Prisľúbená

Prisľúbená https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448469/bmid_prislubena-kuE-448469.jpg 3 404 404

Zaslíbená série

Prisľúbila sa kráľovi. No čo ak jej srdce bije pre iného? Všetky dievčatá na šľachtickom dvore sa snažia získať si srdce okúzľujúceho kráľa Jamesona. Keď kráľ začne dvoriť Hollis a vyjadrí túžbu požiadať ju o ruku, Hollis prekypuje šťastím. Pomaly si zvyká, že ju čaká život plný prepychu, darov a kráľovej lásky. No potom sa zapozerá do Silasových očí. Silas strháva dvoranskú pozlátku a chce ju zasypávať pozornosťou a kvetmi, nie šperkami. Láska nie je o bohatstve či postavení. Je však Hollis ochotná vzdať sa trónu a kráľovej priazne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Betrothed , 2018

viola5163
18.06.2020 2 z 5

Kniha byla čtivá, pěkný svět a docela sympatické rozhodování postav, ale přišlo mi, že autorka partnera hlavní hrdinky upozadila. Není to úplně špatné, ale za mě osobně tam jsou faktory které mi překážely. Zkazilo mi to celkový dojem. A to je to první kniha od této autorky kterou jsem četla. Doufám že je opravdu série Selekce lepší.

alnahu
11.06.2020 3 z 5

Zlákala mě krásná obálka.Příběh naivní Hollis,která sní ,aby se stala královnou-králova přízeň ji velmi lichotí,ale nakonec ji dojde,že život královny je plný povinností a ne takový,jaký si představovala.Děj se točil hlavně kolem plesů a krásných šatů,ale chyběla mu propracovanost.Ale jinak docela čtivý ,nenáročný příběh pro dívky.

lapetitedeny
10.06.2020 2 z 5

Hollis se zalíbila králi. Je to příležitost, která se naskytne jednou za život a Hollis je odhodlaná udělat vše pro to, aby ji nakonec požádal o ruku. Jenže pak se objeví Silas, ke kterému Hollis něco neuvěřitelně přitahuje…

Autorka bestsellerové série Selekce je zpátky se zcela novým příběhem. Kouzlo Selekce spočívalo ve čtivém a milém příběhu, který si i přes své chyby dokázal získat srdce nespočtu čtenářů. Od Zaslíbené, která Selekci lehce připomíná, by se proto dalo očekávat něco podobného – bohužel to ale tentokrát nevyšlo.

Zkraje to vypadalo dobře. Kiera Cass má sice stále problémy s dialogy, které jsou mnohdy nepřirozené, ale dokáže psát jednoduše a lehce, díky čemuž se kniha čte vlastně dobře. Od začátku je jasné, že Zaslíbená nebude kniha, která by vás nějakým způsobem duševně obohatila, ale zdálo se, že by mohla být zábavná, a to je přesně to, co jsem od ní chtěla. Jenže pak se objevil Silas.

Romantická linka je to, na čem celá kniha stojí, o to horší proto je fakt, že ji autorka absolutně nezvládla. Silas jakožto objekt Hollisiných citů by měl být prakticky na úrovni hlavní postavy, celá kniha se točí kolem něho a jejich vztahu, jenže Silas se přitom v knize přímo vyskytne a něco udělá nebo řekne jen párkrát… Vztah mezi ním a Hollis absolutně nedává smysl a problém tu nedělá jen láska na první pohled, protože ani později není vidět, kdy se stihli tak moc sblížit.

Postavy obecně jsou nevýrazné, povrchní a chybí jim charakter. Hollis je zmatená, vůbec neví, co chce a její rozhodnutí mnohdy nedávají vůbec žádný smysl. Ani ostatní postavy na tom bohužel nejsou o moc lépe. Autorka se snažila dát jednotlivým postavám příběh a minulost, která je ovlivnila, jenže stejně působí neuvěřitelně ploše a chybí jim lidskost.

Po dějové stránce je vidět, že se autorka rozhodla vsadit na něco, co mělo úspěch – Selekci. Příběh funguje na dost podobném principu. Originální to moc není, ale upřímně mě tohle trápí asi ze všeho nejméně. Možná proto, že je to v porovnání s těmi ostatními věcmi úplná drobnost, ale možná prostě proto, že Selekci miluju a ráda si přečtu něco v podobném duchu.

