Aliance

Aliance https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182922/mid_povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 4 3194 513

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Allegiant , 2014

Edona
30.11.2014 2 z 5

Aliance je jedno obrovské zklamání, změna hlavních hrdinů je smutná v obou případech. Z vyrovnaného a silného Tobiase, se stane totální slaboch. A naopak z neschopné Tris se opět stává silná a drsná holka. Původně jsem dokonce zvažovala dát Alianci pouze jednu hvězdičku. Uděluji však hvězdičky dvě, za napínavý, leč fatálně katastrofický konec.

Srbo
29.11.2014 4 z 5

Třetí díl je lepší než dvojka. Opět se děje něco nového , něco co čtenáře zaujme. Je to opět noví svět plný překvapení. Konec knihy je skvělí a pro mne nečekaný. Musím ale říct že bych měl raději konec kde má svět, Tris a Tobias naději na lepší zítřky.

bibi.r
23.11.2014 3 z 5

Závěr byl hodně překvapivý.
Tento díl byl rozhodně lepší než dvojka, u které jsem hrozně tápala. Konečně jsme se dozvěděli i to, co bylo na pozadí příběhu.
Docela se mi líbí, jak autorka nakonec vyřešila onen problém s genetikou, vládou a socializací celé společnosti. I když závěrečné intriky byly snad až moc chaotické, takže jsem se místy ztrácela.
Ovšem to jak dopadli hlavní hrdinové se mi prostě nelíbilo. Ne že bych stála o bůhvíjaký slaďák, ale tohle bylo fakt moc.

P.ary
23.11.2014 4 z 5

Tuhle sérii mám moc ráda, ale dlouho jsem otálela s posledním dílem, protože jsem si tu přečetla pár komentářů, kde každý druhý bez upozornění spoileruje, tudíž jsem byla připravena o zážitek z konce...

CraWer
21.11.2014 3 z 5

Po Insurgent / Rezistenci, která se mi absolutně nelíbila, jsem dost dlouho váhal, kdy si tu Alianci mám přečíst.
Jednoho ponurého dne jsem si jí s odstupem vzal, a bylo pro mě šokující, když jsem zjistil, že mě ta kniha baví.
Přese všechny nekladné komentáře jsem si ke knize našel cestu.
Fakt, že autorka vyprávěla z pohledů, dvou osob mě doslova znechutilo, ale při čtení mi nevadilo, bylo to fajn.
Hodnocení se mi zdá zbytečně vysoké (a co teprv u Rezistence), ale ta kniha rozhodně není špatná.
Jedná se o lidský příběh, kde né vždy všechno pěkně končí.
A Tris - Moje milovaná Tris, která byla pro mě v Divergent hrdinkou, v Insurgent debilkou a v Allegiant znovu hrdinkou, mám za jednu z mých nejmilejších postav.

75%

punktruhlicka
14.11.2014 5 z 5

Ze začátku mě znervózňovalo jak se střídají vypravěči, ale pak jsme si uvědomila, že právě to mě v Rezistenci štvalo. To že nevím co se honí hlavou Tobiasovi. V tomhle byla Aliance skvělá. Na konec jsme si poplakala, ale jak už někdo psal nežijeme v pohádce :)

Pokud mám hodnotit celou trilogii, tak teď mám pocit, že 3.díl znovu číst nechci. Ale to se asi časem změní. Mým favoritem je Divergence a to i zfilmovaná ( uvidíme jak budou vypadat další díly). Myslím, že to byla taková lehčí antiutopie, ale o to víc mě to asi bavilo. Měla jsme ráda frakce a Neohrožený. Konec mi změnil pohled na celou trilogii.

Katuska88
13.11.2014 4 z 5

Musím přiznat, že třetí díl mne bavil asi ze všech nejméně. Skoro jsem se přemlouvala ke čtení. Nevím proč, ale pro mne to bylo takové možná moc revolucionářské a nebylo tam pro mne nic, co by mne vyloženě zahřálo na srdci. Musím ale uznat, že teprve v tomto díle jsem pociťovala drobné záchvěvy antiutopie (dystopie), za kterou se trilogie vydává. Ze závěru mám rozporuplné myšlenky, ale trošku jsem si poplakala, to musím uznat...

Jacob123
05.11.2014 5 z 5

Opravdu zajímavé zakončení příběhu, do celé trilogie sem se přímo "zažral". Na třetím dílu mě nejvíc zaujalo to, že kniha je udělaná nejen z pohledu Tris, ale i Tobiase, smekám pomyslný klobouk před autorkou. Ten konec mě opravdu dostal, možná byl trochu silný, ale jinak vřele doporučuju :).

