Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3476 507

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

Bet
07.03.2016 4 z 5

Druhý díl pro mě byl lepší i když chvilkami určité části docela zdlouhavé. Konec byl fakt super :)

ewi
06.03.2016 4 z 5

pre mna lepsie ako 1.diel , konecne sa ukazuje potencial serie ....inspiracia Panom prstenov je viac nez evidentna ;)

Danča:))))
28.02.2016 5 z 5

Úžasný! I když byl druhý díl malinko, fakt jenom ždibíček slabší než první je to perfektní knížka. Celaena je konečně opravdová vražednice takže příběh jede na plný obrátky a tím pádem nestojíme na místě. Jenom jedna věc co mě žere: proč není s Dorianem? Po přečtení Selekce jsem nějak na ty prince tak mě nebijte :D
PS: to čekání na dlaší díl mě zabije...

vterinka
27.02.2016 5 z 5

Naprosto perfektní, dech beroucí kniha! Tolik zápletek, zvratů a překvapení. A ten konec? Bomba! Chci další díl! :-) Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Aaliyan
27.02.2016 3 z 5

No, musí se nechat, že autorka udělala oproti prvnímu dílu pokrok, občas jsem se i začetla. Ale chce to ještě určitě přidat. Líbí se mi, jak popisuje emoce, líbí se mi, že se opravdu snaží o dobrý příběh, vidím náznaky originality, ale ... když je hrdinka vražedkyně, má vraždit, a ne se neustále zamilovávat a odmilovávat a mstít se za zrazenou lásku pubertálními výkony. Věřím tomu, že náctiletá generace milovnic fantasy bude nadšená, mě ale nebaví ta jemnost, nebaví mě mírumilovnost a pouhé pokusy o to být "drsná nájemná vražedkyně", která ve 400 stranách svou drsnost ukáže tak možná dvakrát.
Přesto pořád doufám, že mě zase upoutá obálka dalšího dílu a já si jej přečtu, bude autorka zase o krok dál. Hvězda za obal, dvě hvězdy za text.

nikol1324
24.02.2016 5 z 5

Och bohové!!! Tahle kniha byla jednou z nejbizardnějších knih co jsem kdy četla!!!! Nejenže oproti prvnímu dílu je tam mnohem více emocí, ale také se tam dovíte, že první díl byl jen předehra a že se v celém příběhu vlastně jedná úplně o něco jiného než si můžete myslet! Kniha byla hrozně moc čtivá a nejlepší byl ten konec, který podle mě absolutně nikdo nečekal!!!!!!!!!

Rozhodně doporučuji si knihu koupit a ne jen půjčit z knihovny, protože si jí zaručeně budete chtít přečíst ZNOVU!!!

Xena011
23.02.2016 5 z 5

Do půlky mi přišel příbněh trošku slabší, ale pak se to rozjelo. Plno záhad, emocí a odpovědí, na které se postupně všichni tři hlavní hrdinové dopátrají odpovědí. Různé převraty, které člověk někdy ani nečeká. Konečně jsem se dozvěděla, pro koho se z těch dvou rozhodla..nebo spíš zatím...kdo ví, co se ještě stane. A konec úplně nejlepší...samozřejmě plný dalších otázek a záhad (které ráda luštím s hlavními hrdiny), na které se nikomu nechce čekat, než výjde další díl...

Rozhodně úžasný příběh, který se doufám postupně bude dále rozvíjet a zdokonalovat...stojí za přečtení!!!

AjinQa
22.02.2016 5 z 5

Za mě teda opět 5 hvězdiček jako u minulého dílu. Autorka má skvělý styl psaní a každá její kniha je lepší a lepší. Od tohoto dílu jsem očekávala málo - a to byla chyba. Kniha byla opravdu perfektní. Chyby které byly v minulém díle se spravily a co chybělo, to se doplnilo. Až od milostného života Celaeny po její "vraždění". Nechybělo ani malé napětí. Konec mě mile překvapil. Doporučuji tuto sérii přečíst všem nadšencům fantasy. Dokonce jsem tuto knihu doporučila bratrovi a ten, který nerad čte, si ji ihned zamiloval a hned se ptal kdy bude další díl. Pokud jste tuto knihu ještě nečetli, nebo váháte, ihned si pro ni běžte do knihovny nebo do knihkupectví. Ty peníze stojí za to!

adela3429
22.02.2016 5 z 5

Tento díl jsem si zamilovala. Celaena už se konečně chovala jako vrah a ne jako nějaká puberťačka, co se zajímá jen o šaty, jak v prvním díle. Sarah J. Maas se nesmírně vyšvihla, těším se na další díl.

