Prisľúbená

Prisľúbená https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448469/bmid_prislubena-kuE-448469.jpg 3 404 126

Zaslíbená série

Prisľúbila sa kráľovi. No čo ak jej srdce bije pre iného? Všetky dievčatá na šľachtickom dvore sa snažia získať si srdce okúzľujúceho kráľa Jamesona. Keď kráľ začne dvoriť Hollis a vyjadrí túžbu požiadať ju o ruku, Hollis prekypuje šťastím. Pomaly si zvyká, že ju čaká život plný prepychu, darov a kráľovej lásky. No potom sa zapozerá do Silasových očí. Silas strháva dvoranskú pozlátku a chce ju zasypávať pozornosťou a kvetmi, nie šperkami. Láska nie je o bohatstve či postavení. Je však Hollis ochotná vzdať sa trónu a kráľovej priazne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Betrothed , 2018

Hels-is-unicorn
28.10.2020 2 z 5

Ojojoj. Tak tohle ne. Sice to rozhodně bylo lepší než Siréna, ta by si asi zasloužila nálepku odpad, ale i tak... uf. Může mi někdo říct, co se s autorkou stalo? Selekce v hlavní roli s Americou je jedna z mých vůbec nejoblíbenějších sérií. Nástup její dcery už je trochu horší, ale pořád mnohem lepší než tohle. Přišlo mi, že se autorka snaží zkopírovat úspěšné schéma Selekce, ale ne tak úplně, protože to už by nikdo nečetl. První polovina knihy se mi líbila, nepočítala jsem s žádnou velkou akcí, tak trochu jsem čekala, že to prostě bude příběh, jak by se asi odehrávala Selekce, kdyby si America nezvolila Maxona. A byla bych s tím úplně v pohodě, kdyby to tak bylo a kdyby to prostě byla jen jednohubka bez pokračování.
Ale ten konec??????? WTF??????
Vůbec nemám zájem číst další díl a tenhle pravděpodobně pustím do prodeje.
Ještě taky musím vytknou naprosto oploštělé charaktery postav. Ani moc nechápu jejich vývoj. Nechápu, proč by Hollis měla zájem o Silase. Nechápu odhalení Delii Grace. Nechápu, proč Hollis měla takový problém s Jamesonovými rozhodnutími ohledně budoucí rodiny, když to je naprosto běžná vladařská praxe známá z historie.
Tahle kniha ve mně nezanechala absolutně nic. Jediné její obrovské plus je úplně směšně krátký rozsah, takže za dva večery byla přečtená. Na druhou stranu, kdyby byl rozsah delší, možná by činy a charaktery postav dávaly aspoň trochu větší smysl.

Fortuna7
25.10.2020 1 z 5

Vím že knížku nemám porovnávat se Selekcí, ale tohle byla hrůza! Hlavní hrdinka je strašně naivní! Ta 1⭐ je za obálku.

Kaya77911
19.10.2020 2 z 5

Byla to rychlá oddechovka, kde se nic moc nedělo a na konci to byl zvrat za zvratem. Konec se autorce sice nepovedl, ale nesuďte podle této knihy autorčinu úžasnou serii Selekce. Já jsem byla zklamaná...????

kulihrasek
12.10.2020 5 z 5

Stejně skvělá jako všechno ostatní knížky od autorky

Yalka
11.10.2020 2 z 5

(SPOILER) 75% knihy je standardní Kiera Cass, jak ji známe ze Selekce. Píše celkem o ničem zato velmi poutavě (to neumí každý, za mě dobrý). Pak přijde část plná zvratů a ta se tedy nepovedla, velmi mi zkazila celkový dojem z knihy. (Nepsal to někdo jiný?) Ovšem úplně nejhorší na celé knize je dle mě nulová chemie mezi Hollis a Silasem a nulová uvěřitelnost jejich románku.
Bavili mě rodiče Hollis a pak psychopatická kámoška hlavní hrdinky Delia Grace.