Jolilinka
02.11.2014 4 z 5

Tak ten konec mě dostal. I když jsem se dozvěděla, jak to dopadne, už asi v páté kapitole, úplně mě to zaskočilo. Nebylo daleko k tomu, abych proměnila svůj pokoj v moře, ne-li oceán, ale nakonec mi jenom zvlhly oči (několikrát po sobě). Umím pláč docela dobře zadržovat, ale i tak mě to vynervovalo. Divergentní povídky o Čtyřkovi si rozhodně přečtu, jako takové "pokračování", které by mohlo znamenat lepší konec. Ale jinak si svůj závěr rozhodně přepíšu, jako malou útěchu v porovnání s tím, co jsem se v Alianci dozvěděla. Jako malilinkou Cenu útěchy...
Občas mi dělalo problémy vyznat se v tom, kdo zrovna vypráví, ale nakonec jsem si zvykla a snadno jsem se v tom zorientovala. Přesto mi ale Aliance připadá rozhodně jako nejhorší a nejslabší díl série. Tak jsem se těšila - vždyť se konečně dostáváme za město! - ale nakonec mě to zklamalo. Děj byl vcelku nudný a až Nitin útok knihu oživil, stejně tak jako konec, který byl ale smutný. Rozhodně mi nevadilo, že byl tak protažený, pomohlo mi to se s tím lépe psychicky srovnat. Ale Tobiasovo pokračování mě už zase dostalo a konečně mi pomohlo uvědomit si, že to tak opravdu dopadlo, ne, nezdá se mi to, není to jen zlý sen. A teprve v tu chvíli jsem chtěla začít plakat.

Roselunda 1928
01.11.2014 4 z 5

Aliance.
Ve mně budí dojem, že autorka nechala vydat Rezistenci, přišla domů, šla si napustit vanu a jakmile do ní vlezla, tak se rukou od pěny plácla do čela a řekla: "Ale ono to valstně mohlo být jinak... a "lépe"!" Pak vylezla a začala psát Alianci. Nakonec se ale slituji, protože se mi Aliance celkem líbila, samozřejmě ne tak moc jako Divergence a Rezistence, ale i přes všechna PROČ to stačí na čtyři hvězdičky. Trochu jsem se motala v tom, kdo vlastně kterou kapitolu vypráví, ale to se dalo překonat. Jsem moc zvědavá na nevímproč rozpůlený film. A doufám, že Veronica napíše ještě něco tak suprovýho jako Divergenci a její další díly! :)

Alma5
01.11.2014 2 z 5

Po první knize jsem shledala, že nejsem ta správná věková skupina. Nicméně jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne. Bohužel to bylo spíše zklamání, vadilo mi postupné ubývání postav a závěr byl "silný" až moc.

Emilkaopilka
31.10.2014 3 z 5

Třetí díl by byl lepší, kdyby ani nebyl. Nelíbil se mi, ve vyprávění jsem se ztrácela, často jsem nevěděla, jestli to vypráví Tris nebo Tobias a až u konce kapitoly mi to došlo. Prostředí o kterém se vyprávělo bylo chaotické, některými pasážemi jsem se s obtížemi prokousávala. Konec byl opět poutavý, ale počin Tris mě docela zklamal, i když všechno nemůže být idylické až do konce, nejsme přece v pohádce.

sydney
31.10.2014 3 z 5

Mě tahle knížka nijak zvlášť nezaujala ani nebavila. Na začátku to vypadalo, že se děj trochu rozjede na rozdíl od druhého dílu, který byl celý úplně zbytečný a táhlý, ale asi od str. 100 do str. 280 to bylo celé děsná nuda - stále stejné nezajímavé kapitoly. Pak na konci mě to zase upoutalo. Děj byl napínavý skoro až strhující a samotný konec byl celkem nečekaný, ale velmi dobře propracovaný.

Niky1981
30.10.2014 5 z 5

Já jsem asi divná,ale ja to opravdu čtu znova :D

Já prostě tuhletu trilogii MILUJI!!!!!!! Miluji začíst se do knížky a ponořit se do příběhu Tris a čtyřky.
Jen škoda,že to nemá více stránek!!!!! :(

KikiEli
30.10.2014 5 z 5

Krásná trilogie. Tahle knížka pro mě byla jedním velkým překvapením. Pomalu jsem se bála otočit stránku, aby mě náhodou nečekala nějaká špatná zpráva. Ale víte co? Stálo to za to.. :) Je to opravdu krásný a silný příběh. :)

shey
30.10.2014 4 z 5

Možný spoiler!

