Aliance

Aliance https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182922/mid_povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 4 3194 513

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Allegiant , 2014

LilyJane
31.08.2014 3 z 5

Jaké zklamání... Po dvou dobrých dílech takové roztahané cosi. Pro mě byl konec sice trpký, ale zato byl o to věrnější knižní realitě. Ale přesto nemůžu knížku ohodnotit více než 3 hvězdami. Opravdu ne. Nemám ráda postavy, co jsou fyzicky 16 letí ale jejich mentalita se dle situace mění na uvztekané malé dítě a nebo dospělou 35 letou zkušenou mysl (někdy hopsá mezi nimi zároveň).

Samira
29.08.2014 4 z 5

První dvě knihy jsem doslova zhltala, třetí mi chvilku trvala, i proto, že jsem tušila vývoj. Ale není to špatná kniha, je dobrá. Jen po Divergenci, která se mi zdála výjimečná, jsem čekala více. I tak se mi příběh líbil a docela by mě zajímalo, jak se to vyvíjelo dál.

Bradavička
29.08.2014 3 z 5

První díl přinesl úžasný nový svět, druhý zajímavou zápletku, ale ten třetí už byl prostě příliš ukecaný. I tak skvělá série.

Zlodějka knih
29.08.2014 5 z 5

Celou trilogii jsem přelouskala během 6 dnů. Včera jsem akorát dočetla Alianci a ještě teď horko těžko přežvýkávám konec. Pořád se mi to vrací, i když na to nechci myslet. Ten konec prostě....

Strašně mi to zamotávalo hlavu. V jistých chvílích jsem si řádky musela přečíst znovu, aby mi dávaly větší smysl. Tris a Tobias opět v ráji i pekle vztahových tahanic - jak prosté. Ale jejich láska byla něčím hodně inspirativním a něčím hodně iritujícím. Chvíli jste chtěli mít aspoň maličký kousek jejich lásky taky a z toho jste o ní nechtěli slyšet ani slůvkem.
Zamilovala jsem si Tris, její povahu, myšlení, pohled na svět kolem sebe a její bojovnost a obětavost za lidi, které miluje - stala se pro mě inspirací v jistých situacích.
Zbožňovala jsem Tobiase pro jeho odvahu, uměni chovat se jako "drsňák" a "anděl", lásku k Tris, bojovnost, oddanost a zároveň jsem ho nesnášela pro jeho slepou důvěru a sebepodceňování.
Aliance mi dala rozhřešení, ale také mi vzala strhující příběh dvou odlišných a hodně si podobných postav, které do sebe zapadaly až se ze dvou stali dokonalým jedním a jejich milujících odvážných přátel. Nastal prostě konec a tečka.
Bylo to emotivně nejsilnější zakončení, slzy tekly chvíli proudem a pak se daly na ustup - připomněla jsem si Tris a slzy dostaly jasnou STOPku. Nebyla jsem naštvaná, že to autorka takhle rozhodla a nakonec udělala, byl to prostě jasnej konec, protože Tris vždy bojovala za své milované a nenechávala je v bitvě místo sebe, ale přesto bych si přála něco jiného...tajně jsem doufala....
Bylo to jako droga a její účinky teď pomalu odeznívají, protože řádky už dál nepokračují....Chci víc, ale na další dávku už není prostor...

Doufám, že v tomhle případě se scénáristé nebudou pevně držet předlohy, protože bych byla ráda za jinačí konec aspoň tam....a pokud splní slova autorky nezbývá mi nic jiného než si upravit konec podle sebe, aspoň na malou chvíli....