Ditules
08.10.2020 2 z 5

Pro mě velké zklamání.

andrejci
02.10.2020 2 z 5

Popravdě moc nevím co napsat. Podle recenzí jsem čekala, že to bude horší. Jasně nebylo to něco z čeho bych si spadla na zadek. Hollis mi chvilku vadila a potom zase ne. Bylo to s ní jako na houpačce a spíš mi teda byla nesympatická. Klasická zápletka, kde víte jak to dopadne. Na to že to je od autorky Selekce jsem čekala víc. Mohla si s hodně věcmi víc vyhrát. Hodně mě to zklamalo. Chování ostatních postav taky nebylo nějaké super.
Abych jenom nekritizovala tak jsem dám i pochvalu. Rychle se to četlo takže jsem se s tím tak moc netrápila. Konec byl na jednu stranu překvapení. Není to moc běžné u tohoto žánru. A nakonec obálka. Ta mě nalákala. Přiznejme si, že vypadá úžasně.
Hodnotila bych tak 2,5 hvězdičky, ale negativní věci převažují a proto dávám 2.

aniger
02.10.2020 2 z 5

Trochu mě kniha zklamala. Autorku mám ráda, ale Selekce se mi líbila víc. Ale jinak to byl fajn příběh, taková oddychovka.

1259
25.09.2020 5 z 5

Příběh byl hezky napsaný. Bylo v něm hodně napětí a jak se dalo očekávat, tak i lásky. Jen doufám, že bude pokračování, ale podle toho konce byl ho i očekávala. Za mě rozhodně super odpočinkové počteníčko.

VasnivaCtenarka
24.09.2020 3 z 5

Četlo se to velmi dobře, to rozhodně ano, ale přesto jsem čekala více zvratů.

Musím uznat, že přestože mne příběh trošku zklamal a očekávala jsem více, tak konec přinesl zvrat, který ve mne vzbudil zvědavost po druhém dílu této série. Vím (po přečtení Selekce), že Kiera Cass umí napsat zajímavý příběh, možná proto chci dát šanci druhému dílu. Zajímá mne, jak nakonec dopadne život Hollis a co se s ní bude dít.

Ano, příběh nebyl příliš pestrý, zvratů tam bylo málo, hlavní hrdinka byla až neuvěřitelně dokonalá a král Jameson byl tak šlechetný! Charaktery hlavních postav mi přišly trošku neuvěřitelné, ale proč ne?! Vždyť je to pohádka! Má to být trošku neuvěřitelné.

Budu-li hodnotit promyšlenost děje samotného, tak tam jsem opravdu očekávala více. Bylo to více méně omýlání stále toho stejného dokolečka dokola. Myslím, že až na konec, kde se skutečně něco stalo, děj byl velmi poklidný a možná i trošku nezajímavý.

I tempo celého příběhu mi přišlo spíše línější. Chybělo mi tam postupné gradování děje. Mám dojem, že pak přišel najednou zvrat a konec.

Kniha byla rozdělena do 36 krátkých kapitol.

Zastavím se ještě na chviličku u popisu osob a prostředí samotného. Zatímco Hollis jsme všichni poznali docela dobře, přišlo mi, že popis Silase a možná i Jamesona, včetně Hollisiných rodičů mohl být ještě o chlup více propracovaný. I králoství mi přišlo popsáno spíše “letem světem”. Ale přestože to teď mírně kritizuji, osobně mi to zase tak moc nevadilo.

Myslím, že příběh, který Kiera zamýšlela napsat má moc milý potenciál a kdyby trošku lépe propracovala děj knihy, mohl se zrodit naprosto krásný příběh. Ale domnívám se, že druhý díl může být lepší a trošku zvednout skóre tomuto prvnímu dílu.

Já dám knižní sérii ještě jednu šanci. Pokud bude i druhý díl plynout tak, jako plynul tento díl, rozmyslím se, zda se pustím do případných dalších dílů.

