Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3469 507

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

jan0963
26.06.2018 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl, celá série je super!!!

TerryDee
25.06.2018 3 z 5

Pokračování Skleněného trůnu v Půlnoční koruně ve mně nechává smíšené pocity. Četlo se to dobře, to bez debat, ale něco tam chybělo. De facto do třičtvrtě knihy se tam nic moc nedělo, až ke konci byla nějaká akce. Cealena si dokonce v této knize vybrala svého srdce šampiona, ale dlouho jim to hrdličkám nevydrželo. Holt osud tomu nechtěl (nebo spíš Sarah J. Maas). Doriana mi bylo upřímně líto, tohle si nezasloužil. Doufám, že najde někoho lepšího.
Celkově jsem zvědavá kam nás posunou další díly, ve kterých se nám hlavní hrdinka znění ze Cealeny Sardothien na Aelin Ashryver Galathynius.

JankaV80
24.06.2018 5 z 5

Druhý díl je díl významných zvratů - podle mě tří důležitých. Jeden z nich jsem očekávala - že je hlavní hrdinka obdařená magií nebo je dědičkou trůnu, to se prostě samo nabízelo (čím jiným by taky měla být jiná, zvláštní), ale že korunní princ bude obdařen magií a že umře Nehemie, jsem fakt nečekala. Neskutečně líto mi bylo Chaola, který má Celaenu neskutečně rád, snaží se ji chránit, ale asi jim není souzeno být spolu (zatím se to tak jeví). Knihu rozhodně DOPORUČUJI.

Veronika95
23.06.2018 2 z 5

Druhý díl mi dějovou osnovou hrozně připomínal ten první: rozjezd - celkem nuda - do toho nějaká ta zamilovaná scéna - pak nastane zvrat - něco se začne dít - skončí nějaká akce - hlavní hrdinka utne milostný vztah.
Tento díl mě nijak neoslovil, měla jsem pocit, že hrozně dlouhou dobu přešlapujeme na jednom místě, kde se skoro nic neděje, jen se dokola pořád a pořád okecává to samý.
No ale i přesto, že mě druhý díl vážně zklamal, mě to stále neodrazuje od dalšího pokračování, které, doufám, bude o dost lepší - už jen proto, že má o dost stran více.

luvi55
15.06.2018 4 z 5

byla hodně čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem

vodopad152
05.06.2018 4 z 5

Druhý díl byl o hodně lepší než první. Dostala mě. Naprostá bomba. Moc se mi líbila změna mezi tím když soutěžila o to aby byla královský zabiják a když už jím skutečně byla. Kniha byla naprosto úžasná.

Liz1993
27.05.2018 4 z 5

Jestli Vás něco na téhle knížce nepřekvapí, tak je to její závěr. Psaní se zlepšilo od předešlé knihy, avšak stále to nemá na díly potom (především díl č 4 a 5). Postavy se zde rozvyjejí. Mají své vztahy a řekla bych, že se některými autorka až zbytečně moc zaobývá. Dějová linka je jako vždy velice zajímavá. Za mě tedy rozhodně mohu jen doporučit.

Francesca14
04.05.2018 3 z 5

V knize se střídaly dobré a špatné části - za začátku mě to vůbec nebavilo a trvalo mi čtyři měsíce, než jsem se přiměla pokračovat ve čtení, pak mě děj chytl a za polovinou zase bavit přestal, načež ke konci to bylo fajn. Oceňuji autorčinu promyšlenost příběhu, i když závěrečné odhalení nebylo žádné překvapení a co se mi na knížce líbilo asi nejvíc, byla tajemnost a napětí, se kterým byl příběh kolikrát vykreslen - všechny ty chodby, katakomby, stíny... Ale trochu mě tam rozčiloval milostný trojúhelník a upřímně jsem v druhé polovině moc nechápala chování a uvažování hlavní hrdinky, kterou jsem předtím měla docela ráda. No, když to tak nějak sečtu, tak je kniha na ty tři hvězdičky. První díl mi asi přišel o něco lepší, i když v něm bylo méně akce a styl psaní byl horší, ale určitě si přečtu ty nadcházející a doufám, že od nich dostanu končeně to, co většina lidí ohledně této série slibuje.