LENYs
27.08.2014 5 z 5

Moc hezká trilogie. Je mi dvakrát tolik, než těm pro které je určena, a přesto jsem ji četla jedním dechem.
Poslední díl byl pro mě slzičkovou záležitostí. A trochu mě mrzí, že to neskončilo hapyendem..... :-(((
Život je sám o sobě někdy těžký a krutý, a tak aspoň v knihách bych chtěla číst dobré konce. Škoda.
Po druhé bych do toho už z tohoto důvodu nešla.
Film jsem viděla, také. Byť je moc hezky udělaný, kniha lépe vystihuej všechny pocity a pochody mysli.
Děkuji.

rm
25.08.2014 5 z 5

No, a je to :-) Konec celé trilogie. Kdo to ještě nečetl, ať nečte komentáře! Ne asi každý rozdejchá ten konec. Mno, mě taky nepotěšil, i když jsem ke konci začal cosi tušit. Ale tak nějak jsem se s tím nemohl smířit. A opravdu, žádnej fígl tam nebyl :-( Přesto (nebo právě proto?) to bylo emotivně silný a já dávám plný počet!
Před pár dny jsem zhlédl zfilmovaný první díl - pěkný, vcelku se drží předlohy. Vizuální vjem dobrý, přesto se nedosáhne takový pocitový hloubky jako v knížce.
Tak teď jsem shlédl i filmové zpracování - no, nebylo úplně špatné, ale jednak konec je úplně jiný, a tak ani zdaleka nedosahuje té síly jako knížka.

Nemesis Moriko
24.08.2014 4 z 5

No.. popravdě, tento díl mě zklamal. Samozřejmě, kdo zemře atd. jsem věděla díky mému strašnému zlozvyku číst spoilery, což možná byla chyba.. ale i tak. Tris mě chvílemi neuvěřitelně štvala a 4*... no, dlouho jsem uvažovala o 3*, ale nakonec jsem si řekla, že kniha je tak na 3,5* a zaokrouhlila to nahoru. Z úcty k předchozím dílům..

Tercik4163
24.08.2014 5 z 5

Celá tahle trilogie je něco neuvěřitelného. Všechny tři knížky se na mě strašně podepsaly. Je to pro mě srdcová záležitost a vždycky bude.
Vyprávění s dvou pohledů mi nevadili, bylo zajímavé zjistit, jak to všechno vidí Tobias. Nejlepší byl ovšem první díl, a nejhorší poslední, ale bylo to těsné. Ke konci … knížku jsem dočetla už včera večer. Po přečtení jsem se psychicky ,, zhroutila‘‘ . Brečím i teď. Tris … tu jsem si asi oblíbila až moc, podle toho to taky tak dopadlo. Autorka předvedla nadlidský výkon.
Nepřečíst si tuhle trilogii je hřích. Sama se divím, že jsem si ji přečetla až teď. Nejde dát jinak než 5 hvězdiček.

adelaska
22.08.2014 5 z 5

Nemám slov. Nebudu hodnotit vyloženě tento díl, ale zhodnotím to jakou CELOU TRILOGII. Naprosto úžasné, zrovna dočteno, ještě teď mám slzy v očích.
Naprosto skvělý příběh, který stojí za to přečíst.
Nemám prostě slov. Respekt paní Autorce.
(Už se těším až bude zfilmovaná celá trilogie)
Za mě 5 hvězd. Pro mě nejlepší kniha, kterou jsem kdy přečetla.

kysepe
19.08.2014

Na knihu jsem se moc těšila, ale když jsem ji dočetla byla jsem zklamaná. Oběť, kterou Tris podstoupila mi přišla nesmyslná a naštvala mě. Myslím, že nejhezčí díl byl ten první.

Nickky
19.08.2014 5 z 5

" Je tolik možností, jak být v tomhle světě odvážný. Odvaha někdy znamená položit život za něco důležitějšího, nebo za někoho jiného. Odvážný člověk se ve jménu vyššího zájmu někdy musí vzdát všeho, co dosud poznal, všech, které miloval.
Ale někdy ne.
Odvaha někdy znamená snášet bolest se zatnutými zuby a odžít si každý další den, který člověka dělí od lepšího života " ( Tobias Eaton)

Po celou dobu si říkám, že dám nižší hodnocení. Ale ne, nejde to.
5 / 5*
Pro Tris.

