Prisľúbená

Prisľúbená https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448469/bmid_prislubena-kuE-448469.jpg 3 404 126

Zaslíbená série

Prisľúbila sa kráľovi. No čo ak jej srdce bije pre iného? Všetky dievčatá na šľachtickom dvore sa snažia získať si srdce okúzľujúceho kráľa Jamesona. Keď kráľ začne dvoriť Hollis a vyjadrí túžbu požiadať ju o ruku, Hollis prekypuje šťastím. Pomaly si zvyká, že ju čaká život plný prepychu, darov a kráľovej lásky. No potom sa zapozerá do Silasových očí. Silas strháva dvoranskú pozlátku a chce ju zasypávať pozornosťou a kvetmi, nie šperkami. Láska nie je o bohatstve či postavení. Je však Hollis ochotná vzdať sa trónu a kráľovej priazne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Betrothed , 2018

hanaseidl
03.03.2021 1 z 5

Když jsem knihu otevřela, tak jsem měla podezřelý pocit, že už jsem ji četla. Po 20 stránkách ten pocit přetrvával a nakonec jsem zjistila, že opravdu. Když knihu už podruhé nedočtete, tak je hodnocení jasné.... A knihy, které jsem v půlce odložila se dají spočítat na prstech jedné ruky.

Janpa
26.02.2021 2 z 5

Jak tu již mnoho z vás psalo, kniha byla po velmi vydařené sérii Selekce poněkud zklamáním. Původně jsem neměla v úmyslu knihu ani číst, ale dostala jsem ji jako dárek, takže jsem se do ní přece jenom pustila. Opět mě uchvátila nádherná obálka, na kterou jsme u knih Kiery Cass zvyklí. První část knihy se mi líbila, bylo to čtivé a vypadalo to na slibný příběh. Bohužel asi v polovině se to zlomilo, příběh se začal odehrávat na mě velmi rychle, jakmile se o něčem zmínili, už to bylo. Za mě by to mohl být zajímavý příběh, jen by potřeboval více propracovat. Tohle působí trochu jako pracovní verze.

alice9642
24.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Nemohu se rozhodnout mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkami, tak dám nakonec ty tři. Knihu nelze srovnávat se Selekcí, protože je to jinak zasazené a přeci jenom to spolu nesouvisí. Uznávám, že knihu mohli zkontrolovat kvůli gramatice a překlepům, protože jestli mě něco rušilo u čtení, tak to, že mě vždy praštilo do očí například neoddělené "prosím" čárkami ve větě, což je základní chyba. No nic, to s originální knihou nemá nic společného. Děj je takový předvídatelný. Jakmile vešel modrooký Silas, tak bylo jasné, jak to nakonec skončí, a to tak, že pošle krále do háje a bude s ním. Konec to trochu zachránil, když přišel šok ze zabití skoro všech příbuzných Hollis a díky tomu konci se budu těšit na pokračování. Bohužel však kniha není ničím extra vyjímečná, hloubka charakterů moc není, ale čte se to hezky a člověk to má za chvilku přečtené. Takže rozhodně se nejedná o knihu naprosto příšernou, ale ani o knihu, která by byla průlomová a obsahově nějak hluboká.

Calwen89
22.02.2021 2 z 5

Nádherná obálka, ale tím to opravdu končí. Hrozně jsem na knihu těšila (a kdo ne), ale se Selekcí se to nedá vůbec srovnávat. Autorka evidentně všechny své nápady již vyčerpala a potřebovala by uměleckou pauzu. Každopádně je to škoda, už její pokračování Dcery a Koruny mi bylo trnem v oku, ale po tomhle už ani nemám slov...

AriaLissa
08.02.2021

No, snad druhý díl bude, nesnáším, když vydají třeba jen jeden či dva díly ze série a zbytek nechají být.(To se mi stalo u několika skvělých knih, proto se snažím raději zaměřovat pouze na sólovky, a nebo vyhledávám takové série, u kterých mám stoprocentní jistotu, že již vyšlo/vyjde všechno, ale u této knihy jsem neodolala.) Konec mě zaskočil a už jen proto se těším na další díl. V aj už je. Přála bych si, aby se ohledně Silase stal zázrak a manželé mohli být spolu.

