Aliance

Aliance https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182922/mid_povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 4 3193 3193

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Allegiant , 2014

Silencia
17.06.2014 4 z 5

Povstaleckou trilogii jsem si zapsala jako lehce naivní, ale s neuvěřitelně výstižně popsanými pocity. V prvním díle byla Tris nejlepší, v druhém díle jde o poznání sebe sama v krizových situacích a na třetím dílu je nejlepší to zamyšlení nad vším s nadhledem.

kacka6643
16.06.2014 5 z 5

Krásná knížka, ale nejvíc se mi líbil první díl :) jenom je hooodně smutný konec ://

Esko*
15.06.2014 5 z 5

Tak a mám za sebou poslední díl série. Popravdě po přečtení jsem se cítila tak trochu prázdná. Ten smutek nepřišel jenom z toho, jak tento příběh dopadl, ale také proto, že už se musím rozloučit se všemi postavami. No co na to říct... tahle série teď patří k mým oblíbeným. Užívala jsem si všechny tři díly. Myslím, že jsou opravdu skvělé. A těm co váhají nad jejich přečtením, doporučuji.

kleria
14.06.2014 5 z 5

Dneska jsem měla konečně čas dočíst tuhle knihu a dokonce i tuhle sérii. Určitě mi tato série bude chybět, ale určitě si to budu chtít přečíst znovu. Bála jsem se, že se mi to taky nebude moc libit, protože co jsem četla, tak poslední díl spíš zklamal. Na první díl to nemá, ten je prostě jen jeden, ale i tak mě se to strašně líbilo a je to jedna z nejlepších sérií co jsem kdy četla. Pro mě je to lepší i než HG a nesnáším když to někdo srovnává. Ten konec mě vážně naštval, takhle to prostě skončil nemělo:), ale autorka to tak chtěla a my s tím nemůžem nic dělat. Všem knížku strašně doporučuji!! :)

kachnch
10.06.2014 4 z 5

Celou triologii jsem zhlta strašně rychle. Knížky jsou opravdu čtivé a po celou dobu jsem chtěla vědět, jak to bude dál. K Alianci - tento díl byl pro mě slabší než Divergence, ale lepší než Rezistence, která mě zaujala asi nejméně. Na posledním dílu se mi úplně nelíbilo, že spisovatelka najednou dělila kapitoly mezi Tris a Tobiase. Myslím, že by se měla držet toho, jak psala od začátku. Každopádně tento záměr jsem na konci knížky celkem pochopila a poslední kapitoly tak dostaly větší váhu. Konec mě rozesmutněl, ale celou knížku dělá zajímavější a v člověku zanechá nejeden pocit.

Misa25
10.06.2014 5 z 5

No jako co tahle autorka dokázala vymyslet, to je neuvěřitelné, celá série člověka vtáhne a nepustí, do poslední stránky....a ten konec....no cože....ale po nějaké době jsem si na něj zvykla a je to určitě parádní, nové a neotřelé zakončení celé série, vřele doporučuji :)))

Buhvico
07.06.2014 4 z 5

Docela dobře se to četlo, ale stejně podle mě je nejlepší díl ten první :-)

Freechappi
05.06.2014 3 z 5

Tak jsem dočetla sérii a nevím, musím říct že z oblasti těch YA dystopií jsou čtivější knihy, viz. Hunger games a mě se celkem líbil i Les rukou a zubů. Tyhle knížky mi přišly o dost slabší, nijak zvlášť mě nezaujaly, nenašla jsem si žádnou postavu ke které bych přilnula. Ani tolik opěvovaný Čtyřka mě nebere, těch hrdinů, kteří měli těžké dětství a ztratili jednoho nebo oba rodiče a následkem toho mají těžký život je poslední dobou nějak moc. Tento poslední díl navíc hodnotím nejzáporněji, z důvodu téměř žádné akce, bez níž tato kniha klesá na podprůměr, myslím si že právě ta akce dělala z prvního a druhého dílu dobře hodnocenou YA knihu.

Anre3
05.06.2014 3 z 5

Tento díl je podle mě nejslabší a možná zbytečný? Moc se mně nelíbila úseky vyprávěný Tobiasem.

Siu83
05.06.2014 3 z 5

Knížka jako poslední díl mě moc zklamala...neměla takový spád jako první díl...a ten konec....Podle mě první díl byl nejlepší a tenhle nejslabší :-(

TheMajkee
03.06.2014 3 z 5

Jednoznačně nejslabší část celé trilogie. Utápí se v těžké neakčnosti a popisnosti. Druhá půlka už byla zbytečně rozvleklá, vůbec negradovala a byla fakt těžce uzívaná. Celý ten průser zachraňuje aspoň non happy end, bez kterýho by to asi působilo už jako totální fraška. Docela škoda, protože Rezistence byl opravdu svižný díl, Divergence zas přímočarý a předvídatelný, oba dva si však udržely tempo, které nutilo k dalšímu čtení. To Aliance bohužel postrádá.

iku07
30.05.2014 2 z 5

Z posledního dílu mám úplně stejný pocit jako plysak. Velké těšení, velké zklamání.

plysak.ap
29.05.2014

Ta tuto knihu jsem se velmi těšila, ale hodně mě zklamala. Kdyby druhý díl autorka ukončila jinak a ne na záhadné pokračování, mohl to být hezký konec. Jak už někdo psal, Tobias dost klesl oproti minulým dílům. A když kapitola patří jemu, stejně to ve finále působí, že to vypráví pořád Tris. Kdyby autorka nechala celou knihu mluvit jen Tris, udělala by mnohem lépe.

hrubik
29.05.2014 5 z 5

Pořád jsem váhala, jak tuhle knihu ohodnotím, jestli jí dám 4 nebo 5 hvězdiček, ale ten závěr prostě rozhodl za mě. Bylo to něco neuvěřitelně silného, emotivního a tak nebylo co řešit. Celá kniha se mi líbila, plynulo to všechno tak hezky samo, všechno se vysvětlilo a všechno do sebe zapadlo. Musím říct, že mi bude po všech postavách a tomhle příběhu smutno. Byla to povedená trilogie a já jsem si ji velmi užila.

