Aliance

Aliance https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182922/mid_povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 4 3193 3193

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Allegiant , 2014

kája14
26.05.2014 5 z 5

Smutné zakončení, ale povedené. Vysvětlení co je mimo město mě nejprve trošku udivilo, rozhodně jsem něco takového nečekala. Ale postupně jsem to přijala. Konec mě docela rozhodil, ale nepřekvapil. Myslím že chování hrdinů tak nějak vyplynulo z celé trilogie. Svět Divergence mi rozhodně bude chybět :)

JanaDor
22.05.2014 5 z 5

Líbilo se mi to! Moc! Všechny tři díly! Konec byl pro mě dobře promyšlený, patřil k Tris, taková byla. Je z toho cítit naděje. Jsem ráda, že celou trilogii mám doma. Určitě si ji někdy zase přečtu. Opravdu povedené.

Liška Emily
22.05.2014 3 z 5

Pro mě nejslabší díl z trilogie. Vadilo mi chování Tris, spousta "nakousnutých" věcí, ke kterým se autorka už nevrátila, aby je dovysvětlila, i to, že děj místy moc neplynul. Je to celkem škoda - slibná série s nepříliš povedeným závěrečným dílem.

gossipavlina
19.05.2014 4 z 5

Z posledního dílu jsem trochu na rozpacích. A hlavně v šoku. Z vysvětlení, co je vlastně za zdí. Co je Chicago a kdo jsou lidé v něm. První půlka mě bavila, přečetla jsem velice rychle. Ale v půlce se to tak nějak zaseklo, najednou jsem se v ději ztrácela. Kdo byl s kým a kdo proti komu. Nějak mi chvilkama unikal smysl celého konání hl. hrdinů. ALe na konci se vše vysvětlilo. Možná tím, že jsem díky ,,dobrým" komentářům čtenářek zde věděla, jak to bude s Tris a s Tobiasem, zase tako dojemně to na mne nepůsobilo. Smutek jsem cítila, ale kapesník jsem nepotřebovala.
Jinak napsané je to pěkně, celkem čtivě. Už v Divergenci jsem byla nadšená nápadem spisovatelky. Škoda, že ten poslední díl mi přišel moc překombinovaný.

Loved Katherine
16.05.2014 3 z 5

Závěr triologie, jako předešlé dvě knihy byl mdlý, šedý a depresivní. Knihu jsem musela číst nadvakrát, abych ji vůbec celou pochopila a stejně jsem se nad tím musela dlouho zamýšlet. I přes to mi epilog a celkově zakončení dokázal rozplakat. (y)

suze
16.05.2014 4 z 5

Výborná knížka s povedeným závěrem, jen mě trochu mrzí bezohlednost některých čtenářů, kteří se neubrání spoilerum a NEOZNAČÍ je!!! :(Ale i tak se mi Aliance četla dobře a byla pro mě napínavá..... Ale dávám ''pouze'' 4 hvězdičky - to by jinak k Divergenci nebylo fér.....:-)

shaolinka
16.05.2014 5 z 5

Tak tenhle díl mě naprosto odrovnal, celá knížka měla pomalejší spád než předchozí díly a musím přiznat, že její hlavní myšlenka o genetice by nemusela být až taková utopie. Autorka dokázala vše krásně vysvětlit, nepřišlo mi to jako zbytečné prodlužování příběhu.

Už od druhého dílu jsem měla problém s Tris, nerozuměla jsem jejím myšlenkám, rozhodnutím a svým chováním mě vyloženě štvala. Na můj vkus se až moc často spokojila s pro mě naprosto nedostatečným množstvím informací! Například při čtení deníku mně napadala spousta otázek, na které jsem čekala odpovědi a které nebyly zodpovězeny.