Jestli autorce musím něco nechat, pak je to fakt, že koncem překvapila. Něco takového bych od ní nečekala a věřím, že nebudu jediná. Od toho příběhu ano, ale ne od ní. Kniha sama o sobě by pak úplně v klidu mohla být stand alone, stačilo by ten konec lehce upravit, aby dal čtenáři alespoň trochu pocit uzavřenosti. To ale bohužel není tenhle případ, takže se chystá i druhý díl a já upřímně doufám, že bude opodstatnitelný.

S čím jsem měla velký problém byl taktéž fakt, že hned na začátku knihy Hollis vysvětluje, že se v Coroji více než na krále vzpomíná na jejich královny. Každá z nich totiž vykonala něco, díky čemu ji lidé dodnes oslavují a Hollis má strach, že se jim, pokud se stane královnou, nedokáže rovnat. Jenže pak postupně zjišťujeme, že král Jason od ní chce hlavně, aby byla milá a hezká, přemýšlet moc nemusí, a to přece v kontrastu s tím, co jsme se dozvěděli o minulých královnách, vůbec nedává smysl.

Na příběhu je znát, že si autorka očividně svět i jeho fungování hodně přizpůsobovala tak, aby odpovídal jejím představám a vizím o příběhu. To by bylo v pořádku, přeci jen jde o její vlastní smyšlený svět. Problém je v tom, že následně porušuje věci, které sama vymyslela a celý příběh tak vyznívá naivně a vznikají podobné nelogičnosti jako ta, kterou jsem uvedla výše.

Troufám si říct, že Kiera Cass má velké štěstí, že dokáže čtivě psát a bavit čtenáře i přes chyby, které její příběhy mají. Upřímně mě mrzí, že autorka námět trochu nezjednodušila a nesoustředila se o trochu víc na budování vztahů mezi protagonisty, nebylo by toho potřeba zas tak moc, aby ta kniha byla vlastně docela fajn. Takhle je to bohužel podprůměr, u kterého nejde občas nevrtět hlavou nad nesmyslností děje. Za sebe knihu hodnotím dvěma hvězdičkami. Pokud jste měli rádi Selekci, dejte knize šanci a uvidíte, není dlouhá, takže nemáte moc co ztratit.
----
Kniha mi byla poskytnuta na recenzi společností Albatros Media.

Honsova58
09.06.2020

Tahle kniha byla prostě zvláštní, na jednu stranu se mi líbila a na druhou stranu to bylo totálně děsný. Já fakt nevím, jestli to mám hodnotit kladně. Samozřejmě se Selekcí se to nedá srovnávat. Tahle kniha je urychlená, ze začátku se mi do ní nešlo začíst, přišlo mi, že Hollis celou záležitost bere jako jen pozdvižení, pak krále miluje, plánuje s ním budoucnost, najednou se zamiluje do někoho, s kým mluvila za celou knihu tak 7 krát. Není tam vidět žádný vývoj. Takhle to prostě nefunguje.
Nebo třeba Deliu Grace jsem si ze začátku oblíbila a najednou lusknutím prstu je z ní nesnesitelná kráva.
A jako pardon Silas to je skvělá postava a není jí dán žádný prostor. Přijde mi, že úplně nesmyslné věci se tam řeší dlouho a o závažných se řekne jednou větou. Tohle prostě není Kiera Cass. Jako fakt jsem si myslela, že je to milounká kniha, kterou si v létě vezmu k bazénu, ale to prostě není.
A ten konec, co to sakra je, to prostě nejde, jestli nás autorka tímhle chtěla nalákat na další díl, tak se jí to moc nepovedlo.
Abych tuto knihu úplně nehanila, všechny postavy by byly skvělé, kdyby jim autorka dala alespoň trochu prostoru. Svět a doba se mi také líbí i celkově prostředí, příběh by nebyl tak špatný, kdyby autorka o tom trochu přemýšlela, mohla z toho vytěžit skvělou sérii.
A používaní stále vět jako: vypadáš jak slunce, mi už fakt leze na nervy, a myslím, že zlatou barvu po přečtení nesnáším.
O přečtení druhého dílu budu asi dlouho přemýšlet, ale jestli budeme na knihu čekat tak dlouho jako teď, tak mám fakt hodně času na přemýšlení.
Knihu si už asi znovu nepřečtu, ale celkově to zas tak hrozné nebylo, i se mi to docela líbilo, jen jsem zklamaná, čekala jsem víc.

lucye007
09.06.2020 2 z 5

Ačkoli miluju knížky od této autorky a všechny se mi ve směs moc líbily, tohle bylo jedno velké NE! Ten začátek byl úplně skvělý a chytlavý. To jsem si říkala PECKA! Ale od půlky jsem se musela přemáhat ji dočíst. A ten konec jsem absolutně nepochopila a byl tak divný, že jsem myslela, že knížku hodím z okna.

