Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3469 507

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

cirilla.s
28.09.2018 5 z 5

Neuvěřitelně čtivý, přesně taková kniha, od které se nemůžete odtrhnout. Doporučuji!

kristynkal
28.09.2018 5 z 5

Jsem nadšená z knihy, kterou autorka napsala.... četla se sama a ta fantazie, kterou v nás probouzí je něco úžasnýho.

girdi
25.09.2018 4 z 5

Hvězdou série druhý díl rozhodně není, ale autorce nelze upřít, že umí psát dost napínavě na to, aby člověk knihu přečetl jedním dechem. Hodně akce, zvratů a pár věcí, které se opět jeví nesmyslně, dokud si nepřečtete další díl. Každopádně půdu pro pokračování si Maasová nachystala perfektně.

Kaytria
24.09.2018 5 z 5

Teprve až v téhle knize jsem dostala to, co jsem očekávala už u té první. A sice to fantastično, tu magii, tady se o ní už jen nemluví, tady se už kouzlí. I když mi hlavní hrdinka chvilkama leze na nervy, jak je vlastně samostatná, cílevědomá a uvažuje rázně a přímočaře, odpouštím jí to, vždyť je vlastně ještě v pubertě a snad z toho vyroste. Fandím jí a hned jdu na další díl.

kika812
17.09.2018 4 z 5

Ještě lepší než první díl❤️

zuzka9645
14.09.2018 5 z 5

Zase skvělé! Sarah J. Maas prostě umí psát.

SarahRoyalAss
30.08.2018 4 z 5

Miluju to. Prostě a jednoduše, to bylo boží!!
Byla tu romantika, akce, plno magie a přesně to, co od této série očekávám. Bylo tu plno zvratů a překvapení. Hlavně, KONEČNĚ jsme se dočkali správného Adarlanského zabijáka, kterého nám slíbili už v prvním díle. V druhé polovině knihy si člověk i popláče.
Více se nám tu otevírá magický svět, který se nám snaží knížka představit. Baví mě to neskutečně, těším se na pokračování. :)

krausmary
22.08.2018 5 z 5

Ano, ano, ano! Konečně jsem se dočkala té divoké vraždící Celaeny, kterou kniha slibuje od prvního dílu, a to se vším všudy. Druhý díl mě nezklamal, byl přímo nadupaný akcí a naprosto nečekanými zvraty (tedy až na ten, co byl na konci knihy, který tak nějak očekáváte od první nepatrné zmínky). Celaenu jsem si v tomhle díle naprosto oblíbila, Dorian se tu konečně zmužil a Chaol je prostě Chaol, kterého jsem si zamilovala hned od začátku. Líbí se mi jak se všechno postupně odhaluje a pomalu do sebe zapadá, pořád je ale co objevovat a vzhledem ke konci knížky je jasné, že teď teprve začne ta pravá sranda, vzhůru do ní.

Gi-Gi
22.08.2018 5 z 5

Zatim me pokracovani nezklamalo, je to cim dal slozitejsi. Z pohledu romantika by me zajimal vztah chaola a celeany, jinak napinave, osoby za me multi - ani seda ani bila, coz je super. Uvidime, co nam nachysta dalsi dil.

ladaol
13.08.2018 5 z 5

Souhlasím, kniha je naprosto úžasná. Rozhodně celou sérii řadím k super čtivé fantasy, podobně, jako Zaklínače.

ivič
08.08.2018 4 z 5

Úžasná kniha s naprosto strhujícím závěrem. Jsem ráda, že jsem vydržela u
této série.

Atekram
03.08.2018 3 z 5

Jako celek se mi kniha dost líbila.
Oceňuji hned několik nečekaných zvratů, z nichž některé mě opravdu zasáhly. Vždycky, když jsem byla na autorku naštvaná, jsem si zároveň říkala, že ji vlastně musím obdivovat, protože vyvolat u čtenáře emoce je asi dobrá vizitka. Akční scény a linka s rebely a Celaeninou vlastní agendou proti králi je výborná. Milostná linie je roztomilá, ačkoli se mi zdá neuvěřitelné, že po životě ve zločineckém podsvětí a následně ve vězení, je hlavní hrdinka stále panna. Ale co už :)

(SPOILER)
Jediné, co mě docela irutuje, jsou konflikty a zvraty vyvolané tím, že se vesměs inteligentní postavy najednou chovají jako blbci. (respektive, když je vlastně za blbce čtenář) Kdyby spolu některé z nich mluvili, jako normální dospělí lidé... Co víc, kdyby spolu mluvili PO určitých událostech a nechovali se jako totální zabedněnci (Celeana) a ufňukanci (Chaol).
Takhle mi to totiž přijde, že je to celé uměle vytvořené, aby Celaina mohla odjet pryč. To to nešlo odůvodnit přirozeněji?

