Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4573 4573

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Nasko
24.10.2015 3 z 5

Kolem této knihy je podle mě strašný "humbuk" a podlě mě trošku trpí na příšerně přemrštěnou propagaci. Reklamy na vás blikají ze všech stran, influenceři ji masivně propagují... a měla jsem kvůli tomu všemu vysoká očekávání, která nebyla naplněna.

Skleněný trůn není špatná kniha, ale zázrak rovněž ne.

Ni_kita
23.10.2015 5 z 5

Podle mě? Skvělá kniha!
Nejen že mě příběh velmi nadchnul ale taky jsem si strašně oblíbila hlavní postavy. Hrozně se mi líbí jak je Calaena nejlepším zabijákem v zemi ale taky na druhou stranu obyčejná holka co dokáže řešit kluky a šaty, ale musím říct že mám o trošku radši Chaola než Doriana. Čekání na další díly mě asi zabije... :D

sona3865
22.10.2015 5 z 5

Knížka mě od začátku až dokonce bavila. I postavy byly dobře propracované a vlastně už i předpřipravené na další díl. :-)

luca92
22.10.2015 2 z 5

na knizku jsem se dlouho těšila a moje o očekávání bohužel nesplnila, čekala jsem vic akce a drsnou vražedkyni ne holku co odevzdane děla co se ji rekne a vymysli jaké si vezme šaty, pak je tu klasicky milostný trojúhelník ale ani ten neni žádná sláva, žádná postava si me zkratka nezískala :-( podle me je to ten typ knizky co ani nenadchne ani neurazí:-)

1259
22.10.2015 5 z 5

Fakt úžasný. Vražedkyně jako v podstatě králova práva ruka a do ní zamilovaní korunní princ a kapitán stráží. Těšín se na druhy díl, kde se konečně dozvim, co se bude dít nadále.

NikiMedy
20.10.2015 5 z 5

Knížka se mi líbila, ačkoliv jsem čekala trochu jiné podání příběhu. Hlavní hrdinka mohla ze začátku opravdu více intrikovat na to že byla nájemná vražedkyně. Také jsem čekala trochu více boje a zasvěcení do světa nájemných vrahů. Magie mě v příběhu zaskočila, do příběhu mi moc nezapadala a myslím, že se na hlavní hrdinku moc nehodí věta na obálce knížky: ,,Srdce z ledu.´´. V tomto ohledu jsou to pro mě tedy mínusy. Podle obálky jsem totiž očekávala více sebeovládání, intrik a nezranitelnosti hlavní hrdinky. Přesto se mi ale knížka líbila, pohltila mě, dávám pět hvězdiček a těším se na další díl.

duben
20.10.2015 3 z 5

První část knihy mě často nutila protočit oči v sloup. Dobře psala to žena, ale opravdu by se "nejlepší vražedkyně" chovala jako dámička co chce hlavně hodně sametu, místo sebekontroly si musí dát ruku před pusu aby nevyprskla smíchy a od začátku chce jen pyšně předvádět jak je dobrá, aniž by trochu itrikovala nebo taktizovala a všechno jí musel radit kapitán stráží?

Milostný trojúhelník taky dějově moc nepřidal. Hrad ze skla? Ve světě kde zakázali magii? Jak to tedy postavili, když ne díky magii, obecně ve středověku se kterým jdou tyhle fantasii světy přirovnat sklo uměli jen v malém množství a rozhodně ne tak, aby z něj stavěli budovy?

Jediné proč dávám 3 hvězdy a ne 2 je to, že cca v půlce dostala knížka opravdu spád a nelogičnosti se trochu vytratili a bylo to psané opravdu čtivě a poutavě. Jen se musí přetrpět ten strašný začátek.

klarinka9974
19.10.2015 4 z 5

Kniha mě bavila, od začátku je kniha zajímavá a poutavá. Jediné minust které kniha ma je to, ze turnaje mezi bojovnikama jsou popsané jednou větou a přitom zrovna na tyto turnaje se člověk nejvic těší. Otevřeny konec vas přinutí si precist i druhy díl, na který se chystam i Já. Knihu bych chtěla doporučit těm co maji radi fantasy příběhy s princeznama ale i vrazdama. Protože tajemno, které se nachází v knize je vážně napínavé a musíte se dozvědět co to všechno způsobuje. Kniha se cte sama :-)

AnetK
17.10.2015 2 z 5

Před nějakou dobou jsem to četla v originále a neuchvátila mě. Toho zabíjení se nedočkáte, hlavní viník je vám strkán od začátku pod nos a nad milostným trojúhelníkem jsem protáčela oči. V zahraničí se poslední dobou objevuje spousta knih na téma nájemní vrazi, z nichž se však záhy vyklube puberťák, který vlastně není vůbec tak špatný, a Skleněný trůn je jednou z těchto knih.

