Prisľúbená

Prisľúbená https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448469/bmid_prislubena-kuE-448469.jpg 3 404 126

Zaslíbená série

Prisľúbila sa kráľovi. No čo ak jej srdce bije pre iného? Všetky dievčatá na šľachtickom dvore sa snažia získať si srdce okúzľujúceho kráľa Jamesona. Keď kráľ začne dvoriť Hollis a vyjadrí túžbu požiadať ju o ruku, Hollis prekypuje šťastím. Pomaly si zvyká, že ju čaká život plný prepychu, darov a kráľovej lásky. No potom sa zapozerá do Silasových očí. Silas strháva dvoranskú pozlátku a chce ju zasypávať pozornosťou a kvetmi, nie šperkami. Láska nie je o bohatstve či postavení. Je však Hollis ochotná vzdať sa trónu a kráľovej priazne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Betrothed , 2018

anetka.repova
12.08.2020 4 z 5

Po čtení komentářů jsem měla velkou obavu, že se mi kniha nebude libit.

Těšila jsem se na tento příběh, protože je to moje milovaná Kiara Cass. Selekci miluju, ale když jsem viděla to špatné hodnocení, o to jsem do knihy šla s větším napětím a bála se, aby mě Kiara nezklamala.

Opak byl pravdou. Mě se kniha moc libila, i kdyz jsem nesouhlasila v určitých místech s dějem a tím koho nechala umřít uz v prvnim díle, ale i tak se mi to libilo.

Jak mnozí psali, že v příběhu je málo akce, nic moc se tam neděje. Maji pravdu, ale me to nijak nevadilo.

No a ten konec, ten jsem nečekala a byla jsem překvapená za rozhodnutí, které hlavní hrdinka učinila.

Jsem zvědavá na další díl, jakým směrem se bude ubírat.

Ale neni to takové to nedočkavé těšení jako jsem měla se sérií Selekce.

Eli99
08.08.2020 1 z 5

Taky jsem se nechala nalákat jménem autorky a hezkou obálku :(

Fani
07.08.2020 5 z 5

Autorka opět nezklamala.

whiolet
05.08.2020 2 z 5

Ehm, asi, takhle při prvních 70 stránkách jsem si říkala, jak je tohle nízký hodnocení nespravedlivý...po 150 stránkách jsem pochopila proč!
Absolutně ne propracovaný děj, všechno se to dělo, tak zrychleně, že tomu člověk prostě nemohl uvěřit.
Postavy totálně nezajímavý a ke konci už mi celá kniha lezla pěkně na nervy.
Přišlo mi, že autorka dostala myšlenku na super knížku, ale tlačil jí čas, a tak potenciál vyšuměl, škoda, protože tohle je jen další zbytečná knížka.

Cress
04.08.2020 4 z 5

Na tuhle knihu jsou převážně negativní recenze a já to chápu. Hlavní hrdinka je taková "káča" (ale pořád lepší než Eadlyn), příběh pokulhává a romantická linie je dost očividná insta love. Celkově je kniha hodně naivní a má spoustu chyb, ale i tak jsem si ji užila. Chtěla jsem knihu, kterou přečtu za jeden večer, bude tam romantika a nenáročný příběh, tohle ta kniha splňuje. Není to druhá Selekce, ale pokud hledáte nenáročné čtení na jedno odpoledne, sáhněte po této knize. Kniha se bude líbit i mladším čtenářkám okolo 10-12 let. Kdybych ji četla v tom věku, říkala bych, že je to nejlepší kniha na světě. Normálně bych knize dala asi 2,5*, ale teď jí prostě musím dát ty 4*. Občas ty naivní příběhy potřebujete. A k pozitivnímu hodnocení napomáhá i ta nádherná obálka. Jo a ten konec?! Druhý díl si rozhodně přečtu.

