Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4587 4587

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Nikolarka
28.02.2016 5 z 5

Knížku jsem četla strašně dlouho.. asi pět měsíců!! Ze začátku mě totiž moc nebavila, ale to se změnilo. Dokonalý příběh (nebudu lhát - chvílemi zdlouhavý) o hrdince Celaene. Druhý díl si určitě koupím, ale až časem ;)

Eloorka
26.02.2016 5 z 5

Úžasná knížka! Připomínalo mi to jak Selekci tak Rudou královnu :) Příběh se mi opravdu líbil a nemůžu se dočkat, až si přečtu druhý díl! :) Doporučuji!

katnnis
24.02.2016 4 z 5

Kniha se mi hodně líbila,ale vlastně nevím proč,protože se v ní skoro nic neděje (a krásně se to Nic čte),až ke konci kdy tedy dojde k nějaké akci,příběh má silný potenciál,souboje mohly být víc rozepsané,zatím je to spíš love story ve fantasy prostředí,no budu doufat,že v dalším díle se to víc rozjede a zdrsní .

vterinka
23.02.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Líbí se mi styl psaní v er-formě, kde se člověk dozví mnohem více informací. Líbí se mi jak je kniha promyšlená. Skvělý vývoj postav a jejich vzájemných vztahů. Nechybí napětí, moment překvapení. Zvraty. Těším se na další díl. :-)

AjinQa
22.02.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem našla na internetu ještě než byla přeložená do češtiny a už v té době jsem si ji zamilovala. To čekání na ni se opravdu vyplatilo. Přečetla jsem ji za tři dny a to jsem se ještě přemlouvala ať nečtu dál. V knize nechybí akce, láska ani nadpřirozeno. Celaena byla příjemná hlavní hrdinka. V ničem jsem neviděla problém. Ihned jsem si zamilovala hlavní mužské postavy. Hlavně Chaola.
Pokud se rozhodujete zda si tuto knihu přečíst - říkám vám, že milovníkům fantasy se to určitě bude líbit.
Kniha se mi líbíla tak moc že už do týdne jsem měla přečtený druhý a třetí díl.

IvethBiersack
21.02.2016 5 z 5

Po prvním dojmu, hledaje novou zajímavou knihu v knihkupectví už jsem věděla, že bude ta pravá. A je to tak. Četla bych knihu pořád dokola! Příběh poutavý tak, že jsem se nemohla odtrhnout a do hlavní hrdinky jsem se zamilovala. Pro její odhodlání a odvahu. Houževnatost. Prostě je jedinečná! Stejně jako teď nedočkavě jsem čekala na vydání Půlnoční koruny, kterou hladově hltám a nemůžu se dočkat konce a snad i dalšího pokračování! Před autorkou klobouk dolů!

Xena011
21.02.2016 4 z 5

Že bych tuto knihu zařadila mezi mé nejlepší, říct nemůžu, ale rozhodně velmi zajímavý a poutavý příběh plný tajemství a magie. Doufám, že se s dalšími díly bude děj pouze zlepšovat, až si ho oblíbím natolik, že se mezi mé oblíbené knihy zařadí. Slyšela jsem, že bude hodně dílů, tak uvidíme, jak se děj vyvrbí. Dost mě zajímá, koho si Caelena nakonec vybere, ale předpokládám, že to bude až za dlouho. Každá postava je charakterizována s krásným charakterem, u kterých nemám co vytknout. Originální série, kterou rozhodně doporučuji!

warca
20.02.2016 4 z 5

Kniha mě nijak nezklamala, ale taky nenadchla. Příběh byl pěkný, ale myslím, že se zase dalších X dílů bude rozhodovat, jestli si má vybrat Velitele stráže nebo prince...
Trochu mě zarazela Celaenina dokonalost, ale jinak opravdu fajn příběh.

Danča:))))
16.02.2016 5 z 5

Nečekala jsem že mě to tak chytne ale jo. Skleněný trůn je prostě perfektní knížka. Přečtená za dva dny.
Po dlouhé době jsem konečně narazila na originální příběh, zasazený do jiné doby než budoucnost. Uvítala jsem změnu po tolika dystopiích kterých je fakt požehnaně.
Postavy - nemám co vytknout. První kniha ve které nebyla ani jedna z hlavních postav hloupá, naivní nebo otravná.
Příběh byl skvělý. Naštěstí to skončilo celkem uzavřeně takže si nemusím rvát vlasy než si pořídím další. Ale těším se.
Moc.

