Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4573 4573

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

donutka01
14.12.2015 5 z 5

úžasná kniha. chci další díly

kendllajf
08.12.2015 5 z 5

Ze začátku mi to připadalo nudné , ale později se to rozjelo a nabralo otáčky:) Doporučuji a těším se na další 3 díly.

Vé-Vé
07.12.2015 4 z 5

Jestli chcete dlouhé hodiny dumat nad stránkami textu a přemýšlet, co chtěl autor říci - jděte do ruské klasiky.
Ale pokud chcete lehčí četbu, která má sem tam trochu krvavější prvek a nevadí vám lehký románeček - začtěte se do této knihy.

Literární skvost to není, ale dobrá knížka ano.

Člověk nesmí zapomínat na to, že nemůže hodnotit knížku v porovnání s jiným žánrem. Musí vždycky zůstat v daném žánru. Jinak je to jako hodnotit Ferari podle velikosti kufru a vykřikovat, že je mizerný, že v něm nepřestěhujete půlku baráku i s babičkou ;)

pobijecmuch
29.11.2015 odpad!

Budu pokračovat ve stejném duchu hodnocení jako moje předchůdkyně city. Ano, tato knížka je obyčejný blábol pro mladé dívčiny, které tyto knihy berou jako to nejlepší v literárním světě. Napsat o této telenovele, že je to úžasné čtení, které má hlavní postavy super je hodně nadnesené.
Normálním čtenářům doporučuji nečíst anotaci, nehodnotit knihu podle obálky a nedát na reklamní upoutávky nebo příliš nadšené ohlasy na internetu. Z knihy budete zbytečně zklamaní.
Více ke knize se už nebudu vyjadřovat.

Sarfias
22.11.2015 5 z 5

Příběh jsem přečetla jedním dechem a pokud se nad tím zamyslím, velmi se mi líbil.
Ale něco bych přesto vytkla (například začínající milostný trojúhelník, na které již začínám být alergická, mnohem více mě pak ale namíchlo rozhodnutí hlavní hrdinky utnout její slavný vztah tak rázně a ani trochu si nevzpomenout na pocity, jaké měla - mělo to značit, že to je fakt velká drsňačka, nebo jen sobecká holka, co si šla za svým a využila k tomu všechny možné věci, které se ji nabízeli?)
Je zde mnoho otazníků, ale kniha jako taková se čte velice hezky a příběh pro mě byl velmi poutavý. Proto dávám všechny hvězdičky, které jsem dala a knihu rozhodně doporučuji!

Peace
21.11.2015 3 z 5

"Všichni máme jizvy. Moje jsou jenom víc vidět."

Na tento příběh jsem byla moc zvědavá a vyloženě natěšená. Bohužel, po rozečtení jsem zjistila, že má očekávání byla jiná a že nejde o můj šálek kávy.
Knihu jsem dočetla, ale chvílemi mě nudila a byly i okamžiky, kdy mě hlavní hrdinka štvala - nejlepší zabiják světa má někdy dost divné citové výlevy a milostný trojúhelník mi přišel - hlavně v závěru - až směšný.
Na další díl, v mých čtecích plánech, nejspíše nedojde.

lapej
21.11.2015 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, líbilo se mi to.

hrubik
19.11.2015 4 z 5

Zajímavá a napínavá knížka. Měla sice své mouchy, ale dobře se četla a dalším dílům se určitě bránit nebudu.

Jakahol
18.11.2015 5 z 5

Mě se kniha vážně líbila. Hlavní postavy naprosto super ( jo, je pravda že Celaena se moc podle popisku na knize "srdce z ledu, vůle z oceli" nechová ale vůbec mi to nevadilo. Málokdy se stává abych nějaké postavě tak rozuměla a ani jednou za knihu si neříkala "proč tohle udělala!! " ). Navíc se to moc dobře četlo a nebyly tam takové ty části u kterých doufám že za chvíli skončí nebo usnu :) Jsem docela ráda za mapu na začátku protože jinak bych se asi ztratila už u Endovieru :)
Určitě doporučuju!

