Romeo a Julie

Romeo a Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/680/romeo-a-julie-680.jpg 4 5414 484

Jedna z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Tribun EU

Romeo and Juliet , 1595

Eleovny
26.01.2017 3 z 5

Já osobně Shakespeara miluji a řadím se k jeho fanouškům. Přesto nikdy zcela nedokáži pochopit, proč ze všech těch příběhů si tento zajistil největší ohlas.
Tragická láska je věčným tématem, a jen velmi těžko omrzí. Tento příběh je ale na můj vkus až příliš naivní a hlavními představiteli se čtenář jen velmi těžko ztotožní. Raděj zůstanu u Hamleta.
Nic to ovšem nemění na faktu, že autorovo styl psaní je precizní :)

mikela
09.01.2017 5 z 5

Tak to je naprostá klasika, kterou zná snad úplně každý. Krásný tragický příběh, u kterého si každý rád popláče :-)

martas006
07.01.2017 5 z 5

Klasika, příběh nešťastné lásky. Četla jsem ji k maturitě a moc se mi líbila.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásné a poměrně čtivé dílo, které je stále aktuální. Vřele doporučuji přečtení této knížky!

Aleh
06.01.2017 5 z 5

Romeo a Julie má výsostné postavení mezi díly, jejichž hlavní dějovou linkou je příběh nešťastné lásky dvou milenců. William Shakespeare napsal tuto tragédii v 16. století. A přece je aktuální i v dnešním světě. Stále se k tomuto dílu vracíme a znovu a znovu prožíváme ten příběh věčné lásky...

e.llis
07.12.2016 4 z 5

Myslím, že toto dílo je tak známé, že naše názory na něj jsou přinejmenším hodně zkreslené.
Těžko říci, jestli by se mi dílo líbilo více či méně, ale určitě bych z něj měla silnější pocity.

Je nevýslovná škoda, že každé dítě již od útlého věku zná příběh o páru jemuž nebylo souzeno býti spolu. O chlapci a dívce, kteří byli tak zoufale zamilovaní, že jeden bez druhého žíti nemohli.

PS: Má řeč nechť omluvena jest. Neboť knižní mluva vskutku návyková zdá se býti.

kacenka7206
07.12.2016 4 z 5

Kdo by neznal Romea a Julii? Přes to všechno co jsem o tomhle díle slyšela jsem si ho nakonec přečetla. Možná jsem měla velká očekávání, ale knížka mě tak moc neuchvátila. Pěkný příběh, pěkně napsané, ale víc nic.

Aymira
02.12.2016 5 z 5

Pamatuji si, že jsem kdysi Romea a Julii četla v rámci povinné školní četby. Tehdy se mi hra líbila... a určitě by se mi líbila, i kdybych ji četla poprvé až dnes. Jak jinak hodnotit velikost autora než faktem, že vám jeho dílo utkví hluboko v paměti?

Život-s-Kačí
26.11.2016 3 z 5

Když jsem se do knihy pouštěla, měla jsem z ní velké obavy. Nakonec mě velice mile překvapila. Příběh byl zajímavý a líbil se mi.

ZajDa37
14.11.2016 4 z 5

Když se nad tím zamyslíte, tak je to vlastně příšerně naivní. A byl by z toho i celkem laciný a šestákový příběh, kdyby tam nebyla ta krásná hudba slov (celá první konverzace Romea s Julií, monolog o královně Mab, nebo Juliino čekání na Romea.)
Pokud ale pomineme ten naivní děj, tak je to celkem trudný příběh o tom, jak byla láska dvou mladých lidí zničena naprosto nesmyslným nepřátelstvím dvou rodů.
Jistě, tohle téma bylo mnohokrát parafrázováno, ale musíte uznat, že první byl Will.

Kristyna95
08.11.2016 2 z 5

Shakespeare si svou slavu jiste neziskal jen tak pro nic za nic. Jeho krasne sonety, vtipne a svizne Zkroceni zle zeny ci psychologicky Hamlet...ale rozhodne ne Romeo a Julie. Je to preslazene a strasne naivni. Seznamim se s klukem jednou vecer na mejdanu, jeste tu noc se s nim zasnoubim a hned rano tadá, je ze me vdana zena. Zapletka, ktera by dnes odpovidala nejakemu lacinemu serialu. I kdyz chapu, v dnesni dobe nas nikdo nenuti vzdat se lasky a stravit cely zivot po boku nekoho, koho nam vyberou rodice. Musim uznat, ze Shakespeare se bezpochyby diky teto knize stal velkou inspiraci pro mnoho dalsich autoru, ale...vzdyt ti dva se snad ani nemohli stihnout skutecne zamilovat! Dve hvezdy ale musim dat za nadhernou hru se slovy a jazykem jako takovym. Protoze kdyz pominu dej, napsane je to opravdu krasne.

kytarka
31.10.2016 5 z 5

Krásný romanticky zamilovaný příběh. Bohužel s hrozivym koncem...