Senzibil
28.05.2014 3 z 5

Všechny tři knížky jsou jedinečné v tom, že každá v sobě skrývá jiný příběh a přitom svou jedinečností zapadá do ostatních knih. Aliance je nejvíce odlišná ukazuje ,že svět který jste dosud znali a věřili mu je jen domeček z karet. Vše je jiné a nevíte čemu máte věřit. Hlavní postavy stojí před novými problémy, které musí vyřešit. Autorka skvěle použila dvojí pohledy postav. Díky kterému více poznáte Tobiase. Konec je nepředvídatelný. Ale myslím si, že je to tak správně. Asi by mě zklamalo kdyby tomu bylo jinak.

Kateriska
28.05.2014 4 z 5

Když na vás na sociálních sítích a dalších webech "vykouknou" spoilery, je opravdu těžké si samotnou knihu užít. Přestože jsem věděla, že konec je nečekaný, dílo jsem si vychutnala a nemohu se s celou trilogií rozloučit. Aliance se od Rezistence liší nejen tím, že autorka vyspěla a konečně vrátila samotné Tris tu jedinečnou osobnost, která jako by v druhém díle naprosto zmizela. Myslím, že změna stylu psaní kapitol knize jen prospěla a zdramatizovala ji. Aliance má ten nejdůstojnější konec, který mohla mít.
V komentáři na Rezistenci jsem se obávala toho, co Aliance přinese. Přinesla toho hodně. Autorka zdaleka nemá úžasný styl psaní, ale lepší se. Pět hvězdiček by bylo moc, za již zmíněný důstojný konec dávám čtyři hvězdičky. Přesto bych ale chtěla ještě jednu knížku, což se mi asi nesplní.

Liana
27.05.2014 5 z 5

Celá trilógia sa mi veľmi páčila vrátane tejto poslednej časti. Nevedela som to prestať čítať, až kým nebol koniec. Síce som si na konci trošku poplakala, ale napriek tomu sa mi to páčilo. Hlavné postavy mi boli veľmi sympatické, okrem pozitív mali aj svoje chyby a to im dávalo na reálnosti. Aj napriek veľkému počtu postáv, ktoré sa v trilógii premleli, sa v tom dalo dobre orientovať a každá postava bola zapamätateľná. Páčili sa mi aj hlbšie myšlienky v knihe o hodnotách života. A ten záver... mne sa to páči tak, ako to je, aj keď je to možno trocha smutné, ale pekné a reálne. A dojemné.

Mish.k.a
27.05.2014 2 z 5

Pro mě prostě slabé... četla jsem to celé dny, protože mě to vůbec nedrželo, nebavilo... četla jsem to jen ať to dočtu a uzavřu.

hannah37
26.05.2014 3 z 5

Může obsahovat spoiler!

Divergence se mi hrozně líbila - originální nápad a dobré vyprávění, nechybělo ani napětí. Od Aliance jsem čekala víc. Tobiasovo chování nechápu, přijde mi, že autorka úplně nedoladila jeho charakteristiku. Nebo spíše, že se od kluka z prvního dílu velmi vzdálila. Stejně tak Tris se velmi změnila, ale její rozhodnutí na konci chápu. Tam celé 2 poslední knihy směřovala, ale začala tak v prvním díle? Na tak dobrý nápad a slibný první díl, je závěr zklamáním.

tynkaiscrazy
26.05.2014 5 z 5

Celá tato trilogie ve mně zanechala silné stopy. Podle mně to byla nejzdařilejší kniha v celé trilogii. Líbilo se mi to vysvětlení veškerých otázek. Líbily se mi odpovědi, které se Tris a taky Tobiasovi dostaly do rukou. Vidím , že spoustu lidí hodnotí konec negativně. Já k nim nepatřím. Sice jsem závěřečnou část knihy obrečela, byla bych stvůra, kdyby ne, ale líbí se mi takovéhle lidské konce. Je to podle mě lepší, nž kdyby to končilo, že se nad Chicagem objevila černá díra, celé Státy pohltila, takže se teď nacházejí v páté dimenzi. Ačkoli celá kniha patří spíš mezi fantasy román, konec mi přišel vystřižený jako ze života, a to se mi na tom líbí.

Hlavní hrdinka mi po dobu čtení neskutečně přirostla k srdci. Stala se mi vlastně i trochu motivací do života, protože se mi líbila její Neohroženost, a také jak se dokázala rozhodnout. Že byla praktická, čestná. Líbilo se mi na ní i to, že byla výbušná a nedokázala se ovládat.

Co se týče stylistické upravy, nemám k tomu výtky. Že je kniha napsaná z pohledu Tris i Tobiase mi přijde originální a moc pěkné. Tuto knihu hodnotím velice pozitivně, bohužel nevím, kde se dávají hvězdičky. Takže kdybych to věděla, dávám jednoznačně plný počet.