Prisľúbená

Prisľúbená https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448469/bmid_prislubena-kuE-448469.jpg 3 404 126

Zaslíbená série

Prisľúbila sa kráľovi. No čo ak jej srdce bije pre iného? Všetky dievčatá na šľachtickom dvore sa snažia získať si srdce okúzľujúceho kráľa Jamesona. Keď kráľ začne dvoriť Hollis a vyjadrí túžbu požiadať ju o ruku, Hollis prekypuje šťastím. Pomaly si zvyká, že ju čaká život plný prepychu, darov a kráľovej lásky. No potom sa zapozerá do Silasových očí. Silas strháva dvoranskú pozlátku a chce ju zasypávať pozornosťou a kvetmi, nie šperkami. Láska nie je o bohatstve či postavení. Je však Hollis ochotná vzdať sa trónu a kráľovej priazne?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Betrothed , 2018

Remus Hroozley
19.01.2022 odpad!

Tak tohle bylo hodně velké utrpení. Postavy bez charakteru. Holis byla doslova šťastná jen když ji někdo chválil, jak je krásná. Začátek každé kapitoly jak se obléká do šatů a co za šperky. Katastrofa. Nic ale opravdu nic se tam nedělo. Milostná zápletka nestojí ani za řeč, jak to bylo bez jiskry. Opravdu nechápu kdo to povolil do tisku.

Katka_Malfoy
07.01.2022 1 z 5

(SPOILER) Říkala jsem si... Neodsuzuj to, třeba to nebude tak hrozné. Takže jsem neměla žádné vysoké nároky. Hollis je jednoduchá, hloupá a myslela jsem si, že když jiného nabídnout nemůže, tak zůstane u krále. Ale neee, vůbec nevím kde vzala lásku k Silasovi. Všichni říkali jak obdivují její vlastnosti, ale já je nikde neviděla. Vzala si ho a on hned zemřel. Wau. Děj tam snad žádný nebyl, prostě to plynulo a věci se děly. Žádnou postavu nemám ráda.

Co bych udělala? První a druhý díl spojila v jedno, protože tohle si nezaslouží dva díly.

Elulilinka1
02.01.2022 2 z 5

Tak tohle? Je mi z toho smutno, autorka se zřejmě snažila navázat na úspěch série Selekce, ale tohle se podle mě opravdu nepovedlo. Řekla bych, že děj v této knize by úplně v klidu vystačil minimálně na rozsah knih Selekce, Elita, První - tak moc bylo ve Zaslíbené zvratů. A ten konec? Radši to ani nebudu komentovat...

Nechci nikoho úplně odrazovat od čtení, určitě se najdou i tací, kteří knihu přijmou s otevřenou náručí a bude se jim líbit. Já osobně si sice přečtu i Zrazenou, ale toužebně budu čekat na další knihu Kiery (v originále zatím červenec 2022), kterou si doufám spraví reputaci.

2368
28.12.2021 2 z 5

Upřímně, velké zklamání. Po Selekci jsme čekala více. Zklama mě hlavně Hollis, připadá mi naprosto povrchní, dětinská a neskutečně sobecká. Priheh sám o sobě není špatný, ale naprosto mě šokoval konec. To jsem nečekala.

TerryDee
26.12.2021 2 z 5

Tak tohle byl průser a velký. Doufala jsem, že když série Selekce od téže autorky byla fakt dobrá, že se tato ponese ve stejném duchu a ono bohužel ne. Hlavní postava Hollis je nevýrazná a rozhodně vám k srdci nepřiroste, neboť má lhostejný postoj k určitým věcem a v hlavě to nemá srovnané. Celkově všechny postavy jsou svým způsobem ploché a nevýrazné. Nelze říct, že bychom je nějak poznali a chápali jejich pohnutky a činy.
Nicméně knize nemůžu ubrat to, že se dobře četla. Jen mi přišlo, že konec byl tak trochu uspěchaný a svým způsobem zvláštní - jako kdyby autorka nevěděla, kam příběh nasměrovat.

knihomolkaMist
24.12.2021 3 z 5

Čtu ji již podruhé, protože se chci pistit do druhého dílu a už si ji moc nepamatuji.
Jo… není to Selekce, ale tato kniha není vůbec tak špatná, jak spousta lidí tvrdí. Fakt nechápu, co je na ní tak špatného (a to jsem to četla 2x!)
V knize je klasicky milostný trojúhelník, co jiného od Kiery čekat, že Jsou tu vtipné i smutné chvíle. Hrdinka se občas sice chová dětinsky, ale musím říct, že jsem četla i knížky s mnohem horší hlavní hrdinkou.
Prostě mi to nepřijde tak hrozné a celkem se těším na druhý díl.
Možná je ale lepší jít do knihy bez očekávání, to vám pak možná nepřipadne až tak hrozná