Zojta
06.02.2021 1 z 5

Příběh se opravdu dal vystavět lépe, množství překlepů a chyb snad raději ani nekomentuji. V tuto chvíli vidím 4 možné způsoby,jak sérii zachránit, ale nejsem si jistá, jestli chci číst pokračování a zjišťovat, jak to celé dopadne. Dávám nakonec 2 hvězdy místo 1, protože na konci příběhu se autorka alespoň pokusila vymanit z vyjetych kolejí a chvíli byla řeč o něčem jiném než zářících očích.

simona8126
03.02.2021 2 z 5

vandalindakova – amen :D souhlasím, tahle kniha člověku nedá nic kromě vzteku nad zbytečně utracenými penězi. Obálku má vážně nádhernou, nespravedlivě a nezaslouženě nádhernou. Ale Holubice a had má podle mě pěknou obálku. Možná by si zasloužila hezčí, ale rozhodně by to mohlo být daleko, daleko horší (vždycky si tak nějak vzpomenu na Napořád od Alyson Noël :D). A jestli můžu někomu něco doporučit, čtěte Holubici a hada a Zaslíbenou radši obejděte hodně velkým obloukem.

simona8126
30.01.2021 2 z 5

Barca055 – to jsme asi každá četla úplně jinou knihu, protože dle mého Zaslíbená za přečtení opravdu nestojí a jen kvůli některým drobnostem ode mě získala s bídou dvě hvězdičky. Začátek byl slibný, ale pak se to zvrtlo v cosi podivného s nudným a předvídatelným dějem a s uspěchaným koncem, který nadobro zabil můj zájem o další díly. Hádám, že vkus čtenářů je opravdu různý. :-) A pokud Selekce je této věci "nesmírně podobná", musím se okamžitě zbavit Selekce, Elity i První, které mám a dosud jsem nečetla.

Barca055
20.01.2021 5 z 5

Selekce byla skvělá, tak jsem byla zvědavá na Zaslíbenou a musím říct, že mě opravdu bavila! Ano, s trochou důvtipu budete tak nějak vědět, jak to celé dopadne, ale stejně budete číst dál, protože vás bude zajímat, jak se to všechno vyvine.

Asi nemohu říct, jestli mě bavila více Selekce, nebo tato kniha, protože jsou si nesmírně podobné.
Zaslíbená určitě stojí za přečtení a právem má mých 5 hvězdiček!

sydneysage04
19.01.2021 3 z 5

Kniha není špatná, ale ani to není nic extra. Selekce je o dost lepší.
Ale obálka je naprosto dokonalá :)

lost.in.books
05.01.2021 3 z 5

Hodnocení: od knihy mě trochu odradily negativní recenze ,které se hrnuly ze všech stran ,ale přece jen jsem si řekla,že si knihu přečtu .
Musím říci,že jsem si knihu představovala horší podle recenzí,ale že by to byla nějaká přelomová kniha,tak to doopravdy ne.
Začala bych asi hlavní postavou Holiis. Byla to postava,která mi nebyla moc sympatická co se týče jejího jednání v příběhu . Přišla mi celkem naivní,nějak moc inteligentní také ne a když zjistila,že život královny vyžaduje jisté povinnosti,tak se jednoduše od této funkce odpoutala a to mě též docela štvalo. Také mě celkem zaskočilo,že se zamilovala do cizince ,kterého za celou knihu potkala doopravdy párkrát a celkově to bylo takové uspěchané. Co se týče samotného příběhu a děje, tak se zde nevyskytovala žádná výraznější zápletka ,což mě docela mrzelo a těšila jsem se na větší akci a napětí, akorát ten konec se hodně zvrtl a nečekala jsem ho ,za to dávám plus . Jinak se dal příběh docela dobře předvídat .
Co se týče stylu psaní,tak byl příběh psán celkem hezkým jazykem a děj díky tomu rychleji ubíhal . Ze začátku jsem si říkala ,že to bude doopravdy pecka,ale co stránky ubývaly ,tak jsem začala být celkem zklamaná . Ale obálka byla doopravdy nádherná!

prskavkaaa
04.01.2021 1 z 5

Vzhledem k tomu, kolik špatných recenzí jsem tu četla, tak jsem se čtení této knihy opravdu chtěla vyhnout, jenže když jsem tuto knížku dostala k narozeninám, nebylo úniku a knihu jsem začala číst.