Knihu doporučuji všem, kdo mají rádi pohádkové příběhy pro dospívající dívky. Je to milá a romantická četba. Nečekejte nic velkého. V žádném případě nesrovnávejte knihu se Selekcí, protože pak byste byli nejspíše zklamaní. Selekci se už Kieře nejspíše nepodaří překonat. Ale přesto si myslím, že tato knižní série nás může ještě překvapit.

klaudia2722
13.09.2020 4 z 5

Nezávidím Kiere Cass jej pozíciu. Mám pocit, že od autorky bestsellerovej Selekcie sa toho očakávalo príliš veľa. Prinajmenšom to, že vytvorí podobne dobrý príbeh ako tie predtým. Čo naznačovala prekrásna obálka Zaslíbenej...
Priznám sa, že som toto očakávala tiež. Prvá polovica knihy pripomínala taký slabší odvar Selekcie. S tým, že kráľ si na začiatku vyvolil hlavnú postavu, lady Hollis, za svoju kráľovnu. A čakala som, ako sa tento príbeh vyvinie... V druhej polovici som sa nestačila diviť. Dej sa postupne stupňoval, až vyústil (aspoň pre mňa) do úplne nečakaného otvoreného konca.
Pokračovanie si určite prečítam, lebo som veľmi zvedavá, ako si s ním autorka poradí. Pevne verím, že to bude super a že sa dostane z tieňa Selekcie tým, že vytvorí novú hlavnú hrdinku, ktorá bude rozhodovať sama za seba bez ohľadu na to, či bude mať pri sebe muža (kráľa), alebo nie.
Chcelo by to ale určite lepšie vykresľovanie postáv, najmä oboch kráľov, ktorí ovplyvnili život hlavných postáv. A tiež som zvedavá, ako ovplyvnil vzťah Jamesona a Hollis to, čo sa stalo na konci...
Dávam hodnotenie 70 %, čo sú po zaokrúhlení 4 hviezdičky :-)

PerfectionistKa
06.09.2020 4 z 5

Čtěte knihy po absolutně špatných recenzích. Protože po tom, jak na mě ze všech stran skákalo jaké je tohle dílo zklamání, mě už mohlo jen příjemně překvapit. Nebo už alespoň nemělo kam níž klesnout. Začnu přiznáním. Já se ještě před puštěním se do čtení kdesi dočetla, že jistá důležitá postava na konci umře, a že to nebudu čekat... no, tak moment překvapení se už nekonal, ale to první byla pravda! Jenomže ono to bylo celé tak nadměrně uspěchané a podivné, že by mi to nebylo líto ani kdybych to předem nevěděla.

Jakože... viděli jste tu obálku a jak se ty šaty odráží na světle? Už jen za to měla kniha ode mě jasnou 1 hvězdičku, i kdyby obsah byl na odpad. Naštěstí nebyl (alespoň za mě). Co si budem - nic světoborného Zaslíbená není, a nepřečíst si to, svět se nezboří, ale přečtení nelituju. Hollis měla (podobně jako America) své mouchy, ale po některých reakcích jsem čekala, že ji nebudu moct vystát, přitom jsem si ji vlastně docela i oblíbila. Naopak mě opravdu štvala Delia Grace. Už od začátku mi na ní něco nesedlo a postupně se to jen stupňovalo a nechápu nikoho, kdo si ji oblíbil.

Z postav bych ale ještě vypíchla Etana, který mě upřímně zaujal a těším se na něj v pokračování. Jediná postava, která mi přišla zajímavá a věřím, že do budoucna bude i propracovaná. Romantická hate to love zápletka s ním by se tam hodila, ne že ne… Protože ta romantika tady byla další obrovské minus. Byla tak plochá, že tam fakt nebylo komu fandit. Kompletní absence jakékoliv chemie mezi kýmkoliv.

Přestože je čistá pravda, že ono se vlastně 3/4 knihy v podstatě nic nedělo, a že při posledních 70 stranách jsem skoro mlátila hlavou o zeď, přečteno jsem měla rychle. A občas jsem se i zasmála, potutelně usmála nebo to nějak jinak prožila, protože Kiera prostě umí. A je to jen duologie! Do pokračování se určitě pustím.

Klíčem k úspěchu tedy je: nic neočekávat. Což k všeobecnému hodnocení snad všude nemůže být nijak těžké, ne? Doporučuji, ať na to pohlížíte jako na nějakou soapku, neberte to moc vážně, nečekejte geniálně postavený svět ani nic podobného. Faktem zůstává, že tohle kdyby nevyšlo, nic se nestane, přesto to není takové fiasko, jak jsem čekala. Tuto knihu vnímám jako takový průměr, ale za ten až příliš přehnaný hate má ode mě hvězdy 4.