Lovana
25.11.2021 3 z 5

Do knihy jsem se pustila hlavně proto, že jsem četla (zatím ne celou) předchozí sérii autorky - Selekce a ta mě bavila hodně...
Asi jediné v čem se kniha aspoň trochu rovnala Selekci byla čtivost (ale možná to bylo i mým absťákem ve čtení, jelikož jsem před knihou dva týdny vůbec nečetla...), zhltla jsem knihu téměř v kuse a četla téměř do rána, než jsem dočetla... Ale bohužel tady asi pozitiva končí... V knize se v podstatě na pár závěrečných stránek nic nedělo a celou dobu mi to přišlo jako taková příprava na druhý díl, ve kterém se teda snad něco dít bude...
Postavy mi tam nijak zvlášť nepřirostly k srdci a bylo mi celkem jedno, co se kterou bude dál...
Asi je dobře, že jsem se do knihy pustila až po té, kdy jsem se zapsala do štafety na druhý díl, protože si nejsem jistá, zda bych se jinak do druhého dílu pustila... Což by podle asi všech hodnocení, která jsem četla a slyšela, protože druhý díl by měl být o dost lepší... Tak snad to tak bude...

Hodnocení 3,25*/5*

Brunnetka
16.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha je moc pěkná, čtivá. Jen děj je maličko předvídatelný (až na konec - ten mě dostal!), proto ubírám jednu *. Každopádně nespěchám se čtením druhého dílu.
Líbil se mi popis myšlenek krále, že to nebyla čistá romanťárna - myslím tím "To nejsou naše děti, nýbrž moje děti." → Díky tomu jsem pochopila drobnou aroganci panovníka a naprosto chápu, že utekla :D

Juliiik138
17.08.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila a přečetla jsem ji na dva zátahy. Jediné, co musím vytknout vzhledem k dřívějším dílům autorky je něco jako "rychlý spád" - málo popisu děje (jde hned na věc), nic moc z charakteristiky (tudíž jsem někdy nepochopila jednání postav),.. ale celkově mě kniha nezklamala, pouze díky Selekci si autorka nastavila vysokou laťku. Těším se, až přečtu druhý díl "Zrazená".

ReziEngli
25.06.2021 1 z 5

Zklamání. Jako čekala jsem od té knihy fakt hodně, protože Selekce mě bavila. Ale tohle mi přišlo jako chabá napodobenina Selekce. První pořádná akce začala skoro ke konci knihy! Přišlo mi, jakoby autorka své spisovatelské nadání vyčerpala v Selekci a zde už jen těžila z vymyšleného konceptu, který jen překroutila. Bohužel nemohu doporučit. A nevím, jestli budu číst další díly. Spíš ne.

lenka7348
09.06.2021 3 z 5

Od Kiery Cass jsem čekala víc. Většina knihy jsou, slušně řečeno, jen tlachy. Chování postav je někdy poměrně nelogické. A ten konec...tam se toho zase děje až moc. Nicméně mě stejně zajímá, jak to bude dál, takže po dalším díle, až vyjde, přece jen sáhnu.

knihomolka27
06.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Hodně jsem se rozepsala, takže pokud někoho zajímá můj nechutně podrobný názor na knihu......dozvíte se jí v mé recenzi s titulem Zlatá je nová šedá.....což odkazuje na to, že tato kniha je ze všech knih od naší oblíbené autorky nejvíc bezduchá....každopádně v mé recenzi se i dozvíte proč knize, i přesto dám ještě šanci v pokračování.

