Romeo a Julie

Romeo a Julie
https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/680/romeo-a-julie-680.jpg 4 5441 5441

Jedna z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Tribun EU

Romeo and Juliet , 1595

tomik2132
26.11.2018 5 z 5

Romeo a Julie je prostě klasika. Patří mezi moje srdcovky. Souboje o čest, o pomstu, spravedlnost. Ten příběh miluji, i když končí tak nešťastně. DOPORUČUJI.

sgjoli
03.11.2018 5 z 5

Tahle tragická romantika mne jednoduše dojímá. Ten příběh miluji, i když končí tak nešťastně. Jen kvůli tomu, že se dospělí nepohodnou, jejich potomci trpí. Jen proto, že děti nesou jména svých rodičů, je jejich láska zapovězena. Přitom děti za neshody svých rodičů v tomto případě absolutně nemohou. Tvrdohlavost dospělých, co zničila dva mladé životy. Shakespearova představivost, jeho vyjadřování a způsob, jak s tím jazykem pracuje a jak zobrazuje lidi – to mne nepřestává fascinovat. A i když nejsem kdovíjaká cíťa, u Romea a Julie vždy na konci bulím jako želva.

LucyBooks
01.11.2018 4 z 5

Klasika, kterou by si měl přečíst každý :-)

HDosoudilová
30.10.2018 3 z 5

Na tuto klasiku už jsem se chystala dlouho, ale až teď jsem se k ní dostala díky Čtenářské výzvě. Byť tento příběh zná asi každý, každopádně kniha stojí za přečtení. I když je pravda, že v dnešní době může být příběh brán s nadsázkou. Kniha se čte celkem dobře a rychle.

Shimon
29.10.2018 2 z 5

Příběh o tom jak se dva mladí pitomci zabijí kvůli "lásce" k někomu, koho neznají ani týden. Možná je to klasika, ale určitě to není nic pro mě.

AmoreLeget
10.10.2018 5 z 5

Knihou jsem byla velmi mile překvapena. Čekala jsem takovou otrhanou a hlavně nudnou klasiku, hlavně podle filmu, který jsem viděla dříve než knihu. Naštěstí se tak nestalo a byl tam krásně vyobrazený romantický až nakonec tragický příběh dvou čerstvě sezdaných, kterým bohužel nepřál osud i přes všechny snahy otce Lorenza. Celá kniha je navíc libozvučně veršovaná. Prostě legendární umění Shakespeara.

Ivka14
08.10.2018 4 z 5

Romeo a Julii jsem číst nechtěla,protože jsem věděla,že je to klasika,která je nudná, ale zmýlila jsem se. Konec jsem si vychutnala a celé mě to přišlo nadčasové. Některé fráze byli smutné některé veselé. Doporučuji.

LadyCharlene
30.09.2018 3 z 5

Ten příběh známe všichni, příběh veliké lásky, kterou nezastavila ani smrt. Jenže co ta krásná neznámá Rosalina, po jejímž srdci Romeo tak prahne a které patřil jeho nejkrásnější citát o lásce? Ten jsem si jen tak mimochodem musela i napsat. Na můj vkus Romeo na Rosalinu zapomněl až moc rychle a Julie až moc rychle podlehla cizinci v masce. Jazyk a verše jsou nádherné, všechna čest panu Hilskému. Ale Romeovi s Julií tu lásku prostě tolik nevěřím. Možná je to můj osobní problém, ale ne.

Nicolka77
30.09.2018 5 z 5

Knížka k maturitní četbě, kterou jsem bohužel nestihla přečíst..tak jsem se na ní vrhla alespoň teď a jediné co můžu říčt je to, že je to parádní klasika, která neomrzí! :)

oolinkaa
14.09.2018 5 z 5

Klasika, kterou by měl znát každý.

