Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4573 4573

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Veeria
22.09.2015 4 z 5

Po přečtení ukázky ještě před vydáním knihy jsem tušila, že se bude jednat o čtivou knihu. Nespletla jsem se. Tato knížka je jednou z těch, co vás vtáhnou do příběhu a musíte otáčet stranu za stránkou. Co musím vyzdvihnout, tak je myšlenka, se kterou si autorka pohrává. Z hlediska lidských vlastností tu není nouze o intriky, přátelství, důvěru. Důležitá je zde svoboda, za kterou hlavní hrdinka bojuje. Byla mi sympatická tím, jak si šla za svým, bojovala za své sny a i přes vše, co se jí stalo v minulosti, dokázala vnímat krásu kolem sebe. Z děje nebudu nic prozrazovat, řeknu ale to, že jsem zde našla nejen úsměvné pasáže, ale i ty, které dojaly i překvapily. Těším se na další díl.:)

Aaliyan
22.09.2015 3 z 5

Trochu mě to zklamalo, hlavně v tom, jak málo se autorka věnuje zápasům, o kterých by přece celá kniha měla být?! Na druhou stranu tím, co všechno se děje kolem, musí se nechat, že prázdná místa vyplnila dobře.

Umím si představit, že Maasová měla plnou hlavu Celaeny, Doriana a Chaola a tak zápasy pustila na druhou kolej, ale cením si aspoň snahy, že se k nim pokoušela vracet. I když to byla třeba jen stránka, stála za přečtení.

Současná literatura pro mládež asi potřebuje milostné trojúhelníky, jinak by to nikdo nečetl :D Nevím, je to moje domněnka. Ale tak dobře, není to nic přeslazeného, tak ještě zavřu oko.

Na druhou stranu, tahle kniha vás nezahltí. Pohodlně jdete děj za dějem a nehrozí žádné utopení se v ději, což oceňuji. Na boje v turnaji se můžete těšit a mezitím hledat trpaslíky. Za mě tři hvězdičky, ze židle mě bohužel nevytrhla.

Ebony
21.09.2015 5 z 5

Za 1.Potřebuju nutně druhý díl !!!!!
Za 2.První hrdinka kterou jsem ani jednou nechtěla proplesknout ale naopak s ní ve všem souhlasila. Úplně jsem se s ní dokázala ztotožnit a to se mi stalo poprví.
Za 3.Tato kniha se mi dostala pod kůži a popravdě na ní jen tak nezapomenu.
Za 4.Všem to tu knihu doporučuji a to ve všech ohledech.
Za 5.Nevím komu mám fandit ale o malý kousek má náskok Dorian ♥♥♡♡

Laurel
21.09.2015 5 z 5

Páni. Miluju tuhle knížku! Vážně. Zařadila jsem si jí mezi mou Top 3 :D Nemohla jsem se odtrhnout.Hlavní postava mi byla nesmírně sympatická. Často mi připomínala i sebe samotnou :D Knížka byla dost vtipná a svým způsobem záhadná :D Nemám co bych vytkla. Kdybych mohla, dám klidně hvězdiček 10, takhle můžu dát ale jen 5* :3

bta. Jsem zvědavá, s kým bude:3 Dorian X Chaol?! Já fakt nevííím! :D

ShiYuAkai
20.09.2015

Knihu jsem nečetla, ale podle toho co je tady napsaný je další Hunger games (opravte me jestli to tak není). Ani ten přebal me nezaujal. A je to škoda, rozhodne to melo dobry nápad,ta vražedkyně.

gossipavlina
20.09.2015

Jsem na 100.stránce a knihu odkládám. Občas ze zvědavosti sáhnu mimo moje oblíbené žánry. Toto vybočení se moc nevyvedlo. Podoba s HG mi přišla dost velká. Pŕíliš dětské, neoriginální. Pro mě ztráta času.

