Romeo a Julie

Romeo a Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/680/romeo-a-julie-680.jpg 4 5414 484

Jedna z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Tribun EU

Romeo and Juliet , 1595

Nikol117
16.01.2016 3 z 5

Romeo a Julie je prostě klasika, kterou si musí přečíst každý.

Nikolka001
12.01.2016 4 z 5

Velmi příjemná kniha o mladém za milovaném páru. :-)

Monika1984
02.01.2016 5 z 5

Toto je moje nejoblíbenější milostná tragédie-jak od Shakespeara, tak i všeobecně. Četla jsem ji několikrát, viděla jsem snad všechna filmová (některá i divadelní-balet, činohra) zpracování a nikdy mi to nepřestalo bavit.
Čteno prvně v 16-ti letech, pak ve 25-ti a nakonec ve 29-ti letech, pokaždé vnímáno jinak a pokaždé to žeru.

Chris13
02.01.2016 3 z 5

Zařekla jsem se, že Romeo a Julie nikdy, protože - upřímně - to zamilování Romeovi nějak nežeru (ráno umíra pro Rosalinu a pak skáče po Julii, proč ne). Nakonec jsem se odhodlala a ono to nebylo vůbec špatné. Rozhodně příjemné překvapení.

AnnieBarming
04.12.2015 5 z 5

Myslím, že tady není co dodat...

knihomolka01
18.11.2015 5 z 5

Nevím, co jsem čekala. Viděla jsem mnoho filmových zpracování a byla jsem na tuhle hru zvědavá, byla jsem zvědavá na ten napsaný originál. Nakonec jsem si to užila. Bylo to skvěle procítěné, autor do toho dal srdce, postavy byly i v tak krátkém úseku proměnlivé, nebo aspoň nepředvídatelné. Pro mě je to úžasná zkušenost, i když se mi Julie a Romeo zdají asi až moc naivní. Přece jenom stihnout to, co oni během tří dnů? Páni:D

jarad
14.11.2015

hezke cteni

exinix
03.11.2015 3 z 5

Tohle se dá poměrně srozumitelně přečíst.. ne jako ta blbost hamelet

zuzanagelnarova
16.10.2015 5 z 5

SPOILER
Nikdy jsem nevěděla, že Rome a Julie se vzali před svoji smrtí. To jedna z věcí co mně na to příběhu mile překvapila :)
Jinak na to, že jsem neměla vůbec čas číst tet. Tak jsem ráda, že mi na tu knihu do povinné četby zbyl čas.

zuzana13
19.09.2015 5 z 5

Krásná klasika. Romantický a smutný příběh. Doporučuji.

tisha8409
13.08.2015 odpad!

Žilo bylo...... jedno obehrané, trapné klišé.
Již tehdy to muselo mít trapně nostalgicko- romanticko- hororový děj.
Naivní, dětské, hloupé.
Propánajána, kdyby spolu žili, tak by si po dvaceti letech nejspíš přáli, aby se za sebe nedostali.
Dětská láska není ukazatel životního štěstí ani dobrého rozhodnutní...tak nad čím se rozněžňovat ?!

Karolinamurphy
10.08.2015 5 z 5

Vůbec netuším, zda se zde dá odpovědět na komentář. Každopádně, všichni, kdo si říkají: Proboha, proč se tohle považuje za pravou lásku atd. No, jsme v roce cca 1600 a to je už přes 400 let. Myslím, že naše (čtenářovy i co se týče milostného života) nároky a myšlení se mohly změnit. V romantismu (to jsme sice trošku dál, ale je to příklad) přece všichni milovali nešťastnou lásku, nejlépe, když na konci někdo (z těch dvou milenců) zemřel. To se prostě považovalo za romantiku. A ještě jedna věc. Julii je čtrnáct. V dnešním světě by ano, byla ještě dítě a puberťák, ale před skoro půl tisíciletím už v tom věku ženy mívaly děti, manžela, rodinu. Takže ano, jednají impulzivně, ale vždyť je to divadelní hra. Kdyby se měli ještě více poznávat, tak by to byla desetihodinová hra.
Teď už tedy na můj názor. Podle mě by si to přečíst měl každý. Alespoň, aby si udělal svůj názor, protože ačkoli všichni ví o co jde, potkala jsem jen málo lidí, kteří to doopravdy četli. :)

Tessie15
05.08.2015 4 z 5

Romantický příběh, dva znepřátelené rody, mladí milenci a tragický osud. Kdo by to neznal :) Někomu to moc nesedne, ale já Shakespeara miluju, takže za sebe rozhodně doporučuju :)

Lily28
04.07.2015

Známa klasika, ale mňa akosi nepresvedčila. Nepripadalo mi to ako príbeh veľkej lásky až za hrob, skôr ako nerozvážnosť dvoch pubeťáko; ktorých zbrklé konanie bez myslenia na následky si vybralo daň.

lushi
19.06.2015 2 z 5

Příběh, který zná snad každý (minimálně všichni považují Romea a Julii za příklad pravé lásky). Když se na něj ale podíváme trochu kriticky, vůbec bychom ho nemuseli považovat za příběh lásky. Romeo i Julie jednali impulzivně, jejich řešení problémů rozhodně nebylo příkladné. A hlavně to byly děti. A já teda nevím... důkazem opravdové lásky jsou pro mě zamilovaní partneři po desítkách let, ne několikadenní poblouznění dvou dospívajících, zvlášť když Romeo na začátku truchlí, protože jeho holka vstoupila do řádu sester...

renata5823
11.06.2015

Povinná četba ....je známá aniž ji člověk musí přečíst ... trochu sem se ztrácela v řečí

vladi8267
29.04.2015 4 z 5

Opravdu krásná kniha, prostě klasika. V povinné četbě se ani nedá považovat za povinnost. :)

KlérTomson
27.04.2015 5 z 5

Drama nejlepší na světě! :) Pro mě velká srdcová záležitost.

Madame R
06.04.2015 5 z 5

Alespoň jednou za život by si jí měl přečíst každý.. Obdivuji Shakespeara.

Lenka.Vílka
03.04.2015

To f.enjoy69: myslim, ze co se tyka Shakespeara, tak je stezejni prave preklad. Kdyz jsem cetla R+J poprve, bylo to ve starsim prekladu a byla to pro me nudnost mixovana s trapnosti. Ale potom jsem cetla vydani z roku 2000 z dvojjazycne edice a zamilovala si Shakespeara....na cely zivot...