A nakonec ještě: Selekce je opravdový klenot, takže pokud jste ji ještě nečetli (má tenhle vzkaz vůbec nějakého adresáta?), nenechte se tímto odradit... prosím.

Gilnien
03.09.2020 2 z 5

Už chápu nízká hodnocení ostatních čtenářů. Nejsem úplně cílová skupina, ale knihy tohoto druhu mě většinou baví, beru je jako oddechovku. Tady se o oddechu mluvit nedá. Po dvaceti stránkách jsem to vzala rychločetbou, což ději trochu dodalo snesitelnosti. Jen je mi líto těch deseti korun vynaložených na splnění rezervace v knihovně.
Postavy by možná mohly být sympatické, ale nemají hloubku. Jsou to jen tváře s přisouzenými vlastnostmi, nic víc, žádné charaktery. A děj? Celou dobu se to vůbec nehýbe. Pak se zničehonic průběžně stanou tři zásadní věci (nebudu spoilerovat) a šup na vleklý konec ve kterém snad celé tři kapitoly koukáme hlavní hrdince do hlavy a řešíme, co dál.
Jestli budu číst pokračování? Záleží za jak dlouho vyjde, třeba mezitím zapomenu, jak se mi to nelíbilo a budu chtít znát konec.

E.lisabeth
01.09.2020 3 z 5

Jako... Nevim co k tomu napsat. Cetlo se to dobre, je to zkratka Kiera Cass,za to taky hvezda navic, ale... Proc je to vsechno tak jednoduchy, vsechno Hollis projde? Pokracovani je naprosto evidentni a jestli to bude jinak, tak snim svuj klobouk.

kate9326
27.08.2020 2 z 5

+++hrdinka mi připadala nesympatická, děj zdlouhavý..a konec tedy nic moc...
/je to první díl série...možná bude všechno jinak...no spoilers/....
mám ale ráda tenhle žánr /fantasy/historical/, i autorčin styl, takže 70%.....

Gretushka
26.08.2020 5 z 5

U všech těchto recenzí čtu, že kniha nesplnila očekávání nastavené podle Selekce, ovšem tady je dobré říct, že kniha nepatří k Selekci a snažila jsem se k ní tak i stavět. Byly momenty, kdy mi kniha přišla trochu nudná a nepřišla mi tak popsaná jako třeba Selekce. Nicméně autorka píše čtivě a samozřejmě i v částech humorně. Líbilo se mi prostředí a děj knihy. Hlavní hrdinka Hollis, mi připadala ze začátku docela naivně a že touží jen po slávě ale následně se z ní stala velice silná žena. Postavy se mi taky velice líbily, a někdy i šokovaly. Chtěla jsem tuto knihu ohodnotit čtyřmi hvězdami za těch pár nudných kapitol, ale posledních 60 stránek bylo tak záživných, že mě nedokázaly odtrhnout od čtení. Také ukáplo i pár slz. V tomto příběhu chtěla autorka, narozdíl od Selekce, ukázat, že život o němž sníme, nám nemusí přinést štěstí a radost. Osobně jsem si knihu oblíbila a ukázala mi čeho si vážit. Sice asi nebude jako Selekce, jak asi předpokládám, že všichni doufají, ale i tak to je skvělý příběh!

Veronikados
26.08.2020 3 z 5

Eeee co prosím? Tato kniha má na databázi (a i v komentářích a celkově) tak slabé hodnocení že jsem její čtení dlouho odsouvala. Ale musím říct že kniha není vůbec špatná. Přijde mi průměrná, možná malinko nadprůměrná. Nevím čím to je že knihu lidé hodí na mnohem nižší hodnocení, snad proto že od autorky jsme zvyklí že podává nějaké pecky, bomby. Tohle nebyla bomba ani to nebylo nic světoborného, ale rozhodně nebyla špatná. Trochu se mi protivilo pár postav (hlavně vedlejších) ale jinak byla kniha dobrá. Děj se podle některých lidí moc táhl, podle jiných byl moc uspěchaný. Já protože jsem si na autorčino psaní díky Selekci zvykla mi děj přišel takový normální co se rychlosti týče. Jen na konci to nabralo trošku rychlejší spád. Překvapil mě konec, nebudu tu ale spoilerovat, každopádně mě docela zajímá o čem bude další díl (pokud vím, má to být prý dualogie). Jinak hodnocení nechávám na 65% (asi 3.3 hvězdičky)

