Prisľúbená

Prisľúbená https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448469/bmid_prislubena-kuE-448469.jpg 3 404 126

Zaslíbená série

Prisľúbila sa kráľovi. No čo ak jej srdce bije pre iného? Všetky dievčatá na šľachtickom dvore sa snažia získať si srdce okúzľujúceho kráľa Jamesona. Keď kráľ začne dvoriť Hollis a vyjadrí túžbu požiadať ju o ruku, Hollis prekypuje šťastím. Pomaly si zvyká, že ju čaká život plný prepychu, darov a kráľovej lásky. No potom sa zapozerá do Silasových očí. Silas strháva dvoranskú pozlátku a chce ju zasypávať pozornosťou a kvetmi, nie šperkami. Láska nie je o bohatstve či postavení. Je však Hollis ochotná vzdať sa trónu a kráľovej priazne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Betrothed , 2018

Medasek
19.05.2020 2 z 5

(SPOILER) !!!POZOR MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Jedna z největších slátanin co jsem kdy četla. Hlavní hrdinka mě neustále vytáčela, až jsem měla chuť jí zakroutit krkem. Měla sice i světlé chvilky, ale takových moc nebylo.

Obecně mi tu přišli postavy strašně ploché a psané na jednu dobrou. Jejich charaktery se vůbec nevyvíjeli. Hlavní hrdinka mi přišla stránku od stránky pitomější.
Autorka tu také úplně měnila chování některých postav. Jednou byly hodné, podruhé byly zlé. A to několikrát i v jedné kapitole.

Příběh sám o sobě nebyl špatný. Jenomže by chtěl trochu prohloubit. Neviděla jsem žádnou hlubší linku ani v jedné z romantických scén (v podstatě ani v ničem jiném). A to jakože král byl úplně v pohodě, když mu frnkla s někým jiným. Hned si potom nabalil jinou. Jako to jak autorka popisovala jeho vztah k hlavní hrdince, bych čekala nějakou hlubší reakci a ne jenom "Stalo se tak, co s tím nadělám."

Taky když autorka nechala zabít skoro všechny lidi na svatbě, mi přišlo úplně jako kdyby jí přeskočilo. A ten důvod? Jako abych pravdu řekla, to bylo klišé jako prase. Vůbec se mi nechce věřit, že je to ta samá autorka, co napsala Selekci.

Moc tam nebyl znát ani její styl psaní. Občas jsem tam zahlédla odstaveček, jako který by psala ona, ale jinak mi to přišlo jako by to psal úplně někdo jiný.

Hanisek
16.05.2020 3 z 5

Nápad dobrý, ale bylo to strašně uspěchané a povrchní. Než jste se rozkoukali už byla hlavní hrdinka jinde. Vše se dělo skokově a bez emocí. Vlastně mi bylo dost jedno, kde a s kým bude. Ani konec se mnou nic neudělal. Škoda

Efeméra
16.05.2020 1 z 5

Já věděla, že nemám předbíhat, když jsem na začátku roku říkala, že nejhorší knihu letoška mám za sebou. Zápletku tu určitě nehledejte. Jde tady jen o to, co je řečeno v anotaci. Autorčino rozložení příběhu jsem vlastně vůbec nepochopila. Většinu knihy se musíte prokousávat tím, jak si Hollis užívá pozornosti krále; jak přijímá jeho dary, květiny, nosí drahé šperky a podobně, ačkoliv to v závěru není nijak podstatné. Ve skutečnosti totiž její srdce získá přistěhovalec ze sousední země Silas, o kterém v jednu chvíli Hollis říká, že ho nezná a v další se s ním líbá. A tak když konečně přijde na to podstatné, věnuje tomu autorka pár posledních desítek stran.

V celém příběhu najdete jen dvě postavy, které mají nějaké pozadí a minulost. Ty hlavní to bohužel nejsou. Chování Hollis je podivnou kombinací dvanáctiletého dítěte a splachovacího člověka, který se neurazí, ani když mu blízký člověk řekne ty nejhorší věci, a velkoryse to přejde, což je zase s chováním dvanáctiletého dítěte v rozporu. Upřímně si nejsem jistá, zda je takový kontrast vůbec možný. A taky je hloupá. Nevzdělaná, protože byla příliš líná do toho investovat nějakou energii. Na druhou stranu nepůsobila nesympaticky, jak jsem se před čtením bála. Vlastně byla docela laskavá a vlídná.

A pak je tu závěrečná část příběhu, kde se autorka pokouší čtenáře šokovat. Jen kdyby to proboha vůbec dávalo smysl a nebylo to celé divné a nelogické. Pocity a chování postav tu byly tak špatně a nevěrohodně napsány, až si říkám, jestli si autorka nechystala půdu pro zvrat ve druhém díle. I v takovém případě by to však bylo špatně. Na románu mě nebavila jedna jediná věc. Myslím, že jsem ještě nikdy nezažila takový pocit, kdy bych si tak moc celá rozčilená přála, aby byl konec a já mohla jít dělat něco jiného. Tohle bylo zaručeně nejdelších 272 stran v mém životě a nezachránil to ani docela pěkný jazyk. Nemůžu uvěřit, že je tohle nejnovější věc z pera autorky Selekce.

Alex.Barunka
16.05.2020 1 z 5

Přemýšlím, jak se k tomuto slušně vyjádřit. A asi bude nejednoduší říct, že tady prostě nefungovalo vůbec nic.

Dějově se do poloviny nic neděje a neříkejte mi, že se autorka snažila o vysvětlení světa, protože já jsem žádný svět ani nepostřehla. Od poloviny už se něco málo šustne, ale jak je to nosný, když je to de facto vykradená Selekce? Má to hodně věrný rysy, ale tam, kde Selekce účelově odsýpá, tady to vypadá jako kdyby autorka ani žádný příběh neměla, jen solila to, co ji zrovna napadlo. Možná losovala z klobouku, házela si mincí, kdo ví?

Hlavní hrdinka? Tady už bohužel nějakou tu logiku hledat musím. Co by možná kandidátka na korunu byla naprosto nepřipravená a s povahou jejích rodičů to prostě skřípe, protože ti to chtějí víc než ona. Naprosto nevzdělaná, hloupá, pitomá. Tohle nešlo. Důležité je, že si o sobě myslela, že je pěkná, s tím totiž dojde daleko. Ne opravdu, byla nepoužitelná a král byl asi stejný tupec jako ona, když o ní uvažoval. Byla tam šoupnutá jedna dobrá myšlenka, a to ta, že žena není pouze ozdobou a může se trochu vyšvihnout. A Hollis se parádně vyšvihla do nechutný instalove. Protože ve chvíli, kdy uviděla jeho krásné modré oči, byla jeho. Už jsem někdy zmínila, že instalove a já nee?

Naprosto bez atmosféry, naprosto bez příběhu, naprosto bez myslící hlavní hrdinky, naprosto hloupé. Věřím, že víc jak polovina z nás by to dokázala napsat stejně jako autorka ne-li lépe a po Selekci je tohle opravdu, ale opravdu pokles o 100%.

UNKAver
11.05.2020 1 z 5

Naprosté zklamání. Těšila jsem se na knihu od oblíbené autorky. Nezjišťovala jsem si o čem kniha bude. Měla to být sázka na jistotu. No, tak ne. K postavám nemáte ani čas si vytvořit vztah. Tuto knihu budu rozdýchávat ještě dlouhou dobu.

vikimi
11.05.2020 2 z 5

Kniha me moc neoslovila, protoze byla dost pochmurna a depresivni.

pohádky princezny pro dívky romantika romance

Kiera Cass
americká, 1981