Murasaki
05.06.2020 2 z 5

Tak nějak přemýšlím, co jsem to vlastně přečetla. Začátek byl pěkný, příjemný. Mám hrozne ráda období 15. století, módu, kulturu. Na knizku jsem se hrozne těšila a ve finále jsem byla docela zklamaná. Přišlo mi to všechno pak uspěchané a ten konec? To nemělo hlavu ani patu.

Terka357
05.06.2020 2 z 5

Tak v téhle knize mi nedávalo smysl snad vůbec nic. Extrémně pomalý rozjezd, který mě vážně nebavil, protože byl prodchnut povrchním koketováním hlavní hrdinky s mužem, kterému záleželo pouze na tom, že je jeho nastávající vážně hezká. Čekala jsem, že jakmile se objeví onen záhadný cizinec, zachrání svou vyvolenou ze spárů povrchnosti, ale to by mezi nimi musela fungovat nějaká ta chemie, která tam bohužel prostě nebyla.
Když se na dvousté stránce konečně začalo něco dít, byla jsem už vážně znuděná, ale nakonec jsem se doplazila až na konec, protože jsem ještě nikdy žádnou knihu neodložila.
Měla jsem velká očekávání a o to více jsem byla zklamaná. Jednu hvězdu dávám za obálku, která je velmi noblesní, druhou za postavu královny Valentiny, která mi jako jediná trochu přirostla k srdci.

Sabča92
03.06.2020 2 z 5

Zaslíbená se odehrává v alternativní minulosti. Hlavní hrdinka příběhu Hollis je mladá a krásná dívka, která okouzlí krále a je z toho v sedmém nebi. A zničehonic jí cestu zkříží mladík a insta-love je na světě. Ano, kdo si přečetl anotaci, tak věděl, že se to stane, ale že to bude až tak bez emocí, to jsem nečekala. Hrdinové se skoro neznají, najednou se políbí a osudová láska je na světě. Zaslíbená se sice řadí mezi young adult příběhy, ale za mě si své čtenáře může hledat u daleko mladších čtenářů, v sekci middle grade. První polovina knihy je bohužel nudná a bez jediné zajímavé akce nebo zápletky. A pak je tu závěr, kterým se autorka snažila o wov efekt.Tady jsem byla upřímně otrávená. Zaslíbenou jsem s těžkým srdcem dočítala, opravdu jsem měla velká nutkání knihu odložit i přesto, že nedosahuje ani tří set stran. Jediné pozitivum vidím v té nádherné obálce.

Tessia
01.06.2020 2 z 5

Zaslíbená sklízí zatím jednu negativní recenzi za druhou. Všichni jako by očekávali druhou Selekci. A možná v tom je ten problém.
Myslím si, že kdyby nakladatelství uchopilo celkovou propagaci knihy z trochu jiného konce a mířilo tímto příběhem na věkově mladší publikum, setká se kniha s daleko pozitivnějšími ohlasy. Příběh je pro děti lehce stravitelný, ne moc složitý a má všechno, co bych jako desetiletá úplně milovala. Královský dvůr, lásku a krále.
Místo dobře prodávané nálepky Young Adult, měla být kniha s opodstatněním zařazená do věkové kategorie Middle Grade. Svou cestu ke správným čtenářům by si tak jistě našla lépe.

Barča 008
28.05.2020 4 z 5

Opravdu doufám, že druhý díl bude brzy, protože jinak se zblázním zvědavostí. Autorka opět prokázala, že v tom, co dělá, je opravdu dobrá.