Valys7901
14.02.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Byla jsem z ní úplně nadšená a mé nadšení stále pokračuje :)

elyonka9643
14.02.2016 5 z 5

Po dlouhé době docela zajímavá a celkem originální YA série. Hlavní hrdinka je sympaťačka a celý svět taky není k zahození. Škoda jen těch věčných milostných trojúhelníků.:)

--nora--
14.02.2016

Kniha se mi velmi líbila. Celkově ten nápa byl dobrý, na druhou stranu by rozhodně neuškodilo kdyby tam bylo více o klání.
A jednou věcí jsem měla problém. A to byla jména. Málo kdy jsem věděla jak se mají správně číst:D
Důsledkem nepozornosti jsem až téměř poslední kapitoly četla místo kaLtain, kaTlain
Jako velké plus vidím to, že autorka psala knihu z pohledu 3.os. Vy si snad dokážete tuto knihu představit v ichformě? ;)-

AnnieMarie
09.02.2016 5 z 5

Knížka mě naprosto pohltila a okamžitě se dostala do oddělení mých oblíbených knih. Hodně mi připomínala Hunger Games a Selekci - hlavně Selekci, ale i tak se spousty věcma lišila. Co všechny hrdinky mají společného je odvaha, překonávání bolesti, samozřejmě milostný trojúhelník (Ten je ale snad všude :) ) a jisté "náznaky" vzpoury. Další souvislosti - král je hajzl, hrdinka soutěží atd. Ovšem není to žádné "opičení se". Upřímně jsem pořád tak nějak fandila Chaolovi a autorka mě nějak nedokázala přesvědčit o Dorianovi.

Během čtení knížky jsem si říkala: Ajaj. Skončí s Dorianem a mně se to nebude líbit. Co budu dělat?! S koncem jsem však nadmíru spokojená. A když jsem se podívala na hodnocení 2. dílu, které bylo víc než positivní, řekla jsem si - Co to bude, když už tehle díl se mi tak líbil?! - A tak jen můžu čekat, než k nám do knihovny dorazí 2 anebo úporně prosit rodiče, aby mi ji koupili. :)

Určitě doporučuji. Hlavně těm, kterým se líbilo Hunger Games či Selekce. A kdo jste tyto knížky nečetli, máte velkou mezeru ve vzdělání!! :)

pichova.veru
05.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha s krásným a napínavým příběhem. Moc se těším na druhý díl :)

mayhem993
04.02.2016 1 z 5

Nudná kniha s plytkým dějem, nesympatickými postavami jejichž osud je vám buřt, nudným milostným trojúhelníkem a několika nelogičnostmi. Je zcela jasné, na jakou věkovou skupinu autorka cílí, ale tohle opravdu někoho baví? :)
Doporučuje dvanáct z dvanácti dvanáctek. Kokotina.
PS: Nájemná vražedkyně by měla být mimo jiné zdrženlivá a úskočná, a ne se v jednom kuse chovat jak afektovaná kráva.
Verdikt: Lejno

InFinito
02.02.2016 5 z 5

Tak todle je doopravdy skvělá knížka.
Postavy jsou zajímavé, děj napínavý, poutavý, skvělý. Četla se skvěle.
A našla jsem zde svou novou knižní lásku - Chaola))
Těším se na další díl, a vlastně na celou sérii)

Cukrblik
02.02.2016 4 z 5

Sympatická hrdinka, nesympatičtí záporáci a dobře se to čte.
Sice jsem poměrně brzo odhadla (a trefila) "nebezpečné zlo", ale pokud autorka bude rozvádět slibně nakousnuté náznaky a tajemství, pak přežiju (a moje poličky v knihovně taky), že jsem zase rozečetla novou sérii, která má zatím plánovaných 6 dílů. :)

Baraliska
28.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Všem, kdo milují romantické napínavé knihy, ji doporučuji.

pink_ivy
24.01.2016 5 z 5

“Libraries were full of ideas–perhaps the most dangerous and powerful of all weapons.” Od Skleněného trůnu jsem toho čekala hodně, protože jsem na něj slyšela jen samou chválu. A jsem ráda, že po dočtení můžu říct, že oprávněně.
Nevím jak bude příběh dál pokračovat a jaké jsou další knížky, ale první mě hodně navnadila a skoro bych řekla, že se to zatím řadí mezi jednu z nejlepší YA fantasy knížek, které jsem četla. Postavy jsou napsané dobře, Celeaně prostě fandíte od začátku, jinak to nejde. Milostný trojúhelník nutný nebyl, ale zase na druhou stranu mi to tady nedrásalo nervy, což je vlastně plus, zdálo se mi to totiž jako takový nenucený vývoj postav.
Jediné, co mě trošku zklamalo byl ten turnaj. Předpokládala jsem, že se to bude více soustředit právě na úkoly, než na všechno ostatní okolo a vlastně ani nevíme o čem půlka úkolů byla.

lapetitedeny
23.01.2016

Uh. Nějak nevim, co říct. Na zadek mě to fakt neposadilo a lhala bych, kdybych řekla, že si to zaslouží fakt tak vysoký hodnocení, jaký to má. Ale nebylo to zlý. Vlastně to bylo dobrý. Mělo to svoje mouchy, ale bylo to dobrý. Fakt, že jo.