vikimi
19.08.2014 2 z 5

Kniha se mi nelíbila, byla až příliš natahovaná a s první dílem se to nedá vůbec srovnávat.
Konec mě nejen zklamal, ale také naštval. Ta oběť mi přišla opravdu zbytečná....
Hodně jsem si u toho poplakala, to je pravda, bylo to dojemné a až příliš smutné.
Konec - pro mě - opravdu hrozný! :(

mijala
15.08.2014 4 z 5

Už od konce druhého dílu, který mi hodně vyrazil dech, jsem se těšila na třetí díl. Když jsem se k němu konečně dostala, tak jsem se na začátku nějak nemohla začít. Trochu mi i vadilo rozdělení kapitol na Tris a Tobiase. Pár jsem tedy nečetla. Včera jsem tomu ale dala další šanci a hned jsem se začetla. Knížka byla napínavá, jako všechny díly, a nemohla jsem se dočkat, jak to dopadne. Konec mě ale hodně zarazil. V hlavě jsem měla hodně scénářů, částečně jsem se i trefila, ale jednou částí jsem se netrefila vůbec. Myslím si, že to nikdo nečekal, protože většinou knížky končí happy endem. Tahle částečně také tak skončila, i když se ho nedožili ti, od kterých se to čekalo nejvíce. Po takovýchto závěrech si vždy říkám, že to tak stejně muselo dopadnout, že jinak by to asi nebylo možné. Tak že s tímto pocitem knihu odkládám a dávám jí čtyři hvězdičky.

sarka4699
14.08.2014 3 z 5

Co se všech třech dílů týče, měly podle mě sestupnou tendenci, z prvního jsem byla nadšená, u druhého trochu méně a třetí mě vyloženě zklamal svým koncem. Ale jak se tu již psalo, ne všechny knihy mohou mít happy end, každopádně to nic nemění na tom, že jsem čekala jiný konec. Rozhodně stojí za přečtení.

dalimoni
11.08.2014 5 z 5

Knihu hodnotím jako celek. Hodnotím celou trilogii, tedy všechny 3 díly. Klidně by to mohla být jedna kniha, protože dějové napojení je tak plynulé, jakoby sama autorka nebo nakladatel udělal z jednoho díla 3 díly na pokračování. Proto i doporučuji číst najednou.
V Respektu jsem před pár dny četl, že tato kniha je určena pro mládež. Cílová skupina čtenářů a čtenářek je údajně 14-21 let, občas to prý čtou lidé okolo 30 let. Patřím bohužel mezi tu poslední skupinu :-)
Hlavní hrdinové jsou teenageři, příběh je protkán zajímavou love story hlavních hrdinů.... Ale já jako čtenář "nad 30 let" jsem v díle viděl i jiné aspekty. Vzepření totalitě, propaganda, "vymývání mozků, obětování se pro vyšší myšlenku a svobodu, ovládání informací....
Kniha je velmi zdařilá, velké + je, že to přiláká ke čtení široké masy, které by možná jinak nezačaly číst. Kromě velmi zajímavého a originálního příběhu, který je protkán love story hlavních hrdinů, vztahy mezi sebou i starší generací v něm mezi řádky vidím plno zajímavých jinotajů, které odkazují na významné události historie lidstva, která se bohužel neustále opakuje i když v jiných kulisách.....

mikaella
11.08.2014 5 z 5

Tato poslední kniha a i celá série se mi moc líbila

Brunet Ka
11.08.2014

doufala jsem, že tato trilogie bude mít lepší konec :(

radule86
08.08.2014

Měla jsem jí přelouskanou během pár dní - autorka skvěle píše, nic zbytečně neokecává, napětí a akce nechyběla... Jen ten konec :-/ z něj mám takový rozporuplný pocity :-/ Ale nic to nemění na tom, že je to úžasná trilogie.

Evus
07.08.2014 4 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny, byla jsem zvědavá, jak to skončí. A nemůžu říct, že by mě závěr nějak extrémně dojal. Byl takový rozpláclý do skoro 80 stran a nějak bez překvapení. Ale i tak mě příběh prostě bavil, tedy spíš jeho politická zápletka, než rozhádaný nijaký vztah Tris s Tobiasem.

M.V.Z.
07.08.2014 5 z 5

I závěrečný díl nezklamal. Zajímavé a poutavé čtení až do konce. Čekala jsem trochu jiný konec, přesto se mi tato trilogie moc líbila a určitě ji doporučuji :-)