Ta.Nejchytrejsi
27.05.2020 1 z 5

Od autorky jsem četla všechny knížky... Selekce je moje oblíbená, a proto mě tato kniha dost zklamala.. Začátek vyadal slibně, říkala jsem si, že se to pěkně rozjede. A ono se to fakt rozjelo, ale jakože fakt hodně rychle rozjelo. Děj je strašně uspěchaný, hlavní hrdinka mi přijde bez emocí, se vším se hned vyrovná, to mi nepřijde úplně lidské.. Bohužel za mě nedoporučuji, zvlášť těm, co četli Selekci, tak abyste nebyly zklamaný jako já.

Janie061
25.05.2020 2 z 5

Po dočtení této knihy, jsem si řekla jednoduše "co se to právě stalo?", protože mi zhola nic neulpělo. Láska, která mezi nimi vznikala, mi přišla taková nijaká, takže když jsem dočetla konec, ani mi nic líto nebylo. Počkám si určitě na další díl, ale zatím jsem hodně zklamaná.
Hvězdičky jsem dala dvě. Jednu za obálku, protože ta se mi líbí. Druhou za čtivost, protože co si budem. Je to Kiera a Selekce byla super.
Knihu bych nikomu nedoporučila.

AloneJane
24.05.2020 3 z 5

Tak nějak nevím, co si o tom pořádně myslet. Hlavní hrdinka mi nebyla tak úplně sympatická, změny názoru lusknutím prstů včetně změny citů? Vykreslení ostatních postav nic moc a záhada vraždících rytířů...? Pff zatím si říkám, že tomu třeba pomůže druhý díl, ale kdo ví. Obálka je krásná, ale dál opravdu nevím co si o tom pořádně myslet. Selekce byla rozhodně lepší od prvního dílu.

lena.o.knihach
24.05.2020 1 z 5

Tohle opravdu napsala Kiera Cassová? Ta samá, která napsala Selekci?

Pořád nějak nemůžu uvěřit, že po mé milované Selekci přišlo tohle. Zaslíbená je jedná velká chyba, která neměla spatřit světlo světa a měla zůstat zavřená v tom nejspodnějším šuplíku. Nejspíš jsem začala nesnášet zlatou barvu a slunce a modré oči - kdo četl, tak určitě ví.

Vlastně jsem to doteď stále nepobrala. Byl tam vůbec vysvětlený svět kolem? Vůbec. Postavy? Ty nestály za nic. Ani jedna z nich. A když jsem se s tímhle utrpením dostala až na konec, tak jsem se dozvěděla, že jsem to vlastně po celou dobu snášela úplně zbytečně. To mě fakt po***. Nejhorší kniha roku. Fakt. Je to o to větší zklamání, protože Selekci mám ráda.

Abych vám to blíž přiblížila. Tak o světě mimo zámek nevím opravdu téměř nic. Král Jameson se řehtá situacím, které mi vůbec vtipné nepřišly. Hlavní hrdinka Hollis se zamiluje po prvním uhranutí modrých očí. S neurozeným cizincem bych rozhovory v celé knize spočítala na prstech jedné ruky. V té knize se opravdu skoro nic nedělo. A hlavně to čtení šlo tak strašně pomalu.. Od začátku do konce to byla nuda.

Ema999
24.05.2020

Kiera Cass je jedna z mých nejoblíbenějších autorek, mám od ní přečtené všechny knihy. I přes negativní reakce, jsem si tuto knihu koupila a začala ji ihned číst. Děj byl pro mě velmi čtivý a místy i napínavý. Avšak konec by strhující. Já Zaslíbenou doporučuji. Mně se se líbila právě tím, že se tak liší od Selekce.

sabiburesova
22.05.2020 5 z 5

A mně se Zaslíbená prostě líbila! :)

