Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4583 4583

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

hadis9144
26.05.2016

Nej kniha :)

Samira
19.05.2016 5 z 5

Velmi dobře chápu oblíbenost této skvělé a nesmírně čtivé série. Ano některé věci tam úplně nesedí, ale to nic nemění na faktu, že si vás děj a charismatické postavy získají tak, že ani nepostřehnete, že je jedna hodina ranní.
Celaena je hrdinka, která se vám hned dostane pod kůži a spojuje tvrdost, jemnost, chytrost a vtip. Co si přát víc.
Je mi jasné, že první díl je počinem rozjezdovým, přesto jsem maximálně spokojená a těším se, kam nás autorka zavede příště.
Doporučuji!

KateChatt
18.05.2016

Koupila jsem si ji jenom proto , že jsem viděla její obal a u něj se psalo, že je podobná Hunger Games, ale lhali... TA KNIHA JE MNOHEM LEPŠÍ NEŽ NĚJAKÝ HG!!!!!!! Miluju ji!!!

anonym02
12.05.2016 5 z 5

Kniha byla úžasná,nemám slov.:-) Měla jsem ji přečtenou za pár dní, vždycky jsem se začetla a končila jsem až když mi padaly oči. Jsem velmi ráda ,že jsem na knihu narazila a doufám, že další díly budou taky tak skvělé.

viky2591
27.04.2016 5 z 5

V knihkupectví jsem se rozhlédla a zmerčila tuhle knížku. Jsem opravdu vděčná, že jsem na ni narazila. Přečetla jsem ji během dne, to bylo poprvé co jsem takhle rychle četla a vůbec poprvé co mě něco zaujalo. Příběh je úžasný, plný akce, nechybí tam humor ani trochu romantiky. Při některých částech jsem se smála a všichni na mě ve škole koukali. Byla jsem do toho vžitá a stéle jsem. Tuto knížku doporučuji všem co mají rádi fantasti knihy a příběhy. Každý den nad tím přemýšlím a mrzí mě, že jsem to tak rychle přečetla... =D

admima
25.04.2016 5 z 5

Nejúžasnější série, jakou jsem kdy četla :)

Jandýs
24.04.2016 5 z 5

Tahle fantasy mě dostala, velmi čtivý a poutavý příběh, těším se, jak se bude vyvíjet v dalších dílech :-)

TerryLaufey
18.04.2016 5 z 5

SPOILER ALERT
Knihu jsem dostala k narozeninám, jak jsem si přála a jsem z ní naprosto nadšená! Nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Líbil se mi styl psaní, děj, prostě všechno je skvělé.
Nejdřív jsem si na začátku říkala, co to jako je, nějaká divná postava v kápi ji vede stále dokola. Ale prostě wow! Je pravda, že je celkem pomalý rozjezd, ale nevadí mi to.
Už od první chvíle jsem věděla, že si Doriana moc neoblíbím. Dokonce jsem si ani za nic nemohla zapamatovat jméno Dorian, vždycky jsem musela listovat, abych to nezkomolila, jako třeba Damian, ehm. :D Dorian mi přijde.. divný. Rozhodně mi nevadí, to ne, ale jásala jsem radostí, když ho Celaena odkopla, heh.
Chaol je prostě zlatíčko! Team Chaol, určitě. Jednak proto, že Doriana nemám zrovna v lásce a jednak proto, že mi ho občas bylo líto. Jak tam stál pod tím balkonem, so sad. :c
Celaena je jedna z mála hlavních hrdinek, která mi nelezla na nervy. :D Snášela jsem ji v pohodě, akorát mi možná trochu vadilo, že v jednom kuse zvracela. A ještě před Chaolem. Best friends forever, fakt.
Musím se přiznat, že jsem si zprvu myslela, že Nehemie je víla. :DD Všechno by tomu nasvědčovalo, přece měla i dřevěnou hůl, tak jsem vážně myslela, že je z lesa. xD
Kniha mi připomíná Selekci. Ale vůbec mi to nevadilo, přece jen, vrazi a princezny je trochu rozdíl, no ne?
Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl. ^^

Kdo má rád fantasy, zápletky, magii a nevadí mu podoba na jiné knihy, tak je to určitě kniha právě pro ně. :)