Domča
12.10.2015 5 z 5

1. Jasně, mělo to svý mouchy, nebylo to dokonalý ani tak úplně "drsný" jak se z anotace zdá, ale... je to první díl ze šesti, takže se dá tušit, že tohle bude "rozjezd".
2. Co se týče postav, já byla spokojená, s vražedkyní jsem neměla problém, jak mnozí tvrdí a kapitán i princ se mi moc zamlouvali, trojúhelník mi nevadil, na nic si nehrál a bylo to jasný už od první kapitoly. Tady je na místě připomenutí, jakého je kniha žánru (ya fantasy) a podle toho je k příběhu třeba taky přistupovat!
3. Pokud jde o pro mě ABSOLUTNĚ nepochopitelné přirovnávání k HG... zajímalo by mě, kdo tuhle fámu vypustil jako první, dokud jsem si o téhle údajné podobnosti nepřečetla, ani omylem by mě to nenapadlo, takže jednou pro vždy - ne, není to tomu podobný!
4. A děsně se těším na další díl, určitě se to víc rozjede, Celaena začne řádit jak černá ruka a celý se to pěkně zamotá ;)

Arocrynn
06.10.2015 2 z 5

Podle anotace a opravdu pěkného přebalu knihy jsem byla nadšená z nového fantasy přírůstku. První stránky jsou nadějné a příběh se tváří skvěle, uf, uf, bude ostrý jako břitva! Ale záhy nastává jisté ejhle. Ve skutečnosti to je příběh o "růžovém lízátku", které by strašně chtělo být "břitvou", jenže - jako lízátko se chová, obléká, mluví a bohužel i myslí. A tou břitvou nás jen tak občas straší, že "kdyby opravdu chtělo..." - jenže ono nikdy nechce, a když chce, tak na to nemá. O slovu "taktika" lízátko (a ani autorka) zřejmě nikdy neslyšelo, proto mu musí ten "zlý, zlý, ošklivý kapitán" radit, jak je výhodné při soupeření neprozrazovat vlastní schopnosti. K tomu ten předem předvídatelný milostný trojúhelník, který snad nemá ani smysl komentovat. A na závěr pár nelogičností představuje už jen poslední hřebíček do rakve - viz záchrana kámoše (pardon soupeře) na kolmé stěně skokem na jeho přeřezávané lano(!!), nebo to bylo skokem na kolmou stěnu (!) a jeho zachycením, ale potom nechápu, čím se chytla a jak jej zachytla - asi to byl "gekon" v utajení.
No, dávám dvě hvězdy za to, že se to opravdu dobře čte - prostě vypnout mozek a prolistovat. Kdyby mi bylo patnáct, tak bych si knihu určitě užila (možná i za pět z pěti), ale nyní cítím, že se s knihou o několik časových (věkových) pásem míjíme.
(Bude to chtít na spravení chuti skutečně něco "ostrého" - že by Kulhánka?) :-)

adelaska
04.10.2015 5 z 5

Naprosto skvělá, napínavá kniha, od které se šlo těžko odtrhnout. Na to, že je to celkem bichlička, se četla rychle. Celaena má skvělou povahu, jako hrdinka se mi líbí. Milostný trojúhelník mě až tak nenadchnul, ale o tom ta kniha nemá být. Už se těším na pokračování.

stepka3765
04.10.2015 5 z 5

Ještě u žádné knížky se mi nestalo, abych ji zbožňovala po prvních 30 stránkách! Nejoblíbenější kniha roku! Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

Shira27
03.10.2015 4 z 5

Srdce z ledu? Ne. Vůle z oceli? Možná. Nelítostný boj začíná?
Anotace mi k tomu vůbec nesedí. Čekala jsem více akce, více napětí. „Bude to boj na život a na smrt.” - To je absolutní blbost. Ano bojovali tam, ale ne na život a na smrt.
Už od začátku se Celaena nechovala jako zabiják. Prostě typický teenager. Ano ten milostný trojúhelník je tam vážně zbytečný až násilně vecpaný.
Celá kniha je ve stylu Hunger games, Selekce a možná trochu Divergence. Upřímně nevěřím autorce, že trvalo deset let, než se kniha dostala na pulty.
Líbilo se mi tak akorát, že ze začátku vražedkyně myslela na to, jak by mohla během pár vteřin někoho zabít. Ale to bylo celé co se týkalo myšlení zabijáka.
Jinak kniha byla velmi čtivá a konec otevřený. Těším se na další díly až vyjdou v ČR :)