Hlavní hrdinka Hollis byla taková nudná, plochá pipka, která si ani nedokáže udržet svůj názor, věci dělá bez rozmyslu a tak 50% věcí o kterých tvrdila, že je nechce nebo neudělá, nakonec udělala.
Ta "romantika" která v té knize byla tak slibovaná, se poděla neznámo kam. De facto to spočívalo v tom, že Hollis krále nechtěla, potom z něj skoro skákala radostí, pak se tam objevil Silas, kterému - ačkoliv ho vůbec neznala - doslova skočila do náručí a asi při jejich druhém setkání se hned začali vášnivě líbat. Jako to není moc realistický, ne?

Král by asi nebyl špatný, kdyby mu tam bylo dáno více prostoru a nebyl tak odfláknutě napsaný.

Celkově se děj táhl a to tam nebylo popsáno ani nic o zemi ve které se odehrával ten děj a ani o historii některých význačných rodů. Na konci knihy se děj změnil na něco jako trochu horší Hru o trůny a z nudné Hollis se stal Old Shatterhand v sukních, což jaksi nedokážu ocenit.

Snad jedinou dobrou věcí této knihy byla lady Eastoffová a Delia Grace, která byla opravdu skvěle napsaná, její myšlenky byly celistvé, jen to vzala za poněkud špatný konec

Audrey122
29.12.2020

Knihu jsem nečetla, takže ji nechci hned odsuzovat ale trochu se ji bojím.
Po kouzlu Selekce...nevím, myslím že bude mít podobný děj vcelku o ničem

vandalindakova
29.12.2020 1 z 5

Zaslíbené jsem se původně chtěla vyhnout a nakonec bych si tím ušetřila celkem utrpení. Četla jsem ji v rámci společného čtení, což mě alespoň trochu udržovalo při smyslech.
Tato kniha je obrovský přešlap a prostě asi ani neměla spatřit světlo světa. Po Selekci, která má alespoň nějakou zápletku, je tohle obrovský propad dolů.
Jediné, co vypadá dobře, je obálka. Ta je nádherná, co si budeme, ale upřímně? Ještě víc mě naštvalo, že tohle má takovou nádhernou a vymazlenou obálku, a potom knihy, které by si to zasloužily mají obálku odfláklou (mrkám například na Holubici a hada).
Postavy katastrofa. Hollis největší kámen úrazu celé knihy. Totálně plochá pipina bez sebemenší špetky mozku, která si ani neumí udržet svůj názor. Nejdřív krále nechce, potom je to zase její největší sen, potom se chce stát královnou, a nakonec ji stačí vlastně obyčejný život. Z krále udělá úplného idiota, protože začne vykládat, jak je na ní zlý. A on ji chudák přitom vůbec nic neudělal.
Samotný král tam moc prostoru nedostal.
Romantická linka katastrofa. Jestli tohle někdo prohlásí romantickou linkou, tak já jsem Santa Claus a vozím dárky marťanům na Jupiter. :D Nemělo to žádnou jiskru, žádný vývoj, žádnou romantiku, prostě nic. Bum a totálně nepodložená instalove is here.
Děj katastrofa. Celou knihu se prostě nic neděje, prostě nic. Budete vlastně jenom číst povzdechy naší krásné a dokonalé Hollis. No jenže...na konci to asi autorce došlo, a řekla si, že je to fakt jako nuda. Tak tam narvala zápletku alá Hra o trůny, která tam absolutně nepasuje, je překombinovaná jako prase, nedává to smysl a je to tam jak pěst na oko. Zbytečný (jako vlastně celá kniha).
Prostředí katastrofa. To co má být ten svět tam? Nevíme o něm vůbec nic, žádný pořádný popis prostředí nebo čehokoliv netýkající se krasavice Hollis. A když už, tak to zase nedává smysl.

Tohle prostě doporučovat opravdu nebudu, vyhněte se tomu obloukem a nepřidělávejte si nervy. Zbytečně vyhozené peníze a čas, protože tahle kniha mi opravdu nic nedala.