Ještě sem hodím charakteristiku postav, kterou v mé recenzi mám jen trochu...
Hollis - upřímně, se nedivím Delii, že na Hollis měla zlost....ono totiž když krále získá, takováhle trochu jednoduchoučká holčina co může zaujmout leda tak svým vzhledem a trochou empatie....no není to nic moc...chvála bohu, že aspon u konce byla něco jako naděje, že se snad Hollis změní a začne se zajímat co se okolo ní děje

Valentina - řekla bych, že jí tak na 100 procent uvidíme ve dvojce...jinak jedna asi ze dvou dobrých postav. Prodělala taky sice několik chaotických rádobypřeměn.....ale ve výsledku má aspon nějaký smysluplný charakter, i když ještě plný otazníků

Král - Postava krále je v knihách má oblíbená. Nedávno jsem v nějakém filmu zaslechla dobrou hlášku, že být králem je vlastně řemeslo jako každé jiné...ta myšlenka se mi líbí. Na postavu krále jako takovou se dá pohlížet hned několika způsoby.....máme tu tyranské krále, lidumilné krále, krále z vůle Boží....ve většině knih má každá postava krále aspon nějaké to charisma, jen mě mrzí, že je opravdu málo knih, kde by se řešila ta odvrácená strana vládnutí..jakože žádný soukromí, osobní život se podřizuje tomu veřejnýmu......většinou je totiž král popsanej jen jako nezpochybnitelný vůdce, kterýmu se chtěj všichni vlichotit...ale postavu krále jako takovou už nikdo moc nerozebírá. A v týhle knize to platí tuplem.......král bez charisma.......

Silas - postava, která by měla potenciál. Všimněte si toho by měla....ona ho totiž nemá, jelikož autorka asi ztratila dech a nebo si myslela, že Silasovi modré oči a lichotky typu si slunce nám stačí. Bohužel velmi plochá postava...která asi navždy plochá zůstane.

Delia - Jo Bitch u dvora žádný překvapení.......postavu mám docela ráda, kvůli tomu, že si jde za svým.....a chce všem ukázat jak byli bláhový když si mysleli, že je jenom nějaká špína. Jen nechápu její rádoby přátelství s Hollis......nemůžu se totiž rozhodnout jestli je to tak strašně hloupé nebo vlastně docela pochopitelné.......i kdyby chtěla tak Hollis nemůže tak moc nenávidět, jelikož se jí jako jediná zastávala, a i když není Hollis zrovna blesk..tak je pravda, že je občas i docela nápomocná.

Rodina Hollis - No nevím no, jejich postavy sice dávají velký smysl, ale ten konec....nejdřív dceru zarytě nenávidí a potom přijdou jakobynic na její svatbu s někoho koho považují za nepřítele? Asi bych je udělala víc zabšklejma a drsnejma....dávala by to větší smysl....

Jinak mi přijde, že už autorka neumí psát romantickou linku....ta byla úplně otřesná.

Zruzana
09.05.2021 1 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, miluji selekci. Tohle za mě byla bída. Charaktery jsem nemusela, romantická linie byla nelogická a konec mě dorazil. Když jsem to dočetla, měla jsem 100% jasno, že další díl NECHCI. Nedoporučuji

anelise
27.04.2021 3 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekala. U většiny knih dávám velmi vysoké hodnocení, které je málokdy nižší než 4 hvězdy, ale tahle kniha mi opravdu nesedla. K této knížce jsem se dostala tím, že je napsána autorkou Selekce. Věděla jsem z předchozích komentářů, že se vůbec Selekci nepodobá, ale i přes to jsem se ji rozhodla přečíst. Hlavní hrdinka Hollis mi přišla trošku nesympatická, k srdci mi nepřirostla, ale více mi nevadila. Její kamarádka Delia Grace mi přišla strašně falešná a král ne zas tak špatný. Vůbec jsem nechápala vztah neznámého cizince a Hollis. Chyběla mi u nich chemie. Na to, že se potkali málokrát navázali vztah poněkud rychle. A TEN KONEC? Ten to zkazil nejvíce. Nejvíce jsem měla ráda Valerii a Etana. Kdyby to šlo, tak dám 2,5/5 ale jelikož to nejde, tak tu dávám 3/5. Fakt se moc nestává, že by se mi knížka nelíbila, ale tohle bylo fakt hrozné.

kvetinkovedny
27.04.2021 odpad!