*Pájuše*
10.04.2016 3 z 5

Svět byl vykreslen jako kruté místo, troufám si tvrdit, že by se to klidně dalo zasadit do středověku. Úplně si tu temnou dobu dokážu představit, ale hlavní postavy - Celaena, princátko a kapitán - mi do tohoto temného příběhu vůbec nepasovaly. Ze všech jsem měla pocit, že jsou v knize tak trochu omylem.
Když shrnu kapitána stráží - který nikdy nikoho nezabil, ale přesto se stal kapitánem stráží * SPOILER * těžko tomu uvěřit, když všude zuří válka * KONEC SPOILERU * - a princátka - který se choval až moc naivně na to, že je to následník trůnu - přišlo mi, jako kdyby tyhle postavy dělala autorka jak přes kopírák.
Celaena je kapitola sama o sobě. Pokaždé, když autorka zmiňovala rozpoznání jedů, střílení z luku atd., neopomenula za tím okamžitě dodat, že je v tom Celaena ze všech nejlepší. Díky čemuž ve mě rostl pocit nedůvěry, který mi přetrval až do hořkého konce. Možná kdyby tyhle věci okrajově zmínila někde na začátku, * SPOILER * zatímco bručela ve vězení * KONEC SPOILERU *, ta nedůvěra by mi ani na mysl nepřišla. Autorka se snažila z osmnáctiletý holky udělat toho nejdrsnějšího nájemnýho vraha, ale moc v tom neuspěla. Předně by ji měla dát trochu jiné povahové vlastnosti. Tohle byla pro mě jen holčička, která si na vraha jen hrála. V knize se mi Celaena jevila jako namachrovaná, povrchní a vztahovačná káča, která občas má i krapet rozumu. Někdy jsem ale uvažovala, jestli ten mozek používá. * SPOILER * Kdybych se měla vtělit do role nájemného vraha, rozhodně bych v tváří v tvář proti 22 nepřátelům/sokům, skrývala svoje skutečné schopnosti až na úplný konec. Zvláště, když bych byla jako žena mezi muži jediná. Je to trochu logické, že i kouzelník neukazuje všechny svoje triky hned. Ne, Celaena prostě chtěla ukázat, zač je toho loket! * KONEC SPOILERU *
Anotace slibovala pořádnou akci, já se zatím u kniha nudila. Užila jsem si jednu dvě scény a jinak nic. Všechny ty "úkoly", které mají plnit - rozhodně odmítám to nazývat bojem! - jsem protrpěla. A ačkoliv autorka má vypravěčský talent, knihu jsem si neužila tak, jak jsem od vysokého hodnocení tady očekávala. Když pominu sem tam tu nějakou hrubku, fakt, že anotace přehání a skutečnost, že z nájemného vraha udělala postavu tak akorát k smíchu, může být autorka za slabý průměr ráda.

Niskushka
02.04.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Zakousla sem se do ní a četla jedním dechem, postavy, děj všechno vypilované do posledního písmene. V knize je všechno zloba, láska, bolest, boj, tajemno, humor.
Kniha se mi jen ztrácela pod prsty, za pár dní sem neměla co číst.
Vřele doporučuji těm kdo chtějí utéct z tohoto světa alespoň na chvíli.

muchomurka
23.03.2016 4 z 5

Naprosto skvělá knížka! Líbil se mi svět, který autorka stvořila, magie, tajemno, postavy, které do něj dala, humor, ironii, lásku, boj, intriky, detektivní zápletku. A také se mi líbilo vpadnutí do děje :) Rovnou akční, napínavé, strhující...
Celaene byla sympatická a normální holka, ne žádný super zabiják, což bylo osvěžující a skvěle se to četlo. Její povaha umožňovala se do ní vžít a příběh prožívat, jako bych ho prožívala přímo já sama. I když mému srdci už od prvních stránek se více zamlouval, líbil Chaol. Do budoucna rozhodně fandím jemu a Calaene, ale i tak doufám, že i si Dorian najde štěstí a lásku třeba u Nehmie. :) Ale to jsou má přání a spekulace. Jsem zvědavá, co bude v dalších dílech.
Také jsem zvědavá na Calaeninu minulost, byla jenom nakousnutá a já doufala, že z ní něco bude odhaleno už v tomto dílu. Celkově mi v příběhu nic nechybělo a nepřebývalo (sice mě otravovaly pasáže o lady Kaithlin, ale mají tam svou logiku a byly krátké :-D), takže já jsem nadmíru spokojená.

