Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4573 4573

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

lea6493
18.01.2016 3 z 5

Tak toto bohužel pro mě zklamání :( Asi jsem si bohužel představovala trochu něco jiného a ani mi nesedly postavy. Druhý díl si asi odpustím.

Dym
15.01.2016 3 z 5

Hodně zajímavá kniha, asi si přečtu i další díl. ,,ASI"

Formiska
14.01.2016 5 z 5

Super, těším se na pokračování, tak snad bude..:)

Lenka.Vílka
14.01.2016 3 z 5

Ten den jsem šla kolem knihkupectví a uviděla velký poutač. S reklamou na Skleněný trůn a nechápala, proč na fantasy dělají takovou reklamu, jako jestli se jim to vyplatí (to jsem si myslela při pohledu na přebal - že je to klasika fantasy). Během čekání na knihu v knihovně jsem měla ale dost času k přečtení komentářů tady na DK. Proto jsem měla strach, abych nebyla zklamaná. Hunger games jsem četla a v tomhle knihu fakt neviděla. Až na to, že se jedná o stejný žánr, takže jsou spojovací prvky podobné. A tam u mě nastal kámen úrazu. Kniha je napsaná strašně dobře a stránky mizely neskutečně rychle. Jenom nevim, zda jsem knihu četla, že jsem byla zvědavá, co bude dál, nebo protože autorka umí psát tak dobře, abych se rychle posouvala dál. To by mi nevadilo, fakt ne. Když pro mě není děj na 100% OK, spokojim se na čtivost na 100%. Co mi bylo slíbeno, jsem dostala na 50% (když už jsme u těch procent a čísel). Ale další díl si přečtu, o tom žádná. Jsem zvědavá, jestli dostanu i ten slíbený zbytek...

pavla9879
11.01.2016 5 z 5

Napristo úžasný příběh, který se doslova četl sám. Od první chvíle mi přirostl k srdci Chaol, se zatajeným dechem jsem vyhlížela, jak vše dopadne... Kapitola "vrátilo se mi měsíční krvacení" byla prostě dokonalá :D Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na druhý díl :)

Kllara
10.01.2016 3 z 5

Já nevím. Ta kniha není špatná, to se vůbec říct nedá, ale děj mi nepřijde nijak zvlášť zajímavý, až občas chvílemi nudný. Čekala jsem víc. Kdybych prostě nečetla už tolik knih předtím, asi bych z toho byla unešená víc, ale to je můj problém. Hlavní hrdinka mě taky příliš nezaujala... byla pro mě taková až skoro bezcharakterní.

Pokud však hledáte nějakou lehčí četbu na oddech, stačí to... spíše bych ji ale doporučila méně zkušeným čtenářkám. Nebylo to úplně zlé, ani dobré... takové obyčejné.

Žoužel
10.01.2016 5 z 5

Super kniha druhý díl si velice ráda přečtu..... (knihu jsem teď četla po druhé,ale měla jsem chuť si ji přečíst znovu.....a ani po druhé jsem se ani chvíli nenudila :D......)

Nattalí
06.01.2016 5 z 5

Tak mě tato kniha vůbec nezklamala. Pro mě ÚŽASNÁ knížka. Už se nemůžu dočkat na další díl! :)

cori
02.01.2016 2 z 5

Když vynechám vylhanou anotaci "Srdce z ledu, vůle z oceli, nelítostný boj začíná", přijde mi naprosto tragické vylíčení hlavní hrdinky Caeliny, což má být údajně nejnebezpečnější vražedkyně v zemi, ale ve skutečnosti to je romantická puberťačka, která se rozplývá nad štěňátkem, láduje se cukrovím, po večerech si čte zamilované románky, když ji nejde kulečník, tak vzteky tágo drtí v zubech, miluje nádherné šaty, úpí při menstruaci a vtipně konverzuje se svými "nápadníky" Chaolem a Dorianem, s nímž se jeden večer dokonce několik hodin pouze líbá. Nikdo přece nemůže věřit, že takováto osoba při pokusu o útěk z dolů, kde byla vězněná jako otrokyně, zabila krumpáčem dozorce a 23 strážců (strana 18). Naprosto otřesný je i kapitán královské stráže ve věku 22 let, který dosud neviděl nikdy nikoho umírat (strana 256). Jak je to možné? Když na konci knihy zabije svého prvního člověka, zhroutí se a má výčitky svědomí a bojí se, že přišel o čest. Co to je za vojáka? Chápu, že se tato červená knihovna s "akční" hrdinkou čtrnáctiletým čtenářkám líbí, ale autorka by měla víc zapracovat na logice děje a věrohodnosti postav.

