Aliance

Aliance https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182922/mid_povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 4 3193 3193

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Allegiant , 2014

zpevSusannah
15.07.2014 3 z 5

Tááák. Poslední díl je za mnou. Bohužel, musím konstatovat, že byl asi z celé série nejslabší... Ano, samozřejmě, bylo to čtivé a vše bylo ukončeno s velkou grácií, ALE! - dost mi vadilo náhlé rozdělení děje - Tris vs. Tobias (chvilkama jsem se ztratila a musela jsem zalistovat pár stran na zpět, abych si ujasnila, čí myšlenky zrovna čtu) a navíc mi celá ta problematika ohledně čistých a špatných genů přišla malinko překombinovaná a přitažená za vlasy :-)
Přesto bych závěrem chtěla říct, že jsem ráda, že se mi tato trilogie dostala do ruky :-)

Denčaa
14.07.2014 4 z 5

Závěrečný díl série mě trošičku zklamal. Myslela jsem si, že děj se bude ubírat trošku jiným směrem. Ale jako vždy to bylo hodně čtivé, každopádně asi nejslabší díl. Konec mě mrzel...

kaculinka777
09.07.2014 3 z 5

Nebyla nejlepší ze série, ale přečtení si zaslouží :)

Kyta
08.07.2014 5 z 5

Celý děj Aliance je dokonalý a mnohdy mi to připadalo hodně reálné. Vyprávění z pohledu Tobiase bylo fantastické a moc originální. Bylo zajímavé dozvědět se taky něco o jeho pocitech a myšlenkách, o kterých jsme se v minulých dílech moc nedozvěděli. Rozhodně to mělo svůj účel.
Ani náhodou si nemyslím, že Aliance je nejhorší díl. Všechny tři byly naprosto skvělé a výjimečné v něčem jiném... Tenhle není výjimkou! Spíš si myslím, že právě Aliance je nejzdařilejší z celé trilogie, jelikož tu všechno vrcholí a dozvídáme se ty největší tajemství a odpovědi na důležité otázky.

Už dřív jsem se přesvědčila, že osudy hlavních hrdinů nejsou vždy šťastné a že nedopadají tak, jak si to čtenář představuje... Tahle kniha je pravým příkladem. Smrt jedné z postav mě víc než nemile překvapila, jelikož mi ta postava opravdu přirostla k srdci. Některé odstavce jsem si musela přečíst znovu, abych tomu skutečně uvěřila, ale jak ještě teď zjišťuji, nijak to nepomohlo, jelikož si neustále pokládám tu samou otázku: Jak se to mohlo stát? Bylo to hodně smutné a dojemné a jako většina čtenářů jsem poslední stránky jenom probrečela. Popravdě řečeno, čekala jsem jakýkoliv konec; tenhle je však ten nejreálnější, jelikož by to tak mohlo dopadnout ve skutečném životě.
Aliance je jedna z těch knih, u kterých jsem po jejím dočtení nepřítomně zírala do prázdna a nevěřícně kroutila hlavou nad tím, jak to vlastně dopadlo.

Celá trilogie je úžasná a rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější. Svět Divergence je dokonalý a hodně ho obdivuji, stejně jako autorku téhle výjimečné série.

arram
07.07.2014 5 z 5

Dokonalé završení trilogie. Možná, že jsem čekal něco víc, ale i přes to jsem rád, že trilogie byla zvršena právě tak, jak byla.

Ankavi
06.07.2014 4 z 5

Celá trilogie Veronicy Roth mě moc bavila, ale jednotlivé díly podle mě měly sestupnou tendenci. Ne že by druhé dva díly nebyly čtivé, ale od Divergence jsem se nemoha utrhnout, Rezistenci jsem zhltla rychle, i když jsem si přestávky dávala - a první polovinu Aliance jsem se vlastně trochu nutila číst. Ale vyplatilo se, děj se nakonec rozjel a celá série důstojně vyvrcholila. Vše do sebe zapadlo jak puzzle, líbilo se mi, že autorka nezapomíná na detaily z předchozích dílů a nenápadně je připomene, čímž se mozaika dotvoří. Vyprávění z pohledu Tobiase knize neuškodilo, ba právě naopak. To, že někteří hrdinové zemřeli, se bohužel dalo čekat - i když jim čtenář drží palce a moc si přeje, aby vše dopadlo jinak. Ale když se nad všemi souvislostmi zamyslí, nemohlo to dopadnout jinak, protože od prvopočátku mají postavy vdechnut svůj charakter, své nazírání světa - proto připočítávám ke cti autorky, že se nenechala strhnout k přeslazeným závěrům. Jako celek trilogii hodnotím skvěle a těším se na filmy.