ChristineP
19.09.2015 4 z 5

Nebudu skrývat, že jsem od toho čekala něco trochu jiného. Snad více akce a soubojů či různých úkolů, při kterých by šlo opravdu o život. Místo toho jsem dostala vtipnou, místy až naivní young adult s milostným trojúhelníkem. Hlavní hrdinka mi tedy jako obávaná vražedkyně nepřišla a občas mi opravdu lezla na nervy.
Ale přesto všechno se mi kniha líbila. Nejsem nadšená, ale bylo to čtivé, milé a já si krásně odpočinula :-)

Allinda
17.09.2015

je pravda, že jsem čelaka něco jiného...opravdu tam nebylo tolik akce jak jsem čekala...,ale i tak se mi to velice libilo...velmi čtivé a vtipné..opravdu mě zaujala a přečtu i druhý díl.:-)

zuzuky56
17.09.2015 5 z 5

Možný spoiler! Ale spíš ne...

Tahle kniha mě zaujala už popisem a obálkou... Řekla jsem si, že to prostě MUSÍ být dobrá kniha. A víte co? Je.
Tahle kniha je naprosto super, prostě fantastická!
Nejraději mám Chaola a přála bych mu, aby se mu Celaena více věnovala.
Jediné, co mě mrzí, je, že jsem si myslela, že bude Celaena více krutější, chladnokrevnější...

ElisR1
16.09.2015 4 z 5

Od knihy jsem čekala mnohem víc. Sice tam bylo pár vtipných momentů, ale chyběla mi tam akce. Snad další díl bude lepší.

Cari
15.09.2015 3 z 5

Tak, jsem skoro u konce... Musím říct, že mi to nápadně připomíná Královnu Tearlingu! Akorát, že to je o dost kvalitnější fantasy než tato. Jak ostatní píši, nedá se této knize upřít čtivý styl, a občas i vtipné momenty. Jen ta hrdinka neměla srdce z oceli, ale marcipánu... :D Čekala jsem pořádné krvavé bitky, ale kde nic, tu nic - přijde mi, že autorka o tom strašně toužila psát, ale vlastně ani pořádně nevěděla o čem píše. Proto nejspíš hrdinka vůbec neměla rysy bojovnice, a už vůbec jsem ji nevěřila pověst největšího zabijáka v celém království. :D Očekávala bych od trénovaného zabijáka větší vášeň pro boj, ale opravdu mi spíš přišlo, že čtu o obyčejné holce, která vůbec neví o co při zabíjení jde... Ta milostná linka se taky dala napsat mnohem lépe, místy mi to přišlo strašně naivní - některé dialogy. Ale nebylo to špatné, až na to, že to opravdu nebylo o žádné vražedkyni. Tři hvězdy dávám za:

- Krásnou obálku
- Vtipné momenty
- Čtivost

Taky plus za prince Doriana a kapitána Chaola... U těch se charaktery poměrně vydařily.

Lorrainee
15.09.2015 2 z 5

Nevim nevim za co pet hvezd. Za to, ze hlavni zapletka byla nejenze naprosto pruhledna jak sam hrad ale temer vubec se neresila aby ve finale vysumela bez nejakeho wow efektu. Sama hrdinka je vsak nejvetsi prusvyh. Cekala bych ji chladnou, ustepacnou a iromickou vzhledem k tomu kdo je a co ma za sebou. Ona je vsak marniva, urazliva a naprosto nedisciplinovana takze pardon, tu vrazedkyni ti slecno nezeru. Kdyby byla tak dokonaly vrah, sama by vedela, ze nenapadnost je jeji nejvetsi zbrani a na hrdost a potrebu predvest se by z vysoka kaslala.
Svetle momenty ale ma a na celem tom neco je, to zas jo. Jen by se autorka mela rozhodnout o cem chce vlastne psat.

