Aliance

Aliance https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182922/mid_povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 4 3192 513

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Allegiant , 2014

Monisek.B
20.04.2014 3 z 5

Ačkoliv je závěr knihy opravdu nečekaný a zdá se, že do příběhu typově nezapadá, o trochu vylepšil mé celkové dojmy z třetího dílu. Střílí se tu, vybuchují bomby a lidé umírají, to jo, ale jinak jsou tak 4/5 knihy o ničem. Jen samé tlachání, emoce a další tlachání. Nemůžu si pomoct, ale od závěru akčně nabité trilogie jsem prostě čekala něco víc. Tris už tu sice není tolik facku jako v druhém díle, ale pořád činí rozhodnutí, nad kterými kroutím hlavou. A stejně tak Tobias. Celkově je to však napsané hezky a čte se to skoro samo. A možná se k této sérii i někdy vrátím. Nebo taky ne. Uvidíme. :)

KKlubovna
18.04.2014 4 z 5

Krásná série, ale slabý díl. Nic se nědělo, probrala jsem se až na konci. Jsem ráda, že to tak dopadlo. Tris mám stále pořád ráda a nemyslím, že to co se jí stalo bylo zbytečné. Konečně se probrala a pochopila, že svého bráchu miluje. Díky ti za to, Tris.

Scharks
11.04.2014 5 z 5

Úžasná série!!! Ale musím se přiznat, že takový konec jsem opravdu nečekala... Pořád jsem byla přesvědčená, že se vše nějak vyřeší, ale následující stránky mě vyvedly z omylu :( Opravdu překvapivé a šokující zakončení!! Kdo má rád dystopii, ať neváhá a pustí se s chutí do celé série :)

Denile
11.04.2014 2 z 5

I když už jsem knihu četla v češtině, velice mě zklamala.
První část byla jednoduše čtivá, ale nebyla tam žádná akce. V druhé části se to už četlo lépe.
Velmi mě mátlo, měnění úhlů pohledu z Tris na Tobiase. Ale chápu, proč to tak musela autorka udělat.
Čistě a jednoduše čekala jsem něco víc.

MonisPop
10.04.2014 5 z 5

Kniha je napsána tím stylem, že vás to nutí číst, protože prostě musíte vědět, jak to dopadne. Většinou moc nepřemýšlím nad tím, co se stane v knize ještě dřív než si to přečtu, ale tady musím říct, že se stalo tolik nečekaných zvratů, že jsem o tom ani nemusela moc přemýšlet a věděla jsem,že to by mě nikdy nenapadlo. Není to klasická kniha ve které se děj odehrává přesně tak, jak by jste si přáli, protože milujete svoje hrdiny. Takže po prvotním zděšení, že někdo dokázal udělat tak radikální událost jsem vlastně ráda, že kniha není jen jednou z dalších.

Příběh je hezky vymyšlený a nikde nemá žádné chvíle, které by do ní nezapadaly.

Jelikož jsem knihu četla ve slovenštině (kterou nemám ráda) tak nemohu hodnotit styl, jakým byla napsána. V krátkých chvílích jsem přemýšlela nad tím, že se autorka věnuje zbytečnostem, ale pro ni nejspíše byly důležité a pro mě nudné, ale to se stalo opravdu jen velmi zřídka.

Sapy
10.04.2014 4 z 5

Mrzí mě, že se o této knize spoileruje kde to jen jde, takže rada pro vás - nečtěte nic, dokud tu knihu nepřečtete. Já kvůli spoilerům tušila jak to dopadne a také jsem se nemýlila.

K hodnocení - Kniha přináší hoodně zvratů, za což má u mě autorka plus, že dokáže i ve třetím díle vymyslet něco zajímavého a neotřelého. Svým způsobem i originálního. Někde bych trochu ubrala, někde naopak přidala. Nicméně to považuji za povedené zakončení celé trilogie. Na konci jsem brečela jako želva - a to se u dobré knihy ostatně má nebo ne? A ještě bych dodala, že jsem to opět celé přečetla jedním dechem.