Tofinka
25.04.2018 5 z 5

Už jsem přestala počítat kolikrát jsem si řekla: "Tahle kniha je jedno klišé za druhým." a i přesto jsem ji nemohla odložit... Klobouk dolů před autorkou, její knihy prostě musím číst dál a dál ❤.

Zatím se mi více líbí série Dvůr trnů a růží, ale jsem si jistá, že si tuto sérii zamiluju úplně stejně. Hned jdu číst další díl :D.

zinon
16.04.2018 4 z 5

Čtení opravdu pěkné, ale pořád mi v této sérii něco schází....asi to bude tím, že zatím mám problém oblíbit si hlavní postavy. Jediný koho jsem si zatím oblíbila je princ Dorian. Rozuzlení v závěru knihy mě mile překvapilo, i když jsem to tak trochu tušila :) Každopádně je to náběh na skvělé pokračování :)

Eponka
12.04.2018 5 z 5

Co k tomu dodat přečetla jsem jí snad stejně rychle jako první díl za 3dny :D. Už čtu další díl tak že velice doufám že kvalita nebude klesat a bude mě knížka furt překvapovat.

Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Ze začátku slabší rozjezd , ale pak kniha nabírala na obrátkách a konec dost dobrý . Samozřejmě jsem moc zvědavá , jak to celé bude pokračovat. Takže hurá na další díl

LadyKet
14.03.2018 4 z 5

Tak se to hezky rozjíždí a potoky krve a mrtvých stoupají... Pořád jsou tam občas některé věci, které chtějí "vyšperkovat" a které tak úplně nehrají, ale jinak si myslím, že od předchozího dílu je to posun k lepšímu.

n.ezn.amy
08.03.2018 2 z 5

o něco lepší než Skleněný trůn, více akce více odhalování tajemství, méně broukání a koulení očí, věřím, že příští díl už dosáhne ke třem hvězdám. Doufám ....

Kačkaknihomol
08.03.2018 5 z 5

Přestože jsem od autorky četla jen dvě knihy, líbily se mi natolik, že už S. J. Maas považuju za svojí oblíbenou autorku. A proč tomu tak je?
Jedním z mnoha prvků, kterým se spisovatelka může pyšnit je styl psaní. Přestože popisuje relativně nudnou scénu, dokáže svými literárními obraty zaujmout, takže se to pak čte jako po másle. Zvlášť hodně mě bavily návštěvy ve věži, které přestože byly celkem obyčejné, bavily mě více než odhalování Sudby a "detektivování".
Další atraktivitou jsou reálné postavy, které mají potřebnou šťávu a dialogy, ve kterých se odráží můj oblíbený sarkasmus. Já vím, spousta lidí vadila postava Celaeny, kvůli její pověsti "nejhoršího nájemného vraha", přestože v prvním dílu byla taková vyměklá. Tady autorka nejspíš poslouchala své kritiky, protože se v Půlnoční koruně jako zabiják chová, a je více drsnější. Tedy, až na ty romantické scény, ale co už, je jí přece osmnáct. Když už je řeč o romantické knize, není tu žádný ohavný milostný trojúhelník. Co mě ale zarazilo, bylo Celaenino chování vůči Dorianovi, já vím že už s ním nechtěla nic mít, ale teda, jak rychle na to pak vletěla s Chaolem, to mi hlava nebere. Vlastně ta celková romance mezi jí a Chaolem byla dosti okatá, jako sice nemám ráda, když si málem dají pusu až za polovinou knížky, ale teda, jít na to hned po polibku... je to vůbec legální? Já vím, že to přispělo té zápletce okolo smrti a je to YA, ale neobešla by se autorka bez toho? Takže za mě romantika minus, sice hezky napsaná, ale uspěchaná.
Ehh, je asi milion a jedna důvodu, proč je S. J. Maas tak atraktivní autorkou. Ale bohužel já jsem moc líná na to, abych to pěkně od A do Z rozepsala. Tohle jsou ale dva takové důvody, proč byste měli dát Skleněnému trůnu šanci. Já osobně jsem si knihu moc neužila, za což můžu spíš já, než to roztomilé dílko. Tak doufám, že u třetího dílu budu víc koncetrovaná a budu ho více hltat. VŘELE DOPORUČUJI!