JanaDor
14.09.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Po dlouhé době velmi čtivá pohádka s napětím, s romancí a s tajemnou magií. Už dlouho se mi nestalo, abych se zatajeným dechem přestala číst a bála se pokračovat s obavami, co se stane. Není to hrůza – to opravdu ne, ale takové to milé šimrání, kdy to vše prožívám s hlavní hrdinkou. Taky jsem ji přečetla za dva večery a mé unavené, červené oči, jsou toho svědkem. Prostě nedalo se přestat a hlavně mě to bavilo.

LilianaFalcon
13.09.2015 5 z 5

Možná je 5 hvězdiček trochu přehnaných, ale já si tu knihu vážně užila až do úplného konce. Proč? Protože jsem byla dostatečně předem varovaná, že to nebude žádné veledílo, ale prostě klasické YA fantasy. A řekla bych, že v rámci tohoto žánru je to i dosti nadprůměrné ;-)
Nevadily mi náznaky trojúhelníku, užívala jsem si nápovědy a lehce detektivní zápletku a.... prostě to bylo super a hrozně jsem se těšila, až budu moct číst dál.
Jediné, co bych vytkla, byly chybějící písmena, špatná interpunkce, zaměňování díky a kvůli... to se u fantasy knížek neplatí korektoři?

natalie2171
12.09.2015 5 z 5

Jsem tak trochu ponížená, že jsem podlehla a knihu si koupila, hlavně kvůli obrovským plakátům ve všech knihkupectvích, všemožného lákání čtenáře. Ale musela jsem to udělat, taky pro poutavý popisek toho typu, který přímo miluju. Dívka zabiják? Dokonalá konbinace.
Princ a Celaena? Fujky, vůbec ne.
Kapitán stráží Chaol a holka zabiják? Dokonalé. Vztah těch dvou byl přímo ukázkový. Počáteční negativní vztahy jsou víceméně zkreslené a vždy se to přetočí z nenávisti na něho mnohem úžasného. Prince jsem od začatáku moc neměla ráda. Chaola jsem si zamilovala.
Určitě přečtení knihy nelituji. Je to další obejvený klenot v sekci Sci-fi pro mladistvé a určitě doporučuji přečíst. Zajímavé by bylo i to, jak by byla postava bledé krásky Celaeny zfilmována.

Dragita
11.09.2015 5 z 5

Skvělé. Jak postavy a jejich interakce (Celaena a Chaol), tak děj a odhalování střípků tajemna a magie. Myslím, že v dalších dílech to bude docela masakr.

Lorrainee
11.09.2015 2 z 5

Vrazedkyne? Prijde mi, ze ctu o dvanactilety kacene kterou bych s radosti profackovala.

katerinad
11.09.2015 4 z 5

Líbilo se mi to, dobře se to četlo, některé dialogy byly vtipné. Ale po dočtení vlastně nevím jak se ke knize postavit. Čekala jsem trochu víc soubojů a hlavní hrdinku s tvrdou povahou, která si nenechá nic líbit a na všechno odpovídá použitím zbraně.
Snad se více soubojů a misí dočkáme v druhém díle až bude pořádný prostor a žádný turnaj ani přebytek stráží nebude překážet, pak už mi tam nic nebude chybět.

adel3235
09.09.2015 5 z 5

Přečetla jsem ji v dojmu že to bude takové roptýlení než se dostanu ke mnou dlouho očekávané sérii. A no z rozpzýlení se teď stalo to že místo abych se těšila na předchozí kníždy nemůžu se odtrhnout od představ co se bude dít dál a jaká tajemství jsou mi stále skryta. Kniha se strašně dobře čte a její příběh je opravdu kouzelný. Jen s vynaloženým úsilím se mi podařilo odtrhnout se od ní abych mohla jít spát ..

danielosbourne
09.09.2015 5 z 5

Už dlouho jsem si žádnou knihu takhle neužil. Skvěle vybudovaný svět s velice příjemnými postavami a zajímavým příběhem zajistil, že jsem knihu nemohl dát z ruky. Obrovské překvapení a nemůžu se už dočkat dalšího dílu. A o té krásné obálce se snad ani člověk nemusí zmiňovat.