Napsáno krví

Napsáno krví https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454437/bmid_napsano-krvi-x09-454437.jpg 5 1364 344

Robert Hunter série

Los Angeles, 4. prosince. Přesně tři týdny do Vánoc. Angela Woodová, mistryně kapsářského řemesla, pro dnešek právě skončila – šest set osmdesát sedm dolarů – to není špatný výdělek za necelých patnáct minut práce. Oslavuje úspěšný den koktejlem a přitom její pozornost upoutá jeden z návštěvníků hotelového baru, který se chová hrubě k nějakému starci. Angela se rozhodne dát mu ponaučení a ukradne mu na první pohled drahou koženou tašku. Uvnitř nejsou peníze ani laptop, nic cenného – aspoň ne pro Angelu. Jen černá knížka vázaná v kůži, překvapivě těžká. Zvědavost zvítězí a v pohodlí svého bytu Angela rychle prolistuje kořist. A tehdy začne nejhorší noční můra jejího života. Není to totiž obyčejná knížka – její obsah předčí i tu nejzvrácenější představivost. Napsáno krví je jedenáctým románem série o detektivu Robertovi Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Written in Blood , 2020

Hella
26.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Nemůžu hodnotit nijak nadšeně. Ano, čtivé to je jako vždy na 100%.
ALE: Především Carter by měl být někde pod psychiatrickým dohledem skrz své popisy brutality a sadismu (tyhle pasáže průměrný člověk dlouho číst nevydrží, natož aby je sepisoval), tohle ani trochu není normální, nějak "švihlý" být prostě musí.
Za další - ke konci to pěkné, skoro dojemné popovídání mezi Robertem a vrahounem, že?, které dospěje až k tomu, že Robert, byť napevno připoutaný a neozbrojený padoucha samozřejmě přemůže, protože ten vyměkl a šel s ním soutěžit. Ježíš, to je pitomost.
Za třetí - četla jsem všechny díly a mám neodbytný pocit, že Carter se začíná opakovat a vykrádat.

Dorotka2011
10.08.2021 5 z 5

Paráda!!!

Michael15568
07.08.2021 5 z 5

Velmi čtivé a napínavé :-)

Anahk1
02.08.2021 5 z 5

Za mě zase dokonalé ve všech směrech .. celá série je perfektní, doufám, že bude pan Carter pokračovat v této krasojízdě a dočkáme se dalšího případu pro detektiva Huntera a Garsiu..

švícko
31.07.2021 5 z 5

Krátce. Jako vždy, skvělé

simona g.
20.07.2021 5 z 5

Carter zatím prostě nikdy nezklamal. Četla jsem od něj už 9 kousků a každou proletěla jako průvan. Neskutečně dobře psané, napínavé od A do Z, místy se mi až kufr zvedal, jak dobře popisuje kde jaký hnus, jako je to marný, je to marný, je to marný...JE TO SKVĚLÝ AUTOR!!! Jdu hledat další Carterovku :-).

soukroma
02.07.2021 5 z 5

Výborné: pro mne nečekaně dobré čtení - v sérii jsem přečetla jen dva díly a odpustila si ostatní pro velkou brutalitu. Ale zkusila jsem nejnovější díl a jsem moc příjemně překvapená. Velmi čtivé, samozřejmě hrůzné zločiny, ale ne moc, několik půl stránek ohavností, které lze i přeskočit a jinak smysluplné vyšetřování a jednání, i tu drzou Angelu jsem zkousla (nebo skousla?) poté, co bych ji zakousla (happy end vše napravil).
Hunter se mi moc líbil (hlavně se s parťákem vůbec netopili v démonech a netahali do ničeho své soukromí, několik bonusových hvězdiček navrch za to!) a ta závěrečná magie (přesněji pistolnická matematika) byla hotový bonbonek. Jinak samozřejmě doznání vraha se neobešlo bez sentimentu a patologického (anti)vlastenectví, ale dalo se to odpustit. Neváhám se 100%!

Art82
01.07.2021 5 z 5

Tak to byla zase jízda prostě k tomu není co dodat.

apq
28.06.2021 5 z 5

Opět další skvělý díl. Po přečtení některých spíše negativních recenzí jsem se obávala slabšího dílu, ale byla jsem velmi mile překvapena a naopak bych knihu zhodnotila jako velice povedenou, také musím pochválit neopakovaní úvodního představování hlavních postav.

daja51
26.06.2021 5 z 5

Jasně a stručně - kdo miluje pořádné napětí, tak toto je ta správná kniha - doporučuji.

Mája777
25.06.2021 4 z 5

Nemohla jsem se začíst. Nebylo to ono. Tato kniha je opravdu poznamenaná tragédii, která spisovatele postihla. Přeji mu klidný další život a sílu psát.
(24. 6. 21 - 15 140 - 39)

escapelle
23.06.2021 3 z 5

Chrise miluju. Všechny jeho knihy se mi líbily.
Beru ohled na to, že ho potkala osobní tragédie a že hrozilo, že knihu nedopíše.
Pro mě tohle nebyl Carter.