Po přečtení mám silně smíšené pocity....nevadilo mi, že chyběla velká akce a knížka byla spíše "přemýšlivá", ani, že Tobias už není úplně tím kdo byl v prvním díle ( i když dle mého změna není tak velká jak píší ostatní) - ono se po tom sledu událostí co se staly asi ani není co divit. Dokonce mi nevadí, že Tris zemřela, myslím, že to tak mělo být. Spíš mi vadí "nepropracovanost" konce a to jak zemřela. To jsem nebrečela, ale byla pěkně naštvaná! Myslím, že s koncem knihy si mohla dát autorka trochu více záležet. Ale i tak se mi Aliance a vlastně celá trilogie líbila a knížky jsem zhltla opravdu rychle...nechám se překvapit s čím Veronica přijde příště, už se docela těším.

asanita
29.10.2014 5 z 5

Divergence mě zaujala a tak jsem si řekla, že jí dám šanci. Rozhodně toho nelituji první díl byl opravdu skvělý, dívala jsem se i na film a ten byl také dobrý. Knihu jsem přečetla za necelé tři dny, sice mě trochu mrzí, že jsem si jí nemohla užívat déle, ale co se dalo dělat, že?

V Rezistenci jsem cítila menší pokles, asi na tom mělo trochu podíl to, co tam Tris vyváděla, ale prostě cítím, že to nebylo ono.

Aliance se mi naopak líbila skoro stejně tak jako Divergence, ano bylo to oproti ostatním dílům takové vědečtější, ale myslím si, že to sérii neuškodilo. Jediné co můžu třetímu dílu vytknout je ten konec... I s tím jsem se, ale dokázala smířit. Aliance je zkrátka dobré zakončení série a myslím si, že pokud jste četli předchozí díly, tak stejně neodoláte.

Niky1981
29.10.2014 5 z 5

Muže obsahovat spoilery!

Budu hodnotit celou trilogii

No ke knize jsem se dostala,až po zhlédnutí filmu který mě nadchnul.Tak jsem se rozhodla,že si přečtu všechny díly knihy, film je fajn,ale milovnici knížek my dají za pravdu,že v knížce se daleko líp popíše pocity hlavních postav a co se jim zrovna v dané chvíli honí hlavou proč zrovna udělali to či ono gesto.

Kniha Divergence mě naprosto uchvátila nedokazala jsem se od knížky odtrhnout a četla jsem skoro nostop a to samé u Rezistence,oproti tomu Aliance no jelikož jsem už věděla ne spíš tušila jak to dopadne tak jsem jí ani čist nechtěla,ale samozřejmě mi to nedalo!! Taky jsem měla hodně problém stím že chvilku vyklada Tobias a chvili Tris taky jsem se musela vracet abych si uvědomila kdo vypráví,ale jak bylo psane bylo to takhle třeba no a konec já si myslím,že to k téhle knížce patří!!!!! jelikož už jsem tušila tak jsem se na to mohla připravit nervově,ale i tak slzička ukápla a né jedna!!!

Každopádně celkově jsou to naprosto užasné knížky a já jsem z nich nadšena!!! A kdo má tento styl rád at si knížky určitě přečte!!

Včera jsem dočetla Alianci a dneska se znovu pustím do prvního a druhého dílu, ale třetí si domyslím podle sebe a udělám si v mysli svuj Happy end :D

Akorát ještě jedna věc mě štvala jak se změnila postava Čtyřky v povaze!!!! V prvním díle byl prostě NĚKDO byl instruktor a měl respekt byl to prostě chlap,ale ke konci ho autorka moc zženštila já chápu je to 18-letý kluk nemuže být dokonalý ale prostě v první knížce byl nejlěpšíííííííí neumím to tak popsat,ale určitě mě chápete, někdo psal,že byl v Trisině stínu a je to tak ale zas na druhou stranu nebyl z kamene :D
Nevim kde se dávají hvězdičky,ale za mě plný počet bodu!!!!!!

Jolilinka
28.10.2014 4 z 5

Alianci právě čtu a připadá mi jako nejslabší díl série. Je to celkem nudné... No, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, až dočtu, napíšu recenzi :) Už spousta knížek mě po nudném začátku příjemně překvapila, snad bude Aliance mezi nimi :)
Nejhorší ale je, že vím, jak to skončí, za to může ten můj zlozvyk koukat se dopředu a číst první konec knížek a teprve potom začátek :) :( No, aspoň se mohu psychicky připravit :)

2368
13.10.2014 2 z 5

Musím říct, že poslední díl byl pro mě velikým zklamáním :-( a taky jsem na chvíli uvažovala, že knihu snad ani nedočtu. Hodně mi vydilo, že autorka změnila způsob vyprávění příběhu a z hlavní mužské role udělala zženštilou trosku. Ani závěr se obzlášť nepovedl, škoda, tak jak jsem milovala první díl poslední nesnáším a budu se hodně rozmýšlet něž si od této autorky něco přečtu...jestli vůbec něco.