michaela9784
16.03.2016 4 z 5

Od knížky jsem očekávala poměrně dost a nezklamala mě. Vždycky jsem měla radši když byl příběh vyprávěný první osobou,ale tady mi to vůbec nevadilo...možná že to bylo ještě lepši. Neuvěřitelně jsem si Calaenin příběh zamilovala...od začátku až do posledního slova jsem ho prožívala s ní. Milostný trojúhelník,který jak se zdá hodně lidem vadil,mi nevadil vůbec,snad jsem za to i ráda,protože mi ty milostné zápletky přišly na místě..Je sice pravda,že •srdce z ledu• není přímo výstižné pro celý děj,ale vždyť je to taky jenom člověk,který toho dost prožil,tak si snad lásku a přátele dovolit může ne? Jinak •vůle z oceli• je podle mého názoru výstižné. Protrpěla to nejhorší a přesto se nezlomila...proto si hrdinka zaslouží můj obdiv. Kniha celkově si ho zaslouží,protože od měsíčků a vtipných poznámek jsme se dostali až k poslednímu boji,který byl opravdu na život a na smrt. Knížka si mě získala,ale hlavně si mě získal Dorian,kterého jsem si zamilovala už od první chvíle díky jeho vtípkům,Choalovi taky fandim,ale na můj vkus je až moc odtažitý,ale stejně si myslím,že si Calaeninu lásku zaslouží víc. No uvidíme,jak to nakonec dopadne:3
Strhávám jednu * za vulgaritu,ne že já bych byla nějaký svatoušek:D,ale občas mi nepřišla vhodná a vadila mi a potom taky za to,že knížka měla být hlavně o soubojích mezi bojovníky a přišlo mi,že tam je vypsáno víc Calaeniných pocitů z kluků než soubojů.

ikp5930
12.03.2016 3 z 5

Celkem zajimava byla znameni sudby. Jinak jsem ale cekala něco originálnějšího. Motiv zubozene nebo znechucene dívky a prince se začal oběvovat až moc často. Rudá královna...
Jinak cellem zajimave zpracovani ale uz nekolikrat prezviknuteho nametu.

Jenny3
10.03.2016 4 z 5

Skvělá knížka, krásně se četla, žádná hluchá místa - byla jsem rozhodnutá dát plný počet hvězdiček, bohužel, závěrečný souboj mě zklamal. Hlavní hrdinka by dle mého názoru byla rychle mrtvá, místo toho jsme několik stránek sledovali její utrpení, aby se se nakonec vše v dobré obrátilo a jako lusknutím prstů se Celeaně podařilo zvítězit. No, to mi přišlo přehnané, proto dávám o hvězdu míň, ale těším se na další díly, doufám, že budou celkově stejně povedené jako tento díl.

lharka13
09.03.2016 5 z 5

Čekala jsem klasickou pubertální fantasy a byla jsem příjemně překvapená. Celeane jsem od začátku fandila, příběh se rozjede na prvních stránkách, takže za chvíli sedíte koušete si nehty a nemůžete knížku odložit. Originální námět, příjemná a napínavá oddechovka, kdo čeká zamilovaný příběh, bude trošku zklamán, kdo čeká dobrý promyšlený příběh a hezky vykreslené hrdiny, bude spokojen.

PandaGirl
03.03.2016 5 z 5

Hned od první stránky jsem začala knihu hltat. Je vážně poutavě psána. Příběh je dynamický, vtipný, emotivní, sladký i občas nechutný.
Strašně jsem si oblíbila hlavní hrdinku, která měla tak rozporuplnou osobnost. I její "rytíře v lesklé zbroji", ehm prince a kapitána. Hodně postav jsem si tam oblíbila. Kniha i její spád mě fakt bavil. Nedokázala jsem odtrhnout.
Určitě se těším na pokračování.

kkeisha
29.02.2016

Rychlo som ju zhltla. Prijemne sa cita. Musela som hned precitat aj dalsie knihy, ktore vysli z tejto serie a som spokojna, ze autorka nepise deje presne podla ocakavania.

RosMeggie
28.02.2016 5 z 5

Senzační kniha... Nikdy jsem takové, řekněme "akční" fantasy nečetla... a to byla velká chyba, protože tohle bylo vážně skvělé... Lehce se četla... bylo v ní zase něco nového, než bývá obvyklé... prostě bomba... :)

Nejlepší věc... no dobře možná ne nejlepší, ale hodně dobrá věc, která se mi na téhle knize líbila, byla zmínka o menstruaci... protože to moc ve fantasy knihách nenajdete... vlastně já osobně jsem tohle zahlédla ve fantasy poprvé... a ano, možná jsem lehce (kdo mne zná, ví že spíše hodně... :D) divná, že se mi tohle líbilo.. ale jsem si jistá, že nejsem sama... :)

P.S. Doporučuji... vřele.. :)

xoxo,
Rose

ewi
28.02.2016 3 z 5

priemerny nie prilis originalny pribeh dost podobny inym "young adult " - napr. Selekce ...no co musim autorke pripisat k dobru, je celkom slusna stylistika a tiez naznaky motivov ako magia, znaky Sudby, Inosvet - ktore pravdepodobne rozvedie v dalsich castiach serie, co vypada slubne a zaujimavo ...

Nikolarka
28.02.2016 5 z 5

Knížku jsem četla strašně dlouho.. asi pět měsíců!! Ze začátku mě totiž moc nebavila, ale to se změnilo. Dokonalý příběh (nebudu lhát - chvílemi zdlouhavý) o hrdince Celaene. Druhý díl si určitě koupím, ale až časem ;)