markulka
02.01.2016 5 z 5

Kniha se mi víc než líbila! Ze začátku jsem si spolu s kamarády říkala, že někdo zkopíroval Hunger games, ale ani zdaleka... Za celou knihu jsem si nejvíce oblíbila Doriana, který na mne udělal doopravdy dojem!!! Nicméně ostatní postavy jako Celaenu, Chaola, Nehemii nebo Noxe jsem si také až nezvykle moc oblíbila. Děj obsahoval vše, co bych chtěla...boj, strach, napětí a také jsem se zasmála! Nemá smysl tady knihu i nadále chválit, protože to stejně nejde slovy vyjádřit!!! :-) Nemohu se dočkat na další díl.

Laputika_3
31.12.2015 5 z 5

Mám oblibu přirovnávat knihy k dortům - takhle lahodný dort jsem fakt dlouho nejedla...

Celá kniha pro mne od začátku byla jedno velké BUM. Ten námět nebyl ani trochu podobný Hunger games, i když jsem se na určitou podobu mezi těmito knížkami připravovala. Děj byl rozhodně neobvyklý, a co mne skutečně nadchlo, byla ta atmosféra, která v knize panovala. Celaena byla milá, přátelská, a jak se ukázalo, dost se mi podobá. Cítila jsem z ní, že kdyby nebyla vychovaná tak, jak byla, mohla by z ní být líbezná a vystrašená, ukňouraná holčička. Ten spor mezi dvěma odlišnými povahovými rysy (vraždění a vše, k čemu patří ovívání se vějíři a mrkání umělýma řasama... Moc podobného v tom nevidím...) byl přímo geniální.
U určitých částech s Elenou jsem se opravdu bála, někdy jsem se zase nemohla přestat smát... Ta kniha ve mně vyvolala emoce, a já jsem skutečně ráda, že ji mám teď ve své vlastní knihovně, a nemusím jí nějaké knihovnici vracet.
Takže tahle kniha má jen jednu zásadní vadu... Další díl vyjde až v únoru! Kdo to má vydržet?! :'D

Hojdula
31.12.2015 2 z 5

Nic moc.
Ano, pokud jste na tento žánr zvyklí, proč ne, ale já jsem ho už asi opustila. Není to špatně napsané, ale o ničem.
Jedna dějová linka s předpokladatelným koncem. Jeden záporák. Dvé krásky, z toho jedna bez šancí. Kouzla. Jeden voják a jeden princ. Podobně vypadají pohádky. Když už pohádku, tak alespoň Marvel.
A oddechovka to taky není. Na to je tam moc krve.

Tanja00
26.12.2015 5 z 5

Kdybyste hledala nejspíš naleznete nějaké chyby, ale u "flirtovacích" scén jsem se vážně pobavila a smála / asi to nebyl účel, ale vždy mě potěší vtip /. Kniha měla napětí i kouzlo. :) Nezbývá mi nic jiného než dát 5 hvězdiček.

asanita
26.12.2015 4 z 5

Ze začátku mi to připadalo jako dost velká nuda, čím dál se ale děj posouval tím to bylo zajímavější. Občas mě dost vytáčela Celaena tím, jak na každé stránce připomínala, že je nájemný vrah a "Adarlanský zabiják" plus, co všechno nedokázala. Tato situace se ale postupně zlepšovala, až jsem si nakonec příběh vychutnala. S milostným trojúhelníkem to bylo také dost zajímavé, takže opravdu netuším, co budu dělat než vyjde další díl. :-)

terezasvejdova
22.12.2015 4 z 5

Musím říct, že jsem taky jako spousta ostatních čekala od knihy více. Nejdříve jsem se do ní nemohla začíst, v podstatě se v knize nic nedělo. Myslím, že i když tu spousta lidí píše, že Cealena nebyla až tak vražedná tak myslím, že to není přesné. To, že se k.lidem nechovala jako by je chtěla hned zabít, neznamenalo, že není krutou vražedkyní, naopak, v bojích a proti nepřátelům byla vražedná až dost, takže tohle mi nevadilo. Jen děj se rozjel až nějak ke konci. Taky milostný trojúhelník nápadně připomínal milostný trojúhelník v Selekci, ale vzhledem k tomu, že autorka knihu napsala již před deseti lety, tak myslím že jde pouze o shodu náhod. Celkově jsem se pro knihu nadchla tedy až na konci, kde se rozjely i vztahy mezi Dorianem či Chaolem. Upřímně je tohle snad první kniha, kdy nevím komu fandím a kdy se to ani nechci dozvědět dříve. Dávám 4 hvězdičky a těším se na pokračování:)

Mishak
22.12.2015 3 z 5

Obálka je neskutečně nádherná! Nápad s vražedkyní na obalu, která má z druhé strany nádherné šaty – no úžasný!! Byla jsem nadšená!!
Avšak když jsem s knihou jednou začala, přečetla jsem 100 stránek a pak ji neotevřela nejmíň měsíc… Dělalo mi obrovský problém se do ni začíst (děj se hrozně táhnul a vůbec mě nezaujal, byla jsem tak nějak vůči knize rozpačitá). Nakonec jsem se k ní vrátila.