Turiel11
02.10.2016 5 z 5

Nadčasové téma, příběh, který mě nesmírně ovlivnil. Ač je to dávno, co jsem dílo přečetla, nikdy jsem nerozdýchala konec... :-))

MarcelStrnadel
21.08.2016 4 z 5

Líbilo se mi to. Dobře se mi to četlo (autorův styl psaní mě překvapivě vyhovoval a dokonce se mi i líbil). Z celého příběhu nejvíce oceňuji závěr - katarzi (usmíření rodů, kteří za svou vzájemnou dlouholetou nenávist zaplatily velkou daň – smrt svých potomků). Občas mě připadalo chování postav (Julie, Romeo, Merkucio, Kapulet, ad.) nesmyslné, jako kdyby jednali bez jakéhokoli přemýšlení. Popravdě můžu říct, že jediný, kdo mi připadal, že je normální, nebo že jedná smysluplně, byl bratr Vavřinec (soucitný; empatický, zachovával klid a chladnou hlavu, „přemýšlel“) a veronský vévoda Eskalus (snažil se rodiny smířit, rozumný) na rozdíl od Tybalta, který měl horkou hlavu a chtěl se hned každému Monetkovi pomstít. Hlavím tématem příběhu je láska mezi Romeem a Julií, a to jak každý z nich bojuje za to, aby mohl být s tím druhým i za nepřízně rodičů a společnosti. Mě ta láska, která mezi nimi byla, připadala naivní (ne neupřímná, kvůli jen tak někomu by Julie nechtěla spáchala sebevraždu). Možná je to kvůli tomu, že byli tak mladí (Julii bylo 14 let), anebo je možná problém ve mně.

TheMelorry
14.08.2016 4 z 5

Příběh Romea a Julie je klasika. Nádhená kniha, podle které se inspirovalo spousta ostatních autorů. Knihu by si měl každý přečíst.

Nigol
02.08.2016 5 z 5

Drama lásky a války, pokud se na něj podíváme z pohledu doby, ve kterém vzniklo, nelze jinak, než se před ním hluboce sklonit. Stalo se inspirací mnoha dalším dílům stejného námětu.

Alexxxxx
28.07.2016 4 z 5

Nedávno jsem viděla film Romeo and Juliet z roku 2013. Tento příběh už jsem dávno znala jako každý, ale když jsem viděla film začalo mě to opravdu zajímat. A rozhodla jsem se přečíst knihu. Je to úžasný příběh. Je plný lásky, tak velké a hluboké, že se mi chvílemi nechce věřit, že je něco takového možné. Musím přiznat, že jazyk, kterým je kniha napsána mi dělala problém. Často jsem ani nevěděla o čem je řeč a musela jsem si některé pasáže číst dokola a dokola, ale to mě od čtení neodradilo. Vřele doporučuji každému, protože tohle je příběh, který by měl každý znát.

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Domnívám se, že dílo je moc hezky napsané, slovní zásoba velká, starý styl psaní se mi líbí, nejsem si však jista, zda se mi líbí možnost lásky na první pohled, zvlášť u Romea, který předtím jinou v srdci nosil. Ani tak to nepovažuji za pevný vztah, možná prvotní poblouznění.
Jinak se mi ale dílo líbí, romantické a krásné.
K maturitní zkoušce doporučuji jen těm, kteří dílu rozumí a dokážou se v textu orientovat.

Luciska13
21.06.2016 5 z 5

Klasika plná lásky, nenávisti, přátelství, ale i nepřátelství... Knížka mě ničím nepřekvapila, ale ač jsem samozřejmě věděla, jak dopadne, někde v hloubi duše jsem doufala, že to dopadne jinak, ale bohužel... :D Jako povinná četba super, ale je dobrá i pro milovníky klasických a romantických děl, a dokonce přečtená během odpoledne.

Claudius
18.06.2016 4 z 5

Klasika všech klasik, dobře stravitelná povinná četba, příběh který zná každý. Myslím si, že všichni, kdo čekají klasickou vyvražďovací Shakespearovskou tragédii, musí být dost překvapení humornými pasážemi. Postava Juliiny chůvy celý příběh povznáší ještě výše.