maja7095
30.09.2015 5 z 5

Mě osobně se příběh líbil. Zdálo se mi to zajímavé a líbilo se mi arogantnost hlavní hrdinky. Obláka je naprosto nádherná. Jen mě docela štve ten paperback. Knížka by byla lepší v hardbacku. :) Námět byl zajímavý šperky, pukrlata a k tomu kruté hry o králova bojovíka. :D :) ;) A moc se těším na druhý díl. :D

zuzik2301
30.09.2015 4 z 5

Podle stručného obsahu a obálky jsem čekala něco víc. Jistě příběh to není špatný, slušný nápad a děj dost slušně odsýpal, ačkoliv jsem se v nějakých pasážích maličko ztrácela. Ovšem čekala jsem víc akce, dobrodružství, ne milostný trojúhelník mezi hlavní hrdinkou, princem a kapitánem. Některé části knihy mi připadaly, jako by je psala nějaká náctiletá dívenka. Přišlo mi, že autorce jde líp popisovat krásné šaty a vztah s princem než zkoušky, které byly značně odbyté a někdy tam nebyly vůbec. Závěrečným soubojem to malinko vylepšila, ale přesto.

Ke Celaene. Na to, že byla nájemný zabiják a rok strávila v solných dolech mezi špínou a zápachem mi přijde, že ji až moc věcí vadí. Nicméně pokud pominu tohle nebyla mi přímo nesympatická.

Celkově knihu hodnotím, jako lepší průměr. Dobré oddechové počtení.

alex_foster
27.09.2015 2 z 5

Vydařená obálka, slušné recenze a obrovské zklamání. Celkově jsem po první třetině měla pocit, jako by to psala patnáctka a když srovnám věk autorky a vyjádření v poděkování, že kniha vznikala deset let, tak to tak nějak sedí. Jako opravdu někdo hnije rok na galejích v podzemí a pak mu vadí pach potu koní? Toho nájemného zabijáka jsem slečně přestala věřit zhruba po dvaceti stranách. Stupidní dialogy, při kterých se mi chtělo mlátit hlavou o zeď. Velký potenciál, ale taková škoda...

anishta
25.09.2015 5 z 5

WOW, tak zas mě něco hoodně pohltilo. Pro mě skvělý příběh, který má strašně hodně otevřených vrátek, kde se dá leccos zvrtnout. Těším se na další díl.

Adris
24.09.2015 3 z 5

Kniha je velmi čtivá a kdybych neměla už pár podobných titulů za sebou, napsala bych, že je úžasná a jedinečná. Bohužel se nemohu zbavit zklamání z nedostatečnosti boje, vražd a chladnosti hlavní hrdinky, které prostě, ač je obálka slibuje, nejsou. Kdyby se příběh nesl v duchu prvních stran, byla by kniha parádní. Ona ovšem směřovala ke knihám jako je Selekce. Druhý díl si přečtu, má být totiž lepší. Uvidíme.

Jekysek
22.09.2015 4 z 5

Kniha, která si mě získala nejprve na tomto webu a poté i v obchodě svou obálku. Ten pocit "potřebuju ji!" se dostavil okamžitě, co jsem ji zahlédla. A po přečtení si vydobyla místo i v mém srdci.
Autorčin styl mi perfektně sedl, po nějakých 20 stránkách jsem se nemohla odtrhnout.
Postavy mi byly sympatické, moc se mi líbilo zapletení Nehemie do magické strany světa. Co se týká Celaeny, čekala jsem že bude po tom, čím si prošla, tvrdší, krutější, ne tak veselá... Na druhou stranu, naprosto jsem chápala její rozporuplné pocity, to jak nevěděla, komu věřit. Připadala mi jako plaché zvířátko, které si i přes všechny krutosti snaží najít přátele. Nejvíc si mě ale získal Chaol, věrný a navenek nepřístupný.
Ano, čekala jsem víc krve. Soubojů. Zbraní. Ale kupodivu, mi to v příběhu ani nijak moc nechybělo. Spousta politických intrik to vynahradila.
Příběh se stále víc zaplétal, do počátečního turnaje se přidaly city, magie, vraždy, spojenectví. A závěrečný souboj byl skvělým vyvrcholením.
Jen by mě zajímalo, co se stalo s Noxem... Těším se na pokračování!