ElaMi
28.12.2020 4 z 5

Keďže mám rada túto autorku, chcela som si knihu prečítať nech bude akákoľvek. Na túto knihu som našla buď zlé alebo dobré recenzie, nič medzi.
Mne sa kniha páčila a veľmi ma zaujala. Či už štýl písania alebo príbeh. Prvá polovica sa síce trochu akoby nevedela rozbehnúť, ale druhá polovica určite stojí za to, prečítala som ju ani neviem ako a už som bola na konci a zmietalo mnou veľa emócií. Knihu som otvárala s tým, že som si myslela, že je to len jedna kniha, ale keď som si prečítala poslednú stranu tak som za zľakla, že takto to predsa nemôže skončiť... A našťastie to nebol úplný koniec, takže ja sa teším na to kedy vyjde ďalší diel a dozviem sa viac.

Čtecímaniak
27.12.2020 3 z 5

Když jsem viděla hodnocení na GR a zde, zlekla jsem se. Kiera Cass patří mezi moje oblíbené autory. Selekce byla skvělá, Siréna byl průser a co asi bude Zaslíbená? Průměr. Je to obyčejný průměr, který napíše průměrný, či začínající autor, ale ne autor, který už má za sebou několik knih.
Na druhou stranu... nebylo to tak hrozné, jak tu někteří píší. Ano, bylo to podobné Selekci, ale i tak je to jiný příběh. Ano, hlavní hrdinka se někdy chová nepochopitelně (konec) je protivná a arogantní, ale dá se to vydržet.
Začátek byl skvělý. Příjemný uvedení do příběhu. Ale postupně to klesalo. Jako když jedete na lyžích z kopečka. Rychlost z kopečka se zrychluje a riskujete pád. Tohle je přesně ono. Svah. Nevíte, co Hollis vymyslí a bez přemýšlení se do toho pustí.
To, jaká je tam romantická linka... Co to jako je? Párkrát se potkají, ona s ním uteče a hned se vezmou? Ne díky, takhle to nechodí (pokud nekoukáte na svatbu na první pohled).
Jsem zklamaná. Konec je na tom ten největší průser. Pokud se přeloží i druhý díl (který má vycházet), je to zbytečná investice nakladatelů a těch, kteří si to koupí. Jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, ale půjčila z knihovny.
Tohle je průměr. Žádné velké očekávání nemějte.
3,5*/5* si to zaslouží. Nesedne to každému...

_Brunetka_
05.12.2020 odpad!

Předem varuju, že při recenzování téhle úděsnosti hrozí buď nedostatek slov na to, abych popsala, jaká to byla hrůza, nebo to, že budu mít tolik myšlenek a ani zdaleka mi pro jejich zpracování nebudou stačit znaky v komentáři. Už z tohohle si můžete představit, jaký bullshit to byl. Přesto se přemůžu a začnu klady. Přiznávám, že autorka nemá špatný styl psaní, s princeznovským prostředím jsem se do téhle doby ještě nesetkala, takže to bylo do jisté míry pro mě zajímavé. To, co ale musím hlavně vyzdvihnout je společné čtení, ve kterém jsem knihu četla a nebýt něj, tak ji nejspíš ani nedočtu. Pochopili jste správně, že tady jsme skončili s klady. A záporů tu bude opravdu hodně. Začnu naprosto nulovým dějem, vážně se tu neděje nic NEZMÍNĚNÉHO v anotaci! Nedočkáte se ani žádné romantiky a to, co tu za ni autorka vydává, je jen rychlá a nevyvíjející se hovadina beze smyslu. Největší KÁMEN ÚRAZU je ale hlavní hrdinka. Bude to nejspíš tím, že by vyhrála z fleku titul nejhloupější hlavní hrdinky všech dob bez ohledu na to, kdo by jí dělal konkurenci. Při jejích myšlenkových pochodech jsem vážně měla chuť si trhat vlasy. Tupost ale nebyla jediná její špatná stránka, byla taky sobecká, naivní, bezohledná, arogantní, povrchní, nelogická a bez charakteru. A navzdory tomu ji všichni pořád ujišťovali v tom, jak je KRÁSNÁ a VTIPNÁ!! Za ty její věčné kecy o špercích, ovládnutí světa a změnění dějin bych nejradši vlezla za ní a nakopala jí do zadku! Zbytek postav byl naprosto plochý a král mi přišel jen jako takový nafoukaný panák na ozdobu. Upřímně jsem taky byla ráda za 50 stran denně, protože při čtení na mě šly úzkostné stavy. Celé se to neskutečně táhlo a vůbec neubývalo. Konec byl naprosto nelogický, autorka z toho udělala kovbojku a z Hollis alias hloupé krávy udělala Robina Hooda v sukních. Navíc mi řekl, že předchozí část nebyla vůbec důležitá a já trpěla zbytečně. Podtrženo sečteno naprosto povrchní, směšná a bizarní knížka beze smyslu, při které si neodpočinete, ale budete mít nervy nadranc. Okamžitě bych zakázala prodej a výtisky v knihkupectvích spálila.

