Prisľúbená

Prisľúbila sa kráľovi. No čo ak jej srdce bije pre iného? Všetky dievčatá na šľachtickom dvore sa snažia získať si srdce okúzľujúceho kráľa Jamesona. Keď kráľ začne dvoriť Hollis a vyjadrí túžbu požiadať ju o ruku, Hollis prekypuje šťastím. Pomaly si zvyká, že ju čaká život plný prepychu, darov a kráľovej lásky. No potom sa zapozerá do Silasových očí. Silas strháva dvoranskú pozlátku a chce ju zasypávať pozornosťou a kvetmi, nie šperkami. Láska nie je o bohatstve či postavení. Je však Hollis ochotná vzdať sa trónu a kráľovej priazne?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448469/big_prislubena-kuE-448469.jpg 2.9268

Zaslíbená 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

The Betrothed, 2018

Kniha Prisľúbená

Juliiik138

Kniha se mi líbila a přečetla jsem ji na dva zátahy. Jediné, co musím vytknout vzhledem k dřívějším dílům autorky je něco jako "rychlý spád" - málo popisu děje (jde hned na věc), nic moc z charakteristiky (tudíž jsem někdy nepochopila jednání postav),.. ale celkově mě kniha nezklamala, pouze díky Selekci si autorka nastavila vysokou laťku. Těším se, až přečtu druhý díl "Zrazená".

Rezi29

Zklamání. Jako čekala jsem od té knihy fakt hodně, protože Selekce mě bavila. Ale tohle mi přišlo jako chabá napodobenina Selekce. První pořádná akce začala skoro ke konci knihy! Přišlo mi, jakoby autorka své spisovatelské nadání vyčerpala v Selekci a zde už jen těžila z vymyšleného konceptu, který jen překroutila. Bohužel nemohu doporučit. A nevím, jestli budu číst další díly. Spíš ne.

lenka7348

Od Kiery Cass jsem čekala víc. Většina knihy jsou, slušně řečeno, jen tlachy. Chování postav je někdy poměrně nelogické. A ten konec...tam se toho zase děje až moc. Nicméně mě stejně zajímá, jak to bude dál, takže po dalším díle, až vyjde, přece jen sáhnu.

knihomolka27

(+ SPOILER) Hodně jsem se rozepsala, takže pokud někoho zajímá můj nechutně podrobný názor na knihu......dozvíte se jí v mé recenzi s titulem Zlatá je nová šedá.....což odkazuje na to, že tato kniha je ze všech knih od naší oblíbené autorky nejvíc bezduchá....každopádně v mé recenzi se i dozvíte proč knize, i přesto dám ještě šanci v pokračování.

Ještě sem hodím charakteristiku postav, kterou v mé recenzi mám jen trochu...
Hollis - upřímně, se nedivím Delii, že na Hollis měla zlost....ono totiž když krále získá, takováhle trochu jednoduchoučká holčina co může zaujmout leda tak svým vzhledem a trochou empatie....no není to nic moc...chvála bohu, že aspon u konce byla něco jako naděje, že se snad Hollis změní a začne se zajímat co se okolo ní děje

Valentina - řekla bych, že jí tak na 100 procent uvidíme ve dvojce...jinak jedna asi ze dvou dobrých postav. Prodělala taky sice několik chaotických rádobypřeměn.....ale ve výsledku má aspon nějaký smysluplný charakter, i když ještě plný otazníků

Král - Postava krále je v knihách má oblíbená. Nedávno jsem v nějakém filmu zaslechla dobrou hlášku, že být králem je vlastně řemeslo jako každé jiné...ta myšlenka se mi líbí. Na postavu krále jako takovou se dá pohlížet hned několika způsoby.....máme tu tyranské krále, lidumilné krále, krále z vůle Boží....ve většině knih má každá postava krále aspon nějaké to charisma, jen mě mrzí, že je opravdu málo knih, kde by se řešila ta odvrácená strana vládnutí..jakože žádný soukromí, osobní život se podřizuje tomu veřejnýmu......většinou je totiž král popsanej jen jako nezpochybnitelný vůdce, kterýmu se chtěj všichni vlichotit...ale postavu krále jako takovou už nikdo moc nerozebírá. A v týhle knize to platí tuplem.......král bez charisma.......

Silas - postava, která by měla potenciál. Všimněte si toho by měla....ona ho totiž nemá, jelikož autorka asi ztratila dech a nebo si myslela, že Silasovi modré oči a lichotky typu si slunce nám stačí. Bohužel velmi plochá postava...která asi navždy plochá zůstane.

Delia - Jo Bitch u dvora žádný překvapení.......postavu mám docela ráda, kvůli tomu, že si jde za svým.....a chce všem ukázat jak byli bláhový když si mysleli, že je jenom nějaká špína. Jen nechápu její rádoby přátelství s Hollis......nemůžu se totiž rozhodnout jestli je to tak strašně hloupé nebo vlastně docela pochopitelné.......i kdyby chtěla tak Hollis nemůže tak moc nenávidět, jelikož se jí jako jediná zastávala, a i když není Hollis zrovna blesk..tak je pravda, že je občas i docela nápomocná.