Pedruska01
22.05.2020 3 z 5

Na tu knihu jsem se těšila, ale netěšilo mě, když jsem viděla ta nízká hodnocení a až negativní recenze. Těžko se tomu věřilo. Dala jsem se do čtení s tím, že bych ráda vyvrátila to, co bylo na první pohled zřejmé - že je ta kniha totálně na prd. Musím však pochválit přebal/obálku, ta je vážně nádherná a musím přiznat, že ta kniha je čtivá, vážně. Je to podivuhodné vzhledem k tomu co se tam děje anebo spíš neděje, tak jsem neměla nutkání knihu zavřít, naopak jsem otáčela jednu stránku za druhou.
Pokud bych měla knihu nějak definovat, tak je to kniha plná protikladů, a to ještě na rychlodráze. Každá věc, každý čin, myšlenka i osoba jednou jede tím a pak oním směrem. A ani to nejsou intriky, které by se daly pochopit. Tohle je chaos. A to dost mate.
Hlavní hrdinka Hollis se mi ze začátku zdála v pořádku, "obyčejná" holka od dvora, která má štěstí, která by o to celé kolem stála, které to přijde neuvěřitelné a nádherné, která má potenciál a kterou bych měla i ráda. Jenže pak se to obrátilo. Ta holka to považovala snad za samozřejmost, všude už se viděla jako hlava Coroyi, chovala se hloupě a neuvěřitelně, její myšlenkový pochod totálně obrátil a já měla po celou dobu čtení knihy nevěřícně zvednuté obočí. Moje hlava to moc nebrala.
Tentokrát nemůžu pořádně ohodnotit ani "druhého hlavního hrdinu", protože vlastně dejme tomu tu ani nebyl. Chvíli to vypadalo na krále, který mi vlastně vůbec nevadil, dokonce se dá říct, že jsem si ho i oblíbila v rámci "možností", ale pak se tam vklínil týpek jménem Silas. Jo, byl fajn, hodný, nesobecký a neměla bych proti němu ani popel, až na to jméno, ale ten kluk absolutně neměl prostor, což ho totálně podkopalo. Proč? Obrovská škoda. Vyšel z toho jako prázdná postava.
Taky bych z postav zmínila ještě Delii Grace, už v úvodu, takovém pozdravení autorky je psáno, že si přeje, aby jsme si hlavní postavy včetně již zmíněné s nesmyslně dvěma jmény oblíbili. Ano, že začátku - byla to hodná holka, která si zažila peklo díky cizím a nesla si ho dost dlouho, ale pak jak lusknutím prstů obrátila a stala se ze služky, která by měla cítit spíš vděčnost, totálně rozcapenej fracek, který je neskonale vzdělaný a vlastně na úrovni a její ambice míří nestydatě vysoko, a to přímo ke králi - no?! Oblíbit? Mít v ruce nějakou lať, tak bych ji ztřískala - nic jinýho si nezasloužila. Naprosto se mi zprotivila a to, co víme, že "dokázala" - to mě pěkně naštvalo.
Ta kniha, respektive ten děj, co se týče času, je dost unáhlený např. zamilování, svatba - kdy a jak se to proboha stalo? Vážně se i za dob krále Klacka bralo po pár dnech a dvou pusách, samozřejmě láska jako trám, s tím, že ženichova rodina má kotel tajemství a jí ani nenapadne se zeptat před? Jako vážně? Pro mě jako romantickou duši další zklamání, protože romantika veskrze žádná. Prostě nic, co by mi vykouzlilo úsměv, nic, co by mi sevřelo srdce - nic!
Autorka měla prostor, měla v ruce potenciál a totálně to zkazila, pohřbila, vůbec to nevyužila a já nechápu proč, bylo tam málo stránek už od prvního pohledu. Zkušenosti na to má a přišlo mi to jako, když to čtu od amatérky, která si píše sama pro sebe, do šuplíku. Chtěla jsem na začátku ty negativa vyvrátit, jenže s velkou lítostí se k tomuhle musím přidat.
Dějově se tam toho nic moc nestalo, až na to, že to vzali všichni a všechno velkým hopem. Byť je to prkotina, tak mi trochu vadí, že u žádné důležité postavy nebylo uvedeno, kolik jí vlastně je. Vážně by mě to třeba zajímalo. Nedá se to pojmenovat ani jako seznamovací díl. Objevil se tam ke konci zvrat, který je naprosto nutný k tomu, aby autorka měla předoranou půdu pro druhý díl, což je pochopitelné. Neříkám, že mě to opravdu nepřekvapilo, to ano, ale... ve výsledku se to zdálo dost průhledné. Prostě to muselo přijít.
Dlouho jsem váhala nad hodnocením a vlastně komentářem jako takovým a stále jsem taková rozporuplná. Hvězda za přebal, hvězda za nečekanou čtivost a ten zbytek za zbytek. Je to opravdu slabé na tuto autorku. Mrzí mě to. Jsem zklamaná a je to neskutečná škoda. Nechápu to. První díl Zaslíbené je jen pouhý a vlastně nijaký průměr, i když to mohl být skvost. Samozřejmě už jen ze zvědavosti a možnému potvrzení mých teorií se "těším" na druhý díl, tak uvidíme, zda se dočkáme a toto? Každý by si měl přečíst a udělat svůj názor, rozhodně nebudu rovnou hanit, ale nemůžu ani úplně doporučit. :(

