Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3473 507

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

pink_ivy
25.04.2016 5 z 5

“The best lies were always mixed with truth.” První díl mě chytnul, ale upřímně jsem nečekala, že druhý díl bude nejen stejně dobrý, ale i lepší. Postavy už jsme znaly, takže odpadlo to zvykání si, příběh pokračoval zajímavě a já upřímně vůbec netušila, co můžu čekat dál. Bavila jsem se, těšila jsem se co bude dál a bylo tam pár zvratů, které jsem upřímně nečekala a které mě vyšokovaly. 5*

JanaPol
24.04.2016 5 z 5

Naprosto skvělé. Už se těším se na další díl!

JohnnieStewe
22.04.2016 3 z 5

Kostrbatý príbeh, ktorý ako tak autorka vytiahne z fádnosti až v druhej časti knihy.
Dve * za príbeh, jedna * za obálku.

ChristinneAnn
19.04.2016 5 z 5

Když jsem dočetla Skleněný trůn, myslela jsem si, že je to ukončená kniha a velice jsem se divila, že je další díl. Nicméně mi to nedalo a já si knihu koupila a musím říct, že jsem ji přečetla jedním dechem. Je 100x lepší nez 1. díl a nemůžu se dočkat vydání dalšího dílu, protože ten konec mě dostal.

CastorexCZ
14.04.2016 5 z 5

Užasné, oba dva díly jsou něco do čeho se pustíte a když skončíte už lačníte po dalším dílu. Konec mě hodně natchnul, jako celá kniha. :D

Sarfias
11.04.2016 5 z 5

I když jsem tuto knihu "louskala" poměrně dlouho, nebylo to proto, že by nebyla čtivá. Spíše jsem hledala vhodný okamžik na čtení takového pokladu. První díl mě velmi napnul a navnadil a druhý díl nezklamal. Autorka opět dokázala, že její postavy jsou silné charaktery s příběhem a čtenář hltá stránku za stránkou, až mu zbude jen poslední kousíček. Závěr byl pro mě smutný, protože čekání na další díl budou pěkná muka.

InFinito
09.04.2016 5 z 5

Stále čtivé, hodně dobře napsané, promyšlené.
Stále skvělé, možná ještě lepší.
Nemám nic víc, co bych ke knížce řekla.

Nemůžu se dočkat třetího dílu.

Anne Leyyd
08.04.2016 5 z 5

Upřímně přiznávám, že mě tento díl VELMI MILE překvapil. Oproti Skleněnému trůnu se zde stále něco dělo, vše na sebe pěkně navazovalo, scény byly mnohem více dramatické a měly pořádný spád!

Konečně se zde omezily Celeaniny (téměř) pubertální sklony a odhalila se více její pravá povaha. I když tedy toho vraždění by se mohlo ubrat. Autorka očividně zastává názor, že buď všechno, nebo nic…

Každopádně jsem si četbu opravdu užila. Části s Chaolem byly opět nejlepší. Má romantická duše metala salta a jásala jako o život... než ovšem nastal onen inkriminovaný moment, který všechno poslal do… háje. Ach jo :-( Jejich vztah je bezesporu jedním z nejsilnějších opěrných bodů celého příběhu a já pevně doufám, že se v příštím díle neomezí na minimum.

Je vidět, že autorka vytvořila opravdu velmi důmyslně poskládaný svět se spletitou historií, která se začíná nádherně rozvíjet a nám nezbývá než číst dál. 3. dílu se nemohu dočkat :-)

Poznámka: Poslední věty v knize sedly. Ano, Chaole, zamířil jsi vysoko :D

miguelka13
08.04.2016 5 z 5

Super už se těším na 3 díl :)

Niskushka
02.04.2016 5 z 5

První díl mi nedal spát, a druhý? Ten už vůbec ne, za 4 dny sem měla přečteno. Hltala sem každé slovo. Děj jako v prvním díl úžasný. V knize jsou úžasné zvraty, které by nikdo nečekal. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Ditules
02.04.2016 5 z 5

Na jménech postav si pořád lámu jazyk, ale příběh je dokonalost sama! Skvělé čtení s prostředí fantasy světa. A ten konec!

