Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3460 506

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

Akemi4
12.12.2016 5 z 5

Když pominu celý ten fascinující příběh, díky kterému se nemůžu dočkat, až si přečtu pokračování, vyzdvihla bych milostnou linku. Sláva autorce za ni, takhle pěkná totiž běžně v YA nebývá!

PetraBery
10.12.2016 4 z 5

Pěkné pokračování prvního dílu. Více akce i více magie. Nejmenované postavy, která v knize zemře, mi bylo líto a jsem opravdu zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet v dalším díle. Za mne ano, povedená série.

Petra17
09.12.2016 4 z 5

O maličko slabší než první díl ale v druhé polovině knihy se ukázalo opět typické napětí a chuť ve čtení. V první polovině knihy jsem se do čtení nutila. Na třetí díl se těším ale asi si dám pauzu v podobě jiné knihy

zuzana4291
04.12.2016 4 z 5

Musím uznat, že první díl se mi líbil mnohem víc. Byl více akční a ne moc dějově chaotický. Ale i tak je druhý díl této série, velmi čtivý a určitě upoutá. I když hlavní hrdinka to má každou chvilku jinak. Nejzajímavější z celé knihy je poslední kapitola, takže hned chce čtenář sáhnout po dalším díle (což jdu udělat).

warca
18.11.2016

Při čtení druhého dílu mě pomalu začalo opouštět nadšení. Ještě jsem ho nedočetla, tak uvidím, kolik * si zaslouží :)

mmmisulka.r
17.11.2016 5 z 5

Druhý díl nám krasně graduje a autorka pomalu ukazuje co se v ní skrývá! První díl jsem hodnotila 4*, ale tento? Musela jsem prostě dát plný počet. Jsem zvědavá, jaké hvězdičky budu přidávat dál :-D.
Co se příběhu týká, je barvitější, pestřejší a napínavější. Více magie, více boje a více...lásky!
Pokud si někdo u prvního dílu stěžoval, že se naše vražedkyně nijak extra se svými schopnostmi nepochlubila, tak tady se pomalu a jistě začne projevovat a to dost!
Skvělé pokračování, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Recenze již brzy v záložkách - Knižní deníček

HDosoudilová
15.11.2016 5 z 5

I druhý díl mě velmi bavil, i když o malinko méně než první. Nicméně pořád Celaenu obdivuju za její výdrž a odvahu. Bylo zde hodně akcí, nenudila jsem se a skvěle se kniha četla. Moc se těším kam se bude příběh vyvíjet dál.

Marushka27
13.11.2016 4 z 5

Strhující příběh. Každý díl této série je lepší a lepší! Jediné, co mi stále vadí v některých momentech je chování hlavní hrdinky, která by měla být drsná vražedkyně, ale někdy se chová jako totální pako. Ale je tu hodně dobře propracované akce, čte se to samo!

anonym02
13.11.2016 5 z 5

Celá kniha byla úžasná nemám co vytknout (až na ten konec). Četla jsem ji po druhé a i tak, jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Miss.hell
11.11.2016 5 z 5

U téhle knihy jsm skoro ani nedychala, prostě na to nebyl čas. Úžasně zpracovaný příběh a nemohla jsem se odtrhnout ani při přednáškách

Kyta
06.11.2016 5 z 5

Před chvílí jsem dočetla a... nemám slov. Už chápu, proč má Půlnoční koruna tak vysoké hodnocení. Vážně to bylo něco.
Děj byl tentokrát přímo nabitý nějakou tou akcí a napětím, takže ode mě kniha neustále vyžadovala větší a větší pozornost. Je až neuvěřitelné, jaký úchvatný příběh autorka dokázala vymyslet. Všechna ta postupně poodhalovaná tajemství, záhady, tajemno... prostě a jednoduše WOW. Děj Půlnoční koruny je mnohem složitější a čtenář musí číst opravdu pozorně, pokud chce, aby mu do sebe postupně vše zapadalo. Líbí se mi, že S. J. Maas nám postupně odhaluje tento krásný a úžasný svět tak, abychom si to my, čtenáři, mohli co nejvíc vychutnat a užít a při tom se také vžít do hlavních hrdinů.

Zápletka s Dorianem se mi vážně moc líbila. Od toho okamžiku autorka vdechla tomu příběhu nový směr. Celaena měla v tomto díle konečně možnost ukázat, že je hodna titulu Adarlanský zabiják a konečně se také ukázala v jiném světle. V druhém díle jsem si také stihla oblíbit Chaola, který v příběhu sehrál důležitou roli.

Beze sporu je tento díl lepší a poutavější než ten první. A ten konec - ten mi dočista vyrazil dech; vážně to pro mě bylo něco šokujícího, že jsem se k těm pasážím musela ještě několikrát vracet (kdo četl, pochopí).

Skleněný trůn se pomalu ale jistě stává jednou z mých oblíbených sérií.

Deni136
01.11.2016 5 z 5

Knížka se mi strašně líbila. Koupila jsem si ji, ještě ten den, co jsem dočetla první díl a rozhodně nelituji. Byla úžasná. Ten konec mě mega překvapil! Přesto jsem tím odhalením nadšená, rozhodně si počkám na další díl.

Napůlanděl
31.10.2016 5 z 5

Mnohem mnohem lepší než první díl. Neustále nějaká akce a ta zápletka..no prostě úžasné....

Turiel11
31.10.2016 5 z 5

Mazec! Prostě pecka. Knihu jsem si beze zbytku vychutnala. Občas sice člověk tuší, jak se asi věci mají, ale autorka příběh vypráví tak, že i přes to máte zatajený dech a čtete a čtete a čtete. Hurá na třetí díl! :-)

Belleatrice
30.10.2016 4 z 5

Naprosto neuvěřitelný skok oproti prvnímu dílu. V téhle knize byla jedna akce za druhou, tudíž žádná nuda. Docela dost překvapivých zvratů, ale stále mám pocit, že autorka nemá svůj vlastní styl psaní...

IvankaM
29.10.2016 5 z 5

Pro mě čím dál lepší.

DenkaFantasy
24.10.2016 5 z 5

Chaole dobrá práce, díky tobě si musím přečíst 3. díl...
Doporučuji:)

Mattty
14.10.2016

Také mě předchozí díl velmi nadchl tento díl mě bavil tak mo, že jsem celý den nemohl dělat nic jiného než číst dál... a dál .. :)

RosaRoses
09.10.2016 5 z 5

Předchozí díl mě nadchl a moje nadšení se v tomhle díle jenom stupňovalo ještě víc, a to hlavně díky Chaolovy. VŘELE DOPORUČUJU

katkavasik2908
09.10.2016 3 z 5

Docela dobrý díl, ale předchozí byl lepší. Rozhodně v sérii budu pokračovat, ale toto byl zatím nejslabší díl ze série. Děj se pomalu rozjížděl a v některých částech mě příběh strašně nudil.