Styblice
14.05.2014 5 z 5

Může obsahovat spoiler!!
Povstalecká trilogie je pro mě TOP ve sci-fi a fantasy žánru. Bála jsem se, že třetí díl bude zbytečně prodlužovaný, ale vůbec tomu tak nebylo. Nechybí napětí, láska, přátelství ani smrt. Konec pro mě byl šokem, ale vážím si, že ne všechno má šťastný konec. Viděla jsem i film a těším se na další díly :-)

Terezzzz
13.05.2014 2 z 5

Knížka mě zklamala... zápletka mi přišla až moc zapletená a konec je napsaný jen aby šokoval ... Myslím, že to nemusela být trilogie asi by mi úplně stačilo kdyby to skončilo Divergencí ...

melaficent
12.05.2014 2 z 5

(možné spoilery)
Nenávidím ten koniec. Nie, nepáči sa mi... -_-

kacaaba
11.05.2014 2 z 5

Tento díl mi připadal zbytečně natahovanej... Bála jsem se, že mě to zklame jako Hunger Games a taky to tak dopadlo. Příběh byl úžasnej, série mě nadchla, přečetla jsem jí jedním dechem, ale ten závěr si mi nelíbil. Jak se píše v ostatních komentářích...bylo to nutné??? Myslím, že život je už tak dost krutej, proto si vybírám tyto žánry, aby končili happy endem.

Darcy
10.05.2014 4 z 5

Je to úžasné zakončení celé série, a i když mi bylo hrozně líto jak to skončilo, měla jsem pocit, že to tak mělo být.

vlcice326
06.05.2014 4 z 5

Na začátku knížky se nic moc neděje.Tobias,Tis a ostatní se dozvídají o sérech,ne/porušených genech a tak.Moc mluvení a žádná akce.Potom ke konci když naplánovali krádež séra,se konečně něco začalo dít akčního.A nakonec to skončí,tak jak to skončí.Kdyby byl konec jiný tak by se mi to líbilo mnohem víc i přes ten nudný začátek...

Moniisek
02.05.2014 5 z 5

Perfektní závěr parádní trilogie! Konec sem pěkně obrečela!
Ale celá trilogie byla pěkně napsaná s velmi zajímavou myšlenkou frakcí! Velice ráda se k této sérii zase vrátím!

avel
30.04.2014 2 z 5

Trilogie není nijak světová, tedy alespoň pro mě. Jednou přečtu a stačilo.
Komentář píšu v době, kdy mám Alianci rozečtenou, protože se mi zatím líbí asi nejvíce. U druhého dílu jsem byla tak rozladěná, že jsem ani komentář nepsala (a kdybych někde sehnala krátké shrnutí Aliance, asi bych třetí díl ani nečetla), takže mám obavy, aby mě závěr knihy také neznechutil napsat komentář. Nedá se říct, že bych si některé postavy výrazně oblíbila (autorka tomu moc nepomáhá), ale ve třetím dílu už mě žádné moc neprudí. Navíc to už není ploché vyprávění jedné scény za druhou, ale jsou tu určité filozofické myšlenky, zajímavé představy... Každopádně nějakou psychologii postav moc nehledejte - těžko by autorka mohla brát v potaz psychologii postav, když postupně všichni umírají, a nové postavy vstávají z mrtvých :). Dá se říct, že se obávám, jaká již zemřelá postava obživně, z jakého kladného hrdiny se stane padouch a z jakého mstitele bude vlastně Mesiáš.. Trošičku je to umělé, až hrůza :D
Jak tu někdo psal o změně prostředí - mně se to naopak velmi libí. Zatím mi myšlenka celé trilogie přijde skvělá. Zpracování už je horší. Myslím, že by se to dalo napsat tak, bych se bála ráno otevřít oči ze strachu, že uvidím město po apokalypse :)

Závěr:
Nedočetla jsem. Asi v 70% mě čtení naprosto přestalo bavit. Určitou představu o konci jsem měla ze spoilerů a nemám potřebu knihu přečíst. Normálně mě většinou naopak spíše žene vědomí, že vím, jak kniha skončí a chci hned vědět, jak se to stane. Tady ne. Celkově prostě nepovedená série...

