Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3466 507

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

Dolik13
29.09.2017 3 z 5

Tak druhá kniha byla pro mě zklamáním. Celkově příběhem a opět cílená především na romantický trojúhelník Celeana, Chaol a Dorian... Nestačilo to snad v první knize? První kniha měla rychlý spád, bylo v ní mnohem větší napětí a zatím co Cain byla zajímavá záporná postava, tak v této knize to byl Archer, a ten Cainovi nesáhá ani po kotníky. Nicméně, autorka píše skvěle, kniha se čte velmi dobře a vrhnu se na další díl.

Siu83
29.09.2017 5 z 5

Úžasné pokračování série, už teď se těším na další díl. Jenom pár knížek mně "donutilo" číst do 4 do rána :-))

Drey
26.09.2017 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha z celé série. Plná akce a nečekanývh zvratů. Nenapadá mě nic, co bych Půlnoční koruně vytkla.

any333
24.09.2017 5 z 5

Tak tenhle díl byl oproti prvnímu nářez. Akce, krve a dokonce i mučení hojně přibylo, což jsem uvítala. Prostě, někdy jsou tam takové zvraty, že mi padá brada dolů a nechápu, jak se to mohlo stát. Obzvlášť v případě postavy, co tak předčasně odešla na přelomu první a druhé části. Ale takových momentů se vyskytlo mnohem víc. Namátkou, třeba ta věc na konci s Archerem Finnem. Docela jsem si ho oblíbila a najednou tohle. Proč? No, vím, ale nemusel jednoduše říkat ta slova.
Zase jsme se dozvěděli něco o tamějším království a dokonce i něco málo o rodech, z čehož si můžeme odvozovat děj do třetího dílu.
A opět tu bylo spoustu hlášek, u kterých jsem se smála na celé kolo a když jsem se dala přečíst kamarádům, buď nade mnou kroutili hlavou a nebo se smáli taky.
No, jediné, co mi tak vadilo, tak spočívá v tom, co se stalo mezi Celaenou a Chaolem. Nebylo to moc urychlené? Prostě, přelomem jedné kapitoly je to mezi nimi zase úplně jinak. Ale rozumím, měla prostě vztek. A co se týče Doriana, svým tajemstvím způsobil, že jsem si ho oblíbila ještě víc a jsem zvědavá, jak to s nimi bude dál.

MonicaMonique
14.09.2017 4 z 5

Konečně trochu víc akce. I když na druhou stranu lhala bych, kdybych řekla, že mi nezačíná jít na nervy ten jejich milostný trojúhelník.

Maus
12.09.2017 4 z 5

Moc krásné pokračování... :)

Kate_Hall
10.09.2017 5 z 5

Tohle to, to bylo úžasné ! Od čtení jsem se nemohla hnout, příběh mě k sobě připoutal a nepustil. Nevím, jestli je to lepší než první díl, myslím že na tom jsou to stejně. Příběh je naplněný mnoha emocemi, u příběhu jsem se smála, nadávala, řvala, brečela... Ten příběh je dokonalý, tajemství a jejich rozuzlení, které se pomalu dostávají na povrch, lži a pravda.

xSimaix
09.09.2017 5 z 5

Jediné tři písmena dokáží vyjádřit mé pocity po Půlnoční Koruně - WOW.
Neskutečný druhý díl, který předčil ten první na celé čáře.
Půlnoční Koruna je plná zvratů, šokujících odhalení, romantiky, smutku, akce...jednoduše všeho, co by měla správná kniha obsahovat. Je až neuvěřitelné, jak se příběh Celaeny a celého království dokázal prohloubit. Koho by napadlo, kolik se toho vážně skrývá pod povrchem?
Skleněný Trůn měl poměrně jednoduchý děj, s minimem zápletek a tajemství, která si přeje čtenář odhalit, no Půlnoční Koruna jej dokázala rozvinout do neskutečných sfér.
Už nyní se nemohu dočkat, co si na nás Sarah připravila v Dědičce Ohně.
Vřele doporučuji! :)

Neme
31.08.2017 4 z 5

2. díl překvapil a potěšil. I když se v něm řešily hlavně vztahy, pro mě o poznání lepší než díl 1. a úžasný konec, který jsem nečekala a utvrdil mě v tom, že tato série není vychvalovaná bezdůvodně a rozhodně ji musím mít doma kompletní. Moc příjemné pokračování :)

ketvin
31.08.2017 5 z 5

Hned od první kapitoly jsem věděla, že tohle bude sakra dobrá série. A je. Nedalo se skoro přestat číst.
Druhý díl se mi nelíbil tolik, jako první, ale i tak je to na 5 hvězd :)

* Možný SPOILER ALERT *

Fandila jsem Caeleně a Chaolovi a byla jsem hrozně zničená z toho vývoje "po tom co se stalo". Celou dobu jsem doufala, že vše bude ok. Každopádně kniha dokázala vyvolat emoce a byla fakt napínavá :)

GraceC
22.08.2017 4 z 5

Bála jsem se, že pokračování nebude tak dobré jako první díl, ale opak je pravdou. Tahle kniha se mi četla ještě mnohem lépe než ta předcházející. Znovu musím říct, že je to opravdu taková oddechovka od nějaké povinné četby, ale určitě stojí za to si ji přečíst. :) Každopádně se mi líbila a jen co to bude možné, vrhnu se na další díl.

moncakovinka
22.08.2017 5 z 5

Mlask. Ten konec byl teda pecka. Ihned potřebuji další díl! A teď trochu seriózněji - dějově se žádný zázrak nekonal, ale jednotlivé postavy se začínají hezky rýsovat. Je cítit, že si autorka "chystá půdu" na další pokračování, i tak je to však výborně napsané a získalo si mě to ještě o malinko víc, než první díl.