LiKa00
27.07.2020 5 z 5

Mně se kniha tedy velmi líbila. Čtu tady hodně negativních komentářů, ale za mě to bylo hezké čtení. Jediná věc co mi trochu chyběla byl propracovanější vztah se Silasem. Trochu se mohli více poznávat a ne si jednou popovídat a hned se políbit. To mohlo opravdu být lepší, ale jinak se mi to hezky četlo. Moc se těším co přinese další díl.

kajusjoch
26.07.2020 3 z 5

Od knihy jsem asi čekala víc..miluji Selekci a kvůli tomu jsem si chtěla přečíst i Zaslíbenou...ale čekala jsem opravdu víc. Je to takové uspěchané, povrchní, předvídatelné (až na ten konec). Jsem zvědavá na další díl a určitě si jej přečtu.
Příběh je spíše pro mladší publikum, i když já takové příběhy miluji..někdy je ta naivita to, co si ráda přečtu :D
Ale oceňuji nádhernou obálku, která mě upoutala jako první..stejně tak jak u Selekce :)

lily_maleckova
25.07.2020 4 z 5

Selekci jsem četla a celá série se mi moc líbila. Na tuto knihu jsem se těšila, ačkoliv jsem neočekávala druhou Selekci.
Autorka umí skvěle a čtivě psát, proto se kniha čte lehce a rychle :) kniha se mi líbila a ikdyž jsem čekala něco trochu jiného, určitě mě nezklamala :)

Verys58
24.07.2020 5 z 5

Četla jsem Selekci, která byla samozřejmě dokonalá. Na Zaslíbenou jsem se těšila a tak nějak má očekávání splnila.

Nejsem náročný čtenář, beru to jinak než Selekci, jelikož tato kniha měla úplně jiný námět.

Knížka se mi líbila, ale myslím si, že by stačil pouze jeden díl. Následující díly si určitě přečtu, jelikož jsem zvědavá, o čem chce autorka psát.

Pajushinka
21.07.2020 1 z 5

(SPOILER) Na knížku jsem se těšila hned co jsem věděla, že vyjde. Autorku miluju, Selekce mě přivedla ke čtení ve velké míře. Ale vůbec netuším co tohle bylo.

Těšila jsem se na nový příběh. Po Siréně (která se mi líbila) zase zpět na královský dvůr, snahy o krále, nějaké ty intriky a celkově zajímavou hlavní hrdinku. No splnilo se mi z očekávání velmi málo. Možná ta vysoká laťka z ostatních knih nebo jsem už vyrostla z naivních příběhů. Nicméně kniha mi přišla krátká, chyběly mi tam popisy toho kde vůbec je, v jaké situaci se království nachází (sem tam nějaký náznak, ale to je vše). Na to že chtěla být královnou, tak se až příliš starala o sebe a o svou dvorní dámu. Nejdříve jsem myslela, že hraje tak moc naivní, povrchní holčičku, protože se to od ní očekává, ale když zjistila, že to je jediné co se od ní očekává byla naštvaná. A vlastně za celou dobu se o nic jiného nesnažila, necestovala, nezjišťovala nic, díky tomu se ani čtenáři nic nedozvěděli. Na to že hromadu kapitol se snažila okouzlit krále, tak si to náhle rozmyslela a v jedné kapitole vše otočila a utekla od toho co chtěla. A v další kapitole to celé skončilo velkým "co to sakra autorka udělala?". Velké nečekané věci mi nevadí, ale tohle bylo bylo, že ani neví jakým směrem se ta knížka bude ubírat. Doufám, že alespoň tam bude v dalších dílech vidět posun hlavní hrdinky, protože momentálně si myslím, že na to co si naplánovala ani nemá (jak sama říkala, velmi pomalu se učí, a vlastně umí jenom hezky vypadat a občas dobře argumentovat), takže bude to stačit?

Další díl si koupím asi ze zvědavosti (a protože mám ráda celé série v knihovničce). Ale jinak jsem ji kamarádkám nedoporučovala.