9773
20.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Už z principu náleží této knize plný počet hvězd. Autor je PAN autor a bylo mi ctí přečíst všechna jeho díla.
Jen mě v této knize mrzela předvídatelnost. Bylo mi okamžitě jasné, že pachatel není schizofrenik, že hlasy jsou úchyláci kupující si takové nechutnosti. Už jen podle té kamery v rakvi. Ale to je možná jenom tím, že jsem o této problematice dost načetla. Takže jsem akorát čekala, až na to přijdou a kdo to spáchal. Zároveň se nechci plést ale mám pocit, že v předchozích knihách dával autor větší prostor osobnímu životu pana Huntera i Garcii. Mrzí mě, že jsme se v tomto ohledu nic nového nedozvěděli. Ale každopádně, opět přečteno jedním dechem! :-)

Makyyy
18.06.2021 4 z 5

I když Chris Carter píše ala moje gusto,přesto myslím,že to byl spíše slabší díl.Zvláště to vygradování příběhu...takové neuvěřitelné.A Robert zase jako superhrdina utekl hrobníkovi z lopaty.Ale jinak kniha velmi čtivá a určitě nelituji času stráveného v její společnosti.

TaLu
11.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Zajímavé a propracované případy jsou v této sérii všechny. V knize je bonusem už samotný vznik, v době covidové a autorově životní ztrátě, se silně vyjímá již věnování.
Příběh sám dávkuje přesně to, co čekáme. Více jsem vnímala slovy popsané prostředí a podrobněji vyobrazené situace. Lze se tak blíže seznamovat s postavami i situacemi a ne se jen třást s vykreslenými brutálními zločiny. Zápletka se sympatickou kapsářkou je uvěřitelná. Pro pamětníky mého typu, kteří jsme vyrostli na Smrtonosných pastech bylo úsměvné sledovat honičku za další stopou, jen jsem si říkala, kdy se ozve - "Simon říká...." , ale nepovažuji to za kopírování i když ta podobnost byla výrazná. Zajímalo by mě, zda je z psychologického hlediska pravdou, že se pachatel vždy potřebuje "svěřovat" a popsat důvody svého zvráceného konání. Samotné rozuzlení a odhalení "Hlasů" bylo překvapivé a opravdu chci doufat, že vyšetřovatelé mají ve svých řadách natolik schopné heckery, jež by byli schopni odhalit podobné sítě. Jinak jsme jako lidi v ....a bezútěšnost nelidského chování bude bujet jako hnusný parazit. Tak ať vyhrává v knihách Robert Hunter a Carlos Garcia a ve skutečném světě každý, kdo bojuje se zlem.
Dojemné bylo krátké setkání s Robertovou bývalou. Těším se na další díl.

kachnat
11.06.2021 5 z 5

Opět úžasný příběh plný temna a zla. Děj byl tentokrát trochu pozvolnější, ale i tam jsem knihu zhltla.

Lenda777
28.05.2021 4 z 5

Hodně temný díl. Nemohla jsem se do toho ale začíst, takže netrpělivě čekám na další knížku.

MirKop
24.05.2021 5 z 5

Kloubouk dolů před Chrisem...kniha se mi četla rozporuplně, protože jsem pořád musel myslet na něj, na jeho osobní život, který se rozpadl jak domeček z karet. Někdy to bylo z psaní cítit, jakoby netlačil tolik na pilu. Kniha měla trošku rozvolněné tempo, ale celý ten příběh byl opět děsivý a nechci ani pomyslet, co vše darknet a podobné sítě ukrývají za "tajemství"...lepší nevědět a pozastavit se jen nad tím "dark" .

Myslím, že na "krev" Chris opravdu psal a opět - potlesk, skvělá kniha, výtečný Hunter s Garciou ( který tentokrát zůstal trošku upozaděný, ale neva, určitě příště dostane více prostoru ) a mrazivý příběh člověka, kterého systém dostal zcela za hranu.

Bravo Chrisi a přeji, aby se Ti celý svět opět začal otáčet tím správným směrem.
Covid je svinstvo :-( ale život jde dál...

adulik23
22.05.2021 4 z 5

Ďalší napínavý príbeh tejto skvelej série je za mnou a opäť raz výborné čítanie. Je to proste kúzelník ten Robert

PetraBery
19.05.2021 5 z 5

Už jedenácté setkání s Robertem a Carlosem a jako vždycky parádně brutální jízda. Autor, ačkoliv prožíval soukromé peklo, tak opět napsal další skvělý případ. A já doufám, že se psaním hned tak neskončí.