** SPOILER **
Nebudu knize strhávat hvězdičky za to, že to neskončilo tak, jak jsem si přála. Ale co jste vy ostatní, co na to tak nadáváte, čekali? Život není jako peříčko a knihy nemusí končit vždy tak, jak bychom chtěli. Jsem ráda, že jsem to přečetla, Čtyřka zůstane mým knižním idolem č.1 a určitě doporučím i dalším k přečtení. Jen se ne a ne smířit, že už ten příběh skončil :)

hanjana
09.04.2014 5 z 5

Pro mě naprosto skvělé zakončení série, i přestože to neskončilo tak, jak by si všichni upřímně přáli. Dojemné a plné napětí do posledního okamžiku. Příběh založený na zvratech a samozřejmě se dočkáme i milostných scének.
Dál se nepotřebuji rozmýšlet, jak knihu ohodnotit, jasných 5 hvězdiček.

Malous
05.04.2014 5 z 5

Líbila se mi celistvost textu, jak vše bylo dobře napojené a zapadalo do sebe. Příběh byl plný zvratů, napětí a tajemství, která byla odhalena.
Co se týče Tobiase. Mně se líbila jeho vyprávění. Ukazovalo ho to v jiném světle, více citlivého, více jako obyčejného člověka, ne superhrdinu.
Každá má svůj názor nato, co se mu v knize líbilo.. Ale když to vezmu komplexně? Nic není bez chyby :) Byla to neobyčejná série. Aneb: OHĚN, KTERÝ HOŘÍ TAK JASNÝM PLAMENEM, NEMŮŽE PLANOUT DLOUHO!

Aeris
15.03.2014

Bohužel jsem zklamaná. První díl byl skvělý, druhý už moc ne, takže jsem s třetím doufala ve zlepšení. Pro mě to však byla katastrofa. Tris byla snad ještě hloupější než v předchozí knize a Čtyřka... No dejme tomu, že byl má nejoblíbenější postava celé série. Líbilo se mi, že je plný záhad a tajemství a taky mu to (na rozdíl od Tris) pálí. Avšak v tomhle díle jsem poznala úplně jiného Čtyřku, než jakého jsem znala z předchozích dílů.

Grafoy
24.02.2014

Tato serie me na svem zacatku pohltila a postupne me opustila. Nazvala bych to sestupnou tendenci. Tento posledni dil jsem cetla v aj a byl pro mne jednodusse jednim velkym zklamanim. Jedina vec co me opravdu chytila za srdce byla Tobiasova veta v zaveru : I supose a fire that burns that bright is not meant to last

Foxface
24.01.2014 3 z 5

Slabší než předchozí kniha, o hodně slabší než kniha první. Tentokrát mě to prostě nedokázalo chytit. Vadilo mi třeba, jak autorka vylíčila věci z Tobiasova pohledu, chci říct, byl to už úplně jiný člověk, než jsem byla zvyklá. Nad chováním Tris jsem ve druhém díle kroutila hlavou, ale teď jsou mé pocity o ní spíše smíšené.
Konec se mě nijak nedotkl.
Některé postavy už jsem ani moc nepoznávala, v prvním díle byli všichni skvělí, ale tady... No prostě, uvidím, jestli změním názor, až bude české vydání. Teď je pro mě tahle kniha v porovnání s předešlými díly podprůměr.

marekbecica
22.01.2014 4 z 5

Kdybych měl hodnotit jen první půlku knihy nebylo by hodnocení vyšší než 50%. Bylo to sice čtivé, ale v podstatě se tam vůbec nic nedělo. Konečně zjišťujeme, proč je jejich svět takový, jaký je, co všechno způsobilo a jak se žije mimo jejich uzavřené město. Druhá půlka už je zajímavější, vrací se napětí i očekávání známé z předchozích dílů. Abych zbytečně nespoileroval, řeknu jen, že půjde o to, jak zachránit oba světy a nepřijít při tom o "lidství". Další kritiku bych měl k tomu, že se autorka rozhodla v této knize střídat kapitoly z pohledu Tris a Tobiase, jenže to moc nefunguje. Tobias je v těchto kapitolách z jeho pohledu úplně jiný člověk (slaboch, nesebevědomý a místy i nesoudný) než jak byl vykreslován v předchozích dílech. Nicméně chápu proč to tak autorka udělala, protože jinak by kniha nemohla skončit tak, jak skončila. Celkem za mě 70%.

Paintka01
16.01.2014 2 z 5

Hrozně moc se na ní těším, nemůžu se vůbec dočkat :D jsem zvědavá, jak to všechno skončí :)