Makyna15
27.04.2014 4 z 5

// Obsahuje spoilery :) //

Skvělé zakončení mé nejoblíbenější série.
Já moc nekomentuju knížky, ale u této jsem prostě musela.
Knížka byla sama o sobě skvělá. Až na to, že mi chvilku trvalo, než jsem si vzpomněla na události z minulých dílů a na pár postav. A než jsem pochopila ty Neporušený, Porušený, atd. Podle mě by bylo jednoduší, kdyby používali normálně výrazy jako Divergentní, a u normálních lidí něco lehčího. Tyhle dva pojmy jsem si totiž dost pletla, a proto jsem dělala i mezi čtením přestávky, protože jsem si to musela srovnat v hlavě.
Knížku hodnotím jen čtyřmi hvězdami, kvůli smrtím a kvůli tomu, že to místy bylo trochu zapletené. Sérii si ale jednou znovu určitě znovu přečtu a rozhodně se těším na film. I když nedávám plný počet, rozhodně budu tuto sérii i s tímto koncem doporučovat :)

alwaysbelieve
27.04.2014 4 z 5

Ani nevím jak se vyjádřit. No a ten konec.. to jsem samozřejmě obrečela. Stejnak to byl skvělý díl, i když zakončení by mohlo být jiné. Vlastně je ale dobře, že všechno nekončí happyendem, protože takový život přece vůbec není. :)

ellizza
25.04.2014 4 z 5

tak upřímně - TOHLE JSEM NEČEKALA!!!!!! Kniha byla dobře čtivá to jako o tom žádná, ale co ten konec?????????????? :-( Tohle bolí

pecka02
24.04.2014 3 z 5

Zklamání. Ale veliké. Každý další díl u mě dostává méně a méně hvězdiček. Netuším, proč autorka tak shodila Tobiase, který byl v prvním díle naprosto jiný. Ze silného, odhodlaného a odvážného chlapa se tady stal někdo, kdo se absolutně ztrácí v Trisině stínu. Té holce všechno tak neskutečně vycházelo, že ani nevím, čím si to zasloužila. Víc než polovinu knihy jsem se opravdu nudila a než se to stihlo nějak rozjet, už byl konec :( Je to ale čtivé a své světlé stránky si to taky najde, jen je jich prostě málo.

creckx
20.04.2014 3 z 5

Nevím ani kde začít. U první knihy jsem dostal zajímavý námět, který byl dokreslen v druhé. Třetí kniha měla odhalit pozadí, ale autorka dala město do kontextu celého světa a prakticky sesunula jeho důležitost. O město nešlo téměř po celou knihu. V prvních 10 procentech se hrdinové vydávají za hranice, aby zjistili, co se tam děje. Pak jsem pár kapitol nemohl uvěřit. Jako kdyby zapomněli proč tam jsou a bylo jim jedno, že v jejich domově panuje občanská válka, při které každou chvíli někdo umře. Takže téměř do samého konce knihy (85 %) se řeší vztahy mezi postavami, které se seznamují s novým prostředím a večer filozofují nad tím, zda chyba v DNA opravdu může mít vliv na chování jednotlivce. To opravdu nešlo poslat Alianci alespoň zprávu? Třeba by pak hlavní postavy nemusely tak prořídnout.

Občas je příběh podepřen nějakými těmi oslími můstky. Třeba Tris přijde za Matthewem a div neřekne "Matthew, plánuju to tady všechno svrhnout,co si o tom myslíš?" a klíčový spojenec je na světě. Nebo Amar, celou dobu věří v ideologii, ve které žije a na konci se ani nezeptá, proč se všichni chovají tak divně .. voják každým coulem. Když mu člověk řekne "střel se do nohy", zeptá se "do které?". Konec, tedy posledních 15 % knihy, byl v pohodě. Akce, občas zvrat, i když se mi nelíbilo, že jeden z protagonistů občanské války to prostě vzdal a šel domů ... ou počkat, vlastně oba. Podobně Tobias "Já bych ti moc rád s tou revolucí pomohl, ale musím si jít pokecat se Zekem do města, hodně štěstí.". Opravdu to nemohlo pár hodin vydržet? Možná to souviselo s tím, že Tobiase někdo mezi druhou a třetí knihou vykastroval a stala se z něj ženská. V této knize totiž vypraví příběh Tris i Tobias a kdyby to nebylo napsáno v názvech kapitol, ani si rozdílu nevšimnete. Takže tři hvězdičky a doufám, že to za pár let ve filmu trochu opraví.