kalinkacz
22.05.2020 2 z 5

Tak a tohle bylo co? Kiera Cass je autorka, ke které mám takový nostalgický vztah... Její série Selekce mě přivedla k žánru ya a i přesto, že to není nic světoborného, tak mě série bavila... Siréna byla zklamáním a na Zaslíbenou jsem byla zvědavá.... Ze začátku jsem byla začtená a říkala jsem si, jo tohle je fajn, ale po třetině knihy mi došlo, že se v knize nic moc neděje... Sledujete námluvy, královské prostředí a neustálé věty typu "Ano, má paní. Ano, má lady." Příběhu chyběla šťáva a zvraty.... Zvrat přišel až na konci knihy a musím uznat, že jsem ho nečekala... Hlavní hrdinka ale na všechny události reagovala tak nereálně, že jsem byla opravdu vytočená, že v knize vlastně nějaký ten zvrat vůbec byl... Takže za mě zklamání, chválím obálku, ale myslím si, že s autorku se již rozloučím...

barbb8k
22.05.2020 4 z 5

Ze začátku bych chtěla říct, že nechápu, jak je možné, že se tato kniha tolika lidem nelíbila. Mě se líbila strašně moc a to jsem na ni měla velmi vysoké nároky, protože už jsem četla Selekci a ta se řadí mezi mé nejoblíbenější série.
V knize bylo sice hodně pasáží, které byly nudné, ale takového části musí být přeci v každé knize.
Když už jsem u těch mínusu, tam je rovnou vypíši všechny. Nejhorší věc, která mě v knize velmi iritovala, je naivita hlavní hrdinky. Ta mě dráždila asi do půlky knihy, ale potom jsem to už přestala vnímat.
Mezi mínusy této knihy patří její délka. Podle mého názoru byl konec strašně moc uspěchaný a vůbec by mi nevadilo, kdyby měla kniha třeba o sto stránek navíc.
Žádnou zápletku tady nehledejte. Jediná akce která v knize proběhla, se odehrála v posledních sto stranách.
Další věc, která mě do půlky knihy strašně štvala je to, že se děj odehrává v 16. století, ale v knize se objevují věci, které v té době ještě neznali.
Autorka nám skoro nijak neposlala svět, ve kterém se děj odehrává a to je určitě velké mínus.
Tak to už je všechno, co mě napadlo.

Autorka nás jako v Selekci nechala na výběr více kluků do kterých jsme se mohli zamilovat. Já si asi vybrala špatně a to se mi potom vymstilo, ale o tom už psát nebudu.
Prvním a největším plusem knihy, je zvrat v ději, který mě naprosto šokoval, protože jsem to opravdu nečekala.
Dalším plusem knihy je její dokonalá obálka. Stejně jako u Selekce se mi velmi líbí nápad s dívkou v překrásných šatech.
Jako plus bych určitě dala překrásnou romantickou linku.

Knihu jsem přečetla jedním dechem a nemohla se od ní odtrhnout. Všechny postavy mi přirostli k srdci. Hlavně Silas a Scarlet.

Fakt hodně mě zajímá, co by se mohlo stát v dalším díle, protože podle mě byl konec celkem uzavřený...

SPOILER
Ten konec... Asi ve mně v tu chvíli něco zemřelo.

Riley11
21.05.2020 1 z 5

(SPOILER) !!!POZOR MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Na tuto knihu jsem se moc těšila. Zbožňuji celou Selekci.

Ale tohle jako vážně? Však Hollis je hrozně naivní a taková hloupoučká, která zase zná mírové postupy.. nechápu. Chybělo mi tam takové wau, na které jsem byla zvykla u této autorky. Vše bylo hrozně uspěchané, a ani mi nestihla ukápnou slza za mrtvé postavy. Postava Silase nebyla bohužel pořádně využita, byl tam super potenciál, ani jsem neměla čas si ho pořádně oblíbit, škoda.
Celkově ten příběh byl vágní. Neměl dynamiku a postrádal i zdravou logiku. Bylo to jedno velké klišé. Za mě opravdu jedno velké zklamaní.

pohádky princezny pro dívky romantika romance

Kiera Cass
americká, 1981