Jenny3
31.03.2016 4 z 5

Paráda, mnohem lepší než první díl, víc akce, víc zápletek, jsem spokojená. A navíc - smrt jedné z důležitých postav - to bylo nečekané! Knížka se četla skvěle, zhltla jsem jí rychlostí blesku, tak uvidíme, co nám přinese další díl.....

shey
27.03.2016 5 z 5

Dokonalé, úžasné a super! Právě jsem dočetla a druhý díl jasně předčil první. Čekání na pokračování bude dlouhé...:)

natalie2171
23.03.2016 5 z 5

Jsem přesvědčena o tom, že se mi druhý díl líbil o mnohé více než ten první. Knihu jsem dočetla rychlostí blesku. Už jen to, že jsem ji na chvíli odložila mě dohánělo k šílenství.

Kniha měla konečně čtivý děj, kde se toho tolik dělo. Vůbec mi nevadilo, jak se spisovatelka rozohnila nad nějakými scénami. Ani mi neuvěříte, jaký pocit jsem měla tam na srdíčku, když jsem četla ty slova plná vášně a touhy. Nevím, kdy naposled jsem se tak roztékala jako med.

A konec! Bloody hell! Musím říct, že jsem to opravdu uhodla. Tušila jsem ty obě velké věci už tak od poloviny, kdy tomu narážel Chaol a taky mi to tak nějak vnutily myslet Caleaniny myšlenky. Ale i tak jsem ještě hodinu seděla a mezi normálním myšlením nad normálním světem se do mé hlavy vkrádaly myšlenky jako: Co se to v té knížce stalo? Vážně už nevyšel třetí díl v češtině?

Za mě prostě neocenitelný knižní zážitek. Po první knížce jsem si myslela, že sérii nezařadím mezi ty nejlepší. Ale.. Druhý díl tomu zase nasadil tu laťku. Uvidíme, co přinese další díl. Třeba se sem ještě série vyšplhá a já ji budu vystavovat bohům a děkovat jim, že tohle seslaly z nebes.

michaela9784
21.03.2016 5 z 5

Knížku jsem nemohla ani na chvíli odložit:O Přečtené jsem to měla jedním dechem:3 Už se nemůžu dočkat až vydají 3.díl.
Jsem neuvěřitelně zvědavá a natěšená na pokračování příběhu,na to,jak budu příběh prožívat společně s Caelenou.

Silent-Force
21.03.2016 5 z 5

Tak to byl mazec! Daleko lepší než první díl a taky méně "chaotické" co se vysvětlení týče :) Chvilkama sem musela knihu odložit, vstřebat informace, dát si třeba.. čaj na uklidnění a dál pokračovat. Jakože WoW! Těším se na další díl :)

anishta
18.03.2016 5 z 5

Tak to byla paráda. Tak jako pár dalších lidí jsem se bála, že kvalita bude s druhým dílem klesat, ale omyl. Čtení mi trvalo nějak moc dlouho, ale to bylo způsobeno mou vlastní leností. Druhý díl je skvělý, teď jsem akorát napjatá jak to bude pokračovat. Vřele budu celou sérii doporučovat dále.

ikp5930
17.03.2016 3 z 5

Jsem hodně ráda že druhý díl byl alespoň akční, zápletkový a více šokující. Doufám že kvalita se bude s dalšími díly stupňovat. Škoda těch překlepů a naprosto ojediněle a nevhodně použtých vulgarismů.Jinak mám pocit že od první knihy kde se dalo věřit skoro všem tak tady netuším kdo je prolhanější.( hlevne že každá postava se za ty lži poklíná ) Jinak asi nejlepší ,, postava ,, je pro mě Mort. Ještě malé minus za obálku vypadá jako kdyby Caleana byla něco mezi Geraltem a kostrou potaženou kůží.
Jinak celkem zajímavé pojetí už několikrát rozebíraného tématu.
Dala bych 3 a půl hvězdy( lepší než první díl)

Janinaz
15.03.2016

Nevíte někdo jestli bude do češtiny přeložena i knížka The Assassin's Blade. Je to také součást série Skleněný trůn.

lharka13
09.03.2016 5 z 5

Souhlasím s těmi, kterým se druhý díl líbí víc než první. Je zde mnohem více napětí, nečekaných zvratů a závěrečné odhalení jsem sice trošku čekala, ale i tak mě potěšilo. Jedinou chybou je dlouhé čekání do třetího díl.:-)