Rodina Hollis - No nevím no, jejich postavy sice dávají velký smysl, ale ten konec....nejdřív dceru zarytě nenávidí a potom přijdou jakobynic na její svatbu s někoho koho považují za nepřítele? Asi bych je udělala víc zabšklejma a drsnejma....dávala by to větší smysl....

Jinak mi přijde, že už autorka neumí psát romantickou linku....ta byla úplně otřesná.

Zruzana

Na knihu jsem se velmi těšila, miluji selekci. Tohle za mě byla bída. Charaktery jsem nemusela, romantická linie byla nelogická a konec mě dorazil. Když jsem to dočetla, měla jsem 100% jasno, že další díl NECHCI. Nedoporučuji

anelise

Tak tohle jsem opravdu nečekala. U většiny knih dávám velmi vysoké hodnocení, které je málokdy nižší než 4 hvězdy, ale tahle kniha mi opravdu nesedla. K této knížce jsem se dostala tím, že je napsána autorkou Selekce. Věděla jsem z předchozích komentářů, že se vůbec Selekci nepodobá, ale i přes to jsem se ji rozhodla přečíst. Hlavní hrdinka Hollis mi přišla trošku nesympatická, k srdci mi nepřirostla, ale více mi nevadila. Její kamarádka Delia Grace mi přišla strašně falešná a král ne zas tak špatný. Vůbec jsem nechápala vztah neznámého cizince a Hollis. Chyběla mi u nich chemie. Na to, že se potkali málokrát navázali vztah poněkud rychle. A TEN KONEC? Ten to zkazil nejvíce. Nejvíce jsem měla ráda Valerii a Etana. Kdyby to šlo, tak dám 2,5/5 ale jelikož to nejde, tak tu dávám 3/5. Fakt se moc nestává, že by se mi knížka nelíbila, ale tohle bylo fakt hrozné.

Laughtubbe

Jsem celkem smutná ,že má tato kniha tak špatné ohlasy. Upřímně jediný problém je,že je kniha pořád porovnávána se selekcí. Ale ač jsem ji dala jen 3 hvězdy, tak se mi kniha velmi líbila. Pravda, svět byl celkem neprobádaný. Ale čtení jsem si užila. Konec mě velmi překvapil,zarmoutil i potěšil. Nebo spíše navnadil na další díl. Snad i přes kritiku další díl vyjde. K obálce se nemusím ani vyjadřovat ,že. Dejte knize šanci.

kvetinkovedny
27. dubnaodpad!

(+ SPOILER) Když jsem se doslechla, že vyjde nová kniha od autorky Selekce, byla jsem nadšená. Selekce sice není nejlepší kniha na světě, má mnoho nedostatků, třeba vysvětlení, jak se svět vrátil do polonovověku, jak vznikly kasty nebo co pořádně chtějí záhadní rebelové. Ale byla to milá oddechovka, naivní a sladká romance, která člověku zvedla náladu. Selekce je ale docela stará, takže jsem očekávala, že autorka se od té doby trochu zlepšila ve psaní a očekávala jsem, že její dlouho očekávaná kniha Zaslíbená bude alespoň stejně tak skvělá jako Selekce. Jo, to jsem se hodně spletla. Příběh je od začátku nezajímavý, nudný a prostě o ničem. Ačkoliv ten nápad mi přišel dobrý, přestože je to Selekce naruby, absolutně jsem se do příběhu nedokázala vcítit. Postavy byly bez charakteru, všechno bylo naprosto bez emocí nebo jakékoliv logiky, včetně prostředí a dějin říše. Z nepřátel se přes noc stali nejlepší přátelé a naopak lusknutím prstu. Král Jameson, který se Hollis dvoří, je neskutečně milý, ač ona si to nemyslí a pohoršuje ji, že se od ní očekávají jako od královny nějaké povinnosti. A pak přijde na řadu superinsta láska. Pár pohledů a už se může brát se záhadným cizincem. To by všechno bylo ještě přijatelné a za mě na 2,5/5, ale ten konec? Měla jsem pocit, že znovu čtu finále První, ale tentokrát se to zvrhlo ještě víc. Ok. Takže očividně to není romance, ten konec tomu neodpovídá. Jediná možnost, jak to bylo možné napravit, bylo, že místo toho, aby osud, který potkal většinu postav, potkal opravdu všechny. To by za mě bylo odpovídající zakončení příběhu. A přišlo by mi to jako dobrá recese. Abych to uvedla na pravou míru, ani tolik mi nevadilo, co se na konci stalo, ale to, jak se následně hlavní hrdinka chovala a přijala to?! Myslím, že jsem nikdy nedala takhle nízké hodnocení, ale tohle bylo ještě horší než DIMILY, které se u mě zatím těšilo prvenství. Jestliže DIMILY mělo zůstat na Wattpadu, tohle rozhodně mělo zůstat u autorky v šuplíku.