KateJudgie
12.08.2017

Úžasná knížka! Nejdřív jsem si myslela, že je Celaena pouhý vrah. Až do poslední hvíle, jsem nevěděla jak to dopadne. U této knihy mi ukáplo pár slz. Posledních 150 stran jsem přečetla najednou! Doporučuji spíše dívkám.
Byly to opravdu nervy a strašně se těším, až si koupím další díly.

Schullerka
09.08.2017 4 z 5

Druhý díl mi přijde možná o trochu slabší než ten první. Na jednu stranu je v tomhle díle trochu té očekávané vražedkyně než v tom prvním, ale v podstatě se toho za celou knihu zas tolik nestane. Stále mě Celaena hodně baví, ale upřímně nevím, jestli je série opravdu tak úžasná a nadprůměrná jak to z hodnocení ostatních vyznívá. Série je opravdu dobrá, ale rozhodně to není něco, co bych ještě nikdy nečetla. Navíc mě trochu mě zklamal konec tohoto dílu, protože obsahuje trochu klišé časté v YA fantasy, ale co naplat. I přes to, co jsem napsala se na další díl těším, je to pro mě opravdu oddechové a svižné čtení.

Sofós
09.08.2017 5 z 5

Ve druhém díle začíná děj nabírat obrátky. Autorka detailněji vykresluje charaktery postav a jejich další možné směřování v příběhu. V závěru dojde k odhalení okolnosti, která má zásadní vliv na život hlavní postavy. A tato informace donutí čtenáře okamžitě pokračovat 3. dílem (vím o tom svoje...). Velmi povedená kniha!

Emma8
06.08.2017 4 z 5

Konečně je tady ta nájemná vražedkyně, kterou jsem v Calaeně v prvním díle moc neviděla. Konec se mi moc líbil a nečekala jsem ho, ale vůbec nechápu, proč se Calaena musela tolik naštvat na Chaola.

Braenn
19.07.2017 2 z 5

Asi nejlepší ze všech dílů, což na druhou stranu není zas až taková pochvala. Koule nenarostly jen tomu uplakanému kapitánovi, ale hlavně je ukázala ona. Příběh má také grády.
Jen mi trochu zůstal rozum stát (SPOIL) nad tím, za co vlastně obviňovala svého milého. Ok, zabili jí kamarádků, a on jí neřekl, že jí něco hrozí a - a to je všecko? Vždyť jediné, co mu bylo řečené, že jí může hrozit nebezpečí. Jak překvapivá informace vzhledem k tomu, kdo byla a co tam dělala! To by nikoho nenapadlo...

Největší problém jsem ale měla s návazností na první díl a trochu jsem získala pocit, že autorka napsala první a pak na něj lepila další, aniž by si to předem příliš promyslela. Tak třeba... v knize se tvrdí, že znala Doriana z dětství. Podle jména, funkce... ale v okamžiku, kdy jí v jedničce k němu přivedli, o tom ani zmínka. Naopak, jako by o něm v životě neslyšela... A pak taky to, proč si ji Dorian vlastně vybral. Bylo naznačeno, že ji potřebuje, jede si tam speciálně pro ni, protože... protože proč? Rozhovor prince s králem, kdy si ji obhajuje, moc nepomohl. Když získala flek, najednou patřila jen králi a princ z tohoto řetězce nějak záhadně zmizel.

Pak tu máme další podivnou romantickou linku prince a léčitelky, aneb druhá osudová láska za rok. Chudák!

Asi zmlsaná knihami, kde jde víc o logický příběh, než o to, kdo s kým.

Nelíísek
16.07.2017 5 z 5

Naprosto úžasné, pokud jednička a dvojka (jak je napsáno v ostatních recenzích) je pouze “Slabý odvar“, nedokážu si představit pokračování!

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Abych jen nemluvila v superlativech první část knihy “Králova bojovnice“ byl slabý odvar, děj se neuvěřitelně táhl a někdy to bylo až uspávající ale ten románek mezi Celaenou a … (ne ne ne, neřeknu :D ) tomu dodal trochu šťávy, smrt na konci první části mě mále vyrvala srdce.

Tak a teď k té druhé části “Královnin šíp“, byl o dost napínavější a taky o dost brutálnější, Celaena zde ukazuje svou temnou duši, co je ochotná udělat, když někdo ublíží jejím nejmilovanějším, nad její brutalitou mě rozum zůstával stát Celaena je úplně jiná hrdinka, nikdo, kdo by se neuměl bránit a čekal jen na pomoc od ostatních, na jednu stranu jí vidíme jako mladé děvče, které je okouzlené láskou a na tu druhou, když ji popadne amok, Sudba vám pomáhej!

Knihu jsem zavírala s mravenčením na zádech, protože ten konec, ano jistě podezření na to, kdo je už bylo v prvním díle ale přece jenom se v tom utvrdit nebylo na škodu.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Půlnoční koruna je díl skleněného trůnu kde se pokládají otázky a nalézají se na ně odpovědi, to ale neznamená že o boj je nějaká nouze, právě naopak. Tato série si získala mou duší, a nehodnotím nijak jinak než na 5*

Kačakari
09.07.2017 3 z 5

Do druhého dílu mi dělalo potíže začíst se. Na konci však kniha nabrala spád a líbila se mi.

Hanjimka
07.07.2017 4 z 5

Zajímavé a místy překvapivé čtení