Hubikova
08.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha si určitě najde sve fanoušky. A já jsem jednou z nich. Kniha byla čtivá a líbil se mi děj v téhle knize. Taky jsem si trochu pobrečela když se tam něco stalo a ne jednou. I přesto, že kniha má i své mínusy, moc se mi to líbilo.

Áža707
04.11.2020 2 z 5

Dostáváme se ke knize, která je velmi neoblíbená a musím říct, že jsem dlouho uvažovala, zda se do toho pustím. Během letošního roku jsem přečetla celou sérii Selekce a hodnotím ji jako dobrý průměr.

První věcí kterou bych chtěla zdůraznit, nečekejte novou Selekci je to něco jiného a tak to taky musíte brát. Myslím, že plno lidí očekávalo něco podobného, co už znají a nedokázalo na příběh pohlížet s odstupem.

Druhou věcí je že této knize nepřikládejte historický význam. Není to historický román, ale fantasy, takže jsou tam věci, které jasně nesedí na dobu ve které se to má odehrávat.

Já jsem šla do čtení s tím, že nemám nějaká zvláštní očekávání a prostě uvidím, jak mě to zaujme.  Rozhodně k tomu nemám tak nenávistny postoj jako plno lidích. Není to věc ke který bych se vracela, ale rozhodně nelituji toho, že jsem to četla.

Teď už trochu vic ke knize. Hlavní hrdinka je taková nevýrazná a rozhodně vám k srdci nepřiroste, k plno věcem má postoj, že je to vlastně úplně jedno, jak to dopadne. Naopak vedlejší postava Delia Grace, která je dlouholetou přítelkyní Hollis, je zajímavá a na konci knihy doopravdy překvapí. Svým způsobem to má v hlavě srovnané a jde si za svým cílem i když ne úplně nejlepší cestou.

Kniha se četla dobře, děj celkem ubíhal. První polovina knihy byla za mě rozhodně lepší. Druhá polovina začala být zvláštní a ten konec byl už totálně divný, přišlo mi to trochu uspěchaný a svým způsobem jak kdyby autorka nevěděla, jak to zakončit. Nadnesla plno věcí a pak najednou během pár stránek BUM konec a vlastně nic extra. Chyběla tam gradace, co by vás pohltila, byli to jen úseky děje po sobě.

⭐ 2.3/5

Akléda_
01.11.2020 2 z 5

Do knížky jsem šla s tím, že to nebude Selekce a že to bude nic moc. Stejně jsem ale nechápala jak mohla autorka napsat něco tak úžasného jako Selekci a něco takového... Nepřišlo mi to asi tak špatné jak jsem čekala, stále je to Kiera Cass, tudíž se to dobře a rychle četlo a má to nádhernou obálku, to je ale asi tak všechno. Zhruba první polovina knížky mi přišla fajn ale nic víc. Dobře se to četlo, ale bylo mi úplně jedno co se komu stane a jak bude celý příběh pokračovat. Celá knížka vypadá zhruba tak, že hlavní hrdinka říká jak určitou věc určitě nebude dělat a pak si řekne: kašlu na to, udělám to. Haló, takhle se nevytváří děj XD Asi posledních 80 stran mi přišlo nejhorších, necítila jsem žádné pocity k postavám a k tomu co se jim dělo, bylo mi to jedno. Knížka by měla mít druhý díl, který vůbec netuším o čem bude, ale kvůli tomu, že je to Kiera Cass si ho chci přečíst.

pohádky princezny pro dívky romantika romance

Kiera Cass
americká, 1981