Romeo a Julie

Romeo a Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/680/romeo-a-julie-680.jpg 4 5414 484

Jedna z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Tribun EU

Romeo and Juliet , 1595

KateChatt
16.06.2016

V době, kdy byla napsaná to musel být velkej hit :D . Mě se docela i líbila, až na některé pasáže...

Terazky
12.06.2016

Klasika, to bezpochyby, ale mně se to četlo velmi špatně, občas nudné a nicneříkající pasáže... Bohužel nedočteno.

Bumeso
09.06.2016

Mě tato kniha VŮBEC nezaujala, naopak

TerkaM
08.06.2016 5 z 5

Jediná vada knihy? To, že je krátká (ale tak, je to drama) a že je to tragédie a to nijak zvlášť kritizovat nehodlám. Tuhle klasiku prostě jinak než pěti hvězdičkami hodnotit nemůžu. :) Jsem neskutečně ráda, že jsem si ji konečně přečetla - i po dvou letech od maturity. :)

Sabii14
05.06.2016 5 z 5

Kdybych to nemusela číst do povinné četby, myslím že bych si to ani nepřečetla.
Proto jsem ráda, že jsem si vybrala tuhle knížku.
Příběh krásný a samozřejmě smutný, velmi se mi to líbilo a dobře četlo..

Always a reader
05.06.2016 3 z 5

Knížka není špatná, je krátká a četla se mi vcelku dobře. Tenhle příběh zná snad každý, takže mě to vlastně nepřekvapilo ani nezklamalo, ale je hezké si to přečíst.

Cherry1824
29.05.2016 5 z 5

Ach, Romeo, proč musíš být, Romeo? Aneb nadčasový příběh. Této knize jsem se dlouho vyhýbala. Všude je známá, všichni ji obdivují - stále samý Romeo, samá Julie. Po probírání ve škole, mě příběh zaujal (znala jsem ho, ale díky naši perfektní paní profesorce jsem se o něj začala zajímat). Ten samý den jsem si knihu přečetla. Úžasný zážitek. Hltala jsem knížku a naopak všechny moje emoce šly z mého těla pryč. Ale i přes její dokonalost bych něco vyčetla:
* Věk - Věk hrdinů mi přijde trochu přitažený za vlasy. Vím, že v minulosti se lidé brali v útlém věku, ale nedokážu si Julii představit o svatební noci jako 14 letou dívčinu.
* Čas - chápu, že jde o pocit té dramatičnosti a tak dále, ale za pár dnů aby se stalo tohle všechno? Prosím...

Michal1999
29.05.2016 3 z 5

Chvílemi mi to přišlo jako hrozný kýč...

kmotrkCZ
06.04.2016

Klasika, každý by to měl přečíst aspoň jednou, dobře se čte, ale už se k ní asi znovu nedostanu.

Davina
19.03.2016 4 z 5

První divadelní drama, které jsem kdy četla. Samozřejmě jsem si knihu vypůjčila kvůli povinné četbě, jinak bych k ní nejspíš nezabloudila. Ráda se na divadlo koukám, ale nerada ho čtu. Příběh Romea a Julie zná snad každý, je prostě nesmrtelný. Kniha se mi četla celkem dobře, i když jsem ji na 5 dní odložila, radši bych si však zašla do divadla.

EllieK.
14.03.2016 5 z 5

Povinná četba ZŠ... Malinko (!!!) naivní, ale jinak skvělá!!! Ani jsem to nečekala od spisovatele 16.-17.století... Hlavní je nemít předsudky!!!;)

I_love_books
12.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, první divadelní drama, které jsem si přečetla. Příběh Romea a Julie byl popsán napínavým a skvělým způsobem. Kdybych na takový příběh narazila formou prózy, nejspíš by se mi tak nelíbil, ale formou divadelní hry je to prostě skvost.
"To, co růži zvem, nazváno jinak bude vonět stejně." - Julie Kapuletová, str. 47, překlad od Josefa Topola, nakladatelství Artur

butch_BARU
08.03.2016

Je jedna z knih povinné četby na střední škole. Měli jsme ji číst jako první. Přišla mi těžká ke čtení z důvodu složitosti Shakespearova jazyka, ale po pár stránkách jsem to překonala a docela se i začetla. Je to klasika, kterou by si měl přečíst každý, aby se nějak kulturně obohatil.

Schullerka
03.03.2016 3 z 5

Možná tu budu vypadat jako blázen, ale mě to jako tragédie nepřišlo. Tragédie byla hlavně chůva, která ve mně vyvolávala agresi. Jinak jsem se docela pobavila a párkrát se i nahlas zasmála (ne ironicky, ale že mi to opravdu přišlo vtipné). Láska nebyla ani náhodou realistická, během pěti minut se do nikoho nezamiluju tak, abych pro něj za pár dní zemřela. Ale dalo se to přečíst bez problému a zkusím od Shakespeare nějaké další drama, ale zabrouzdám spíš do jeho 'vyspělejších' děl.

konicekbily
03.03.2016 5 z 5

Poklad světového divadla.

Xena011
27.02.2016 4 z 5

Klasika..nezapomenutelný a tragický příběh, který zná snad každý.

steph.tey
20.02.2016 5 z 5

Milý Williame Shakespeare, děkuji, že jste napsal jedinečný skvost mé knihovničky!!!

Viky007
09.02.2016 5 z 5

Ach Romeo, Romeo! Proč musíš být Romeo?
Zřekni se otce, nejmenuj se tak.
Nebo, když nechceš, měj mě k smrti rád,
a přestanu být Kapuletova.

Jedna z nejkrásnějších tragédií (není to oxymóron?). Vážně tuhle hru miluju. Láska mezi Romeem a Julií je věčná. Takže kdo knihu nečetl, nechť to urychleně napraví :-).

MayaBu
27.01.2016 3 z 5

Nesmrtelný příběh, krásné verše a atmosféra středověké Verony, která na mě dýchla, kdykoliv jsem knihu otevřela. Romantické, dojemné s notnou dávkou naivity.

Alinka2
17.01.2016 4 z 5

Moc hezký děj, moc hezký obsah, moc hezká knížka. Podle mě je William Shakespeare genius a král všech dramatiků. Sice o něco méně duchaplná než Hamlet, ale stojí to za to. Rozhodně doporučuji.