Lujza031
09.09.2018 5 z 5

Krásná klasika. V pubertě si popláčete a později to oceníte jako krásně napsanou hru. Poezii mám ráda, verše jsou dokonalé. Jestliže někdo nedokáže tomuto porozumět je jako by četl jen jeden žánr, poslouchal jen jeden hudební styl a nosil a jedl jen jedno a to samé. Každý druh umění má svého mistra a tím W.S. bezpochyby je.

hu_87
06.09.2018 3 z 5

Stará klasika, teď už nenadchne ani nepotěší.

DommiP
05.09.2018 3 z 5

Poezie není můj šálek kávy, ale myslím, že každý by měl přečíst i kdyby jen část.

6839
25.08.2018 5 z 5

Williame Shakespeare, Vaše verše zde budou na věky.

SSTknihy
14.08.2018 5 z 5

Všechny tragické milostné příběhy, které kdy byly napsány, jsou vlastně jen opakováním téhle klasiky všech klasik z 16. století. Shakespearovy verše prostě nikdy nezahynou a i díky modernímu překladu si můžeme jeho nádherné příběhy vychutnávat dnes v celé jejich kráse. Vždyť přeci „...věčně bude srdce jímat znova, žal Juliin a bolest Romeova.“

Brambor16
31.07.2018 5 z 5

Bratr Lorenzo:
Tak náhlá rozkoš mívá náhlý konec, a hyne
v triumfu: jak prach a oheň se políbením ztráví. Sladký
med přilišnou lahodou se zoškliví, a okušením chuť nám
poruší: buď střídmý; střídmá láska stálost mívá; spěch
jakož váhavost se opozdívá.

Marekh
19.07.2018 4 z 5

Na střední škole jsem začal číst tuto knihu, ale knihu jsem nedočetl. Rozhodl jsem se proto po letech, že to napravím a knihu si přečtu celou od začátku do konce. :)

Kniha se četla celkem dobře, zvolil jsem pomalejší tempo četby, většinou jsem všemu porozuměl (snažil jsem se o to :), v knize se vyskytoval i humor.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

ROMEO:

Chtěj na nemocném,
aby psal ve smrtelných mukách závěť,
přiměj ho k slovu, když je napůl živ!
Tak bez mučení, ženu miluju.

JULIE:

Co to je jméno? To, co růží zvem,
nazváno jinak bude vonět stejně.

Tánička11
08.07.2018 5 z 5

Jelikož jsem ještě nečetla jiné díla od Shakespearea tak nemůžu říct jestli je tohle lepší nebo horší jak jeho jiná díla, co jsem, ale prozatím četla se mi moc líbilo a možná tohle není jeho nejlepší dílo, ale.... podle mě je to moc krásné na to, aby si to zasluhovalo plný počet hvězd.

Michal156
01.07.2018 5 z 5

Klasika, která se však i dnes čte velice dobře.

Damato
29.06.2018 5 z 5

Možná tím, že jsem se dívala na program ND, jsem vlastně přišla na to, že jsem dávno zapomněla, jak to mezi těmi dvěma klany Monteků a Kapuletů vlastně bylo a tak jsem se do Shakespeara takhle v noci začetla a trochu jsem si zavzpomínala na mládí, jak jsme všichni stejně žili v tom, jak je ta láska nádherná, jak je jen jedna v životě a jak je všechno s ní zalité sluncem. Romeo a Julie měli opravdu v životě jen tu svoji jedinou , velikou lásku. Máme závidět nebo litovat? Kdoví? Já jen vím, že s odstupem 30 let od studíí , kdy už jsem žila v domnění, že vím o životě všechno a nic a nikdo mě nemůže překvapit vím možná o něco málo víc, než za mládí - láska je podstatné jméno , které vedle sebe snese jakékoli jméno přídavné- ...krásná, přímočará, upřímná, falešná, věrná, nevěrná... cokoli si tam můžeme dosadit. Ale rozhodně pro ni stojí žít, přesto, že párkrát až fyzicky až ostře zabolí. Ale dokáže i pohladit a tohle Shakespeare věděl a jak on to popsat nikdo nedokáže.