Romeo a Julie

Romeo a Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/680/romeo-a-julie-680.jpg 4 5426 5426

Jedna z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Tribun EU

Romeo and Juliet , 1595

lenusenak
01.06.2018 5 z 5

Romeo a Julie klasický romantický příběh, který zná snad úplně každý. Jsem ráda, že jsem si ho na střední škole dala do seznamu četby k Maturitě.
Příběh dvou zamilovaných lidí, který spolu nemůžou být pro svár mezi svými rody. Jejich láska však skončí tragédií. Pro mě má příběh vše co má mít.

Petra8619
29.05.2018

Moc se mi příběh líbí. A ty verše? Krása. Některé pasáže jsou zdlouhavé (stejně jako v televizní verzi), ale je jich málo. Ráda se k oblíbeným pasážím vracím. Škoda, že neumím tak dobře anglicky, abych mohla číst v originále. Protože každý překlad na mě vrhá trochu jiné pocity a jiný úhel pohledu. Nemůžu se rozhodout, který překlad je nejlepší

Popko
19.05.2018

Klasika, četli snad všichni.

DracoMalfoy
08.05.2018 5 z 5

Ačkoli jsem byla skeptická, Romeo a Julie mě dostali. Takže jo, skvělá kniha.

adelinka
01.05.2018 5 z 5

Dej predstavovať nemusím. Láska, ktorá končí tragicky. Všetci sme to zrejme preberali na strednej škole. Ja si to ako povinné čítanie nepamätám, čítam teraz, čo som v mladosti zameškala :-) Veľmi krásny príbeh....

Simona02
28.04.2018 4 z 5

Jedna z najznámejších Shakespearových tragédií o láske Rómea a Júlie, detí znepriatelených rodov - so smutným koncom, ku ktorému došlo úplnou náhodou a postihlo ho nešťastie. Odporúčam!

speciale88
27.04.2018 5 z 5

Milostný příběh, který nekončí happyendem takže žádná dnešní telenovela.
Nádherná klasika. No prostě Shakespeare.

Kuža007
03.04.2018 3 z 5

Shakespeare napsal daleko lepší díla. Pro mě bylo toto drama moc předvídatelné již při prvním čtení.

TimetoStyle
30.03.2018 5 z 5

Díky povinné četbě na SŠ jsem si konečně přečetla tuhle knížku. Chystala jsem se na ni už opravdu dlouho, ale né a né se k ní dostat...
Ze začátku jsem se začetla rychle. Překvapilo mě to, protože tohle byla moje první divadelní hra. Příběh se mi moc líbil, do hlavních hrdinů jsem se zamilovala hned. Za mě můžu jedině doporučit :-)

Anilka13
29.03.2018 2 z 5

Absurdní... až stupidní... Kroutím hlavou nad hloupostí, prudkostí a zabedněnosti všech hrdinů. 2* jen za uznání autora, protože napsal daleko lepší díla a respektování doby, ve které se děj odehrává.

ViktorieMars
11.03.2018 2 z 5

Na povinnou četbu ujde...

Dagros
08.03.2018 4 z 5

Krásný příběh, který zná snad úplně každý.. :)

Áňa 998
22.02.2018 4 z 5

Klasika, která neomrzí ..

Hooverka
17.02.2018

Moje nejoblíbenější kniha z povinné četby a celkově z těch klasických knih. Už jsem ji četla snad pětkrát a pokaždé nacházím něco nového, co mi předtím uteklo. Hned jsem si ji zamilovala.

Dakarianna
12.02.2018 5 z 5

Romea a Julii není úplně jednoduché hodnotit. Je to příběh, který zná asi každý, ať už knihu četl nebo ne. Je to zkrátka naprostá klasika. Kniha je plná nenávisti, lásky, ale i nepřátelství. Tento příběh má skutečně právo na to být tak slavný a tolikrát adaptovaný. Vadila mi trochu naivita tohoto příběhu. Například zamilování se hlavních postav. Také ten věk. Vím, že se v té době lidé brali velmi mladí, ale stejně. Na druhou stranu je to divadelní hra, ne realita. Knihu přečtete jedním dechem a zamyslíte se i nad pomíjivostí života. Jak rychle a jednoduše se lidé vzdají života, jen aby mohli být spolu (byť mrtví).

sabiburesova
08.02.2018 5 z 5

Knížka se mi četla velmi dobře a za chvilku jsem ji měla přečtenou:-). Určitě si ji přečtu zase někdy zas...

araitmayerova
21.01.2018 5 z 5

O této knize sem toho věděla dost, ale nikdy sem jí nečetla. Když sem si jí přečetla tak sem se do děje zamilovala. Skvělá kniha!

Lisa123
13.01.2018 3 z 5

Jelikož jsem děj Romea a Julie znala už předtím, kniha mě ani neuchvátila, ani nenudila. Ačkoliv obsahovala občas verše, četla se dobře a rychle. Znovu bych si ji ale nechtěla přečíst.

Lokina
09.01.2018 5 z 5

Nikdy bych neřekla, že Shakespeare jako autor a jeho tvorba, se mi bude líbit. A to ještě navíc na střední škole! Co víc příběhu chybí, znepřátelené rody, dva mladí lidé, kteří se milují, ale kvůli tomu do jaké kolébky se narodili, společnost jim nedovolí být spolu. Souboje o čest, o pomstu, spravedlnost, to vše i po tolika seti let, Romeo a Julie je velkolepé dílo, které si zaslouží naši pozornost.

Hadrna
29.12.2017 3 z 5

Co dodat, je to prostě veledílo. Styl psaní šel místy mimo mě, ale to je podle mě stejné u každého z nás. Je to dílo, které by si měl přečíst každý kdo se odvažuje sám sebe nazvat knihomolem a nebo alespoň přítelem knih :).