Telly
05.03.2018 5 z 5

Přečetla jsem dvě knížky z této série a prozatím mě velice nadchly. Je tam všechno, co by měla dobrá fantasy série mít. A líbí se mi, že autorka neuletěla k tomu stylu knížek, kde hlavní starostí hrdiny/hrdinky je její milostný život. Prostě... když už se necháte uchlácholit příjemným a tak nějak předvídatelným dějem, tak se stane něco, co jste nečekali a celou knížku to posune někam úplně jinam. Nemám co dodat.

Sima890
04.03.2018 5 z 5

Půlnoční koruna byla ještě lepší než Skleněný Trůn. Hodně nečekaných zvratů, další tajemství, nebezpečí....A další odhalení Celaeniny minulosti. I slzy tekly... a jak... Srdce se mi roztříštilo na milion kousků, takhle se cítí asi každý, kdo čte SJM knihu. Strašně jsem si tuto sérii oblíbila a zamilova si ji. Oproti Skleněnému trůnu jde vidět, že děj je více promyšlený a styl psaní profesionálnější.

První polovina kihy je soustředěná hlavně na milostný trojúhelník, který se rozpadne, kdyyž si Celaena udělá pořádek v citech a ví, khoho miluje. Vývoj vztahu Celaeny a Chaol byl možná trochu rychlý, ale zato velmi krásný a mě osobně nadchl. Zvrat v polovině knihy změní úplně všechno, včetně jejich vztahu.... A právě v téhle části jsem hrozně brečela a událost má své následky ve zbytku knihy a dalších dílech. A všechno se začíná pořádně rozjíždět.

V knize mu vadilo Celaenino zatajování informací před jejími přáteli, nebo spíše říkání příběhu a úmyslné vynechávání celkem důležitých informací. Tohle je asi jediné, co mi vadilo...

Já vždy měla pocit, že se toho v Celaenině minulosti stalo mnohem víc, než říká. Já tušila půl knihy, že se stane, co jsem si myslela, co se stane (nechci spoilerovat), a když se to stalo, div jsem netančila vítězný taneček. Ale jednu část její minulosti jsem opravdu nečekala a změní způsob, jakým se na ni Chaol dívá...
prostě SJM..

Peťule159
28.02.2018 5 z 5

Wow! Už se těším na další díly...tuhle sérii jsem si úplně zamilovala :) Tuto autorku jsem si zamilovala...

Monisek.B
18.02.2018 4 z 5

Už to není takové WOW jako u prvního dílu, ale pořád mě to dost bavilo. Teda aspoň po většinu doby. Kolem půlky, když se stala ta strašná věc a Celaena se začala chovat jako kráva, musela jsem knihu na den odložit. Dál jsem četla už jen ze zvědavosti, jak to dopadne a postupně mě to začalo zase víc a víc bavit. A ten konec? Naprostá lahůdka! Dozvěděli jsme se něco, co jsem tak nějak už předpokládala od půlky prvního dílu, takže zas až tak překvapená nejsem :-D Nejspíš se ale i tak brzy pustím i do dalšího dílu :-)

Wolf012
14.02.2018 5 z 5

Tak toto byl neuvěřitelný zážitek. Tolik zvratů, mazec moc se těším na další díl až se do něj pustím