Tarrei
04.07.2014

Byla jsem hodně zvědavá na tenhle díl.
Za sebe jsem se těšila a doufala v to nejlepší, ale pak jsem zase někde četla, že ostatní to nebavilo a považovali to za nejhorší díl.
Taky jsem se bála, jelikož jsem slyšela ty zprávy o tom, že tam "někdo" umře, každopádně nechtělo se mi tomu věřit.
Pak jsem si knihu přečetla a musím říct, že podle mě to stálo vážně za to. Bylo sice zvláštní, že tam byl i pohled Tobiase, ale samozřejmě to mělo svůj důvod. Byla tam akce, i když trošku jiná než v předchozích dílech a nejlepší na tom bylo celé vysvětlení "proč". Dohromady vážně skvělá trilogie.

kristýnka007
03.07.2014 4 z 5

upřímně nevím proč má tahle knížka tak negativní ohlasy.. je pravda, že jsem se musela opravdu hodně prát se střídáním pohledu Tobiase a Tris, ale v knížce už byli hodně rozdělení a evidentně to už bylo potřeba. Ale občas jsem se musela vracet na začátek kapitoly, protože jsem pozapomněla, kdo to vlastně vypráví...:D

mirimëkarolina
02.07.2014 5 z 5

Bylo to jiné než dva předchozí díly. Ale kniha se mi líbila. Ten konec je dojemný a krásný. Špatně krásný.

Monika2001
01.07.2014 5 z 5

Za ten konec jsem měla hroznou chut někoho uškrtit a knihu spálit. Jinak byla krásná.

Nikolarka
30.06.2014

První dvě knížky jsem zhltla za den! U téhle to bohužel říct nemůžu. Mám jí rozečtenou už dobrý měsíc a půl a pořád mě to nějak nechytlo. Cítím se kvůli tomu blbě, ale sérii možná vůbec nedočtu. Skončí to tím, že si najdu nějaký spoiler a všechno zjistím během pěti minut. Nebo dva až tři roky budu čekat na film, to taky není špatné řešení.. Docela mě zklamalo (nevím jestli přesně zklamalo, ale nebylo to ono), že je knížka i z Tobiasova pohledu. Myslela jsem, že kvůli jeho pocitům vznikla další kniha Čtyřka. Nevím, moje sympatie vůči sérii zdá se vyprchaly... Ale na film se podívám :)

Natt S
29.06.2014 5 z 5

Pravda je taková, že kniha jako celek byla skvělá, ale být to na mích pocitech tak jí roztrhám avšak rozum vítězí a proto se kniha stále nachází v neporušeném stavu na mé poličce. Bohužel ne všechny knihy končí tak jak bych si přála a Aliance není výjimkou. Mohla bych se rozepisovat o tom jak moct si přeju navrátit život všem mým milovaným postavám co za dobu trvání série zemřely, ale jim by to stejně život nevrátilo a tak asi ani nemá cenu o tom psát. Bohužel musím dodat, že kniha pro mě přestala být překvapením už s první kapitolou, protože když se kniha odehrává ze dvou pohledu tak je vám hned jasné jak to většinou dopadá.

Barbastelle
29.06.2014 2 z 5

Od knihy jsem toho mnoho nečekala, tak jsem se nemohla zklamat. Ale nějaké pozitivní překvapení mě také nečekalo. Na rozdíl od všech ostatních mi přišlo, že se autorka poměrně dobře zhostila samotného konce, nemyslím si totiž, že by byl příliš smutný. Naopak bych řekla, že byl poměrně pozitivní a ta jedna oběť mě netrápila tolik, jako ten počet obětí v průběhu.
Největším negativem celého posledního dílu pro mě byla jednoznačně plochost postav. Za prvé - často jsem si nevšimla, že se změnilo vyprávění z Tris na Tobiase a myslím, že bych to měla u dobře napsaných postav poznat. Proto jsem neměla pocit, že by přidání druhého vypravěče v podobě Tobiase mělo nějkaý přínos.
Z druhé, a to je ten větší problém, jsem měla pocit, že se charaktery obou postav hodně změnily mezi díly. Chápu, že události si vyžadují nějaký vývoj postav, ale třeba mezi druhou a třetí knihou byl tento vývoj skokový, což se mi hodně nelíbilo.
Neseděl mi ani vývoj zápletky. Mám pochybnosti, zda byl tento poslední nadpříběh nad městem zamýšlený už od začátku. Celá ta zápleta stála na poměrně chatrných základech a hlavně nebyla moc dobře popsaná, někdy to svádělo se v příběhu ztrácet.
Za mě ne, nepovedlo se to. I původní rozdělení na frakce v prvním díle bylo pochybné, ale zato dobře napsané a vysvětlené, tohle všechno už bylo příliš.