IvethBiersack
21.02.2016 5 z 5

Nádhera! Těšila jsem se na ní jak šílená a hned jak byla k dostání, zabrala čestné místo v mojí knihovně, vřele doporučuji pokračování už tak skvělého příběhu! Za mě bomba :3

ElisR1
21.02.2016 4 z 5

Mnohem lepší, než předchozí díl. Doporučuji vyzkoušet :)

klarinka9974
21.02.2016 5 z 5

Je to přesně ten typ knihy, který vás od začátku do konce pohltí do děje, jako by jste i vy cítili pachuť krve, bolestné rány a lásku k lidem. Díl mě opravdu od začátku dokonce bavil a po přečtení jsem chtěla mít u sebe hned další a potom další díl, abych se co nejrychleji dozvěděla jak to všechno vlastně dopadne. Doporučuji!

RecycledCarrey
19.02.2016 5 z 5

Tato kniha je tak neuvěřitelně nabitá událostmi, akcí, tajemstvími, atd., že prostě nemáte šanci se u ní ani na chvíli nudit. Opět mě čekala dech beroucí překvapení, srdceryvné události, ale hlavně jsem se do knihy začetla tak, že jsem ji nebyla schopna odložit. Třetího dílu se nemohu dočkat. A Celeano? Chaola nemůžeš nechat jít!

adelaska
16.02.2016 3 z 5

Tak po prvním díle, po kterým jsem byla víceméně dosti nadšená, jsem teď naopak zklamaná. První polovina mě nudila neskutečně. Nevím, kde se stala chyba, jestli u mě... vzhledem k takovému vysokému hodnocení jsem do toho šla možná s velkým očekáváním a proto to pro mne dopadlo tak, jak to dopadlo. Nicméně druhá polovina už nějaký ten spád nabrala, četlo se to pěkně a konec se mi líbil a navnadil mě na další díl. Co mi ale neskutečně vadilo a nejspíš asi už vadit bude pořád, je klasický otřelý milostný trojúhelník. Jeden žárlí na druhého a druhý na prvního, protože asi v jejich momentální společnosti, která je na pokraji rozpadu mají čas řešit takový hovadiny. Ale vzhledem k tomu, že je to YA se není vlastně čemu divit.
Ale jak jsme již zmínila, další díl, jakmile bude na pultech, přečtu si ho. Příběh celkový se mi líbí a čte se dobře, první díl byl perfektní. Že mě druhý díl zklamal neznamená, že třetí na tom bude stejně.

stepka3765
15.02.2016 5 z 5

Kdybych mohla dám i víc hvězdiček! Už aby bylo pokračování :)

Lory
15.02.2016 5 z 5

Nádherná kniha plná napětí a akce obsahující přímo grandiózní zápletku a jedny z nejpodařenějších postav, se kterými jsem se doposud v knižním světě setkala.

Valys7901
14.02.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Čtení jsem si naprosto užívala. Bohužel jsem věděla jak to skončí a ve čtvrtině jsem odhadla čím je, ale vlbec mi to nevadilo :) Každé písmeno jsem si užívala. Těším se na další díl :)

Veeria
13.02.2016 5 z 5

Nádherná kniha nejen obalem, ale i obsahem. Ach, jak já jsem si čtení užila. Tato autorka je naprosto výjimečná a její tvorba je dechberoucí. Nepřestávám žasnout nad vším, co vymyslela a jaké myšlenky vdechla do slov a propojila vše jako tenkými pavučinkami do obrovské, zlaté pavučiny, která vás zachytí a nepustí. Této volby dle mého soudu nebudete litovat. Tento díl již nabírá na obrátkách a více a více tajemství se odkrývá pod rouškou napětí a gradace. Během této knihy jsem měla pocit, jako bych byla spolu s nimi a zažívala osten strachu, radosti či smutku. Celaena a Dorian se dotkli mého srdce a opravdu je mám ráda jako své přátele. A Chaol...toho mám obzvláště ráda. :) Jeden z literárních hrdinů, kterého by člověk chtěl mít v realitě. Někoho, kdo vás bude mít rád, bude vás podporovat a stát za vámi. Valčíková scéna mi vehnala úsměv na rty a místy jsem cítila vítr ve vlasech, jako kdybych tam byla já. Sarah, děkuji! A také těm, kteří se podílejí na tom, aby tyto knihy byly dostupné v češtině!

Rose18
13.02.2016 4 z 5

Mnohem lepší jak první díl. Těším se na pokračování!

Barbarka_CZ
11.02.2016 3 z 5

Ze začátku trochu pomalý rozjezd, ale pak to nabralo spád. Už aby byl duben. :)