(SPOILER) Když jsem se doslechla, že vyjde nová kniha od autorky Selekce, byla jsem nadšená. Selekce sice není nejlepší kniha na světě, má mnoho nedostatků, třeba vysvětlení, jak se svět vrátil do polonovověku, jak vznikly kasty nebo co pořádně chtějí záhadní rebelové. Ale byla to milá oddechovka, naivní a sladká romance, která člověku zvedla náladu. Selekce je ale docela stará, takže jsem očekávala, že autorka se od té doby trochu zlepšila ve psaní a očekávala jsem, že její dlouho očekávaná kniha Zaslíbená bude alespoň stejně tak skvělá jako Selekce. Jo, to jsem se hodně spletla. Příběh je od začátku nezajímavý, nudný a prostě o ničem. Ačkoliv ten nápad mi přišel dobrý, přestože je to Selekce naruby, absolutně jsem se do příběhu nedokázala vcítit. Postavy byly bez charakteru, všechno bylo naprosto bez emocí nebo jakékoliv logiky, včetně prostředí a dějin říše. Z nepřátel se přes noc stali nejlepší přátelé a naopak lusknutím prstu. Král Jameson, který se Hollis dvoří, je neskutečně milý, ač ona si to nemyslí a pohoršuje ji, že se od ní očekávají jako od královny nějaké povinnosti. A pak přijde na řadu superinsta láska. Pár pohledů a už se může brát se záhadným cizincem. To by všechno bylo ještě přijatelné a za mě na 2,5/5, ale ten konec? Měla jsem pocit, že znovu čtu finále První, ale tentokrát se to zvrhlo ještě víc. Ok. Takže očividně to není romance, ten konec tomu neodpovídá. Jediná možnost, jak to bylo možné napravit, bylo, že místo toho, aby osud, který potkal většinu postav, potkal opravdu všechny. To by za mě bylo odpovídající zakončení příběhu. A přišlo by mi to jako dobrá recese. Abych to uvedla na pravou míru, ani tolik mi nevadilo, co se na konci stalo, ale to, jak se následně hlavní hrdinka chovala a přijala to?! Myslím, že jsem nikdy nedala takhle nízké hodnocení, ale tohle bylo ještě horší než DIMILY, které se u mě zatím těšilo prvenství. Jestliže DIMILY mělo zůstat na Wattpadu, tohle rozhodně mělo zůstat u autorky v šuplíku.

Laughtubbe
25.04.2021 3 z 5

Jsem celkem smutná ,že má tato kniha tak špatné ohlasy. Upřímně jediný problém je,že je kniha pořád porovnávána se selekcí. Ale ač jsem ji dala jen 3 hvězdy, tak se mi kniha velmi líbila. Pravda, svět byl celkem neprobádaný. Ale čtení jsem si užila. Konec mě velmi překvapil,zarmoutil i potěšil. Nebo spíše navnadil na další díl. Snad i přes kritiku další díl vyjde. K obálce se nemusím ani vyjadřovat ,že. Dejte knize šanci.

aniaeli
09.04.2021 1 z 5

Kniha je nudná a nepodobá se dějem ani trochu selekci. Pro mladší čtenáře také docela morbidní...

BooksAnd_me
17.03.2021 4 z 5

ngl, mně se to líbilo. Jasně nebylo to nic převratného, ale mě to fakt dobře bavilo. Tohle to dvoření, královské intriky atd. ( vůbec nemám tucha, jak se tomu všemu říká :D) u knihách a filmech mě nikdy moc nebralo, ale tady mě to hodně chytlo a já mám teď ještě větší chuť se ponořit do tohohle světa.
(Absolutně nevím, co budu teď dělat, když nemám takovouhle žádnou knihu doma :´))

Určitě bych neočekávala žádnou velkolepou akci. V podstatě se tam nic moc neděje, kromě konce samozřejmě, který je skvěle otevřený, takže ještě více navádí na další díl.
Upřímně řečeno je škoda, že autorka ten konec dle mého uspěchala, ale přijde mi, že to dělá tak u všech knih. U První mě též mrzelo, že to bylo vše také takové moc narychlo.

Každopádně, u Kiery Cass je typické, že její hl. postavy si jdou vždy za svým, a že ve všech její knihách hraje podstatnou část láska. Also jsem ráda, že Kiera popisuje Hollis jako ženu, která si začne uvědomovat, že je něco víc, než jen ozdobou dvora.

I když Selekce byla hodně předvídatelná, tak myslím, že tady vás konec překvapí.
Takže za mě ano a můžu říct, že už se nemůžu dočkat, až vyjde další díl.

Majka1979
15.03.2021 5 z 5

Osobne sa mi kniha veľmi páčila:)

ikul
08.03.2021 2 z 5

Tato kniha se mi nelíbila. Jak jsem byla příjemně překvapená Selekcí, tak teď jsem byla nepříjemně překvapená. Příběh byl nudný a nezáživný a tragické vyvrcholení na konci knihy byl takový výkřik a pokus o dramatizaci a napojení na další díl. Díky obalu by jeden řekl: Navrch huj a vespod ...

pohádky princezny pro dívky romantika romance

Kiera Cass
americká, 1981