Celkově ale dávám palec nahoru a těším se na další díl :)

maja11231
20.07.2018 5 z 5

Tak, tuhle knihu řadím mezi nejlepší knihy které mám doma. Hned na první pohled jsem si ji zamilovala. Všechny knihy ze série Skleněný trůn už mám přečtené a musím říct že Půlnoční koruna nasadila laťku velice vysoko, tahle kniha se ani slovy nedá popsat jak je úžasná, úplně jiná jež Skleněný trůn. Je tam více akce a konečně se dozvídáme minulost Celaeny
Tuhle knihu určitě doporučuji ❤❤

Mitculka
19.07.2018 5 z 5

Tuhle sérii zatím přímo miluju! Ten čtivý styl psaní, díky kterému stránky samy mizí pod rukama, tak poutavý příběh, tak neuvěřitelně velký fantastický svět, ze kterého poznáváme víc a víc. Pocitům postav jsem věřila, emoce na mě přímo dýchaly a u akčních scén mi taky bušilo srdce. Pořád epické, úžasné, skvělé.

tomasek5287
10.07.2018 4 z 5

Do půlky se zase jenom plácá a komu se z těchto důvodů příliš nelíbil první díl, tak bude rozpačitý, zda-li se vůbec na tuhle fantasy cestu vydal dobře. Ale od půlky kniha nabere na obrátkách a klidně a pečlivě připravuje půdu pro další díly. Celý příběh se zamotává, dovídáme se překvapující zjištění a závěr je opravdu ryzí žánrová lahůdka. Takže čtenáři, přetrpte ještě tento díl a vrhněte se na třetí, který už žádné slabé části neobsahuje a je to jenom skvostná fantasy jízda.

Kateshiki
09.07.2018 4 z 5

Ještě mnohem více záhad a hádanek. To je náplní této knihy. Pouze mne moc nebavilo, že každých třicet stran je akce. Pak je to takové '' ofučené''.

vandalindakova
05.07.2018 5 z 5

Já tuhle sérii prostě miluju. To jak Sarah umí skvělé popisovat, aniž by čtenář ztrácel pozornost! Řadím mezi nejoblíbenější série.

teri1003
02.07.2018 5 z 5

Žadné zklamání nečekejte... další čtivé a úžasné pokračováni série, které mě nepřestávalo a nepřestává bavit. Po dočtení prvního dílu jsem věděla, že se co nejdříve musím pustit do dalšího a ani tady to není výjimkou. Celou sérii vám zatím můžu jen doporučit.

Lethania
02.07.2018 5 z 5

Další díl úžasné fantasy série Skleněný trůn, který neztrácí na čtivosti. Co víc - je ještě lepší než předchozí díl. Hodně napětí a akce. Postavy se postupně vyvíjejí a každý má své tajemství, pro které jsou ochotni zabíjet. Doporučuji.

Percabethka
26.06.2018 5 z 5

MOŽNÉ SPOILERY :D
V tomhle díle se mi hrozně líbilo, že jsme se blíž seznámili se Zlomuvalem a tajemstvími Skleněného hradu.
Docela mě tu ale štval vztah Celaeny a Chaola, protože jsme na něj nejdřív museli hrozně dlouho čekat a když se konečně něco stalo (jo, s tou narozeninovou oslavou to bylo vážně klišé), tak se Chaol začal chovat jako sentimentální blázen :D Ale stejně mě pak mrzelo, když ho na konci opouštěla. Mimochodem ty části, kde pátral po jejím původu byly boží, hlavně ta s tím žalozpěvem.
Taky se podle mě Celaena nemusela chovat tak hnusně k Dorianovi, když jí nic neudělal.
No a Nasuada... Asi to bylo nutný, aby Celaena mohla opustit Chaola a vydat se do Wendlynu - už se těším, co tam zažije :D