Kyta
17.07.2020 3 z 5

Ze "Zaslíbené" mám takové rozporuplné pocity. Kniha se jako všechna předešlá Kieřina díla čte sama, to je největší plus. Zdálo se mi, že má kniha skvělý potenciál - autorka ho však nedokázala plně využít, spíš ho postupně pohřbívala, stejně jako samotný děj.

Hlavní hrdinka Hollis ani Silas mě nijak neokouzlili, o králi ani nemluvím. Hollis se chtěla vzdát svého štěstí jen proto, aby nikoho nezklamala, což je obdivuhodné. Byla ale hodně naivní a na spoustu situací reagovala nereálně. O Silasovi jsem se dozvěděla jen to, že je hodný a pozorný. Žádná z těchto hlavních postav nebyla tolik výrazná jako třeba královna Valentina, která mě hodně zaujala svou životní cestou - prožila si toho podle všeho až příliš; byla na všechno sama, nečekalo ji žádné vysvobození a nezbývalo jí než být silná. Výrazní také byli Hollisini panovační rodiče, kterým záleželo na svém postavení a pověsti a o štěstí jejich dcery se už nezajímali. Vedle těchto postav mě zaujal i arogantní a trochu tajemný Etan.

Prostředí hradu se mi líbilo - byly to samé večeře, dýchánky, šaty apod., zkrátka vše, co máme u Kiery rádi a co je pro její knihy tak typické. Jenže děj šel z kopce - bavila mě pouze návštěva isolténského krále a královny. Nádech tajemna a nebezpečna díky Nejtemnějším rytířům autorce nijak vytknout nemůžu. Dialogy byly takové strohé, ale za to nejspíš mohl ten formální nádech, jenž patřil k tomu prostředí. Jsem ovšem zklamaná z romantické linky, o kterou tu přece šlo. Postrádala jakýkoliv vývoj. Nápad, že dívka zaslíbená králi se zamiluje do někoho jiného, na mě působil originálně a zajímavě, těšila jsem se na tu romantickou linku. Mezi Hollis a Silasem jsem ale necítila žádnou chemii a ve finále na mě jejich vztah působil plytce a možná až nuceně.

Autorka nám nedala prostor, abychom postavy pořádně poznali. V průběhu čtení jsem si uvědomila, že je mi vlastně jedno, co se s nimi stane, vůbec mi na nich nezáleželo. To se ukázalo taky v tom závěrečném zvratu, jenž se mnou nijak nepohnul. Jiné knihy by mě určitě rozbrečely, ovšem tady se nic nestalo. Hlavně jsem to autorce vůbec nevěřila, všechno bylo moc rychlé, osekané a přišlo mi, že už to chce hlavně rychle dopsat, aby to mohla odevzdat.

Kniha ve mně nevyvolala žádné pocity, což značí fakt, že není dobře napsaná. Je mi to líto, těšila jsem se na ni a jsem proto mírně zklamaná. Kniha je to jen na odreagování pro náctileté dívky. Dávám slabé 3*.

teer.h
14.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Takové celkem oddychové čtení, Kiera má velice hezky čtivé příběhy.
Nicméně na Selekci to nemá a myslím, že se jí ani nikdy nic už nevyrovná. Celý příběh byl takový, no celkem uspěchaný. Moc nevěřím tomu, že všichni umřeli.
Uvidíme, co bude v dalším díle :)

Melodies
01.07.2020 2 z 5

Pozor, obsahuje spoiler!

Knihu hodnotím průměrně. Příběh bych posuzovala asi méně kriticky, kdyby se nejednalo o Kieru Cass a kdybych nečetla geniální Selekci.

