Romeo a Julie

Romeo a Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/680/romeo-a-julie-680.jpg 4 5414 484

Jedna z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Tribun EU

Romeo and Juliet , 1595

f.enjoy69
03.04.2015 4 z 5

:-) překvapila mě čtivost (překlad M. Hilského se moc dobře čte, byť je na mě místy "až příliš moderní") a množství zajímavých myšlenek zakomponovaných v textu, dokonce i samotný příběh je moc pěkný... Asi budu muset zajít i na živé představení :o)

Danielka001
28.03.2015 5 z 5

klasická klasika - nádherná a smutná láska

Daniel.95
05.03.2015 4 z 5

Už trochu ohranější klasika, ale stále dokáže zaujmout.

Liana
26.02.2015 5 z 5

Kraaasne a smutneeee. Co viac dodat?

barahousko
18.02.2015

Jedna z mých oblíbených knih, četla jsem i jako divadelní hru. A díky této knížce jsem si oblíbila Shakespeara jako autora a věřím, že nejsem jediná. Každému doporučuji a ne jen proto, že to bývá jako povinná literatura ve škole.

Ketesh
30.01.2015 5 z 5

Jedno z nejslavnějších a nejbáječnějších děl nejen dokonalého spisovatele a dramatika Williama Shakespeara, ale všech dob. Musí mu podlehnout snad každý..

Natyna3
27.01.2015 3 z 5

Klasika

LucyNej
24.01.2015 5 z 5

Krásná kniha!

Rosie1
20.01.2015 5 z 5

"Capuletka! Smola, tá teda nikdy nie je riedka!" William to zase raz vystihol! A naprosto presne! :-) Najobľúbenejšia z obľúbených ;-)

Aingeal
31.12.2014 5 z 5

Úžasná práce s jazykem, krásný příběh:)... Asi to už navždy zůstane mojí nejoblíbenější knihou vůbec :)...

katerina9455
17.12.2014 3 z 5

Klasika je klasika... :)

Simona99
13.12.2014 4 z 5

Dávám 4 hvězdičky. Ještě úplně nechápu všechny fráze a obraty, ale každopádně děj jsem pochopila skvěle. Ačkoliv jsem viděla film a věděla jsem, o čem to asi tak bude. Až teď jsem si ale troufla na knížku, a musím říct, že toho vůbec nelituju!!

feex8
05.12.2014 2 z 5

Napriek tomu, ze ide o klasiku, mna to nenadchlo. Zomieranie pre lasku je klise.

Moje hodnotenie: 30%

Ditules
24.11.2014 4 z 5

Klasika všech klasik. Tohle je ten pravý příběh lásky! Musím říci, že je i skvělé, jak je tento příběh včleněn do filmu Zamilovaný Shakespeare.

Ryan
24.11.2014 2 z 5

Romeo a Julie je jedno z nejslavnějších děl všech dob, důkaz Shakespearovy geniality mě to však nepřineslo. Nejsem zrovna fanda poezie a zde na mě veršované pasáže působily jako rušivý element. Legendární milostný příběh je sice velkým milníkem, jehož vliv na literaturu je neoddiskutovatelný. To ale nemění nic na tom, že jsem četl hry, které mě zaujaly mnohonásobně víc.

Samaret
17.11.2014 2 z 5

Asi jsem od díla čekala příliš, ale absolutně nesplnila mé očekávání. V mých očích to měl být příběh velké lásky, ale Romeova láska byla prchavá a nestálá. Přelétl docela rychle z Rosaliny na Julii. Podle mě to nebylo nic tak převratného. Labuti Avonské se tohle moc nepovedlo. Ale je to klasika.

xeroxino
28.10.2014 5 z 5

Dost mi vadili preklady pana Feldeka.. Otras! .. preto som si nasiel nahradu a pani Zora Jesenská to prelozila uzasne.. neda sa to porovnat s prekladom od Feldeka ... cize jednoznacne odporucam ..

xeroxino
28.10.2014 5 z 5

Kniha by bola super, vadi mi len preklad Feldeka.. otras

Denčaa
17.10.2014 5 z 5

Nádherný příběh...kdo by ho neznal.

Nagadir
16.09.2014 4 z 5

Četla jsem v originále (tedy angličtina), což je opravdu síla. A na to že romantiku nemusím, mám tuhle klasiku docela ráda. Člověk se ale musí přenést do úplně jiné doby, přece jenom je to přes 400 let staré a tehdy na některé věci nahlíželi úplně jinak.