RecycledCarrey
17.11.2015 5 z 5

Skvělá kniha na kterou jsem se dlouho těšila a na konec splnila a dokonce i předčila moje očekávání. V knize je mnoho skvělých postav - musím říct, že snad každá postava má něco do sebe, ať už je dobrá nebo zlá. A hlavně fandím Chaolovi :)

drbohlav
15.11.2015 3 z 5

tak já z knihy zase tak nadšená nejsem. Nečetlo se to špatně, to určitě ne, ale že by mě kniha pohltila a já ji nemohla pustit z ruky, to rozhodně ne. Musím souhlasit s dalšími komentáři ohledně charakteru hl. hrdinky, která byla vším možným, jen ne zabijákem. Ke všemu úkoly, v kterých měli soutěžící zápasit, byly až dětinské, bez napětí. Střílení z luku? Lezení po stěně? Já myslela, že když to budou ty největší zabijáci, tak tam bude stříkat krev, ale z padouchů se stali padavky. Milostný trojúhelník jsem sice zaznamenala, ale nijak mě žádná z postav neoslovila, takže mi byl fuk. Magie? Ta byla na dětské úrovni. Když jsem dočetla a druhý díl nebyl k dispozici, vůbec mi to nevadilo. Možná si ho přečtu a možná taky ne. Nějak mi ten příběh nepřirostl k srdci. Propracovanost postav? Nijaká. Všechno tak trochu vlažné.

La Fiera
14.11.2015 4 z 5

Podstatná část knihy je spíš jen seznamováním s prostředím, nějaký děj vlastně začíná snad až v poslední čtvrtině. Ale kupodivu mi to vůbec nevadilo. Jako první díl ze série, velmi zdařilé. Něco se odkrývá tak, že další otázky vyvstanou a můžete se těšit na další dobrodružství.

Co se postav týče, spousta jich se mi zdá dobře promyšlená a propracovaná, a to i když se nejedná zrovna o hlavní hrdiny. Nemůžu však říct, že bych oblíbila všechny hlavní postavy. Nejvíc mi asi k srdci přirostl Chaol

Zpočátku jsem měla pocit, že jsem našla fantasy autorku, která se může rovnat mým oblíbeným autorům. Pak se však tak nějak ztratilo to, co citát na přebalu knihy slibuje: Srdce z ledu, vůle z oceli, nelítostný boj začíná. Toto se trošku nevyvedlo- v knize bylo totiž moc citové zaangažovanosti.

!!!!Možná trochu spoiler číst na vlastní nebezpečí!!!!
Kupodivu mi tu nevadil milostný trojúhelník, jež se srdce nesnáším. Byl prostě dobře podaný.
!!! Konec nebezpečí!!!

Bet
13.11.2015 5 z 5

Hned jsem se do knihy zamilovala děj je super nemůžu se dočkat dalšího dílu ;-)

sabanka
08.11.2015 5 z 5

Úžasná hrdinka s ještě lepším jménem a skvělou povahou... Stává se že mě skalní fanoušek téhle série :)

chaera
08.11.2015 4 z 5

Skleněný trůn mě bavil od začátku do konce. Postavy byly skvělé propracované, ale Celaena mi jako hlavní hrdinka nesedla. Vůbec nepůsobila jako nájemná vražedkyně, a ještě ke všemu nejlepší v zemi. Byla tam sice spousta nelogičností, ale když nad tím přimhouřím oči, byla to docela fajn kniha na odreagování. 4/5

LolaBlaugrrana
07.11.2015 5 z 5

Mně se to líbilo. Hlavní postavy mi přišly sympatické, hlavně Celaena a Chaol jsou suproví. Těším se na další díl.

Aléda
04.11.2015 4 z 5

Skleněný trůn mi nepřišel špatný. Líbila se mi tajemnost, která doprovázela celý příběh a i když Celaene nebyla tak chladnokrevná, jak jsme asi všichni čekali, obdivovala jsem ji za její odolnost a statečnost. Má v sobě skrytou jakousi divokost. Doufám, že se to v dalších dílech trochu rozjede:) 4,5*

miguelka13
04.11.2015 5 z 5

Kniha se mi četla moc dobře a byla zajímavá...už se těším na druhý díl

Alex.Barunka
31.10.2015 3 z 5

Skvělý příběh, nový imaginární svět, který by se dal určitě ještě hodně rozpracovat, ale hlavní hrdinka byla zklamáním. Nedostupný a chladný zabiják? Ve skutečnosti ale mnohdy dětinská hrdinka, která měla od zabijáka hodně daleko, doufám, že právě na ní autorka ještě zapracuje.

milunka21
31.10.2015 5 z 5

Ze začátku mě trochu štvalo jak tam pořád bylo že by udělala to a to.Bylo toho moc najednou ale jinak kniha dobrá,moc se těším na další díl :-)