Markett
26.08.2020 5 z 5

Nejdražší a moje nejoblíbenější Kiero, proč mi tohle děláš? Otevřený konec a pokračování ještě v nedohlednu? Co já teď budu dělat? :D

Když to shrnu, než jsem se pustila do čtení Zaslíbené, tak tady na Databázi bylo tolik negativních hodnocení, že jsem se bála, jak se bude kniha líbit mě. A ruku na srdce, mě Kiera opět nezklamala. Sice Zaslíbená není Selekce, je o něco slabší, ale taky to má šťávu a ty pohádkové prvky, pro které autorku tolik zbožňuju.
Hollis mi že začátku trošku připomínala pátou manželku Jindřicha VIII. Kateřinu Howardovou (nevím, proč mě tohle přirovnání napadlo, ale celkově mi knížka připadá trochu inspirovaná tudorovským stylem, ale to je třeba jen můj pocit), a proto jsem k ní hned pocítila takovou zvláštní sympatii. Méně jsem si oblíbila Delii Grace.
Ostatní postavy byly méně propracované, až na krále, který by mě osobně získal, jen Silase jsme mohli poznat trochu více...
Ten konec mě samozřejmě trochu mrzí, tohle jsem rozhodně nečekala, ale jelikož je to otevřené, tak se těším na to, jak to bude pokračovat, a doufám, že se ty komplikované uzlíky nějak rozmotají.
Za mě kniha super! :)

Haňulilinka
22.08.2020 3 z 5

Prvních skoro 200 stránek mě moc nezaujalo, nic moc se tam nedělo, ale pak kniha nabrala úplně jiný směr a ten konec?! Doufám, že bude pokračování.

Romča11
16.08.2020 3 z 5

Recenze na tuhle knihu jsou opravdu špatné.
Já ale musím říct, že mě zas tak hrozná nepřišla. Ano, není to autorky nejlepší dílo a už vůbec žádný literární skvost, ale číst se to dá.
Velké plus pro mě bylo, že se to většinu času odehrává v královském prostředí, které mě z nějakého důvodu fascinuje. To bylo navíc nastíněné a vykreslené velmi dobře. Královský protokol, pukrlata a i tykání a vykání (velmi dobře přeloženo mimochodem), to vše působilo velmi autenticky.
Děj byl podle některých čtenářů pomalý, zdlouhavý a celkově se v knize prý nic nedělo. S tím také nesouhlasím. Dnešní doba je jednoduše velmi, velmi zrychlená, ale když se podíváte do minulosti, namlouvání v takto vysokých řadách společnosti prostě trvalo dlouho. Král se nemohl jen tak z fleku zasnoubit s kdekým. Jednoduše aby mohla vyniknout atmosféra, autorka dala prostor vyniknout královskému protokolu, který byl a je zdlouhavý. Já to oceňuji. Na ději shledávám jedinou vadu a to je ten zvrat skoro ke konci. Vše je tam uspěchané a poté celkově takové nereálné. Ten konec tu autenticitu docela kazí.
Styl psaní je takový, na jaký jsme povětšinou od Kiery Cass zvyklí, prostě příjemný. Kniha se čte rychle. Stránky vám mizí před očima.
Postavy jsou celkově zvláštní. Hlavně hlavní hrdinka Hollis je nesympatická a v jistých scénách i dost na zabití. Snad více než America ze Selekce. Král Jameson je dobře vylíčen jako dobrý a spravedlivý král a zároveň tu máme i zlého krále ze sousedního království. Typický pohádkový motiv.
Za mě je tahle kniha lehký podprůměr a je převážně pro fanoušky série Selekce. Jinak existují lepší příběhy z královského prostředí.

pohádky princezny pro dívky romantika romance

Kiera Cass
americká, 1981