Romeo a Julie

Romeo a Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/680/romeo-a-julie-680.jpg 4 5426 5426

Jedna z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Tribun EU

Romeo and Juliet , 1595

Denčaa
17.10.2014 5 z 5

Nádherný příběh...kdo by ho neznal.

Nagadir
16.09.2014 4 z 5

Četla jsem v originále (tedy angličtina), což je opravdu síla. A na to že romantiku nemusím, mám tuhle klasiku docela ráda. Člověk se ale musí přenést do úplně jiné doby, přece jenom je to přes 400 let staré a tehdy na některé věci nahlíželi úplně jinak.

Pedruska01
21.08.2014 5 z 5

Klasický brilantní příběh.
Klasický brilantní Shakespeare.

teriiisekony
10.08.2014

Tato knížka není o přečtení, ale o pochopení.U Shakespeara se musí číst mezi řádky, protože jinak je to jen ten obyčejný známý příběh tragické lásky. Možná že jak to s tím čtením mezi řádky myslel, nikdo z nás nepochopí, ale každý si o tom uděláme svůj obraz, své "zákulisí" , které se nám bude hodit. No, myslím že jsem asi ani tak nenapsala jak jsem to myslela, ale kdo toho autora zná trochu líp tak to pochopí :)

Isew
02.08.2014 5 z 5

Myslím, že zvlášť tomuto dílu škodí školní osnovy. Romeo a Julie. Příběh velké a tragické lásky. Proč to číst, když vím o čem to je? Ten známý příběh je jen svrchní vrstva. Vše je ukryté, jako v každém Shakespearově díle, v podtextu. Jaký byl vlastně Romeo? Zamilovaný mladík s romantickými sklony? Já ho spíš vidím jako přelétavého floutka, který by, pokud by nedošlo k závěrečnému vyvrcholení, po pár měsících Julii vyměnil za jinou. To je Shakespeare. Není prvoplánový. A to se mi líbí.

AdélkaÁďa
21.07.2014 3 z 5

Na to jaká je to klasika, mě tato knížka moc nenadchla.

Perla
16.07.2014 4 z 5

Síce je to veľmi dobrá aj smutná kniha, tak popravde som čítala aj smutnejšie.

LammEr
13.07.2014 5 z 5

Klasika, která za to stojí. Dokonalé zachycení tehdejší společnosti i lásky mezi představiteli znesvářených rodů.

matyas4259
11.07.2014 5 z 5

Krásná klasika ze které vychází, jak modernější autoři, tak i filmaři.

pesik99
10.07.2014 5 z 5

Zajímavá kniha.

MonisPop
08.07.2014 5 z 5

Úžasné - poezii nečtu, protože mě tolik nebaví, ale Shakespeare je v tomhle skvělý a opravdu věděl, co dělá. S chutí jsem četla každý další řádek a už jsem si vypůjčila i další jeho knihy.

rusalka123
18.05.2014 5 z 5

Krásná kniha, která je opravdu právem tak slavná.
Je sice pravda, že to místy působí až lehce naivně (například že šíleně zamilovaný Romeo se takřka z minuty na minutu zamiluje do jiné, to mi přijde trochu přehnané), ale zároveň to je hrozně hezké. A ta jistá přehnanost tam byla na druhou stranu tolik, že když se to člověk naučil tak brát, nijak to ve výsledku nerušilo a nesnižovalo to dojmy. A když je to ještě napsané tak, jak je, nemůžu opravdu strhnout žádnou hvězdičku. Strašně se mi líbily některé rozhovory a ještě víc některé popisy třeba pocitů a různé metafory, kterých tam také nebylo málo. Shakespeare má prostě neuvěřitelný cit pro volbu slov, díky čemuž si určitě opravdu zaslouží být na nejvyšších příčkách žebříčku.

Kayla
14.05.2014 5 z 5

Nikdy jsem si nemyslela, že se k této knize dostanu. Toto dílo jsem měla k povinné maturitě ovšem velmi nerada čtu knihy, které prostě číst musím. Ty knihy jsem nakonec k maturitě ani nečetla a zvládla jsem to docela v pohodě. Jenže jednou mě to nedalo a tak jsem koukla na film Romeo a Julie (2013), který mě tak uchvátil, že jsem si knížku Romea a Julie musela koupit. Upřímně toho nelituji, protože kniha je napsaná velmi hezky a četlo se to božsky. Trošku mi to přišlo místy až moc zrychlené, kdyby to bylo více propracované byl by to ještě krásnější příběh, ale musím brát v úvahu dobu, kdy toto dílo bylo napsáno. Hodnotím 5 hvězdiček :-)

elliefant
10.05.2014 3 z 5

Kniha, která ve mně zanechala mnoho emocí - ne kvůli zakázané lásce, ale kvůli pojetí lásky a naivity (a to právě negativních emocí) - prostě jsem nemohla cítit empatii k hlavním hrdinům. Přesto ji hodnotím vesměs kladně - byla čtivá (díky překladateli) a myslím, že každý průměrně vzdělaný jedinec by ji jednou přečíst měl.

Domuly
27.04.2014 3 z 5

Plná očekávání jsem začala číst jeden z nejznámějších příběhů o zakázané lásce a on mě trochu zklamal. Nebylo to postavami, ani dějem, vůbec se mi nelíbil konec. Nejslavnější tragedie a všichni umřou hrozně rychle a na jedné stránce? Myslela jsem si, že to bude velkolepé, ale ne, konec se mi opravdu nelíbil. Četla jsem to před několika lety, ale byla jsem po dočtení knihy zklamaná.

Lodja
07.03.2014 1 z 5

Příběh mi přijde hrozně laciný. Je mi jasné, že Shakespeare ho měl první a potom se všichni ostatní začali po něm opičit, ale to mě nijak neutvrdí v tom, abych začala Romea a Julii milovat. Navíc (ale to je asi u všech Vildových her, co jsem četla) mi přijde, že dialogy jsou hrozně mrtvolné - kdybych někoho tak vášnivě milovala, dala bych mu to najevo snad jinak než těmi odměřenými kecy u balkónu. A navíc, když jsem se v hodině literatury dozvěděla, jak jsou Romeo a Julie staří, poslední kousky obdivu k tomuto dílu navždy zmizely.

moonchild
03.03.2014 5 z 5

Kdo by neznal toto vynikající dílo.Ikdyž ho znám zpaměti,pořád se mi líbí.

tatruszka
08.02.2014 5 z 5

Je to krásné dílo, od nesmrtelného autora. To je pravda. Vím, že hlavní postavy představují mladou, vášnivou, první lásku... ale proč hned sebevražda? Je to to nejromantičtější dílo, které asi kdo napsal, zemřít pro svou první lásku :-) Ale život je dlouhý a sebevražda nic nevyřeší. Každopádně, nikdo už takový příběh nikdy nenapíše, bez toho, aby se neopakoval.

Kelíns
11.01.2014 3 z 5

Tak nějak jsem od této nesmrtelné tragédie čekala více. Ona je mladá naivní holka, co většinu svého textu provzdychala a on bezmyšlenkový vrah. Ne, že by se mi to nelíbilo, právě naopak. Byl to moc krásný a přitom tak smutný příběh o lásce. Jen jsem nejspíš očekávala až příliš.

adelajonakova
27.12.2013 3 z 5