarkastické klepadlo. Mort si vás také asi velice snadno získá, protože pasáže s ním vás několikrát i rozesmějí. No a děj se odvíjí opravdu pěkně.
Moje jediná výtka je, že mám pocit, že v prvním díle se SJM opravdu nechystala z Celaeny udělat to, co se dozvíte po přečtení předposlední věty knížky (pokud jste knihu nečetli, doporučuji si na to počkat až se k tomu dostanete ;) ).
Knihu bych doporučil všem knihomolům od věku zhruba dvanácti do přibližně pětatřiceti ;).

nycol
10.04.2017 5 z 5

Druhý díl lepší, než první.

tyjá
09.04.2017 4 z 5

Po tom co se změnila Celeana z nesmělé dívenky posedlé sexem s nejmenovaným nápadníkem na naši nájemnou vražednici, jak ji známe, se kniha vrátila do starých kolejí a byla o tom, o čem být měla. Konec byl dokonalý.

paprika75
04.04.2017 5 z 5

Vážně lepší než první díl. Více odhalení na všech frontách ... fakt paráda. Celaeně moc fandím a moje dušička fandí i Chaolovi ... trocha romantiky musí být :-) . Těším se na další díl. Tomuto musím dát plný počet ... Nic mu nechybělo 5*

simi28
26.03.2017 5 z 5

Tohle byla opravdu boží kniha! Pokud jste četli Skleněný trůn, ale moc vás to nenadchlo, i přesto dejte tomuhle dílu šanci. Je opravdu o hodně lepší než první díl.
Hlavní hrdinka se konečně chová jako nájemný vrah, dostane se nám i větší dávka romantiky a zvraty jsou neskutečné. Nemohla jsem se ani na chvilku odtrhnout a musím říct, že tu není nic, co by mně nějak vadilo. Všechno do sebe zapadalo a díky stylu psaní jsem přečetla sto stránek a ani jsem nevěděla jak. Je to opravdu návyková série, kterou vřele doporučuji všem milovníkům young adult fantasy.