V první chvíli jsem si říkala: „Prosím vás, kde je ta chladnokrevná vražedkyně?! Našla jsem jenom arogantní a velmi protivnou Celaenu! Nesáhla jsem po jiné knize???...“=( Byla jsem neskutečně zklamaná…
Později jsem se však přistihla, že mi Celaena zase až tolik nevadí a čtení na mě působí příjemněji než na začátku. Buď jsem si na její nadutost zvykla, nebo se trochu změnila? Upřímně – nevím, ale byla mi náhle více sympatická. Možná to bylo tím, že si našla přátele. Každopádně děj se nakonec rozjel, měl spád a byl i docela napínavý. Hodně mě zajímalo, kdo doopravdy může za napůl sežraná těla Celaeniných soupeřů – upřímně, byla jsem dost překvapená. Zápletka nakonec nebyla tak špatná a kniha byla protkaná magií, kterou se vše vysvětlilo a navíc i dále zamotalo (kdo ví, co přinese druhý díl, který si docela i s potěšením koupím). A musím říct, že závěrečný souboj na mě působil propracovaně – moc se mi líbil nápad i jeho sepsání, to klobouk dolů... =)

Knihu hodnotím 3 hvězdičkami a musím říct, že se docela na pokračování těším. Je dost možné, že jsem hledala nějakou oddechovou knihu a tahle mi k tomu v tu chvíli sedla, protože se v ní nedá hledat nic extra úžasného (ostatně čekala jsem něco trochu jiného), ale na oddech je fajn =)

Hoshi
21.12.2015 5 z 5

Musela jsem se pořádně zamyslet, co napsat k této knize... Nedalo mi to a pročetla jsem si komentáře ostatních... Přišla jsem na to, že spousta čtenářů byla na tuto knihu hrozně natěšená, ale nakonec je příběh zklamal.
Zřejmě budu ve čtení nenáročná, ale příběh mě zaujal, velmi lehce se četl (pokud je čas, je to čtení na volný víkend :)... Bohužel než jsem se nadála, dočítala jsem poslední stranu. Docela mě mrzí, že vydání pokračování je naplánováno až na příští rok, a tak mi nezbývá, než čekat.
Určitě bych se tuto knihu nesnažila srovnávat s jinou - např. s Hunger games, protože každý příběh má svůj vlastní šarm, který ne každému padne do oka :)
Pro mne se stal Skleněný trůn knihou, ke které se ráda vrátím :)

DenkaFantasy
20.12.2015 5 z 5

Poté co jsem ji uviděla v knihkupectví jsem si ji prostě musela koupit. A nelituji toho. Určitě ji doporučuji těm, kteří rádi čtou směs romantiky,akčnosti a dobrodružnosti. Fakt mě knížka bavila a 400 stránek sem přečetla za 3 dny jako nic:D těším se na další díl:)

Rose18
19.12.2015 3 z 5

Pěkná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Bohužel v sobě obsahuje i spoustu chyb či nedokonalostí. :)

IvcaK98
19.12.2015 1 z 5

Tak konečně k nám do Čech dorazila tato drsná dechberoucí fantasy, která nás nalákala svou dobře znějící anotací a prvními kapitolami, které dávají příslib slušného kousku. Toho se ale nedočkáte.
Hlavní hrdince je osmnáct let, je štíhlá, děsně chytrá a jak jinak než i neobyčejně krásná. Přesto dokáže porazit kteréhokoli soupeře. Každý se do ní ihned zamiluje a kdo ne, tak ten žárlí na její schopnosti. Prostě dokonalost sama. Samozřejmě nechybí milostný trojúhelník, kdy nad vražedkyní slintají hned dva žhaví kluci, no kdo by nechtěl být jako ona. Nudného děje, naprosté předvídatelnosti a celkové demenci zápletky si ani nestačíte povšimnout, jak je Celaene okouzlující.
Odpad si stále schovávám pro naprosté literární dno, Skleněný trůn se mu však nebezpečně blíží. Co mi neleze do hlavy, je nejen vysoké hodnocení ale i celková popularita např. u jiných autorů. Naprostá šílenost.