Lenka.Vílka
29.06.2014 5 z 5

Pro lucie pfeifer: kdyby stranka nabizela moznost skryti spoileru, bylo by to dokonale, ale bohuzel to tady neni mozne...coz stve i me..

Lucie Pfeifer.
29.06.2014

Na tuto stránku se chodím dívat, abych zjistila jaký má kdo názor , jak se mu kniha líbila a jaké z ní má pocity. Opravdu všem moc DĚKUJI za ty spoilery co tady píšete. Příště k tomu napište aspoň upozornění, připravili jste mě o veškerá překvapení.

cooly
22.06.2014 2 z 5

Nejslabsi z cele serie a uz je to takove stereotypni cele...

Lisa 17
22.06.2014

Série se mi velmi líbila byla čtivá a zábavná, nic jsem proti ní neměla až nakonec. Myslím, že si hrdinové zasloužili něco lepšího. Kdyby třeba umřeli spolu v náručí, tak si řeknete: "Jo, dobrý, jsou spolu, někde." Ale takhle se zamýšlíte a přestavujete se jiný konec a nedá vám to spát. Vážně to bylo úžasné počtení, ale ten konec zkazil celkový dojem. :-(

Laurel
20.06.2014 5 z 5

Krásná trilogie! Nelituju toho, že jsem jí četla. Obdivuju Tris. I když v některých případech mi dost lezla na nervy..:D A Čtyřka? Ten je prostě dokonalý! :3 Ale ten konec mě dost překvapil. Myslela jsem si, že po tom všem, co se jim stalo, budou šťastní a ono tohle!? U žádné knížky jsem takhle ještě nebrečela! Písmenka se mi rozmazávaly před očima! Ale v epilogu, to co udělal Tobias, bylo hezký. Bylo pro mě těžký, rozloučit se s postavami. Už se těším na další knihy od této nadané spisovatelky:3

Eneo
20.06.2014 4 z 5

První třetina mě vůbec nenadchla, byl to takový zívací, unylý dovětek minulého dílu. Když se ale začaly kout nové plány, znovu to vtáhne do té pravé postapo atmosféry, kdy mezi řádky vyhledáváte jméno svého oblíbence, abyste se ujistili, že ještě dýchá.

monca0188
19.06.2014

Konec tohohle dílu mě napůl hodně překvapil, ale zároveň jsem to trochu čekala, že takováhle trilogie může skončit jedině smrtí jednoho z hlavních hrdinů :'(( Když jsem to dočítala, tak jsem brečela!!! Nejsem ubulínek, ale tohle mě celkem i bolelo, protože mi za tu dobu ti hrdinové přirostli k srdci!! :'((

Obsahově byla mnohem náročnější než předchozí dvě a to se mi taky líbilo!
Byla tam romantika, dobrodružství, popsané pocity obou stran (Trisiny i Tobiasovi) a to mi pomohlo vžít se do děje ještě líp!
Přesně takovéhle knihy hledám!! A tím nemyslím jen tu 'povstaleckou' podstatu, ale taky směsici té romantiky s okolní situací!
Moc se mi líbilo jak byla ta kniha napsaná, ale zároveň se mi i líbil smysl toho děje!!

Myslim, že z toho bude trochu těžký spaní kvůli tomu vstřebání všeho co sem se tam dočetla, ale na druhou stranu mám takový knížky mnohem radši než ostatní!

Myslela jsem, že když už měli Tris s Tobiasem už tak dost těžkej život v tý knížce, tak že by mohli mít aspoň nějakej HAPPY-END a tak mě trochu mrzí, že ne... :(( Byla to docela škoda, že tam žádnej nebyl :((

Jinak se mi i tahl eknížka moc líbila!!

TAHLE TRILOGIE BYLA SUPROVÁ (alespoň podle mě!). Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla!