Púšťou a pralesom

Púšťou a pralesom https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226256/bmid_pustou-a-pralesom-226256.jpg 4 773 118

Dobrodružný príbeh - plný nečakaných zážitkov a napätia dvoch unesených detí: štrnásťročného Staška a osemročnej Nely - sa odohráva na africkom kontinente na púšti, v krajoch pozdĺž Nílu a v pralese. Po rôznych útrapách sa podarí deťom svojim únoscom ujsť a prežívajú v divočine plnej dravcov a neľudských tvárí neuveriteľné zážitky, v stálom ohrození života. Starší Staško s láskou bdie nad svojou "sestričkou" a vďaka jeho odvahe, dobrému srdcu, duchaprítomnosti aj umu statočne odolávajú všetkým nebezpečenstvám i nepriateľom.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Tranoscius

W pustyni i w puszczy , 1912

tez80
27.11.2019 5 z 5

Knihu jsem předčítala dětem, když mladší bylo 8 a půl, o prázdninách před 3. třídou. V září dcera knihu opět popadla a přečetla si ji sama. Trvalo jí to 3 měsíce a bylo mi jí až líto - já v jejím věku měla co dělat, abych přečetla Letadélko káně. Tímto počinem začala její vášeň pro čtení a množstvím přečtených knih a jejich tloušťkou je ve třídě za exota.

kemrovar
29.06.2019 5 z 5

Bavilo mě jako dítě, i číst vlastním

jfialova
28.06.2019 5 z 5

Knihu jsem četla v dětství a byla úžasná. Přestože byla poměrně dlouhá, vydržela jsem u ní a hltala každou stránku.

jprst
19.05.2019 4 z 5

Četba z mého dětství, o to více jsem byl překvapen, když jsem zjistil, že ji čte moje vnučka a dokonce se o ní vyjadřuje pochvalně. A to v době, kdy u dětí vítězí knihy se zcela jinými náměty.

Lucka11
05.05.2019 4 z 5

Pre deti a mládež.... pri čítaní tejto knihy som sa cítila skutočne mladšia :-D
Videla som film inšpirovaný touto knihou - myslím, že bol dvojdielny, bolo to skutočne dávno. A až teraz som sa dostala k prečítaniu tohto príbehu. Ide o príjemné a oddychové čítanie. Doma mám ešte knižku Quo vadis, ktorú by som tiež rada prečítala. Tak uvidím, kedy sa k nej dostanem :-D

Slůník
11.03.2019 5 z 5

Jako dítě několikrát, nedám na ni dopustit!

lidunka1
21.11.2018 5 z 5

Tuto knihu předčítám manželovi a trávíme díky ní spolu krásné chvíle. Výborně napsaná, někdy se bojím. A ten krásný vztah Staše a Nele závidím.

gretl74
13.11.2018 5 z 5

Jedna z knížek, které mne provázely dětstvím - milovala jsem hlavní hrdiny, prožívala jejich cestu i dobrodružství. Nádherně napsáno.

LukyK
21.10.2018 5 z 5

Nevím jestli by byla tato kniha stále atraktivní pro dospívajícího čtenáře, ale mě kdysi naprosto uchvátila. Dodnes si pamatuju, že to bylo velmi napínavé a dojemné, strašně moc jsem to prožíval. A pak ten smutek, že už je konec...

špulo
22.07.2018 5 z 5

Dobrodružná jazda. Doslova...

papaja
06.05.2018 5 z 5

V knihovně jsem si chtěla po delší době přečíst další knihu tohoto autora a až doma jsem si všimla, že jsem sáhla po knize od Albatrosu. Každopádně hodnotím knihu nejen vhodnou pro děti. Moc příjemné dobrodružné oddechové čtení.

Hebrey
19.04.2018 5 z 5

Nádherná kniha

Ferry9
05.04.2018 5 z 5

Super kniha, která je velmi dobrodružná.

porcelainswan
21.01.2018 4 z 5

Knihu jsem v dětství nečetla, takže na ni nahlížím pouze z pohledu dospělého čtenáře. První stránky mě celkem zarazily, nedobře se mi orientovalo v postavách (spousta špatně zapamatovatelných arabských jmen) a na čtení jsem se musela opravdu hodně soustředit. Nakonec mě děj vtáhl a chutí jsem četla dál. Dle popisku v knize je kniha určena pro čtenáře od devíti let, což si vůbec neumím představit, že by mohlo devítileté dítě bavit (ale možná se jen do toho neumím vcítit a děti podceňuju), jazyk je rozhodně náročnější než u obvyklých dětských knih a líčení z některých lovů i vlastně celkem drastické. Z pohledu dospělého čtenáře mě kniha velmi potěšila, bylo to příjemné čtení z úplně jiného soudku, než jsem zvyklá, africký časoprostor vybízí k bohaté fantazii, jak to asi v lákavých dálkách vypadalo. Samotný příběh je krásně naivní (ano, v tomto ohledu je to opravdu kniha pro děti) a jak jinak než s dobrým koncem. Doporučuju všem, kteří chtějí osvěžit svou četbu něčím jiným, než čtou obvykle!

kaja77
03.01.2018 4 z 5

Četla jsem poprvé jako dospělá takže mně ke knize neváže nostalgie z dětství.cetla jsem pro splnění čtenářské výzvy 2017. Příběh určitě velmi zajímavý ale bohužel jsem nedokázala vypnout ty dospělácke filtry ve mně. Ale s tím už asi nic neudělám.neumim si ale představit že by dnešní děti dokázaly být tak rozhodné a empatické jako hlavní hrdina Staś.

Chesterton
18.12.2017 5 z 5

Další dětská láska z časů, kdy na čtení bylo daleko víc času:)) Když o tom tak přemýšlím, asi je to pro mne těžká konkurence dnešního Harryho Pottera:))
Snad se k ní někdy vrátím!

EvaT86
03.12.2017 5 z 5

Kniha, která se čte sama - rozhodně doporučuji.

Vojla
16.11.2017 5 z 5

Vážně dobrá kniha! Plná dobrodružství, prostě kniha jak má být. Četla se sama, doporučuji!

konicekbily
04.11.2017 5 z 5

Když jsem knížku tenkrát přečetl, rychle jsem ji přečetl ještě jednou. Typická Verneovka plná dobrodružství a zážitků pro mladé. Hledal jsem další díla autorova a tak jsem se dostal ke "Křižákům", atd. A dnešní návrat mne opět utvrdil, že je to skvělá knížka!

slimáčik
25.08.2017 5 z 5

Páčila sa mi kedysi, páči sa mi aj dnes. Aj mojim ratolestiam.
Chlapec Stašek dozrieval v mladého muža nemajúc čas na pubertu, keď sa ujal maličkej spolutrpiteľky Nely. Po všetkých ich dobrodružstvách, ktoré sme s nimi prežívali, báli sa s nimi, ľutovali ich, povzbudzovali, vystríhali pred nebezpečenstvom...nakoniec doputovali k rodičom. A ten "najsamružovejší" záver pohladil moju romantickú dušičku.