Romeo a Julie

Romeo a Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/680/romeo-a-julie-680.jpg 4 5426 5426

Jedna z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Tribun EU

Romeo and Juliet , 1595

Adele02
27.12.2017 4 z 5

No jo... klasika. Jen jsem se občas bavila, jak tam skoro nebyly scénické poznámky, a když už, jak stručné a výstižné :D

Arya26
21.12.2017 3 z 5

Tuto knihu jsem začala číst stylem, no nic přečíst to musím, ať to mám rychle za sebou. Nemohla jsem se ani za boha začíst, v příběhu jsem hledala logiku dnešního světa. Potom jsem si pustila to úžasné video na you tube https://www.youtube.com/watch?v=C68eL... a pochopila jsem, že knihu mám číst jiným stylem než ostatní knihy a je třeba se zamýšlet nad každým veršem, aby čtenář pochopil co tím vlastně básník chtěl říct. Nakonec se mi to i líbila.

Karin_Kim55
27.11.2017

Je to krásný příběh a opravdu jsem se ho snažila dočíst, ale nešlo to... Kdyby to bylo psané klasickou prózou, sem tam nějaký ten rým, tak by to patřilo mezi mé oblíbené knihy, ale bohužel... mi tahle poezie nesedí.

LucyDvorska
04.11.2017 5 z 5

Tuto knihu zná snad každý. Je to jeden z nejznámějších milostných a tragických příběhů, který byl a je inspirací pro mnohé režisér a spisovatele.

Sarhem
31.10.2017 4 z 5

Romeo a Julie. Co k tomu dodat? Naprostá klasika, snad nejslavnější milostný příběh. Tuhle hru jsem četla jako povinnou četbu a párkrát jsem se k ní ještě vrátila. Je to příjemné čtení, taková oddechovka, řekla bych.

hroneczek
18.10.2017 5 z 5

Klasika, kterou musí znát a přečíst každý.

nikiem
11.10.2017 5 z 5

Snad nejznámější milostný příběh. Co tomu dodat, prostě klasika.

SoňkaSoník
01.10.2017 4 z 5

Kniha čtena v rámci povinné literatury na maturitu, přečetla jsem ji asi dvakrát či třikrát, líbila se mi, ne že ne. Stejně jako Hamlet mají Shakespearovská díla hloubku, asi bych neměla nic proti si v budoucnu Romea s Julií zase připomenout.

IntrovertAdela
29.09.2017 5 z 5

Po této knize jsem sáhla, kvůli povinné četbě. Popravdě jsem na ni neměla vůbec náladu, protože bych nejraději celé dny ležela jen ve fantasy knihách. Od Shakespeara jsem ale v minulosti četla již Hamleta a ten se mi velmi líbil. A musím přiznat,že Shakespear opět nezklamal.

Nelíísek
24.09.2017 odpad!

Co víc dodat nechápu jak se taková kniha může dostat do klasiky kterou by si měl každý přečíst, naprosto nesmyslný děj, pro mě odpad!

SmallLucia
17.09.2017 4 z 5

Miluju Shakespeara! Romantika, verš, krášně se to čte, naprostá klasika.

hrabalikoval
13.09.2017 4 z 5

Klasika, po které se nikdy nebudu bát sáhnout :)

Edona
07.09.2017 4 z 5

Myslím, že bylo načase, abych si konečně i já přečetla slavného Romea a Julii. Moc se mi to líbilo, nečetla jsem naposledy! Nádherné verše, příběh nesmrtelné lásky, i když.. opravdu? Spíše povrchní poblouznění!

KaileyBlot
06.08.2017 5 z 5

Krásný, řekla bych že snad všem známý příběh. Viděla jsem film, ale ta kniha je prostě vždycky kouzelnější. Rozhodně stojí za to si ji přečíst.

SeverusSnape
30.07.2017 5 z 5

Krásné,smutné jako sám život.Autor mne vždy dokáže překvapit,ale toto se mi z jeho děl lilbilo nejvíce

TerraNova
27.07.2017 5 z 5

Naprosto nádherná knížka. Příběh mě neskutečně bavil a to jsem si myslela, že nebude. Už chápu ty lidi, co říkají, že Romeo a Julie je krásná kniha. Opravdu, Shakespear to umí. Nikdy bych neřekla, že bude kniha, kterou si chci znovu přečíst., ale ona se nakonec objevila. I přes smutný konec jsem se dokázala u knížky i párkrát zasmát. Strašně se mi líbil příběh, některé slovní hry a obraty, které se vyskytují i u Zkrocení zlé ženy, jak jsem se dozvěděla. Předpokládám, že asi i u všech jeho díl se tohle najde. No prostě nádhera. Rozhodně nelituji, že jsem tohle četla. Asi snad první kniha z povinné četby, která mě bavila tak moc, že si ji chci přečíst znovu. Nebýt povinné četby, ani neví, zda bych se k ní dostala. Ale teď jsem za to opravdu ráda. Určitě doporučuji přečíst. Za prvé: je to klasika a za druhé: je to fakt krásný a smutný příběh. I když se nemůžu zbavit myšlenky, že vlastně umřeli zbytečně. Náhoda. Kvůli jedné věci - kdyby se stala jinak, možná by žili. Ale i tak, je to dokonalost.

Michalka98
26.07.2017 5 z 5

Klasika nad klasiky, která i po více než 400 letech dokáže vzbudit emoce. Kdyby tak Shakespeare tušil, že se jeho nejslavnější dílo bude i po takové době hrát na divadelních prknech, bude základním stavebním kamenem pro mnoho dalších romantických knih a filmů a samozřejmě bude součástí povinné četby. Snad nejslavnější tragédie světové literatury, která se bude ještě dlouho hřát na výsluní.

-markéta-
26.07.2017 5 z 5

Nemám ráda sladké knihy, ale Romeo a Julie mě nadchla!
Krásně napsané drama, které musíte přečíst jedním dechem.
Určitě všem doporučuji, protože v tomto příběhu najdete všechno - lásku, nenávist, smrt, usmíření.

RudýOnkel
23.07.2017 4 z 5

Tento příběh je natolik známý, že v poslední době kvůli různým remakům upadá kvalita pravého původního příběhu. Snažme se alespoň užít tento příběh, a vypněmež hříšné televizory

andrysek158
19.07.2017 2 z 5

No já nevím, jak si čtu ty komentáře asi jsem četla něco jiného. Chápu, že to je divadelní hra a děj musí být rychlejší než třeba v románu, ale přijít na slavnost, ten den se osudově zamilovat, druhé ráno se vzít a další den odpoledne zemřít mi přijde fakt tragický. Verše jsou krásné to uznávám a mají i hloubku místy, ale nechápu proč se zrovna s touto knihou nadělá tolik ceremonií. Znovu už se ke knize nevrátím