Hollis se trochu podobala Americe, ale něco jí prostě chybělo a o Silasovi už vůbec nemluvím. Jediné, co o něm asi mohu říci je, že byl hodný, jinak postrádal absolutně charisma. Knize navíc chyběly nějaké ty zvraty. Když jsme se konečně dočkali zápletky v podobě Silasovy smrti, vyloudila jsem jen prosté: „Aha." Navíc, opravdu by mě zajímalo, co bude hlavní hrdinka dělat v nadcházejících dvou dílech bez manžela a romantické zápletky, vsadila bych se, že jí buďto záhadně ožije muž, anebo se zamiluje do Jamesona.

Maky132
26.06.2020 5 z 5

Začalo to jako historický dívčí román. Pak to začalo být čím dál napínavější a když už se zdálo že se blíží šťastný konec, tak my autorka vyrvala srdce z těla.
Tahle kniha je naprosto úžasná! Ukazuje že láska není ,když vás někdo miluje pro vaši krásu. Ale proto kdo jste. S vašimi přednostmi i chybami. A že bychom si měli vážit každého okamžiku.

Jane2016
26.06.2020 5 z 5

Po selekci, kterou jsem četla pár let zpátky, bylo tohle úplně úžasným připomenutím toho, jak moc mám autorky styl psaní ráda. Paráda!

markulka
24.06.2020 3 z 5

Četla jsem Selekci, která byla naprosto úžasná, takže na Zaslíbenou jsem se opravdu moc těšila, bohužel zbytečně. Postrádala jakoukoliv větší akci, nějaké napětí, zvraty, prostě cokoliv... Zkrátka plochý příběh, který se autorka snažila ozvláštnit něčím, co ve výsledku působilo (aspoň na mě teda) velice "kýčovitě". Hlavní hrdinka byla příšerná, neustále nad něčím fňukala a věčně byla nespokojená. Aspoň na závěr se Kieře podařilo mě trošku zaujmout, takže druhý díl si nejspíše ze zvědavosti přečtu.

rampapa
24.06.2020 3 z 5

Knížka se mi na začátku moc líbila. Pak to ale začalo být divný. Od téhle autorky bych čekala něco víc. Ale těším se až si přečtu další díl.

Magdyla.8
22.06.2020 2 z 5

Mě se kniha líbila, děj plynul, rychle se příběh četl. Ale to je tak všechno.. Očekávala jsem nějaký zvrat, ale nic nepřišlo. Škoda, že kniha ve mě nevyvolala ty správné emoce. Vážné události mě nechali klidnou, místy to bylo nereálné.... uvidíme, co přinese druhý díl

Andynka
22.06.2020 3 z 5

Nemohu se rozhodnout jestli dat knize dve, nebo tri hvezdicky... Tak to berte jako 2,5*.
Protože tahle kniha byla zklamáním ... po Selekci jsem čekala další krásný příběh, který mě bude nutit číst dál a dál. Vim, že to autorka umí.... Tak co bylo tohle? Nuda!!!!
Kniha je tak hrozně jednoduchá, že vás ani nebaví ji číst. Ničím nepřekvapí, ničím neohromí, ničím nezaujme.
Takže dvě hvězdičky dávám čistě za obálku a snahu. A tu půl hvězdičku dávám s nadějí, že další díl už bude skvělý... a tohle mělo být pouze uvedení do příběhu.

simona8126
19.06.2020 2 z 5

Tady platí, že kniha by se neměla posuzovat podle obalu. Obálka je nádherná, ale obsah nestojí za moc. Hlavní zápletka je neoriginální, jednoduchá a nepříliš zajímavá. Celou dobu je to vlastně téměř o ničem, akorát na posledních cca 60 stranách se dočkáme řady zvratů, podaných ovšem poněkud uspěchaně, neuspokojivě. Postavy jsou ploché (někdy procházejí nevysvětlitelnou změnou charakteru), milostná linka urychlená a nevěrohodná, závěr vyloženě zarážející a chuť do pokračování prakticky nulová.

Selekci jsem nečetla. Mám ji doma, ale nejdřív se musím vzpamatovat z tohohle, než dám autorce další šanci. :-/

pohádky princezny pro dívky romantika romance

Kiera Cass
americká, 1981